بهترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است ؟
خانه » بهترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است ؟

بهترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است ؟

34K بازدید
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
49

بهترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است ؟

بهترین روغن برای طبخ غذا

بهترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است ؟ , روغن , انتخاب روغن , بهترین روغن , مصرف روغن , روغن زیتون , روغن های اشباع شده , روغن های اشباع نشده , روغن سرخ کردنی , روغن مخصوص سرخ کردن , روغن مخصوص طبخ غذا , بهترین روغن برای سرخ کردن , بهترین روغن سرخ کردنی , مناسب ترین روغن برای سرخ کردن , روغن های سالم , روغن سالم , مصرف روغن های سالم , مصرف روغن زیتون , مصرف روغن های مناسب , زیتون , روغن زیتون خام , گرفتن روغن زیتون , سرخ کردن مواد غذایی , سرخ کردن غذا , سرخ کردن مواد غذایی با روغن زیتون , انتخاب روغن مناسب , انتخاب بهترین روغن , انتخاب سالم ترین روغن

امروزه با شیوع بیماری های قلبی و عروقی اهمیت انتخاب و مصرف یک روغن خوب در سبد غذایی مان پررنگ تر شده است. مصرف روغن های سالم به ویژه برای سرخ کردن غذاها در حفظ سلامتی بدن تاثیر زیادی دارد. در ادامه با معرفی بهترین روغن با فارسی مد همراه باشید.

محققان دانشگاه گرانادا اسپانیا اثبات نموده اند که سرخ کردن در روغن زیتون تصفیه نشده موجب افزایش میزان ترکیبات شیمیایی فنولیک در سبزیجات خام مورد استفاده در رژیم غذایی مدیترانه ای از جمله سیب زمینی، کدو تنبل، گوجه فرنگی و بادمجان می شود.

به گفته محققان این تحقیق، سبزیجات سرخ شده در روغن زیتون تصفیه نشده موجب بهبود قابلیت های آنتی اکسیدانی این مواد خوراکی شده و به عنوان عامل بازدارنده فعالی در بیماری هایی نظیر سرطان و دیابت عمل می کند.

طبق یافته های این مطالعه، استفاده از روغن زیتون خام و تصفیه نشده برای سرخ کردن سبزیجات موجب افزایش میزان چربی آنها شده و رطوبت آنها را کاهش می دهد، در حالیکه این حالت در سایر شیوه های پخت و پز دیده نمی شود.

همچنین به گفته محققان، روغن زیتون تصفیه نشده موجب انتقال فنول ها به سبزیجات می شود و در نتیجه ترکیبات شیمیایی ای که به طور طبیعی در سبزیجات خام وجود ندارند، تقویت می شوند.

محققان در این مطالعه، ۱۲۰ گرم سیب زمینی، کدو تنبل، گوجه فرنگی و بادمجان را بدون پوست و دانه پختند. سبزیجات به سه شیوه سرخ شدن در روغن زیتون تصفیه نشده، جوشانده شدن در آب و جوشانده شدن در ترکیب آب و روغن زیتون آماده شدند.

بعد از آن محققان با استفاده از روش HPLC میزان ترکیبات فنولیک هر ماده را تعیین نموده و متوجه شدند که در سبزیجات سرخ شده در روغن زیتون خام این ترکیبات شیمیایی بیشتر هستند.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

دانلود بیانیه گام دوم انقلاب