آشنایی با تمرینات ورزشی قبل از بارداری
خانه » آشنایی با تمرینات ورزشی قبل از بارداری

آشنایی با تمرینات ورزشی قبل از بارداری

27K بازدید
پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

آشنایی با تمرینات ورزشی قبل از بارداری

آمادگی برای مادر شدن با انجام تمرینات ورزشی قبل از بارداری

آشنایی با تمرینات ورزشی قبل از بارداری آمادگی بارداری, آمادگی برای بارداری, آمادگی برای مادر شدن, اسکات انبری, امادگی باردار شدن, امادگی برای بارداری, امادگی برای مادر شدن, باردار شدن, بارداری, پلانک, تصمیم باردار شدن, تقویت بدن قبل از بارداری, تمرینات ورزشی, تمرینات ورزشی پیش از بارداری, تمرینات ورزشی قبل از بارداری, تمرینات ورزشی مناسب باردار شدن, تمرینات ورزشی مناسب بارداری, زنان باردار, شنای سوئدی, قایقرانی, قبل از بارداری, ورزش, ورزش اماده سازی بارداری, ورزش پیش از بارداری, ورزش قبل از باردار شدن, ورزش قبل از بارداری, ورزش قبل از بارداری ر ورزش مناسب بارداری, ورزش مناسب باردار شدن, ورزش منظم, ورزش های مناسب بارداری , تمرینات ورزشی قبل از حاملگی , ورزش قبل از حاملگی , ورزش قبل از حامله شدن

اگر قصد باردار شدن را دارید پس بهتر است ابتدا با تمرینات ورزشی قبل از بارداری بدنتان را تقویت کرده و آماده کنید. شما به غیر از خوردن وعده‌ های غذایی متعادل و داشتن یک سبک زندگی سالم، باید به طور منظم ورزش کنید تا چربی بسوزانید و شانس باردار شدنتان را افزایش دهید. در این مقاله تعدادی از تمرینات ورزشی قبل از بارداری را قرار داده ایم . با فارسی مد همراه باشید …


۱. اسکات انبری

اسکات، یک تمرین کم برخورد ایده‌ آل است زیرا گروه‌ های عضلانی مختلف از جمله پشت، باسن و زانوها را درگیر می‌ کند.

برای انجام اسکات انبری، بایستید و پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه‌ ها باز کنید. حالا از باسن به سمت بیرون بچرخید، به طوریکه ران‌ ها، زانوها و پاهایتان به سمت بیرون باشند. همانطور که برای انجام اسکات پایین می‌ آیید، شانه‌ ها و باسنتان را در یک راستا نگه دارید. برای انجام کششی عمیق‌ تر، وضعیت اسکات را برای ۵ ثانیه حفظ کنید. حداقل ۲۵ اسکات انبری، سه بار در هفته انجام دهید.


۲. پلانک

پلانک، تمام بدن به ویژه میان تنه را محک و قوی می‌ کند. اگر می‌ خواهید باردار شوید، باید مرکز بدنتان را تا جایی که می‌ توانید قوی کنید. یک مرکز بدن قوی به بدنتان امکان می‌دهد که بعد از بارداری، به راحتی بهبود یابد و به حالت اول برگردد.

برای انجام پلانک، به شکل چهار دست و پا روی حصیر ورزش قرار بگیرید. آرنج هایتان را کمی خم کنید و سعی کنید با استفاده از آرنج‌ ها، بدنتان را بالا نگه دارید.

پاهایتان را کنار هم نگه دارید و انگشتان پا را محکم روی زمین قرار دهید. کل بدن باید یک خط مستقیم تشکیل دهد. همانطور که با نگه داشتن آرنج ها بدنتان را بالا می‌ آورید، زانو نیز باید به بالا نگه داشتن پایین تنه کمک کند. عضلات باسن، شکم و تیغه‌ های شانه را به هم فشار دهید و این وضعیت را برای هر مدت زمانی که می‌ توانید حفظ کنید. پشت شما در تمام مدت پلانک باید صاف باقی بماند.


۳. قایقرانی

قایقرانی به تقویت شانه‌ ها و سفت کردن عضلات قفسه سینه کمک می‌ کند. این حرکت، درد پشت را که شایع‌ ترین شکایت در میان زنان باردار است را کاهش می‌ دهد.

برای انجام این حرکت، در وضعیت لانژ اسپلیت (یک پا جلو، یک پا عقب) بایستید. پای راست باید از عقب به سمت بیرون باشد و پاشنه پا به سمت پایین قرار گیرد. این وضعیت به حمایت از کمرتان کمک می‌ کند. در حالیکه شانه‌ ها و باسنتان به شکل قائم هستند، با همان دستی که پایش عقب قرار دارد، یک وزنه آزاد نگه دارید. حالا با خم کردن آرنج و فشردن تیغه‌ های شانه‌ ها به سمت وسط پشت، دستتان را به عقب بکشید. حالا دستتان را دوباره به جلو بازگردانید و تکرار کنید. برای هر سمت،۳ ست ۱۰ تایی انجام دهید. برای دستیابی به بهترین نتایج، این حرکت را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید. وقتی بدنتان قوی‌ تر شد، وزنه‌ ای که بلند می‌ کنید را سنگین‌ تر کنید.


۴. شنای سوئدی کلاسیک

شنای سوئدی کلاسیک، یکی از بهترین حرکات کل بدنی است که وجود دارد. این تمرین، پشت، شانه‌ ها و مرکز بدن را تقویت کرده و همچنین عضلات سینه ای و بازوها را سفت می‌ گرداند.

برای انجام شنای سوئدی، روی حصیر یوگا به شکل چهار دست و پا قرار بگیرید. دست‌ ها و انگشتان پاها را محکم روی زمین قرار دهید. پاها را به هم بچسبانید. کل بدن باید یک خط کامل تشکیل دهد. حالا در حالیکه آرنج‌ ها را خم کرده اید، به آرامی خودتان را بالا بیاورید و سرتان را با بقیه بدنتان در یک راستا نگه دارید. آرنج‌ ها و شانه‌ ها باید زاویه ۹۰ درجه تشکیل دهند. سپس کل بدن را پایین بیاورید و تکرار کنید. برای قوی کردن کل بدنتان، حداقل سه ست ۱۰ تایی انجام دهید.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

عاشق کردن مردها با رفع این نیازها میسر است
صفات عالی مردان که خانم ها عاشق آنها هستند
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش دوم
با علائم عاشق شدن مردان آشنا شوید – بخش اول
علامت ها و نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
ویژگی ها و خصوصیات واقعی مردان عاشق چیست ؟
آشنایی با رازهای اخلاقی و رفتاری یک عاشق واقعی
توصیه های مراقبتی برای پوست هنگام خانه تکانی
پیری پوست با 9 عادت که احتمالا نمی دانید
آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
آیا دچار ترک های ناشی از کشیدگی پوست هستید ؟
تاثیر استرس بر پوست صورت واقعیت است یا شایعه ؟
15 باور غلط در مورد زیبایی که نمی دانستید
صورت بدون جوش و آکنه با مصرف این ویتامین ها
لکه گیری پوست و دفع چین و چروک با چند دستور خانگی

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه