اولین عامل مرگ و میر در ایران چیست ؟!
خانه » اولین عامل مرگ و میر در ایران چیست ؟!

اولین عامل مرگ و میر در ایران چیست ؟!

27K بازدید
پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
46

اولین عامل مرگ و میر در ایران چیست ؟!

اصلی ترین و اولین عامل مرگ و میر در ایران

اولین عامل مرگ و میر در ایران چیست ؟! , مرگ, فشار خون, پزشکی, پیشرفت, پیشگیری, پزشکان, بیماری های قلبی, بیماری ها, بیماری, آیا می دانید, تحت درمان, عامل مرگ و میر, اولین عامل مرگ و میر در ایران, مرگ و میر, مرگ و میر در ایران, عوامل مرگ و میر, کنترل فشار خون, کنترل بیماری فشار خون, روش کنترل فشار خون, روش های کنترل فشار خون, بیماری های قلبی, بیماری های قلبی عروقی, پیشگیری از بیماری های قلبی, پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی, کنترل کردن بیماری های قلبی, دلایل مرگ و میر, دلیل مرگ و میر, دلیل مرگ و میر در ایران, روش پیشگیری از بیماری قلبی, روش پیشگیری از بیماری های قلبی, جلوگیری از بیماری قلبی, جلوگیری از بیماری های قلبی, مبتلا شدن به فشار خون, مبتلا شدن به بیماری های قلبی, مبتلا شدن به فشار خون بالا, فشار خون بالا, کنترل کردن فشار خون, کنترل فشار خون بالا

رئیس انجمن قلب ایران با بیان اینکه ۵۰ درصد کسانی که مبتلا به فشار خون هستند از این موضوع اطلاعی ندارند گفت: از ۵۰ درصد دیگر نیز تنها ۱۴ درصد تحت کنترل و درمان قرار دارند. در ادامه با فارسی مد همراه باشید.

اولین عامل مرگ و میر در ایران چیست؟

نوحی رئیس انجمن قلب کشور و رئیس بیمارستان قلب شهید رجایی در دومین کنفرانس رویکردهای نوین مهندسی پزشکی در حوزه بیماری‌ های قلبی و عروقی در مورد رابطه مهندسی پزشکی با درمان بیماری‌ ها گفت: مهندسی پزشکی یعنی تکنیک در کنار پزشکی.

وی با بیان اینکه بدون مهندسی پزشکی پیشرفت محقق نمی‌ شود: گفت ما پیشرفت در پزشکی را مدیون مهندسی هستیم چرا که پزشکی تنها تئوری است و مهندسی بود که لوازم و تجهیزات لازم را در اختیار پزشکان قرار داد.

رئیس بیمارستان قلب شهید رجایی بیماری‌ های قلبی و عروقی را اولین عامل مرگ و میر دانست و گفت: در این زمینه از کشورهای پیشرفته نیز جلو افتاده‌ ایم چرا که آنها پیشگیری‌ های لازم را انجام داده‌ اند و ما به خاطر شیوه زندگی و عوامل خطری که وجود دارد در دنیا جزو کشورهایی با بیشترین مرگ و میر به علت بیماری‌ های قلبی و عروقی هستیم.

وی ۴۰ درصد مرگ و میرها در ایران را به علت بیماری‌ های قلبی و عروقی دانست و گفت: بعضی از کشورهای پیشرفته این درصد را به زیر ۳۰ رسانده‌ اند در حالیکه رشد مرگ بر اثر بیماری های قلبی و عروقی در ایران برای ما نگران‌ کننده است.

نوحی در مورد نقش مهندسی در پیشگیری از مرگ‌ های قلبی و عروقی گفت: اگر مهندسی در پیشگیری کمک کند بسیار مفید خواهد بود آنها می‌ توانند با ساخت یک دستگاه ساده فشار خون سبب پیشگیری بسیاری از مرگ‌ ها شوند.

وی تاکید کرد: حدود ۵۰ درصد افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند و به همین دلیل مداوا نمی‌ شوند البته از ۵۰ درصد دیگری که از فشار خون خود مطلع هستند تنها ۱۴ درصد تحت درمان و کنترل قرار دارند.

رئیس بیمارستان قلب شهید رجایی خاطر نشان کرد: ارتباط نزدیک میان مهندسان و پزشکان سبب می‌ شود تا پزشک آنچه می‌ خواهد را به مهندس انتقال دهد و مهندس نیز وسیله را ساخته و در اختیار پزشک قرار دهد.

وی ادامه داد: با دستگاه‌ هایی که مهندسان برای آنژیوگرافی ساخته‌ اند مشاهده می‌ کنیم که اگر فردی دچار سکته قلبی شد و به موقع به بیمارستان انتقال یافت دیگر جان خود را از دست نخواهد داد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه