جیب کوچک شلوار لی چه فوائد و کاربردهایی دارد؟
خانه » جیب کوچک شلوار لی چه فوائد و کاربردهایی دارد؟

جیب کوچک شلوار لی چه فوائد و کاربردهایی دارد؟

56K بازدید
پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

جیب کوچک شلوار لی چه فوائد و کاربردهایی دارد؟

راز کاربرد جیب کوچک شلوار لی فاش شد !

جیب کوچک شلوار لی چه فوائد و کاربردهایی دارد؟ راز, ساعت, زنجیر, شلوار لی, شلوار, جیب شلوار لی, جالب و خواندنی, جیب کوچک شلوار لی, راز جیب کوچک شلوار لی,شلوار جین, جیب کوچک شلوار جین, کاربرد جیب کوچک شلوار لی, کاربرد جیب کوچک شلوار لی, استفاده از جیب کوچک شلوار لی, استفاده از جیب کوچک شلوار جین, تاریخچه تولید شلوار لی, تاریخچه تولید شلوار لی, تاریخچه شلوار لی, جیب, جیب شلوار جین, مدل, مدل شلوار لی, مدل شلوار جین, ساعت جیبی, جیب های شلوار, مدل جیب شلوار لی, مدل جیب شلوار جین

شلوار لی طرفداران بسیاری در دنیا دارد و همه آن‌ ها مجهز به جیب کوچکی هستند که ما نمی‌ دانیم چرا بر روی شلوار لی دوخته می‌ شود و واقعا کاربرد جیب کوچک شلوار لی چیست ؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده پس حتما ادامه این مطلب از سایت فارسی مد را بخوانید.

خیلی‌ ها می‌ گویند که جیب کوچک شلوار جین به هیچ دردی نمی‌ خورد. برخی دیگر نیز معتقدند که این جیب‌ ها به خاطر پیروی از دنیای مد، بر روی شلوار جین دوخته می‌ شوند.

البته انواع جیب‌ ها، حتی از نوع غیر واقعی آن، بر روی لباس‌ های زنانه از شلوار و پیراهن گرفته تا کت دیده می‌ شود. اما به طور استاندارد، ما شاهد دو جیب بزرگ در پشت، دو جیب بزرگ در جلو و یک جیب کوچک بر روی یکی از جیب‌ های جلوی شلوار جین مردانه و زنانه هستیم.

اما چه کارایی دارد؟

این جیب برای حمل سکه کوچک است، پس نمی‌ تواند برای این منظور ساخته شده باشد. از طرفی، جیب کوچک جلوی شلوار لی پیش از ظهور گوشی‌ های هوشمند بر روی شلوار دوخته می‌ شد. بنابراین به این منظور هم نمی‌ تواند ابداع شده باشد.

متخصصین امور نساجی و شلوار لی در پایگاه اینترنتی کورا به این پرسش، پاسخ داده‌ اند.

کاربری به نام رناتا جانوسکووا برند مشهور آمریکاییِ تولید شلوار لی «لیوای استراوس» را به این پرسش فرا خواند. او پرسید که راز جیب کوچک بر جلوی شلوار لی چیست.

نماینده برند “لیوایز” نیز پستی را به این سوال ارجاع داد که در آن نوشته شده که جیب کوچک جلو در حقیقت «جیب مخصوص ساعت جیبی» است و به همین منظور بر روی شلوارهای لی دوخته می‌ شود.

خانم جانوسکووا در ادامه این مطلب نوشت که این جیب برای گاوچران‌ ها ابداع شده است. در اوایل قرن نوزده میلادی، گاوچران‌ ها ساعت جیبی خود را با زنجیر به جلیقه کتشان متصل می‌ کردند، ولی این ساعت‌ ها گاها پس از برخورد به محیط می‌ شکستند. اما لیوای استراوس برای جلوگیری از شکسته شدن ساعت‌ های جیبی، این جیب کوچک را در جلوی شلوارهای لی تولید خودش اضافه کرد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
خلاقیت با استفاده از پلکان‌ های چند منظوره در خانه
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
ویژگی ها و خواص انار برای زیبایی پوست را بشناسید
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
راهکار افزایش سرعت یادگیری به شیوه جدید را بشناسید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
دلایل خلقت و آفرینش آسمان و زمین در شش روز
نکات کاربردی و مهم نگهداری از مواد غذایی
نکاتی جالب درباره خوردن شکلات که شاید ندانید
روشی بسیار جالب برای تسکین سر درد
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
عصای حضرت موسی (ع) نزد چه کسی است ؟
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
10 استفاده جالب از نمک که شاید ندانید

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه