درباره تحریک جنسی زنان چه می دانید ؟
خانه » درباره تحریک جنسی زنان چه می دانید ؟

درباره تحریک جنسی زنان چه می دانید ؟

101K بازدید
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
453

درباره تحریک جنسی زنان چه می دانید ؟

مسائل مربوط به تحریک جنسی زنان

درباره تحریک جنسی زنان چه می دانید ؟! نکات مهم رابطه جنسی, مقالات زناشویی, همسر, مقالات ازدواج و زناشویی, مقالات ازدواج, مشکلات جنسی در خانمها, مسائل جنسی, مسائل جنسی پرده ی بکارت, مشاهده فیلم پورن, مشکلات جنسی, مشکلات, مشاوره, مردان, مراحل ارتباط جنسی, محبت, لذت بخش, لذت جنسی, ماساژ, ماساژ قبل از رابطه جنسی, کاهش میل جنسی, کاهش شهوت جنسی, کارهای بعد ار رابطه جنسی, کارهای قبل از رابطه جنسی, فیلم روابط زناشویی, فیزیولوژی, عشق بازی, عدم رضایت در رابطه جنسی, عادت ماهانه, شهوت زنان, شهوت کاذب لذت جنسی, صمیمیت همسر, شوهر, شهوت مردان, شروع رابطه جنسی, ساختمان آلت جنسی مردانه, سرد مزاجی جنسی, سایز آلت تناسلی, سؤالات رایج در زمینۀ پردۀ بکارت, زمان رابطه جنسی, زمان مناسب آمیزش جنسی, زن جذاب, زناشویی و ازدواج, روشهای جلوگیری از بارداری, رفع مشکلات جنسی, روابط جنسی, روابط جنسی سالم, روش درمان سرد مزاجی جنسی, روش های تحریک همسر, روش های آماده سازی زن برای رابطه زناشویی, رابطه جنسی لذت بخش, رضایت جنسی همسر, راه و روش و رفتارهای جنسی, رفتار جنسی همسر, رفتارجنسی همسر, رابطه جنسی سالم, رابطه جنسی زوجین, رابطه جنسی خوب, رابطه جنسی بهتر, رابطه جنسی با همسر, رابطه, درمان سرد مراجی, درمان انزال زودرس, دخول, خشکی واژن, جلوگیری از تحریک جنسی زیاد, جذابیت جنسی, جذابیت یک زن, جلوگیری, تقویت رابطه جنسی, تحریک جنسی, تحریک کردن, پیش نوازی, بهترین زمان برای روابط جنسی, بهترین زمان رابطه جنسی, بهترین موقع برای رابطه زناشویی, بهداشت جنسی, بهتر شدن رابطه جنسی, برقراری رابطه جنسی, انواع آمیزش, انواع آمیزش جنسی, اندام های جنسی, اندام جنسی, اموزش روابط زناشویی, اموزش رابطه زناشویی, اموزش تحریک کردن, افراط در روابط جنسی, افزایش میل جنسی, اموزش اماده کردن زن برای رابطه جنسی, ارگاسم, ارضای جنسی, ارضا, اختلافات رابطه جنسی, اختلافات زناشویی, آناتومی دستگاه تناسلی زن, آموزش های زناشویی, آموزش های پیش از ازدواج, آموزش تحریک کردن زنان, آموزش تحریک کردن شوهر, آموزش تحریک کردن مرد, آموزش تحریک کردن مردان, آموزش روابط زناشویی, آموزش تحریک کردن, آلت تناسلی مردان, آموزش تحریک کردن زن, تحریک جنسی زنان

تحریک جنسی زنان یکی از مهم ترین مسائل در روابط زناشویی است. اما به راستی چه عواملی باعث عدم این تحریک پذیری و در نتیجه لذت نبردن کافی زنان از رابطه جنسی می گردد. با این مطلب از فارسی مد همراه باشید.

یکی از اختلالات رایج جنسی در میان زنان، کارکرد ناقص (غیر کافی) جنسی است، که به نظر یک مشکل پیچیده است، چرا که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به طور کلی تخمین زده می شود که بیش از ۴۰ درصد زنان متحمل این دسته مشکلات جنسی هستند. علت این امر گاهی بیماری های جسمی و گاهی عوامل فیزیولوژیکی است. این ناتوانی زنان تحت عنوان اختلال برانگیختگی یا همان تحریک جنسی زنان FSAD شناخته می شود.

وقتی زنان و مردان از نظر جنسی تحریک می شوند خون زیادی به طرف اندام های جنسی شان حرکت می کند. این پدیده در زنان باعث بزرگ شدن کلیتوریس (بخشی از اندام جنسی زنانه) و بافت اطراف آن، ترشح مواد لیز کننده واژن و آرامش و ریلکس شدن واژن و باز شدن طولی و عرضی آن و آمادگی برای دخول می شود. زنانی که به اختلال تحریک جنسی مبتلا هستند، علیرغم تمایل و علاقه به رابطه جنسی بدلیل عدم پاسخ دهی طبیعی و نرمال جنسی شان دچار رابطه جنسی دردناک و یا حتی عدم امکان مقاربت می گردند.


دلایل ایجاد اختلال برانگیختگی یا تحریک جنسی زنان

اختلال برانگیختگی یا همان تحریک جنسی زنان ، می تواند بدلیل شرایط پزشکی پس زمینه ای مانند دیابت یا فشار خون به وجود آمده باشد. همچنین خشم و عصبانیت، عفونت در ناحیه اندام تناسلی و یا واکنش (حساسیت) به وسایل جلوگیری از بارداری می تواند باعث این اختلال گردد. داروهایی که برای درمان فشار خون بالا، مشکلات گوارشی یا اضطراب و استرس و نیز سرطان تجویز می شوند می توانند باعث بروز این اختلال شوند.

همچنین گاهی این اختلال به عوامل فیزیولوژیکی مرتبط می شود. برخی از این عوامل عبارتند از: پیش نوازی غیر کافی یا غیر موثر قبل از برقراری رابطه جنسی از سوی مرد، افسردگی، ضعف در اعتماد بنفس، سو استفاده جنسی، داشتن احساس گناه یا شرم از رابطه جنسی، ترس از بارداری، اضطراب، استرس و خستگی.


علائم اختلال برانگیختگی یا تحریک جنسی زنان

علائم اختلال تحریک جنسی زنان می تواند شامل عدم تمایل به رابطه جنسی، ناتوانی در کسب لذت از رابطه جنسی، عدم لیز شدن کافی واژن و یا به ارگاسم نرسیدن فرد علیرغم تحریک جنسی کافی باشد. البته زنانی که دچار اختلال ارگاسم زنانه FOD هستند، نیز همین علایم را دارا هستند و علیرغم آنکه به مقدار کافی برای رابطه جنسی تحریک و برانگیخته می شوند، اما به ارگاسم نمی رسند.

ذکر این نکته ضروری است که تفاوت زنان و مردان در زمینه ارگاسم این است که برای زنان ارگاسم یک واکنش آموختنی است نه خودکار. حدود ۵ تا ۱۰ درصد از زنان هرگز از هیچ فعالیت جنسی به ارگاسم نمی رسند (شرایطی که به آن فقدان اوج جنسی گفته می شود). این فقدان اغلب در اثر بی تجربگی در رابطه جنسی، برقراری رابطه جنسی با عصبانیت و فقدان آمادگی روانی یا تجارب گذشته مانند آسیب های جنسی و یا تربیت خاص و سخت گیرانه جنسی که مانع بروز پاسخ جنسی مناسب می شود، به وجود می آید.

برخی زنان قادرند از فعالیت جنسی لذت ببرند ولی به ندرت و یا حتی هیچ گاه به ارگاسم نمی رسند. اختلال ارگاسم زنانه FOD تنها در صورتی که تاثیر منفی بر ارضای جنسی زن در رابطه با شوهرش داشته باشد مشکل تلقی می شود. به این معنا که برخی از زنان صرف برقراری رابطه جنسی با همسرشان برایشان ارضا کننده و لذت بخش است، و اصراری برای رسیدن به مرحله ارگاسم ندارند. اما برخی دیگر از زنان خواهان این هستند که حتما در طی رابطه جنسی به مرحله ارگاسم برسند.


پیشگیری و درمان اختلال برانگیختگی یا تحریک جنسی زنان

برخی تحقیقات جدید نشان داده است که استفاده از داروهای ناباروری مردان ممکن است، به درمان اختلال های جنسی در زنان از طریق افزایش جریان خون در اندام های جنسی و در نتیجه افزایش تحریک فیزیکی در آن ناحیه کمک کند. اما این شواهد هنوز بطور رسمی توسط مجامع علمی تایید نشده است.

تستسترون هم به عنوان یک دارو مورد بررسی قرار گرفته است. اما باز هم نتایج آنطور که باید مثبت نبوده است. در حال حاضر پزشکان بر روی حذف داروهایی که ممکن است روی انجام رابطه جنسی اثر منفی داشته باشند، متمرکز شده اند. همچنین متخصصان، در حال بررسی روش های جلوگیری از بارداری هستند، تا مطمئن شوند آیا این وسایل هم یکی از فاکتورهای تعیین کننده هستند یا خیر.

زنانی که از خشکی واژن رنج می برند، ممکن است به استفاده از لیز کننده ها در هنگام رابطه جنسی توصیه شوند. برخی پزشکان تمرین های خاصی را که باعث توسعه و پیشرفت ماهیچه های بخش خارجی واژن (که در احساس لذت تاثیر بسیاری دارند) می شوند، به زنان توصیه می کنند. مشاوره های روان شناسی نیز می توانند در درمان زنان مبتلا به مشکلات جنسی کمک فراوانی کنند. مثلا می توانند تکنیک های تحریک و پیش نوازی جنسی را به این دسته از زنان بیاموزند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه