بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی به تنظیمات اولیه کارخانه
خانه » بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی به تنظیمات اولیه کارخانه

بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی به تنظیمات اولیه کارخانه

28K بازدید
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
50

بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی به تنظیمات اولیه کارخانه

روش بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی


بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی به تنظیمات اولیه کارخانه , نرم افزار, سیستم, حفظ اطلاعات, پاکسازی, برنامه, اندرویید, اندروید, بازگردندن, تنظیمات کارخانه, بازگرداندن به تنظیمات کارخانه, فکتوری ریست, ریست فکتوری, گزینه ریست فکتوری, factory reset, بازگرداندن به تنظیمات گوشی, گوشی های اندروییدی, ریست کردن گوشی های اندرویدی, اندروید, اندرویید, بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی, تبلت, ریست کردن تبلت ها, ریست کردن تبلت, فکتوری ریست در اندروید, ریست فکتوری در اندروید, آموزش فکتوری ریست کردن گوشی, آموزش ریست فکتوری کردن گوشی, آموزش ترفند های موبایل, ترفند, ترفند موبایل, برگشتن تنظیمات گوشی, تنظیمات اولیه کارخانه, تنظیمات اولیه در گوشی های اندرویدی, بازگرداندن تنظیمات گوشی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گوشی یا تبلت اندرویدی تان بالا نیاید یا اصطلاحا بوت نشود. در این گونه موارد یکی از راه حل های موجود که امکان آن در تمامی دستگاه های اندروید قرار دارد factory reset یا بازگرداندن تنظیمات گوشی به حالت اولیه می باشد. اگر با این قابلیت آشنایی ندارید این مطلب از فارسی مد را دنبال کنید.

 به طور حتم دلایل زیادی برای بازگرداندن تنظیمات گوشی کارخانه‌ ای یا همان فکتوری ریست وجود دارد، اما اولین چیزی که به ذهن می‌ رسد وجود مشکل در کارکرد دستگاه است که کاربر را مجبور می‌ کند تن به این عمل ریسکی دهد. حالا چرا ریسکی؟ چون بدون داشتن اطلاعات کافی از روند درست انجام این کار، تنها احساسی که پس از اتمام به ما دست می‌ دهد، حس پشیمانی خواهد بود. البته همان طور که گفتم دلایل متعددی برای این کار وجود دارد که وجود مشکلات نرم افزاری تنها یکی از آن‌ هاست. مثلا شاید بخواهید دستگاه خود را با مدل جدیدتری عوض کنید و خیالتان از اینکه هیچ نشانه‌ ای از شما در دستگاه باقی نمانده است راحت شود، شاید هم شما جز‌ء آن دسته کاربرانی هستید که هر چند وقت یک بار گوشی تکانی می‌ کنید و به دستگاه خود اجازه می‌ دهید نفسی بکشد! به هر حال دلیل شما هر چه که باشد، فکتوری ریست یا بازگرداندن تنظیمات گوشی انتخاب هوشمندانه ای‌ است که جان تازه‌ ای به دستگاهتان می‌ بخشد. در مواقعی هم که مشکل شما حاد تر از درمان موجود باشد، گزینه دیگری به نام فلش کردن گوشی به میان می‌ آید که در مقاله زیر قصد داریم از هر دو انتخاب پیش رو صحبت کنیم.


ریست فکتوری

این روش برای 99 درصد کاربران اندرویدی کافی است و بنابراین کار به فلش کردن نخواهد کشید. اگر مراحل کار به درستی طی شود و گزینه‌ ها به درستی انتخاب گردند، این روش به بازگرداندن تنظیمات گوشی دستگاه شما به همان حالت اولیه کمک می کند. به غیر از خط و خش، تو رفتگی‌ ها و مشکلات فیزیکی که روی آن ایجاد کرده‌ اید! همه چیز به حالت اول باز خواهد گشت. البته باید به این واقعیت هم اشاره کرد که این روش دستگاه شما را از پایه و اساس تغییر نخواهد داد. اگر می‌ خواهید همه چیز و همه چیز به زمانی بازگردد که دستگاه خود را برای اولین بار روشن کردید، نیاز به روش دیگر (فلش کردن) خواهید داشت (مثلا ورژن اندروید قبلی را به دست بیاورید).


گام اول

پیش از هر اقدامی و برای اینکه احساس پشیمانی نکنید، از تمام اطلاعات دستگاه خود بکاپ بگیرید. تجربه نشان داده است که این مرحله مهمترین بخش در بازگشتن به تنظیمات کارخانه‌ ای یا فکتوری ریست است. قطعا شماره تلفن‌ ها و پیام‌ هایتان با اهمیت‌ ترین بخش‌ هایی هستند که باید از آنها بکاپ گرفته شود. خوشبختانه امروزه بیشتر دستگاه‌ های اندرویدی مجهز به گزینه بکاپ هستند. اما اگر دستگاهی دارید که از این ویژگی محروم است، کافیست یکی ازبرنامه‌ های بکاپ اندرویدی را روی دستگاه خود نصب کنید.


گام دوم

پس از اینکه خیالتان از حفظ اطلاعاتتان راحت شد، حالا نوبت آن است که به دنبال گزینه Factory Reset بگردید. محل این گزینه بسته به نسخه اندروید دستگاه شما یا اینکه متعلق به چه برندی است متغیر است. برای مثال در گوشی Galaxy S Advance مسیر این گزینه به شرح زیر است:

App> Setting>Privacy

Android-Factory-Reset1

پس از یافتن گزینه مورد نظر روی آن کلیک کنید. اینجاست که دو انتخاب خواهید داشت. فرمت کردن و نکردن حافظه USB.

احتمالا با رسیدن به این مرحله کمی سر درگم خواهید شد، زیرا روش مدیریت حافظه خارجی، داخلی و سیستمی اندروید واقعا گیج کننده است. ممکن است انتخاب گزینه Format USB Storage برای برخی ترسناک باشد و آن‌ ها را به جدا کردن کارت حافظه وادار کند. اما نگران نباشید، با اینکه اسمش ترسناک است اما کاری به اطلاعات درون کارت حافظه شما ندارد.

لازم به ذکر است که این آسودگی خاطر برای همه صدق نمی‌ کند. کاربران دستگاه‌ های غیر قابل ارتقا (از نظر میزان حافظه) چون HTC One که عملا چیزی به نام USB Storage ندارند، بایستی کمی نگران باشند زیرا اندروید به صورت خیلی خلاقانه بخشی به نام SD Card در این مدل‌ ها قرار داده است که کار را پیچیده تر می‌ کند. حالا زمانی را تصور کنید که دستگاه شما قابلیت ارتقا دارد، کارت حافظه‌ ای درونش قرار نگرفته است و بخش SD Card هم وجود دارد. سردرگمی محض همین جاست، از من هم کمکی بر نمی‌آید!

به همین علت بود که مهم ترین بخش را به بکاپ اختصاص دادیم. اگر خیالتان از بکاپ اطلاعات مورد نظرتان راحت است پس راحت باشید و گزینه phone Reset را انتخاب نمایید.


گام سوم

خب در این مرحله است که اغلب، تازه یادتان می‌ افتد که از اطلاعاتی که بدون آن‌ ها قادر به ادامه زندگی نیستید بکاپ تهیه نکرده‌ اید.

یک نفس عمیق بکشید، دستانتان را به آرامی روی سرتان قرار دهید و منتظر باشید اندروید کارش را به اتمام برساند و تصویر زیبای ‘Welcome’ را که یاد آور اولین روزی است که گوشی خود را خریده بودید برایتان نمایان سازد. همه چیز تمام شده است و دیگر کاری از دستتان بر نمی‌ آید.


فلش کردن دستگاه

کمی شجاع باشید. این یک روش پیشرفته برای ریست کردن دستگاهتان است. خب با در نظر گرفتن این که پس از این روش هم بازگشتی وجود ندارد، پیش فرض را بر آن می‌ گذاریم که عملیات بکاپ را قبلا انجام داده‌ اید یا شاید هنوز دلتان می‌ خواهد با سری در میان دستانتان آه بکشید و حسرت این را که چرا بکاپ نگرفته‌ اید بخورید.


گام اول

خب در این مرحله و بسته به مدل دستگاه شما و سازنده‌ اش، باید کلیدهای ترکیبی را پیدا کنید. یعنی گزینه مشخصی برای فلش کردن وجود ندارد و برای دسترسی به آن بایستی با فشردن ترکیبی چند کلید آن را ظاهر کنید. دسترسی به منوی مربوطه در دستگاه‌ های سامسونگی بدین شرح است: VolumeUp+Home+Power. برای اچ‌ تی‌ سی: VolumeDown+Power که پس از ظاهر شدن منوی مخفی با کنترل صدا می‌توانید در منو بالا و پایین روید و با دکمه Power گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. برای نکسوس 4 هم فرمول به این شرح است :VolumeDown+Power


گام دوم

خب حالا که در مود ریکاوری هستید، گزینه Wipe Data یا Factory Reset را با دکمه تعبیه شده برای انتخاب که معمولا دکمه‌های Power و Home است انتخاب کنید. دیگر چیز خاصی برای انجام نمانده است. احتمالا در زمان پاکسازی علامتی چرخشی به نمایش در می‌آید که تا زمان اتمام کار چند دقیقه‌ ای طول خواهد کشید. خب برای دوستان ترسوتر بگویم که با انتخاب گزینه Wipe Cache این پاکسازی کمی بیشتر طول خواهد کشید. پس خود را نبازید!

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

با تاثیرات منفی اینترنت بر مغز و عواطف آشنا شوید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
این شمع هوشمند با موبایل روشن می شود + عکس
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟
معرفی فایروال های قدرتمند و رایگان برای گوشی های اندرویدی
چگونه از تاریخ انقضای باتری لپ تاپ آگاه شویم !؟
آموزش جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به وای فای
درباره رابطه تلفن همراه با سرطان چه می دانید !؟
آموزش لینک دار کردن متن در تلگرام
فایده و تاثیر رانندگی بر جلوگیری از آلزایمر
با مضرات تیغ زدن صورت آشنا شوید + مزایای داشتن ریش
با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید
قابلیت جدید اینستاگرام به نام «Stories» به آن افزوده شد

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه