درباره فواید جسمی و روحی ازدواج چه می دانید ؟
خانه » درباره فواید جسمی و روحی ازدواج چه می دانید ؟

درباره فواید جسمی و روحی ازدواج چه می دانید ؟

48K بازدید
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

درباره فواید جسمی و روحی ازدواج چه می دانید ؟

فواید جسمی و روحی ازدواج کدامند؟

درباره فواید جسمی و روحی ازدواج چه می دانید ؟ , ویژگی همسر خوب, ویژگی های قبل از نامزدی, ویژگی ازدواج, ویژگی افراد موفق, ویژگی زوج های موفق, ویژگی قبل از ازدواج, وابستگی عاطفی, وابستگی, وابسنگی در ازدواج, همسرداری, همسر, نقش مشاور در ازدواج, نکات لازم ازدواج موفق, نیمه گمشده, موفقیت زوج ها, موفقیت, مقالات زندگی, مقاله در رابطه با ازدواج کردن, ملاک ازدواج, ملاک ازدواج سالم, ملاک های ازدواج کدامند, مقالات ازدواج, مشکلات زندگی, مشکلات, مشاوره کردن, مشاوره قبل از ازدواج رایگان, مشاوره در ازدواج, مشاوره رایگان, مشاوره ازدواج, مجردها, متاهل, عکس ازدواج موفق, عکس زوج موفق, عشق واقعی, عشق بدون شرط, عاشقانه های قبل از ازدواج, عشق, عاشقانه ها, عاشقانه, عاشق, سوالات مشاوره قبل از ازدواج, زناشویی, زندگی سالم, زندگی شاد, زندگی مشترک, زوج, زن و شوهر, دوران قبل از ازدواج, دوران مجردی, درباره ازدواج, دانستنی های زندگی مشترک, دانستنی های ازدواج, حفظ روابط زوج ها, جوانی, جنسی, تنهایی, تفاهم در زندگی مشترک, تفاهم داشتن, بهترین ازدواج, بعد از زادواج, انتخاب همسر, بایدها و نبایدهای ازدواج, ازدواج های موفق, ارتباط عاطفی, ارتباط, ازدواج در اسلام, ازدواج در ایران, آیین همسرداری, آنچه باید درباره ازدواج بدانیم, آداب و رسوم درخواست ازدواج, آرشیو مقالات, آمـادگـی بـرای ازدواج, آموزش, آموزش همسرداری, فواید ازدواج, فواید روحی ازدواج, فواید جسمی ازدواج, فواید ازدواج خوب, فواید روحی و جسمی ازدواج, فواید جسمی و روحی ازدواج

برخی از افراد تنهایی را در زندگی انتخاب می کنند و هیچ گاه تن به ازدواج نمی دهند اما بد نیست بدانید ازدواج فواید بسیاری چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی برای فرد به ارمغان می آورد. در ادامه این مطلب از فارسی مد با فواید جسمی و روحی ازدواج آشنا می شوید.


1 – فواید مالی

از جمله فواید جسمی و روحی ازدواج فایده مالی است. وقتی فردی ازدواج می کند، نه تنها سعی می کند درآمد بیشتری کسب کند بلکه در خرج کردن هم محتاطانه عمل کرده و بیشتر پس انداز می کند. اگر زن و شوهر، هر دو شاغل باشند این یعنی دو منبع درآمد و امنیت مالی بیشتر. همچنین ثبات مالی بیشتری در کنار هم خواهند داشت.

ازدواج احساس مسئولیت مالی را در افراد بالا می برد و به همین دلیل این است که افراد متاهل به ویژه آقایان در محیط کارشان احساس مسئولیت بیشتری از خود نشان می دهند. اگر فکر می کنید ازدواج بار مالی اضافی به دوشتان می گذارد زمانش رسیده که تغییر عقیده دهید.


۲- زندگی مشترک

مجرد بودن به آن زیبایی که به نظر می رسد نیست. گاهی اوقات در زندگی شما احساس می کنید که دلتان می خواهد دوستتان داشته باشند و به شما توجه نشان دهند. دوست دارید با کسی لحظات اندوه و یا شادتان را شریک باشید.

می خواهید به کسی از موفقیت ها و یا شکست هایتان بگویید. کسی که همراه شما باشد و درکتان کند. ازدواج، در صورت انتخاب صحیح، کمک می کند که شما چنین فردی را همیشه کنار خود داشته باشید.


۳- سلامت ذهنی

افراد مجرد سختی بار مشکلات زندگی را بیش از افراد متاهل حس می کنند. درحالی که متاهلان می توانند از حمایت عاطفی و تسلی همراه زندگی شان برخوردار شوند.

بنابراین وقتی با موانع مختلف مواجه می شوند کمتر دچار اضطراب و نگرانی می شوند و از سلامت احساسی بیشتری برخوردار هستند.

وقتی افراد ازدواج می کنند ذهنشان قوی تر شده و در وضعیت با ثبات و مناسبی قرار می گیرند.


۴- همراه تا پیری

مجردها باید از خود بپرسند وقتی موهایشان سفید و صورتشان پر از چین و چروک شد باز هم تنهایی به دردشان خواهد خورد؟ هرچه سن بالا می رود نیاز به داشتن یک همراه دلسوز بیشتر حس می شود. داشتن چنین فردی کنار خود موجب می شود که از تنهایی و یا مرگ نهراسید. با خود می توانید بگویید که همسرتان می تواند تمام تنهایی هایتان را پر کند و اجازه دلتنگی به شما ندهد. درک این موضوع در سن جوانی بسیار سخت است اما هرچه مسن تر شوید بیشتر به آن پی خواهید برد.

درباره فواید جسمی و روحی ازدواج چه می دانید ؟

به وسیله ازدواج می توانید عشقتان را به کسی که دوست دارید ثابت کنید


۵- کودکان

بیشتر اوقات مردم احساس می کنند داشتن بچه به زندگی آنها معنا می دهد. در حقیقت بدون داشتن خانواده زندگی چندان لطفی نخواهد داشت و ازدواج بنیان یک خانواده است. ازدواج کمک می کند که علاوه بر داشتن خانواده ای مستحکم صاحب فرزند شوید و نسلتان حفظ شود. پدر یا مادرشدن جنبه ای از بزرگسالی است که هرکس دوست دارد آن را تجربه کند و ازدواج محیطی باثبات برای این منظور فراهم می کند.

همچنین کارهایی که کودکان در خردسالی شان انجام می دهند لذت و شادی را به قلب والدینشان می آورد. هیچ چیز شیرین و زیباتر از عشق بدون شرطی نیست که والدین نسبت به فرزندانشان دارند و وقتی کودکان نیز به والدین خود محبت نشان می دهند قلبشان را بیش از پیش گرم می کنند.


۶- تعهد

به وسیله ازدواج می توانید عشقتان را به کسی که دوست دارید ثابت کنید. چرا که با ازدواج به او تعهد می دهید که در تمام امور زندگی (چه خوب و چه بد) کنارش خواهید بود. ازدواج بزرگترین تعهدی است که می توانید به کسی که دوست دارید بدهید. دادن چنین تعهدی زندگی تان را به طور کامل عوض خواهد کرد و رابطه تان با کسی که دوستش دارید شکل جدی تری به خود گرفته و با هدف می شود.


۷- زندگی شاد

متاهل ها معمولا شادتر از مجردها هستند. آنها احساسات مثبتی را تجربه می کنند و نسبت به زندگی شان احساس رضایت عمیقی دارند و همین موجب می شود که شادتر از دیگران باشند. ازدواج ثبات بیشتری به زندگی زن و مرد می دهد تا آنجا که موجب می شود هر دو به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنند. به عبارت دیگر ازدواج، دروازه قصر شادمانی هاست!


۸- زندگی سالم

ازدواج باعث می شود که افراد در امور جنسی سالم تر و ایمن تر باشند و کمتر به اشتباه بیافتند.


۹- عشق واقعی

ازدواج در نهایت موجب می شود دو نفر که همدیگر را دوست دارند، عشق واقعی را بهتر درک کنند. آنها با ازدواج به یکدیگر می گویند که نمی خواهند لحظه ای از هم دور باشند و این احساس مشترک و زیبا پیوند میانشان را محکم تر می کند. در حقیقت افراد متاهل بیشتر امکان دارد که نسبت به یکدیگر فداکاری کرده و برای رفاه هم تلاش کنند. آنها می توانند لحظه به لحظه زندگی شان، از عشق و علاقه ای که به یکدیگر ابراز می کنند لذت ببرند.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه