با فوائد و مضرات چای سبز آشنا شویم
خانه » با فوائد و مضرات چای سبز آشنا شویم

با فوائد و مضرات چای سبز آشنا شویم

41K بازدید
پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
Admin
0 دیدگاه
42

با فوائد و مضرات چای سبز آشنا شویم

فوائد و مضرات چای سبز چیست!؟

با فوائد و مضرات چای سبز آشنا شویم, آرام بخش, آسم, آلرژی, آنتی اکسیدان, آنتی اکسیدان ها, آنلاین, آهن, ایمنی, بدن, بدن سالم, بو, بیمار, بیماری, پیشگیری, پیشگیری از سرطان, تحقیق, تحقیقات, تخم مرغ, تغذیه, چای, چای سبز, حافظه, حبوبات, حمله, خطرناک, دختر, رژ, سلامت, سلامتی, عادت, عفونت, عمل, فوائد چای سبز, فوائد و مضرات چای سبز, فواید, فواید چای سبز, قهوه, کافئین, کاهش وزن, کبد, گوشت, گوشت قرمز, گیاه, گیاه دارویی, لاغر, لاغری, لب, مضر, مضرات چای سبز, معده, نوشیدن, نوشیدنی, هپاتیت, ویروس, ویروسی

فوائد و مضرات چای سبز

مصرف چای سبز به جای قهوه فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد اما باید تعادل را در مصرف آن رعایت کنید. اگر نگران عادت کردن به قهوه و مقدار زیاد کافئین آن هستید، احتمالا به فکر جایگزین کردن چای سبز با آن افتاده اید. اگر می خواهید با فوائد و مضرات چای سبز آشنا شوید ، در ادامه با فارسی مد همراه شوید …

چرا که نه؟ تحقیقات نشان می دهند چای سبز حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام کاتچین است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. کاتچین خدمات زیادی برای بدن ما انجام می دهد از بهبود عملکرد حافظه گرفته تا پیشگیری از سرطان.

حتما درباره برخی معایب چای سبز هم چیزهایی شنیده اید مانند خبر بستری شدن دختر ۱۶ ساله ای که به علت آسیب شدید کبدی که پس از نوشیدن سه فنجان چای دارویی چینی که به صورت آنلاین سفارش داده بود، بروز کرد.

نکته نگران کننده این است که احتمالا سه فنجان چایی که او مصرف کرده بود، بسیار غلیظ بوده است. در واقع خطر چای سبز مربوط به اور دوز چای هایی است که به عنوان مکمل لاغری به فروش میرسند (مانند مثال بالا). دوز زیاد هر گیاه دارویی می تواند مانع از عملکرد درست کبد شده و عفونت ایجاد نماید.


در چه مواردی درباره چای سبز باید محتاط بود؟

دکتر مایک راسل متخصص و مشاور تغذیه می گوید: تانن های موجود در چای سبز مانع جذب آهن غیر گوشتی می شوند. بنابراین ممکن است هنگامی که چای سبز می نوشید بدن کمتر بتواند از منابع گیاهی و غنی شده آهن مانند حبوبات، تخم مرغ یا لبنیاتی که مصرف می کنید، استفاده کند. به نظر نمی رسد چای سبز بر جذب آهن منابع گوشتی مانند گوشت قرمز تاثیر داشته باشد.

دکتر راسل میگوید در صورتی که بیماری خود ایمن (از آلرژی و آسم گرفته تا سرطان، هپاتیت B یا C و یا عفونتهای ویروسی) دارید بهتر است این نوشیدنی آرام بخش را مصرف نکنید. اگر چه چای سبز در بدن سالم سیستم ایمنی را به شیوه مثبت تحریک و تقویت می کند اما اگر دچار اختلالی در سیستم ایمنی باشید ممکن است تحریک سیستم ایمنی باعث شود بیشتر به بدنتان حمله کند و بیماری تشدید شود.

به طور کلی میتوان گفت فواید چای سبز برای سلامتی بر خطرات آن برتری دارد. دکتر راسل می گوید افرادی که برای کاهش مصرف کافئین، چای سبز را جایگزین قهوه می کنند ۲۵ تا ۵۰ میلی گرم کافئین در هر فنجان چای سبز دریافت می کنند در حالی که معمولا در هر فنجان قهوه ۵۹ تا ۲۰۰ میلی گرم کافئین وجود دارد. البته اگر چای غلیظ می خورید یا در مصرف آن زیاده روی می کنید، باید این فاکتور را نیز در محاسبه مقدار کافئین دریافتی به حساب بیاورید.

دکتر راسل میگوید حداکثر چهار فنجان چای در روز بنوشید. این مقدار به کاهش وزن کمک می کند در حالی که کافئین زیادی ندارد و تاثیر منفی بر جذب آهن نمی گذارد. برای بهره بردن بیشتر از چای بهتر است آن را با معده خالی مصرف کنید تا حداکثر جذب آنتی اکسیدان های چای در بدن انجام شود.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه