با چرایی و شرایط وصیت و وصیت نامه آشنا شویم
خانه » با چرایی و شرایط وصیت و وصیت نامه آشنا شویم

با چرایی و شرایط وصیت و وصیت نامه آشنا شویم

52K بازدید
پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
Admin
0 دیدگاه
51

با چرایی و شرایط وصیت و وصیت نامه آشنا شویم

چرا باید وصیت کرد!؟ شرایط وصیت و وصیت نامه چیست!؟

با چرایی و شرایط وصیت و وصیت نامه آشنا شویم , آخرت, احکام, ایمان, بعد از مرگ, بین‌المللی, پسر, چرا باید وصیت کنیم؟, چرایی وصیت کردن, دانشگاه, شرایط وصیت کردن, فوائد وصیت کردن, مومن, نامه, وصیت, وصیت کردن

حجت‌ الاسلام و المسلمین سید هاشم بطحائی گلپایگانی درباره احکام وصیت نامه اظهار کرد: با نوشتن وصیت نامه مشخص می‌شود که بعد از مرگ شخص، سایر افرادی که با فرد در ارتباط بوده‌ اند چگونه باید از اموالش استفاده کنند. در ادامه با فارسی مد همراه باشید …

وی ادامه داد: دو نوع وصیت داریم که یک نوع آن وصیت ولایی است که در این وصیت شخص اطفال صغیری دارد و برای آن‌ ها پس از خود فردی را تعیین می‌ کند که جانشین او شود و این وصیت ولایی در تمام ملل وجود دارد چرا که هیچ کسی جاودانه نیست. از وصیت ولایی که در اسلام وجود دارد، به صورت بین‌ المللی نیز افراد تبعیت می‌ کنند.

وی گفت:‌ وصیت دیگر، وصیت مالی است که افراد برای امور خیریه و اشخاصِ بعد از خود وصیت می‌ کنند. در این راستا افراد باید مالک آن چیزی باشند که می‌خواهند وصیت کنند. یعنی مالکیت در وصیت حرف اول را می‌زند. اشخاص نمی‌ توانند برای هر چیزی وصیت نامه داشته باشند مثلا وسایل قمار، رقاصی و شراب. وصیت کردن برای این موارد باطل است. افراد باید در رابطه با اموال منقول و غیر منقول خود وصیت کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: شخص وصیت کننده باید عاقل و بالغ باشد. وصیت افراد دیوانه و یا سفیه درست نیست. همچنین فردی که خیلی طلبکار دارد و بعد از خود هر چه دارد و ندارد به طلبکارانش می‌ رسد نمی‌ تواند وصیت کند. حتی در احکام اسلام وارد شده که طفل ۱۰ ساله علیرغم اینکه هنوز نابالغ است می‌ تواند وصیت نامه داشته باشد.

گلپایگانی گفت: اینکه می‌ گویند بهتر است که افراد در زندگی خود همواره وصیت نامه داشته باشند به دلیل این است که آن‌ ها زمان مرگ و زندگی خود را نمی‌ دانند و با نوشتن وصیت نامه مشخص می‌ شود که آن‌ ها به آخرت ایمان دارند. فرد حتی اگر میلیونر باشد بیشتر از یک سوم از مال خود را نمی‌ تواند وصیت کند. در رابطه با عبادات نیز اگر فردی قضایی از عبادات دارد پسر بزرگ‌ تر او باید اعمال عبادی فرد را به جای بیاورد.

وی یادآور شد: وصیت باید برای کارهای خیر و عبادی باشد و فرد نمی‌ تواند پس از خود وصیت کند که یک مرکز فساد در فلان جا دایر شود.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه