خوردن برف در زمستان کار درستی است یا خیر ؟
خانه » خوردن برف در زمستان کار درستی است یا خیر ؟

خوردن برف در زمستان کار درستی است یا خیر ؟

31K بازدید
یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

خوردن برف در زمستان کار درستی است یا خیر ؟

خوردن برف در زمستان

خوردن برف در زمستان کار درستی است یا خیر ؟ , , برف , زمستان , برف بازی , خوردن برف , برف خوردن , سالم بودن برف , سالم نبودن برف , برف و شیره , برف و شیره انگور , بستنی قدیمی , بستنی سنتی , بستنی خانگی , بستنی خانگی در قدیم , سمی بودن برف , آلودگی برف , آلوده بودن برف , آلوده نبودن برف , fvt , برف بازی در زمستان , خوردن برف در هوای سرد , خودن برف در فصل زمستان , برف خوردن در فصل زمستان , برف خوردن بچه ها , ترکیب برف و شیره , برف و شیره انجیر , برف و گلاب , برف و شیره انگور خانگی

شاید شما هم طعم برف را امتحان کرده باشید. معمولا کودکان در زمستان به هنگام برف بازی علاقه خاصی به خوردن آن دارند اما آیا با خیال راحت می توان برف را خورد؟ در این بخش از فارسی مد به این سوال پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

در ایران باستان، مردم افشره انگور را روی مقداری برف در کاسه‌ ای می‌ ریختند و آن را به عنوان دسر، مخصوصاً هنگام گرمی هوا صرف می‌ کرده‌ اند. برف یا از زیر زمین‌ های سردی به نام یخچال، یا از برف باقی‌ مانده بر روی کوه‌ های اطراف پایتخت تابستانه، هگمتانه، برداشت می‌ شده است.

در روزگاران قدیم که هنوز خبری از انواع و اقسام بستنی های رنگارنگ نبود مردم در منطقه گرگان، دشت و یا استان گلستان فعلی در خانه های خود بستنی درست می کردند. بیشتر از یک قرن پیش ، زمانی که خبری از بستنی های مختلف با طعم های کاکائو، نسکافه و توت فرنگی نبود، زمانی که کارخانجات مختلف ساخت بستنی وجود نداشت تا این خوردنی شیرین را در بسته بندی های پلاستیکی تولید کند مردم بستنی های سنتی می خوردند.

برای این کار ظرفی را در فضای باز قرار می دادند تا از برف پر شود یا اگر گذاشتن ظرف هم فراموش می شد از جایی که به تمیز بودن برف آن کاملاً مطمئن بودند لایه ای برف برمی داشتند. برف جمع شده، درون یک کاسه بزرگ بلور ریخته می شد که از آن توده ای متراکم به دست می آمد که بستنی را تشکیل می داد. خوردن این توده یخی و سرد زیر گرمای کرسی های قدیمی در حالی که درون ظرف بلوری قدیمی ریخته شده بود و درون یک سینی مسی بر روی کرسی قرار می گرفت، برای اهالی خانه لحظاتی دلچسب را فراهم می آورد.

خانم های خانه برای خوشمزه ساختن بستنی برفی زمستانی از شیرینی هم استفاده می کردند. چاشنی این بستنی طبیعی انواع شیره و مرباها مانند انجیر، انگور، به، سیب و یا حتی گلاب و شکر بود که با برف درون کاسه بلوری مخلوط می شد تا طعمی شیرین به این بستنی خانگی بدهد.

اما سایت npr، در پستی جالب، این مسئله را بررسی کرده که آیا واقعا خوردن برف، سالم و ایمن است یا نه. جف اس گافنی – استاد شیم دانشگاه آرکانزاس – می‌ گوید که برف فقط آب منجمد نیست. آلودگی‌ های هوا مانند سولفات‌ ها، نیترات‌ ها، فرمالدئید و جیوه را می‌ توان در برف یافت. برف دوده جو ناشی از سوختن زغال‌ سنگ و چوب را هم با خود به پایین جو می‌ آورد. بنابراین بهتر است که در همان ابتدای بارش برف،‌ اقدام به جمع‌ آوری و خوردن برف نکنید تا میزان آلودگی آن پایین بیاید. در برف حتی آثار سموم حشره‌ کش ماندگار را هم می‌ توان یافت.

این سموم چند دهه می‌ توانند در محیط باقی بمانند و بعد برف در مجاورت به آنها، می‌ تواند سموم را به خود جذب کند. با این وجود میزان این نوع آلودگی اندک است. بنابراین سفیدی برف نباید شما را به اشتباه بیندازد و تصور کنید که برف عاری از کلرید منیزیوم، سولفات‌ ها، جیوه و سم DDT است.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه