این پنج تناسب مهم در ازدواج را جدی بگیرید
خانه » این پنج تناسب مهم در ازدواج را جدی بگیرید

این پنج تناسب مهم در ازدواج را جدی بگیرید

36K بازدید
سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
42

این پنج تناسب مهم در ازدواج را جدی بگیرید

پنج تناسب مهم در ازدواج

این پنج تناسب مهم در ازدواج را جدی بگیرید , تناسب , تناسب در ازدواج , معیارهای ازدواج , ازدواج آسان , معیارهای ازدواج آسان , متناسب بودن زن و مرد , متناسب بودن زن و مرد برای ازدواج , متناسب بودن زن و شوهر , تفاهم , تفاهم داشتن , تفاهم داشتن در زندگی , پنج تناسب مهم در ازدواج , تناسب مهم در ازدواج , شباهت , شباهت همسران , همسرداری , آیین همسرداری , تشابه های شخصیتی , بلوغ اقتصادی , بلوغ جنسی , بلوغ عاطفی , بلوغ معنوی , تفاهم اعتقادی , بلوغ , به بلوغ رسیدن , بلوغ ازدواج , به بلوغ رسیدن برای ازدواج , زمان ازدواج , بهترین زمان ازدواج , تناسب بین زوجین , تناسب بین زوج ها , بلوغ فکری

معمولا افراد برای ازدواج و پیدا کردن شریک زندگی شان به دنبال کسی می گردند که شباهت های زیادی به خودشان داشته باشد. اما اگر بخواهیم این تناسب ها را رتبه بندی کنیم به پنج تناسب عمده و با اهمیت می رسیم که به توجه بیشتری در مقایسه با موارد دیگر نیاز دارند. ادامه این مطلب را دنبال کنید.

۵ تناسب مهم در ازدواج

قبل از ورود به زندگی مشترک بهتر است راجع به تمامی مواردی که در حکم زنگ خطر به حساب می آید گفتگو شود. برخی تفاوت ها سبب سبک زندگی کاملا مخالف با طرف مقابل می شود و لازم است که این تفاوت ها را جدی گرفت.

این تفاوت ها کدامند؟ کدام موارد را باید در طرف مقابل تان چک کنید؟


1 – فلسفه ازدواج

چک کنید که تصویر شما از ازدواج خوب چیست؟ دیدگاه طرف مقابل در این باره چیست؟ هر کدامتان چه دلایلی برای ازدواج کردن دارید؟ سهم هر کدام از شما برای رسیدن به موفقیت در ازدواج چقدر است و چه کارهایی باید انجام دهید؟


2 – کسب بلوغ های ازدواج

آیا هر دوی شما به اندازه کافی برای ازدواج پخته هستید؟ یکی از شما عاقل تر است و دیگری هیجانی تر؟ آیا کارهایی که شما یا طرف مقابلتان در زندگی انجام داده اید یا تصمیماتی که می گیرید، از نظر طرف دیگر، معقول و منطقی است یا زیر سوال می رود؟ به جز این ها، آیا هر دو بلوغ های لازم در ازدواج را کسب کرده اید؟ برای ازدواج فقط بلوغ جنسی کافی نیست. باید شخصیت خود را بشناسید تا به بلوغ شخصیتی برسید. باید احساسات و عواطف خود را بشناسید تا بلوغ عاطفی داشته باشید. باید موقعیت اجتماعی خود را درک کنید و هویت اجتماعی پیدا کنید تا به بلوغ اجتماعی برسید و باید تکلیفتان با اعتقاداتتان روشن باشد تا بلوغ معنوی داشته باشید.

به جز این ها، بلوغ اقتصادی هم ضروری است. داشتن شغل ثابت، توانایی بر آمدن از عهده دخل و خرج زندگی و برنامه مالی داشتن برای آینده، توانایی مدیریت مالی و … همه و همه نشان دهنده بلوغ مادی و اقتصادی هستند.


3 – تناسب اعتقادی

در همان مراحل اولیه آشنایی یا خواستگاری بسنجید که چقدر از نظر اعتقادی به هم شباهت دارید؟ چقدر تناسب دارید؟ چه تفاوت هایی میان شما وجود دارد و این تفاوت ها چقدر مسئله ساز خواهند شد. یادتان باشد، دین و اعتقادات به هیچ وجه یک مساله کاملا شخصی نیستند. چون روی سبک زندگی ما اثر می گذارند و مساله ساز خواند شد. نمی توان از فردی که سال ها با یک اعتقاد و منش خاص رفتار کرده است توقع داشت که یک باره تغییر عقیده دهد.


4 – تناسبات خانوادگی

مسائلی مانند تناسب فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی، آداب و رسوم و فلسفه زندگی را بررسی کنید و با فردی ازدواج کنید که بیشترین تناسب را از این جهت با او دارید. چون در نهایت، افراد همیشه به ریشه هایشان برمی گردند و ریشه های آنها، خانواده ای است که در آن رشد کرده اند.


5 – تناسب های شخصی

این تناسب ها شامل تناسب سنی، تناسب در میزان تحصیلات، تشابه علایق و تفریحات، تناسب تیپ شخصیتی می شود.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

این ذکر برای آمرزش گناهان و درمان بیماری ها مفید است
کمترین و بیشترین میزان قند موجود در میوه ها را بشناسید
با تعاملات مثبت در زندگی زوج های موفق آشنا شوید
روش های صحیح برخورد والدین با کودک پرخاشگر چیست؟
چند واقعیت تلخ درباره مضرات مصرف چای کیسه ای
با 28 خاصیت داروئی شگفت انگیز پیاز آشنا شوید
آموزش روش تهیه سالاد ذرت و کاهو
آموزش طرز تهیه ژله آسمانی (ابری)
مبتلایان به دیابت این دانه آجیل را نخورید!
راهکار های علاقمند کردن فرزندان به نماز
انواع فتق در زنان و راه های درمان آن را بشناسید
بهترین راه برای کم کردن چربی‌ های اضافی دور شکم چیست؟
عادات غذایی که منجر به تناسب اندام مردم هند و ژاپن شده اند
با گیاهان و ادویه های رقیق کننده خون آشنا شوید
زردی نوزادان و توصیه هایی برای والدین که باید به آن توجه کنند

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه