نشانه های تفاهم داشتن با همسر کدام است !؟
خانه » نشانه های تفاهم داشتن با همسر کدام است !؟

نشانه های تفاهم داشتن با همسر کدام است !؟

42K بازدید
پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
49

نشانه های تفاهم داشتن با همسر کدام است !؟

اهمیت تفاهم داشتن با همسر در زندگی مشترک

نشانه های تفاهم داشتن با همسر کدام است !؟ , آرشیو مقالات , آموزش روابط زناشویی , اتنخاب همسر , اختلاف زن و شوهر , اختلاف زناشویی , اختلافات زناشویی , اختلافات زناشویی و راه حل , اختلافات زندگی زناشویی , ازدواج و زناشویی , اموزش رابطه زناشویی , انتظارات آقایان در زندگی زناشویی , انتظارات زنها در زندگی زناشویی , تفاهم زوج ها , رفع مشکل زوج های جوان , زن و شوهر خوشبخت , عوامل اختلافات زناشویی , مشکلات زن و شوهر ها , مشکلات زوج ها , مقالات روابط زناشویی , مقالات زندگی , آیین همسرداری , ازدواج آسان , پنج تناسب مهم در ازدواج , تشابه های شخصیتی , تفاهم , تفاهم اعتقادی , تفاهم داشتن , تفاهم داشتن در زندگی , تناسب , تناسب بین زوج ها , تناسب بین زوجین , تناسب در ازدواج , تناسب مهم در ازدواج , زمان ازدواج , شباهت , شباهت همسران , متناسب بودن زن و شوهر , متناسب بودن زن و مرد , متناسب بودن زن و مرد برای ازدواج , معیارهای ازدواج , معیارهای ازدواج آسان , همسرداری , تفاهم داشتن با همسر , تفاهم در ازدواج , تفاهم داشتن برای ازدواج , تفاهم داشتن در ازدواج , نشانه های داشتن تفاهم با همسر , نشانه های تفاهم داشتن با همسر , عدم وجود تفاهم , زندگی مشترک , تفاهم داشتن در زندگی مشترک , تفاهم داشتم زن و شوهر , تفاهم بین زن و شوهر

تفاهم داشتن با همسر در امر ازدواج ضروری می باشد و چیزی است که این روزها عامل بسیاری از طلاق ها شده است. اما چطور می توان به میزان تفاهم بین دو نفر پی برد. این مقاله به شما کمک می کند تا بفهمید چقدر با همسرتان تفاهم دارید. در ادامه با فارسی مد همراه باشید.

یکی از چیزهایی که ممکن است ازدواج را برای شما ترسناک کند عدم تفاهم داشتن با همسر است؛ هیچ دو نفری نیستند که پیوندی ایده آل برای هم باشند. کاملاً طبیعی است که گاهی احساس کنید اوضاع سخت شده است، مخصوصاً وقتی تفاوت‌ های زیادی بین خودتان و همسرتان پیدا می‌ کنید. اما این به آن معنا نیست که نمی‌ توانید با هم سازگاری و تفاهم داشته باشید. عوامل مهم زیادی هستند که تعیین می‌ کنند ارتباط شما چه مدت دوام می‌ یابد. در زیر به ۱۵ نشانه‌ ای اشاره می‌ کنیم که کمکتان می‌ کند از میزان تفاهم داشتن با همسر خود با اطلاع شوید.


نشانه های تفاهم داشتن با همسر

۱. در مورد عشق از هم سوال نمی‌ کنید.

می‌ دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌ کنید و از رابطه‌ تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، هیچوقت عشق او به خودتان را زیر سوال نمی‌ برید.


۲. چیزهایی در مورد همدیگر می‌ دانید که دیگران نمی‌ دانند.

از تجربیاتی که باعث خجالتتان شده تا جزییات ریز زندگی‌ تان، درمیان گذاشتن رازهایتان با او نشان می‌ دهد که با هم تفاهم دارید. صداقت در یک رابطه اهمیت زیادی دارد اما اینکه بخواهید رازهایتان را با او در میان بگذارید نشان می‌ دهد که واقعاً در آن رابطه سرمایه‌ گذاری کرده‌ اید.


۳. نمی‌ خواهید او را تغییر دهید.

شما به طرفتان به عنوان یک انسان احترام می‌ گذارید و سعی نمی‌ کنید او را تغییر دهید. البته ممکن است که طرفتان در خواب راه برود یا طوری که شما دوست دارید لباس نپوشد اما شما عاشق او هستید و می‌ توانید با آن کنار بیایید. اگر بخواهید شخصیت یا ظاهر طرفتان را تغییر دهید، ممکن است به این معنا باشد که با هم تفاهم ندارید.


۴. از لحظاتی که دور از هم دارید هم لذت می‌ برید.

وقتی یک رابطه فوق‌ العاده را شروع می‌ کنید، شاید سخت باشد که وقت‌ هایی را به تنهایی بگذرانید. اما اگر شما و طرفتان بخواهید رابطه‌ ای با دوام با همدیگر داشته باشید، خیلی مهم است که از زمان‌ هایی که پیش هم نیستید هم لذت ببرید. در چنین زمان‌ هایی می‌ توانید به دیدار دوستان یا خانواده‌ تان بروید یا علایق خودتان را دنبال کنید.


۵. علایق مشترک دارید.

با اینکه خیلی مهم است که هر کدام از شما سرگرمی‌ ها و علایق مخصوص به خودتان را داشته باشید، اما زوج‌ هایی که با هم تفاهم دارند سعی می‌ کنند اوقاتی را کنار هم بگذرانند و کارهایی را انجام دهند که هر دو از آن لذت می‌ برند. داشتن زمینه و علایق مشترک با همدیگر به داشتن یک رابطه با دوام کمک می‌ کند ، از طرفدار یک تیم مشترک بودن تا با هم آشپزی کردن و دوست داشتن یک برنامه‌ تلویزیونی.


۶. با هم دعوا می‌ کنید.

از دعوا کردن نمی‌ ترسید! اگر به طرفتان می‌ گویید که با او هم‌ عقیده نیستید، باید به شما گوش کند وشما را جدی بگیرد. اگر باز هم با شما هم‌ عقیده نبود، باز هم هیچ اشکالی ندارد. این فقط یک مخالفت است و تاثیری روی احساستان نسبت به همدیگر نخواهد داشت.


۷. دوست دارید مشکلات جدی که بینتان وجود دارد را حل کنید.

خیلی وقت‌ ها در رابطه‌ های جدی و طولانی مشکلاتی بزرگ پیش می‌ آید، مشکلاتی مثل پول، مذهب یا محل‌ زندگی. اگر با هم تفاهم داشته باشید و بخواهید کنار بیایید، بیشتر مشکلاتی از این دست قابل حل هستند. خیلی مهم است که با هم همفکری کنید تا به نتیجه و راه‌ حلی برسید که برای هر دو شما قابل‌ قبول باشد.


۸. همسرتان می‌ خواهد آدم بهتری باشید.

شاید کلیشه‌ ای به نظرتان برسد اما زوج‌ هایی که با هم تفاهم دارند همیشه همدیگر را به جلو هل می‌ دهند. چه برای یاد گرفتن یک غذای جدید باشد یا ترفیع در محل‌ کار، باید همیشه کنار همدیگر باشد.


۹. می‌ توانید آینده را کنار هم تجسم کنید.

خیلی مهم است که نگاهتان به آینده رابطه یکی باشد. اینکه علایق متفاوت داشته باشید اشکالی ندارد. ممکن است طرفتان عاشق مسافرت باشد و شما بخواهید ازدواج کنید و بچه‌ دار شوید. می‌ توانید هر دو اینها را انجام دهید. اما اگر طرفتان نخواهد درمورد آینده حرفی بزنید، شاید بهتر باشد شما انتظاراتتان از آن رابطه را تغییر دهید.


۱۰. پیش او می‌ توانید خودتان باشید.

اگر شما و همسرتان با هم تفاهم داشته باشید، باید بتوانید وقتی کنار او هستید، خود واقعی‌ تان باشید. چه شادید، چه پر انرژی یا عصبانی یا ناراحت، باید بتوانید به راحتی احساساتتان را با او در میان بگذارید، بدون اینکه نگران عواقبش باشید.


۱۱. به هم وابسته هستید.

با اینکه رابطه‌ جنسی همه چیز یک رابطه نیست اما خیلی مهم است که صمیمیت فیزیکی با همسرتان داشته باشید. از گرفتن دست‌ های همدیگر تا بوسیدن هم، به هر ترتیبی شده باید علاقه و محبتتان را به هم نشان دهید.


۱۲. با خانواده‌ های همدیگر کنار می‌ آیید.

اگر واقعاً و از صمیم قلب خانواده همسرتان را دوست داشته باشید، نشانه بسیار خوبی است. اما عاشق کسی بودن همیشه به این معنا نیست که عاشق خانواده‌ اش هم باشید. و اگر چنین حسی نداشته باشید هیچ اشکالی ندارد اما اگر حتی تلاش هم نکنید خیلی بد است. اگر قرار است او برای مدتی طولانی در زندگی شما بماند، خانواده‌ اش هم با او خواهند بود و به همین دلیل باید بتوانید با آنها کنار بیایید.


۱۳. رابطه‌ تان را تازه نگه می‌ دارید.

همه آدم ها سنشان بالا می‌ رود اما این به آن معنا نیست که رابطه‌ شان هم باید پیر شود. خیلی وقت‌ ها کار، بچه‌ ها و مسئولیت‌ های دیگر بر رابطه شما تاثیر می‌ گذارند. این مسئولیت‌ ها مهم هستند و نباید نادیده گرفته شوند اما حتماً باید برای بودن با همسرتان هم وقت بگذارید. رابطه‌ تان باید همیشه برایتان مهم باشد.


۱۴. برای رابطه‌ تان تلاش می‌ کنید.

چه نه ماه است که همدیگر را می‌ شناسید و چه نه سال، خیلی مهم است که همیشه برای رابطه‌ تان تلاش کنید، از رفتن به کلاس آشپزی گرفته تا بوسیدن همدیگر قبل از خواب. وقتی مدت زیادی باشد که با هم هستید، ممکن است به نظرتان برسد که این کارها دیگر ضرورتی ندارد اما این می‌ تواند باعث ناراحتی طرفتان شود. زوج‌ هایی که با هم تفاهم دارند معمولاً برای اینکه به طرفشان نشان دهند که برایشان مهم‌ اند تلاش می‌ کنند.


۱۵. دوستان و خانواده‌ تان او را خوب می‌ شناسند.

اگر در رابطه‌ ای فوق‌ العاده هستید، برای اینکه طرفتان را به دوستان و خانواده‌ تان نشان دهید هیجان زیادی خواهید داشت. این نشان می‌ دهد که آن فرد در زندگی شما درگیر شده است که نشانه خیلی خوبی برای یک رابطه شاد است. اگر نزدیکانتان آن فرد را ندیده باشند، باید از خودتان سوال کنید که تقصیر کیست: طرفتان، شما یا نزدیکانتان؟

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه