بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی
خانه » بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی

بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی

192K بازدید
سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
149

بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی

همه چیز درباره رابطه جنسی دهانی

بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی , رابطه جنسی , آلت , آلت تناسلی , آلت تناسلی مردان , آلت جنسی , آموزش های پیش از ازدواج , آموزش های زناشویی , آمیزش جنسی , بهترین موقع برای رابطه زناشویی , پیش نوازی , تحریک کردن , تقویت رابطه جنسی , جذابیت جنسی , درمان سرد مراجی , رابطه جنسی بهتر , رابطه جنسی خوب , رابطه جنسی زوجین , رابطه جنسی سالم , رابطه جنسی لذت بخش , رابطه زناشویی , روابط جنسی , روابط زناشویی , زن و شوهر , زن و مرد , زناشویی و ازدواج , شروع رابطه جنسی , عشق بازی , کارهای بعد ار رابطه جنسی , کارهای قبل از رابطه جنسی , مشکلات جنسی , نکات مهم رابطه جنسی , همسر , رابطه جنسی دهانی , رابطه جنسی دهانی و لذت بخش , رابطه جنسی لذتبخش , اورال , لذت دادن به همسر , لیسیدن اندام جنسی همسر , مکیدن اندام جنسی همسر , مکیدن , لذت لیس زدن اندام جنسی , لیس زدن

درباره رابطه جنسی دهانی چه می دانید؟! معمولا مردان برای تحریک بیشتر همسرانشان از رابطه جنسی دهانی بهره می برند. اکثر زنان هم تمایل به ایجاد چنین رابطه ای از سوی همسر دارند و مایل هستند شوهرشان این کار را با میل و رغبت برایشان انجام دهد. در ادامه این مطلب از فارسی مد همراه ما باشید.

رابطه جنسی دهانی چیست؟

رابطه جنسی دهانی (در انگلیسی: Oral sex) نام نوعی از آمیزش جنسی است که در آن مرد برای زن و یا زن برای مرد و یا هر دو به طور همزمان اندام جنسی طرف مقابل را به وسیله دهانشان تحریک می کنند. در آمیزش جنسی دهانی، اعضای دهان و حلق از جمله زبان، دندان ها و حلق در تحریک اندام جنسی طرف مقابل نقش دارند. در اصطلاح علمی به آمیزش جنسی دهانی که از سوی زن برای مرد انجام شود، Fellatio و وقتی رابطه ی جنسی دهانی از سوی مرد بر روی زن انجام شود، Cunnilingus نامیده می شوند. نام های مصطلح این آمیزش و رابطه جنسی دهانی در زبان فارسی به ترتیب، «ساک زدن» و « لیس زدن » است.


دلایل لذت فیزولوژیکی رابطه جنسی دهانی

چرا مردان از رابطه ی جنسی دهانی لذت می برند؟

مکیدن آلت تناسلی مردان باعث ایجاد فشار بر آلت شده و این فشار منجر به تجمع خون در بافت های آلت می شود و این حالت برای مردان لذت بخش است و باعث حالت برانگیختگی در آنها می شود ، همچنین حرکت ورود و خروج آلت در دهان و فشار لب ها بر آن می تواند بر افزایش لذت آن موثر باشد.


علت تمایل و علاقه زنان به داشتن رابطه جنسی دهانی:

لیسیدن یا مکیدن لبه های بیرونی می تواند برای زنان لذت بخش باشد و در تحریک و ارگاسم غیر دخولی موثر باشد خصوصا درمورد افرادی که واژن آنها ترشح معمول را ندارند و به عبارتی دچار خشکی واژن هستند رابطه جنسی دهانی پیش از دخول می تواند علاوه بر تحریک در سهولت عمل دخول نیز موثر باشد.


چرا برخی زنان و مردان از رابطه جنسی دهانی اجتناب می کنند؟

بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی

رابطه جنسی دهانی برای خانم ها لذت بخش است

اولین دلیل برای برخی زنان و مردان برای استفاده نکردن از رابطه جنسی دهانی ، کثیف و چندش آور بودن این عمل است ..!

با توجه به آن که آلت تناسلی مردانه و زنانه محلی برای دفع ادرار است این طرز فکر در برخی افراد بوجود می آید که این اندام از نظر بهداشتی پاک نمی باشد و لیسیدن و مکیدن و داشتن رابطه جنسی دهانی را عملی کثیف می دانند در حقیقت آلت تناسلی اگر چه محل دفع ادرار می باشد اما در صورت رعایت نظافت محلی غیر بهداشتی محسوب نمی شود و البته فراموش نکنیم این محل، محل اصلی مربوط به لذت جنسی است این افراد اکثرا آن را عملی چندش آور می دانند و در مواجه شدن با آن رفتار و برخوردی تند (تدافعی – تهاجمی – اکراه) از خود بروز می دهند یا حتی تمایل همسر خود نسبت به داشتن رابطه جنسی دهانی را به تمسخر می گیرند و او را پس می زنند، این رفتار آنها می تواند یکی از دلایل اصلی سرکوب میل جنسی همسر (حتی برای همیشه) نسبت به وی باشد.

معمولا این افراد خود را در اسارت ذهنیت اشتباهی قرار داده اند، چه بسا هستند افرادی که حتی از دیدن و لمس کردن آلت تناسلی هم اکراه دارند این افراد نیاز به درمان دارند. لازم به ذکر است برخی از این افراد پس از داشتن رابطه جنسی دهانی تغییر دیدگاه خواهند داد.


دلیل دوم : رابطه جنسی دهانی را درشأن شخصیت خود نمی دانند

اکثر زنان تصور می کنند رابطه جنسی دهانی مخصوص اعمال روسپی ها یا بازیگران پورنو می باشد و انتظار همسر آنها از انجام آن انتظاری غیر معقولانه و مقایسه شدن با روسپی ها می دانند و حتی داشتن رابطه جنسی دهانی را یک توهین به خود یا به تصور اینکه انجام این رفتار باعث کوچک شدن شخصیت آنها می شود از انجام آن خودداری می کنند این در حالیست که یکی از نشانه های قدرت و برتری می تواند تامین غریزه جنسی همسر باشد.


ترس و تصویر نامطلوب ذهنی از رابطه دهانی با شریک جنسی دلیل سوم محسوب می شود

بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی

برخی از افراد ممکن است مورد استفاده های جنسی قرار گرفته باشند و جزء افرادی باشند که به زور و ناخواسته درگیر چنین رابطه ای شده باشند یا تصویری در ذهن آنها نقش بسته باشد ، مسلما نا خودآگاه و غیر ارادی نسبت به آن واکنش منفی بروز می دهند. این افراد برای حل این مشکل نیاز به درمان درمان دارند.


دلیل چهارم خودداری همسر از رابطه جنسی دهانی عدم تقابل آن است

آیا خود حاضر به انجام این رفتار برای همسرتان هستید؟ اگر نه بعید نیست علت خوداری همسر شما از انجام آن یا انجام با اکراه آن یک طرفه بودن آن باشد.


دلایل روانی لذت بردن از رابطه جنسی دهانی چیست؟

عامل روانی در لذت جنسی مردان بیش از عامل فیزیکی نقش بازی می کند تا حدی که مردان این توانایی غیر ارادی را دارند تا بدون عمل فیزیکی رابطه جنسی به انزال دست یابند که معمولا این اتفاق در خواب برای آنها اتفاق می افتد و علت آن نیاز به تخلیه منی می باشد به عبارتی بدن مردان هر چند وقت یکبار نیاز به تخلیه منی دارد و این عمل برای پروستات و دفع بهتر ادرار لازم است.

همچنین حس برانگیختگی مردان می تواند با یک جرقه ذهنی زودتر از چند ثانیه صورت پذیرد، پیرامون موارد مذکور رابطه جنسی دهانی از ابعاد روانی برای مردان از این حیث لذت بخش است که حس برتری به آنها دست می دهد و همچنین عمل همسر خود را فداکارانه و برگرفته از حس دوست داشتن محسوب می کنند، اثر روانی و ذهنیت پردازی در مردان آن قدری هست که بدون تجربه لذت آن به این باور رسیده باشند که رابطه جنسی دهانی حتما برای آنها لذت بخش خواهد بود چرا که فکر به آن برای آنها لذت بخش است در نتیجه مغز آنها به این عمل واکنش مثبت نشان می دهد .

اگر چه در زنان دو فاکتور احساس و لمس نقش به سزائی در تحریک جنسی و لذت جنسی بازی می کند اما این بدان معنا نمی باشد که ذهنیت جنسی یا تخیلات جنسی در زنان کم اهمیت است، رابطه جنسی دهانی در زنان نیز لذت بخش است و از نظر روحی روانی باعث شکل گیری حس خوشایندی نسبت به همسرشان در آنها می شود. باور این موضوع که همسر وی به او این لذت را تقدیم می کند در پرورش حس تعلق درونی موثرتر است.


چه بیماری های جنسی (STD) از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می شود؟

بررسی و علل لذت بخش بودن رابطه جنسی دهانی

هرپس از شایع ترین بیماری جنسی منتقله از رابطه جنسی دهانی

شایع ترین بیماری جنسی منتقله از طریق رابطه جنسی دهانی، هرپس است (Herpes Simplex Virus = HSV) هرپس دو نوع کلی دارد: HSV-1 که منجر به دانه هایی در اطراف دهان می شود (تاول تبخالی) درحالیکه HSV-2 منجر به زخم های تناسلی می گردد.

– HPV که مخفف Human Papilloma Virus است هم ممکن است از طریق رابطه ی جنسی دهانی منتقل شود و منجر به زگیل هایی در اطراف و یا داخل دهان گردد. مشخص شده است که گنوره (Gonorrhea) از فرد آلوده در طی رابطه جنسی دهانی به فرد مقابل منتقل گردد و سپس عفونت از گلوی آن فرد به ناحیه تناسلی افراد بعدی منتقل شود. بدن به طور طبیعی در طی ۳ ماه می تواند باکتری های گنوره در گلو را از بین ببرد ولی عفونت ناحیه تناسلی نیاز به درمان آنتی بیوتیکی دارد.

امکان انتقال کلامیدیا (Chlamydia) هم از طریق رابطه جنسی دهانی وجود دارد، اگر چه کمتر رخ می دهد. کلامیدیا و گنوره منجر به زخم گلو می شوند (Sore throat). خیلی از افراد ممکن است آلوده به این میکروب باشند ولی بدون علامت بوده و از آن آگاه نباشند.

– سیفلیس (Syphilis) هم در شرایط خاص امکان انتقال در طی رابطه جنسی دهانی را دارد و آن هم در صورتی است که دهان در تماس با زخم باز یا راش پوستی عفونی قرار گیرد. احتمال انتقال عفونت های دستگاه گوارشی و انگل ها هم در صورت تماس دهان با مقعد وجود دارد.

هپاتیت A ویروسی است که در مدفوع فرد آلوده وجود دارد و در طی تماس دهانی – مقعدی امکان انتقال دارد.

هپاتیت B به طور کلی در خون است و تنها در صورتی که در تماس رابطه جنسی دهانی ، خونی وجود داشته باشد منتقل می شود.


رابطه جنسی دهانی از نظر شرعی:

رابطه جنسی دهانی بین زن و شوهر از نظر شرعی از روابط غیر متعارف نمی باشد و بر عکس از روابطی است که اشکال شرعی در صورتی که ترشحات آلت تناسلی مردانه و زنانه خورده نشود به آن وارد نیست. با این حال می توانید برای اطمینان خاطر با مراجعه به استفتائات مرجع تقلید خود نسبت به حکم آن اطمینان حاصل نمایید.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه