با روش های برداشتن خال آشنا شوید
خانه » با روش های برداشتن خال آشنا شوید

با روش های برداشتن خال آشنا شوید

36K بازدید
پنج شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
48

با روش های برداشتن خال آشنا شوید

روش های برداشتن خال

با روش های برداشتن خال آشنا شوید ! , از بین بردن خال روی پوست , از بین بردن خال روی صورت , درمان خال و لکه پوستی , درمان طبیعی برای حذف خال , روش از بین بردن لکه های پوستی , روش های طبیعی برای از بین بردن خال , سلول های تولید کننده رنگدانه , لکه های سیاه , لکه های قهوه ای رنگ پوست , برداشتن خال , شیوه برداشتن خالها , برداشتن انواع خال , روش برداشتن خال , روش های برداشتن خال , نحوه برداشتن خال , خال صورت , خال دست , خال روی صورت , برداشتن خال ها , برداشتن خالها , روش برداشتن خالها , ohg , fvnhajk ohg

بیشتر افراد در نقاط مختلف بدن خود دارای خال هستند و حتما به این فکر افتاده اند که چطور می توانند آن ها را از بین ببرند. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع و شیوه برداشتن خال ها بپردازیم. با فارسی مد در ادامه همراه باشید.

از آن خال هندوی معروف یار حافظ که شاعران زیادی را به خود مشغول داشته، زمان زیادی می‌ گذرد. حالا شاعران شیرین گفتار شوخ طبعی هم پیدا شده‌ اند که سفارش می‌ کنند «خال یار» را به تیغ «تیمار» بسپارید. خال‌ هایی که آن‌ طور که «ظهیری» متخصص پوست و مو می‌ گوید انواعی دارد. او «خال» را این‌ طور تعریف می‌ کند: «سلول‌ هایی در بدن به نام ملانوسیت‌ وجود دارد که منشأ جنینی دارند، اگر این سلول‌ ها تکثیر شوند وتوده‌ ای ایجاد کنند خال ایجاد می‌ شود.» به گفته او خال‌ ها انواع متعددی دارند که اگر متصل به لایه بازال (تحتانی‌ترین لایه سلولی)، لایه‌ ای که بین اپیدرم و درم قرار دارد باشند به آنها خال «جانکشنال» می‌ گویند.»

تماس با نور آفتاب در ایجاد این نوع خال‌ ها نقش اساسی دارد. همچنین جانکشنال‌ ها در کودکان و نوجوانان ظاهر می‌ شود. او یک هشدار هم می‌ دهد: «خال جانکشنال اگر بعد از ۳۰ سالگی ایجاد شود باید به بدخیمی شک کرد.»

به گفته ظهیری این خال‌ ها را بیشتر در کف دست و پا و ناحیه تناسلی مشاهده می‌ کنید. ظهیری درباره خال اسپایلوس نوعی خال نرم و صاف هم می‌ گوید: «این خال یک ضایعه مدور و مسطح به رنگ قهوه‌ ای کمرنگ است که داخل آن نقاط تیره، قهوه‌ ای تیره یا سیاه دیده می‌ شود.» او «اسپایلوس» را یک خال «خوش خیم» می‌ داند. او محل ظهور خال دیگری به نام «خال آبی» را اسکایپ (پوست جمجه) و باسن می‌ داند و می‌ گوید: «در هنگام مهاجرت ملانوسیت‌ ها تعدادی از آنها در ناحیه عمقی پوست بدن یعنی در درم یا هایپودرم باقی مانده و خال آبی را ایجاد می‌ کند.»

به گفته ظهیری خال spitz nevus نیز بیشتر در اطفال دیده می‌ شود: «شایع‌ ترین محل در ساق پا و صورت است. پر عروق بوده و به صورت برجستگی‌ های قرمز رنگ دیده می‌ شود.»

او در توصیف خال دیگری به نام halo nevus هم می‌ گوید: اطراف این خال یک هاله دبیک مانته یا بی‌ رنگ ایجاد می‌ شود. گاه ممکن است این هاله اطراف ملانو هم دیده شود. او تأکید می‌ کند در این موقعیت باید به ویژگی خال مرکزی توجه کرد. ظهیری به نوع خوش خیم این خال اشاره می‌ کند و می‌ گوید: «به تدریج پسروی می‌ کند و از بین می‌ رود.» او خال‌ های ذکر شده در بالا را خال‌ های تیپیکال معرفی می‌ کند و می‌ گوید: «این خال‌ ها نیازی به برداشته شدن ندارند مگر قطر بالای ۶ میلی متر داشته باشند.» ظهیری بحث را به سمت خال‌ های «آتیپیکال» می‌ برد و آنها را خال‌ هایی غیرقرینه، دارای حاشیه نا منظم و رنگی غیر یکنواخت توصیف می‌ کند: «علاوه بر خال‌ هایی با قطر بیشتر از ۶ میلیمتر این خال‌ ها هم باید برداشته شوند.» به توصیه دکتر ظهیری این خال‌ ها باید به صورت دوره‌ ای معاینه شوند، از ضایعات عکس تهیه شود تا پزشک معالج در معاینات بعدی متوجه تغییرات آنها شود. چون ممکن است این خال‌ ها تغییراتی پیدا کرده و به ملانوم بدخیم تبدیل شود.»

او در پاسخ به این سؤال که «ملانوم بدخیم» چیست می‌ گوید: «ریز فاکتور ملانوم بدخیم، پوست روشن و سابقه آفتاب سوختگی است که به طور طبیعی بین تماس دوره‌ ای شدید با آفتاب نسبت به تماس مزمن و خفیف با ملانوم بدخیم ارتباط بیشتری وجود دارد. همچنین سابقه خانوادگی یا شخصی ملانوم؛ ابتلا به خال آتیپیک در فرد و خال مادر زادی از دیگر ریز فاکتور‌ های ملانوم بدخیم است.» به گفته این پزشک این خال‌ ها معمولاً علامتی ندارند اما گاهی ممکن است با خارش، خونریزی و درد همراه باشند.

ظهیری درباره خالی که بعد از برداشته شدن دوباره برمی‌ گردد تأکید می‌ کند که حتماً باید بیوپسی شده و از نظر پاتولوژی بررسی شود. او در پاسخ به این سؤال که چه افرادی مستعد برگشت دوباره خال هستند می‌ گوید: «کسانی که سابقه ژنتیکی و خانوادگی ملانوم بدخیمی خال دارند.» در کسانی هم که سابقه خانوادگی خال‌ های متعدد دارند یا در بدن خودشان خال‌ های متعددی وجود دارد.

با روش های برداشتن خال آشنا شوید !

روش های برداشتن خال

تماس با نور آفتاب در ایجاد این نوع خال‌ ها نقش اساسی دارد.


چه خال‌ هایی را برداریم؟

به گفته ظهیری خال‌ هایی که در اصطکاک و تحرک مداوم هستند بهتر است برداشته شوند البته نه از نظر ریسک بدخیمی بلکه ممکن است این خال ها زخمی شده ومشکلات متعددی را به وجود بیاورند.

کک مک خال نیست و ایجاد خال تکثیر سلولی زیاد است اما در کک مک سلول ها تکثیر نمی‌ شوند فقط تولید ملانین زیاد می‌ شود. کک مک درمان قطعی ندارد فقط می توان از بروز و تیره رنگ شدن ضایعات جلوگیری کرد.

به گفته او برای برداشتن خال‌ ها روش‌ های متعددی وجود دارد که از جمله می‌ توان برش و برداشتن و بخیه خال مورد نظر، دستگاه آر اف جراحی که نیازی به برش و برداشتن ندارد و… اشاره کرد. همچنین ظهیری روش تراشیدن خال را توصیه نمی‌ کند و می‌ گوید: «برداشتن خال منجر به ملانوم بدخیم نمی‌ شود مگر خال‌ هایی که احتمال بدخیمی داشته باشند. بنابراین قبل از برداشتن خال باید آزمایش و معاینات لازم درباره خال انجام گیرد.» او همچنین توصیه می‌ کند: «خال‌ هایی برداشته شود که احتمال بدخیم شدن دارند یا از لحاظ زیبایی و عملکرد برای بیمار مشکل ایجاد می‌ کنند.» به گفته این متخصص با دست زدن و دستکاری کردن خال معمولاً خال بدخیم نمی‌ شود.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه