خوردن کشمش برای کودکان چه فوایدی به همراه دارد !؟
خانه » خوردن کشمش برای کودکان چه فوایدی به همراه دارد !؟

خوردن کشمش برای کودکان چه فوایدی به همراه دارد !؟

24K بازدید
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
42

خوردن کشمش برای کودکان چه فوایدی به همراه دارد !؟

درباره فواید خوردن کشمش بیشتر بدانید

خوردن کشمش برای کودکان چه فوائدی دارد , کشمش , خوردن کشمش , فواید خوردن کشمش , خواص کشمش , خواص خوردن کشمش , فواید کشمش , ;ala , میان وعده , میان وعده سالم , میان وعده ناسالم , میان وعده سالم برای کودکان , بهترین میان وعده برای کودکان , کشمش میان وعده ای سالم , میان وعده برای خردسالان , فواید خوردن کشمش برای کودکان , فواید خوردن کشمش برای خردسالان , بهترین میان وعده طبیعی , تنقلات طبیعی , تنقلات طبیعی برای کودکان , استفاده از خوراکی های سالم , کشمش خوراکی سالم , خوراکی های سالم برای کودکان

معمولا قدیمی تر ها از کشمش استفاده های فراوان می کردند و همواره به فرزندان خود این توصیه را می کردند که مصرف کشمش را ترک نکنند. اما به راستی تا چه اندازه ای از فواید و خواص آن آگاه بودند؟! این مقاله از فارسی مد اهمیت این ماده غذایی مفید به ویژه برای خردسالان را روشن می سازد. در ادامه با ما همراه باشید.

مصرف کشمش ممکن است خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌ های قلبی – عروقی را کاهش دهد و نقش موثری در کاهش و کنترل وزن داشته باشد.

تحقیقات متخصصان تغذیه در آمریکا نشان داد کودکانی که از کشمش و انگور به عنوان میان‌ وعده استفاده می‌ کنند در طول روز تمایل کمتری به پرخوری و مصرف مواد خوراکی پرکالری دارند، از سوی دیگر کودکانی که تمایل بیشتری به مصرف شکلات، شیرینی، چیپس و خوراکی های ناسالم دارند در طول روز بیشتر از مواد پرکالری استفاده می‌ کنند.

برای انجام این مطالعه به ۲۶ کودک ۸ تا ۱۱ ساله که از وزن مناسبی برخوردار بودند، کشمش، انگور، چیپس و شکلات به عنوان میان‌ وعده غذایی داده شد. در پایان مطالعه مشخص شد که خوردن کشمش و انگور میل به پرخوری به ویژه خوردن غذاهای ناسالم و پرکالری را کاهش می‌ دهد.

پیش از این باور متخصصان بر این بود که مصرف کشمش به دلیل دارا بودن قند ساده و چسبندگی به دندان، باعث پوسیدگی دندان‌ ها می‌ شود اما محققان در حال حاضر معتقدند این ماده خوراکی می‌ تواند حتی از پوسیدگی دندان پیشگیری نماید.

همچنین مطالعات نشان می دهند که مصرف کشمش ممکن است خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌ های قلبی – عروقی را کاهش دهد و نقش موثری در کاهش و کنترل وزن داشته باشد.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه