کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر از 40 سال برای زنان
خانه » کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر از 40 سال برای زنان

کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر از 40 سال برای زنان

127K بازدید
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
344

کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر از 40 سال برای زنان

بهتر یا بدتر شدن کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر

کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر از 40 سال برای زنان , آرشیو مقالات , بهتر شدن رابطه جنسی , پیش نوازی , تقویت رابطه جنسی , جذابیت جنسی , رابطه جنسی , رابطه جنسی بهتر , رابطه جنسی خوب , رابطه جنسی زوجین , رابطه جنسی سالم , زن و شوهر , زن و مرد , زناشویی , زناشویی و ازدواج , شروع رابطه جنسی , صمیمیت همسر , عشق بازی , کارهای بعد ار رابطه جنسی , کارهای قبل از رابطه جنسی , ماساژ قبل از رابطه جنسی , مدیتیشن , مقالات آموزشی , مقالات ازدواج , مقالات روابط زناشویی , مقالات روانشناسی , مقالات زندگی , کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر , کیفیت رابطه جنسی , رابطه جنسی بعد از 40 سالگی , رابطه جنسی در سن بالا , رابطه جنسی در سنین بالا برای زنان , زنان و رابطه جنسی

خیلی از افراد به ویژه خانم ها بر این اعتقاد هستند که رابطه مستقیمی بین افزایش سن و کیفیت رابطه جنسی وجود دارد. اما به راستی چنین ادعایی واقعیت دارد یا خیر؟! اگر کنجکاو هستید جواب این سوال را بدانید ادامه این مطلب را از سایت فارسی مد دنبال کنید.

برخی از زنان مسن اظهار داشتند که در بیشتر یا همه موارد در طول رابطه جنسی به ارگاسم می رسند، محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو به این نتیجه رسیدند که با افزایش سن رابطه جنسی بهتر می شود.

مطمئنا، درباره کم شدن میل جنسی و خشکی واژن که موانع بزرگی برای داشتن رابطه جنسی در سن بالا هستند شنیده اید. اما اوضاع به این بدی ها هم نیست. با اینکه تغییر، غیرقابل اجتناب است به نظر کارشناسان رابطه جنسی از چندین جهت با بالارفتن سن بهتر می شود.

آنچه لازم است برای مدیریت تغییراتی که با بالا رفتن سنتان در مورد روابط جنسی تجربه خواهید کرد، بدانید:

اولین دلیل کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر: رابطه جنسی در سن بالا رضایت بخش تر است

خانم رابینسون در اینجا به شما می گوید: با توجه به مطالعه ای در مجله آمریکایی پزشکی منتشر شده، بیشتر از دو سوم زنان که شامل خانم های ۸۰ ساله نیز می شدند از رابطه جنسی خود رضایت داشتند. خبر بهتر اینکه ۶۷% از زنان مسن اظهار داشتند که در بیشتر یا همه موارد در طول رابطه جنسی به ارگاسم می رسند، محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو به این نتیجه رسیدند که با افزایش سن رابطه جنسی بهتر می شود. دکتر سوزان ترامپتر Susan Trompeter همکار نویسنده در این تحقیق می گوید:” نه تنها زنان مسن تر راضی ترین افراد در این مطالعه بودند، افراد مسنی هم که به تازگی رابطه جنسی خود را شروع کرده بودند میزان رضایت ارگاسمی معادل شرکت کنندگان جوان این مطالعه داشتند.”


دومین دلیل کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر: شریک شما می داند چه می کند

دکترلورن استریچر Lauren Streicher متخصص زنان در شیکاگو و نویسنده کتاب Sex Rx (هورمون ها، سلامت و بهترین سکسی که تا به حال داشته اید) می گوید: برای داشتن رابطه جنسی بهتر، تجربه حرف اول را می زند و به همین خاطر است که زنانی که در دهه ۴۰ زندگی خود و یا بیشتر از آن هستند در این زمینه مزیت بیشتری نسبت به جوان تر ها دارند.


سومین دلیل کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر: فشار برای جذاب به نظر رسیدن ممکن است ذهن شما را آشفته کند

استریچر میگوید: “احتمالا همه خانم ها دوست دارند در ۵۰ سالگی، ۳۰ ساله به نظر برسند اما این انتظار به علاوه انتظارات اجتماعی از زنان برای اینکه با گذر سال ها همانطور جوان باقی بمانند، فشاری را به خانم ها وارد می کند که آن ها به جای لذت بردن از زندگی جنسی، همیشه در فکر جذاب و جوان بودنشان باشند.”

انتظارات خود را درباره ظاهرتان معقول کنید و سعی کنید در امروزتان زندگی کنید و عاشق خود و همسر امروزتان باشید و ببینید که چگونه همه چیز بهتر و زیباتر می شود.


چهارمین دلیل کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر: داشتن رابطه جنسی طولانی مدت با یک نفر شادی بخش است

دکتر استفانی مک کللان Stephanie McClellan متخصص زنان می گوید علاوه بر اسپرم ، منی (این مایع از اندام‌ های جنسی مردانهٔ انسان ترشح می‌ شود و می‌ تواند با تخمک جنس ماده فرایند لقاح را برقرار کند.) هم حاوی اکسی توسین(Oxytocin یک هورمون نوروهیپوفیزیال و پپتید است که در پستانداران وجود دارد و نقش اساسی در ارتباط عاشقانه، تولید مثل جنسی و در بسیاری از رفتارها از جمله اوج لذت جنسی، شناخت اجتماعی، جفت‌ پیوندی، اضطراب و رفتارهای مادرانه دخیل است.) و سروتونین است (هورمون های شادی و لذت) که مستقیماً به مغز می رسند.

وی می گوید”مطالعات متعدد نشان داده زنانی که به طور مرتب در معرض مایع منی یک نفر قرار دارند کمتر به افسردگی مبتلا می شوند و سطوح بالاتری از شادی و خوشبختی را تجربه می کنند.


پنجمین دلیل کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر: یک شریک جدید می تواند همه چیز را خراب کند

مک کللان می گوید “واژن نقطه ورود از دنیای خارج به دنیای درون است و مستقیماً با سیستم ایمنی شما در ارتباط است. اگر برای سال های متمادی با یک فرد در ارتباط بوده اید و سپس ناگهان با فرد دیگری رابطه داشته باشید “واژن شما هشداری ایمنی ارسال می کند که این منی جدید خارجی است. نتیجه اینکه ممکن است در هنگام مقاربت سوزش و یا حتی درد داشته باشید.”


ششمین دلیل کیفیت روابط جنسی در سنین بالاتر: ضعف ماهیچه های لگن یک عامل مخرب است

کارلی تریسی Karly Treacy مربی یوگا و متخصص سلامت کف لگن می گوید”سطح استروژن با افزایش سن کاهش می یابد. این نه تنها بر میزان تمایل جنسی شما و رطوبت واژن تاثیر می گذارد بلکه می تواند بر قوام ماهیچه های لگن نیز تاثیر گذاشته و موجب کاهش حس در آن ناحیه بشود. یعنی رسیدن به ارگاسم برایتان سخت تر می شود. اما قبل از اینکه تمرینات کگل را آغاز کنید (نوعی ورزش برای تقویت عضلات کف لگن) به این نکته توجه داشته باشید: احتمال زیادی وجود دارد که تا به حال این تمرین را اشتباه انجام داده اید.

تریسی می گوید : روش صحیح آن ربطی به توانایی نگه داشتن جریان ادرار هنگام ادرار کردن ندارد. در عوض باید ماهیچه های کف لگن را طوری به کار بگیرید که همگی آنها را جمع کرده به سمت بالا بکشید و استقامت ایجاد کنید.

تریسی توصیه می کند: ماهیچه های بین نشیمنگاه (ماهیچه های دو طرف لگن ) خود را تصور کنید. زمانی که بازدم انجام می دهید این ماهیچه ها را به طرف یکدیگر بکشید مثل درهای آسانسوری که در حال بسته شدن است. سپس وقتی که درها بسته شدند. ماهیچه ها را بالا بکشید و نگه دارید ۱۰ بار تنفس کنید و سپس آنها را رها کنید. دوبار در روز به مدت ۳ هفته این کار را انجام دهید.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه