مهارت های لازم برای رسیدن به موفقیت کدامند !؟
خانه » مهارت های لازم برای رسیدن به موفقیت کدامند !؟

مهارت های لازم برای رسیدن به موفقیت کدامند !؟

34K بازدید
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
47

مهارت های لازم برای رسیدن به موفقیت کدامند !؟

رسیدن به موفقیت با داشتن این مهارت ها

مهارت های لازم برای رسیدن به موفقیت کدامند !؟ , رسیدن به خواسته ها , مسیر زندگی , موفقیت در زندگی , افراد موفق , افراد موفق چه می کنند , پیشرفت , تلاش سخت , توانایی , چگونه به موفقیت برسیم , راه های رسیدن به موفقیت , رسیدن به موفقیت , رمز موفقیت , سخت کوشی , سرنوشت , فرد موفق , قدم به قدم , موفق شدن , موفقیت , هدف , دست یابی به موفقیت , روش های دست یافتن به موفقیت , مهارت های رسیدن به موفقیت , مهارت های زندگی بهتر , مهارت های ضروری زندگی , مهارت های ضروری برای موفقیت , مهارت های لازم برای موفقیت , موفق شدن در زندگی , راه های موفق شدن در زندگی , مهارت های موفق شدن

معمولا زمانی که صحبت از موفقیت می شود هر شخصی آن را برای خود به گونه ای تعریف می کند. اما بهتر است بدانید لازمه دستیابی به موفقیت دانشتن مهارت های ضروری برای آن است. فارسی مد در این قسمت مجموعه ای از این مهارت ها را که در رسیدن به موفقیت تاثیر قابل توجهی دارند ذکر کرده است.

مهارت‌ های مختلف در جنبه‌ های مختلف زندگی نیاز است تا شما یک انسان نرمال باشید و بتوانید در این دنیای مدرن اهداف خود را پیش ببرید ، وقتی که صحبت از ساختن یک زندگی موفق می‌ شود، اغلب ما چند مهارت که به صورت متداول گفته می‌ شود که شما را به این هدف می‌ رساند در ذهن داریم. عاداتی چون مدیریت زمان، تفکر خلاق و انضباط فردی، بیش از همه به عنوان کلید موفقیت مطرح می‌ شوند.

ما یاد گرفته‌ ایم که قابل اتکا بودن و برقراری ارتباط به شکل موثر مهم هستند و همه از اهمیت حیاتی مصمم بودن و مدیریت موثر پول مطلع هستند.

مسلماً این ها و دیگر عادات خوبی که به صورت معمول توصیه می‌ شوند، همه در یافتن رسیدن به زندگی خوب به ما کمک می‌ کنند. اما مهارت های دیگری هم هست که به همین میزان در رسیدن به زندگی خوب و شیرین موثر است.

در زیر با ۹ مهارت برای رسیدن به موفقیت آشنا می‌ شوید که هر چند شاید خیلی به گوشتان نخورده باشند، اما بسیار در رسیدن به زندگی خوب موثر هستند.


۱. چگونه “نه” گفتن

اکثر ما طوری تعلیم دیده‌ ایم که بیش از آنکه به تمایلات شخصی خود اهمیت دهیم سعی در راضی نگاه داشتن دیگران داشته باشیم. حتی وقتی که موفق می‌ شویم خود را از انجام کاری که به آن تمایل نداریم خلاص کنیم، باز هم پیش می‌ آید که نسبت به رد درخواست طرفمان احساس گناه می‌ کنیم. اما اشتباه نکنید؛ آموختن نه گفتن و اینکه نسبت به نه گفتن احساس بدی نداشته باشیم، مهارتی ضروری برای داشتن یک زندگی موفق است.


۲. چگونه پاسخ رد را بپذیریم

از همان آغاز کودکی که برای زندگی به دیگران وابسته بودیم، به ما یاد داده‌ اند تا مقبولیت در بین دیگران و تایید آنها برایمان ارزشمند باشد. این امر باعث می‌ شود که زمانی که تایید دیگران را دریافت نمی‌ کنیم، دچار ترس شدید شویم. از طرفی ترس از پاسخ رد شنیدن و پس زده شدن بسیاری از ما را از رفتن به دنبال بزرگترین رویاهایمان بازمی‌ دارد. آموختن اینکه حتی اگر دیگران با ما موافق نباشند نیز مشکلی نیست، کلید خوشبختی است.


۳. چگونگی فهمیدن اینکه چه می‌ خواهید

هنگامی که با جهان آشنا می‌ شویم، بسیاری از ما برای جلب محبت و تایید دیگران، در تشخیص اینکه دیگران چه می‌ خواهند و اولویت بخشیدن به خواسته‌ های آنان متخصص می‌ شویم. این عادتی نیست که بتواند شما را به شکوفایی شخصی رهنمون سازد. آموختن اینکه چگونه آنچه را حقیقتاً می‌ خواهید را شناسایی کنید و همچنین جرات افتخار کردن به آن را داشته باشید، چیزی نیست که به ما یاد دهند، اما مسلماً برای رسیدن به موفقیت حیاتی است.


۴. چگونه به راهنمایی‌ های درونی گوش کنید

به عنوان یک تکنیک متداول به ما یاد داده‌ اند که به حرف پدر و مادرها و سپس به حرف آموزگارانمان گوش کنیم و به خرد درونی خود وقعی نگذاریم. آموختن توجه کردن به راهنمایی‌ های درونی می‌ تواند نقش بزرگی در داشتن یک زندگی شاد ایفا کند. با آموختن اینکه خرد خود را به رسمیت بشناسید و از آن پیروی کنید می‌ تواند فواید بسیاری را برایتان به همراه بیاورد.


۵. چگونه لذت خود را در اولویت قرار دهید

در بیشتر فرهنگ ها، داستان این است که اول کار، بعداً پاداش؛ تازه اگر خوش شانس باشیم! ما پیش پیش زحمتمان را می‌ کشیم و به امید پاداش می‌ نشینیم. اما در اغلب موارد نتیجۀ این رویکرد به زندگی، استرس و بدبختی است. داشتن ارادۀ این که شادی و لذت را مستقلاً به زندگی تان بیافزاید، راه خردمندانه‌ ای برای رسیدن به موفقیت حقیقی است.


۶. چگونه خود را در اولویت قرار دهید

معمولاً در جامعۀ ما، خودخواهی مورد سرزنش قرار می‌ گیرد و بی‌ توجهی به خود مورد ستایش. با این وجود، اگر قبل از همه به فکر خودمان نباشیم به شخصی بی‌ فایده در دنیا بدل خواهیم شد. آموختن اینکه به شکلی موثر به خود توجه کنیم، به ما امکان می‌ دهد تا به بهترین شکل در خدمت اهدافی که مشتاقانه در قلبمان داریم باشیم و بدین ترتیب انسان های بهتری برای دنیا باشیم.


۷. چه وقت تسلیم شویم

به بیشتر ما یاد داده‌ اند که فارغ از رنج و هزینه‌ ها همواره مقاومت و پایداری کنیم، چرا که هر چه بخواهیم ارزش سخت کار کردن را دارد. اما بعضی وقت ها ایثار و مشقت هایمان به چیزی جز نتایج بی‌ خاصیت نمی‌ انجامد و نهایتاً خسته و درمانده می‌ شویم. کسانی که تجربۀ این موارد را داشته‌ اند، درک می‌ کنند که مسیرهای پر رنج و غم، پایان های شاد ندارند. این امر اهمیت اینکه بدانیم چه زمانی تسلیم شویم و چگونه، دو چندان می‌کند.


۸. چگونه آنچه را که هست بپذیریم و از آن لذت ببریم

بیشتر، بزرگ تر، بهتر و سریع تر، دغدغۀ بسیار از آدم های در جست‌ و جوی خوشبختی است. اما اگر یاد نگیریم که لحظۀ اکنون را در آغوش گیریم و از آنچه که زندگی اکنون به ما داده لذت ببریم، نباید امیدی داشته باشیم که در آینده نیز هر چه که رقم خورد ما را خوشحال کند.


۹. چگونه تقاضای کمک کنیم

ترس از نه شنیدن و سربار دیگران شدن (یا شاید تمایل ما به مستقل بودن)، اغلب ما را از تقاضای کمکی که برای رسیدن به چیز دلخواهمان بدان نیازمندیم بازمی‌ دارد. بهتر است این مسائل را برای خودتان حل کنید، چرا که انجام بسیاری از کارهای بزرگ بدون همکاری دیگران ممکن نیست. تقاضای کمک و حمایت کردن، بی‌ شک یکی از مهم ترین مهارت های رسیدن به موفقیت است.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه