درباره بیماری کف دست چه می دانید !؟
خانه » درباره بیماری کف دست چه می دانید !؟

درباره بیماری کف دست چه می دانید !؟

25K بازدید
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
46

درباره بیماری کف دست چه می دانید !؟

بیماری کف دست را بشناسید

درباره بیماری کف دست چه می دانید !؟ , بیماری , بیماری کف دست , شیوع بیماری کف دست , میزان شیوع بیماری کف دست , بیماری کف دست در ایران , ارثی بودن بیماری کف دست , تاثیر سابقه فامیلی در بیماری کف دست , دوپویترن , بیماری دوپویترن , تشخیص بیماری کف دست , تشخیص بیماری دوپویترن , آزمایشات تشخیصی بیماری کف دست , شیوع دوپویترن در مردان , شیوع دوپویترن در زنان , ارثی بودن بیماری دوپویترن , بیماریهای ارثی , بیماری های ارثی , مشخص بودن بیماری کف دست , مشخص بودن بیماری دوپویترن

رضا شهریار کامرانی درباره بیماری بیماری کف دست یا «دوپویترن»، گفت: بیماری دوپویترن بیماری نسج نرم کف دست است که در دهه پنجم و ششم عمر به تدریج خود را نشان می‌ دهد. علت دقیق این بیماری مشخص نیست اما در اثر تغییر ماهیت برخی از سلول‌ های کف دست به وجود می‌ آید. بافت جدید این خاصیت را دارد که طول آن به تدریج کوتاه می‌ شود و باعث خم شدن انگشتان دست می‌ شود. در ادامه با فارسی مد همراه باشید.

وی افزود: این بیماری تمایل دارد که بیشتر انگشتان حلقه و کوچک را درگیر کند اما ممکن است هر کدام یا هر تعداد از انگشتان را درگیر کند. در بسیاری از موارد این بیماری دو طرفه است اما معمولا در زمان‌ های متفاوتی درگیری شروع می‌ شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: شخص در بیماری دوپویترن درد ندارد و در ابتدا متوجه گره‌ ها یا بافت‌ های طناب مانندی در کف دست خود می‌ شود. این بافت به آهستگی افزایش می‌ یابد و به تدریج باعث خم شدن انگشتان محاذات خود می‌ شود. بیمار می‌ تواند انگشت خود را به طور کامل خم کند اما قادر نیست آن را به طور کامل باز کند.

کامرانی با بیان اینکه شیوع دوپویترن در مردان، بیماران دیابتی و نیز در کسانی که داروهای ضد تشنج استفاده می‌ کنند بیشتر است، بیان کرد: این بیماری در کشورهای اروپایی به خصوص در کشورهای اسکاندیناوی شیوع فراوانی دارد و هر چه از نظر جغرافیایی از این کشورها دور می‌ شویم این شیوع کاهش می‌ یابد. به همین علت در ایران این بیماری چندان شایع نیست و بیراه نیست که آن را یک بیماری بیگانه بنامیم. اگر چه این بیماری یک بیماری ارثی است ولی به علت شیوع پایین آن در ایران معمولا بیماران نمی‌ توانند سابقه فامیلی را بیان کنند.

درباره بیماری کف دست چه می دانید !؟

عضو هیات مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ایران درباره روش تشخیص بیماری کف دست ، گفت: تشخیص این بیماری صرفا بالینی است و کلیه آزمایشات و اقدامات تشخیصی طبیعی است. وی افزود: به‌ رغم سیر کند این بیماری هیچ درمانی برای پیشگیری از پیشرفت آن وجود ندارد. متاسفانه ماساژ، فیزیوتراپی و یا تزریق کورتون نمی‌ تواند در سیر آن تغییر ایجاد کند. تنها درمان این بیماری عمل جراحی است اما با توجه به امکان عود بیماری بعد از عمل جراحی پیشنهاد می‌ شود در مراحل اولیه فقط بیمار را تحت نظر داشت.

کامرانی در ادامه عنوان کرد: زمان مناسب برای عمل جراحی وقتی است که کف دست دیگر به‌ طور مستقیم روی میز قرار نگیرد یا به بیان دیگر زمانی که هنگام سجده کردن بیمار نتواند کف دست خود را روی زمین قرار دهد. از نظر بالینی معادل این حالت عبارت است از خم ماندن انگشت با زاویه ۳۰ درجه. در این هنگام با عمل جراحی و برداشتن بافت نا به جا و تغییر ماهیت داده از کف دست، بیماری درمان می‌‌ شود.

این متخصص ارتوپدی فوق تخصص جراحی دست با بیان اینکه اگر چه احتمال عود بعد از عمل جراحی در این بیماری وجود دارد اما سیر آن کند است و هر چه در سن بالاتری دیده شود امکان نیاز به عمل جراحی مجدد کمتر می‌ شود، خاطر نشان کرد: به طور کلی این بیماری یک بیماری با سیر کند و با نتایج خوب درمانی است اما باید در زمان مناسب برای درمان جراحی اقدام شود.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه