مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس
خانه » مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس

مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس

21K بازدید
جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
41

مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس

ایجاد قبرستان برای مسلمانان در آمریکا

مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس , قبرستان , ایجاد قبرستان , قبرستان مسلمانان , قبرستان برای مسلمانان , ایجاد قبرستان برای مسلمانان , قبرستان برای مسلمانان در امریکا , قبرستان ویژه مسلمانان , قبرستان مسیحی ها در امریکا , قبرستان مسلمانان در امریکا , قبرستان مسلمانان در آمریکا , قبرستان مسلمانان در میشیگان , مرگ دختر ایرانی , مرگ دختر ایرانی در امریکا , مرگ دختر ایرانی در میشیگان , مرگ دختر ایرانی و اهدای عضو ان , اهدای عضو دختر ایرانی در امریکا , ساناز نظامی , گزارش مرگ ساناز نظامی , قبرستان مخصوص مسلمانان در امریکا , مرگ ساناز نظامی , اهدای عضو ساناز نظامی , دفن ساناز نظامی در امریکا , دفن ساناز نظامی در میشیگان

یک دختر ایرانی که زیر کتک های همسرش جان داد در انتها دلیل اتفاق بسیار جالبی شد. از اهدای عضو گرفته تا ایجاد قبرستان برای مسلمانان در کشور آمریکا. این دختر ایرانی که در آمریکا به دلیل کتک خوردن از همسر خود و آسیب مغزی جان باخت و اعضایش به بیماران نیازمند اهدا شد، خیلی ها را تحت تاثیر قرار داد. در ادامه این گزارش با فارسی مد همراه باشید.

از کارکنان بیمارستانی که ساناز نظامی در آن بستری شد تا مردمی که این طرف دنیا از این اتفاق با خبر شدند و با خانواده او همدردی کردند. اما مرگ ساناز نظامی علاوه بر اینکه باعث زنده ماندن 7 بیمار شد، باعث شد تا مسلمانان ایالت میشیگان ، از این پس قبرستانی ویژه داشته باشند.

مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس

ساناز نظامی مردادماه پارسال برای ادامه تحصیل و ازدواج با پسری ایرانی که در اینترنت با او آشنا شده بود، راهی آمریکا شد. اما رویاهای او زیاد دوام نیاورد و 16 آذر پارسال، ساناز پس از درگیری با همسرش راهی بیمارستانش شد و به کما رفت. همسر ساناز سر او را چندین بار به دیوار و زمین کوبیده بود و همین مسئله باعث ورم شدید مغز او شده بود.

مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس

پس از 72 ساعت مرگ مغزی ساناز اعلام شد و پدر او تصمیم گرفت اعضای دخترش را به بیماران نیازمند منتظر پیوند، اهدا کند. این اتفاق در ایالت میشیگان آمریکا افتاد و خانواده ساناز که نتوانسته بودند در مدت کوتاه راهی آمریکا شوند، از راه دور و از طریق وب کمی که پرستاران به اتاق ساناز بردند، نظاره گر جدا کردن دستگاه ها از بدن ساناز ، مرگ او و انتقالش به اتاق عمل بودند.

اعضای ساناز به 7 بیمار اهدا شد، اتفاقی که کارکنان بیمارستان و اهالی میشیگان را بسیار تحت تاثیر قرار داد. نیما، همسر ساناز، به جرم قتل از نوع درجه دو در زندان به سر می برد اما تاکنون اعتراف نکرده است.

مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس

پس از مرگ ساناز نظامی، قرار شد جسد او در آمریکا دفن شود. چون پدرش دوست داشت با این کار فکر کند دخترش هنوز زنده است و آن سوی دنیا به زندگی و تحصیلش ادامه می دهد. تحمل دوری ساناز به این شکل برای پدرش کمی آسان تر بود. براساس گزارشی که هفته نامه سرنخ در این باره نوشته، مشکلی بر سر راه دفن ساناز در آمریکا وجود داشت ؛ نبودن قبرستانی برای مسلمانان در ایالت میشیگان.

مرگ این دختر ایرانی باعث ایجاد قبرستان برای مسلمانان شد + عکس

عموی ساناز در گفت و گو با سرنخ گفته است: اگر می خواستیم ساناز را در همان آمریکا دفن کنیم، باید او را در شهر دیترویت که حدود 8 ساعت با میشیگان فاصله داشت، می بردند. قرار بود همه این کارها را خود بیمارستان انجام دهد اما اتفاقی رخ داد که هنوز برای ما باور کردنش سخت است. ماجرای اهدای عضو ساناز در میشیگان بسیار سر و صدا کرده بود. خیلی ها تحت تاثیر ماجرای غم انگیزی که برای او رخ داده بود قرار گرفته بودند.

این موضوع تا جایی پیش رفت که یکی از پزشکان جراح بیمارستان طی جلسه ای که با فرماندار میشیگان داشت، توانست اجازه تاسیس یک قبرستان برای مسلمانان را در کنار قبرستان مسیحیان میشیگان بگیرد و ساناز را به عنوان اولین مسلمان در این قبرستان دفن کردند.» کشیش بیمارستان میشیگان به پدر ساناز نظامی قول داده تا زمانی که زنده است و در میشیگان زندگی می کند، اجازه ندهد ساناز تنها بماند. پرسنل بیمارستان مراسم دفن ساناز را به نیابت از خانواده این دختر ایرانی انجام دادند.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
جزئیات و علت فوت حسن جوهرچی + اطلاعیه بیمارستان
درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت دوم + تصاویر
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95 – قسمت اول + تصاویر
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
عکس های زنان و دختران در مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری
عکس های چهره‌ ها در مراسم تشییع پورحیدری
لحظه به لحظه با تشییع و تدفین پیکر منصور پورحیدری + تصاویر
وداع هواداران با منصور پورحیدری + تصاویر
منصور پورحیدری درگذشت + زندگی‌ نامه
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه