پارتی های عجیب و متفاوتی که این روزها رواج پیدا کرده اند !
خانه » پارتی های عجیب و متفاوتی که این روزها رواج پیدا کرده اند !

پارتی های عجیب و متفاوتی که این روزها رواج پیدا کرده اند !

23K بازدید
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
43

پارتی های عجیب و متفاوتی که این روزها رواج پیدا کرده اند !

پارتی های عجیب ، از طلاق پارتی تا کلید ، سوئیچ و رنگ پارتی! 

پارتی های عجیب و متفاوتی که این روزها رواج پیدا کرده اند ! , پارتی , گودبای پارتی , جشن طلاق , مهمانی های شبانه , پارتی های شبانه , برگزاری پارتی ها , رنگ پارتی , سوئیچ پارتی , کلیدپارتی , استخر پارتی , کلید پارتی , اعتماد جوانان , فرهنگ غرب , فرهنگ سازی , جلب اعتماد جوانان , فرهنگ های اسلامی ایرانی , شبکه های اجتماعی , مهمانی های پر زرق و برق , پارتی های زیرزمینی , مهمانی های زیرزمینی , سست شدن اعتقادات , پارتی ها و مهمانی های عجیب , پارتی های متفاوت شبانه , پارتی در کلان شهر ها , پارتی در شهرهای کوچک

این روزها به هر بهانه ای هم که شده پارتی های شبانه را به راه می اندازند. از سوژه های مختلف مثل جشن طلاق گرفته تا سوئیچ پارتی و رنگ پارتی. شاید برایتان جالب باشد بدانید که موضوع این پارتی های عجیب چه چیزی هستند. با فارسی مد همراه باشید.

مهمانی طلاق، قدیمی شد گود بای‌ پارتی، خاطره. این روزها کلید پارتی یا سوئیچ‌ پارتی یا استخر پارتی یا رنگ‌ پارتی طرفدار دارد؛ مهمانی‌ های شومی که آب پاکی را روی دست آن هایی که ادعای حفظ فرهنگ و گسترش سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی دارند، می‌ ریزد؛ مهمانی‌ هایی که به گفته کارشناسان، تیر خلاص را به فرهنگ و سنت‌ های جامعه می‌ زند.

بررسی‌ های میدانی نشان می‌ دهد قرارهای این نوع مهمانی‌ ها به صورت آنلاین گذاشته می‌ شود، نشانی محل مهمانی نیز در آخرین ساعات از طریق شبکه‌ های اجتماعی با مهمانان به اشتراک گذاشته می‌ شود.

باغ‌ های حاشیه کلان شهر ها محل خوبی است برای این مهمانی‌ های پر سر و صدا. برای ورود به محل برگزاری نیز معمولا نکاتی را در نظر می‌ گیرند، مثلا مهمان که جلوی در رسید، یک یا دو بوق کوتاه می‌ زند.

بساط نوشیدنی‌ های غیر مجاز پای ثابت این مهمانی است؛ مهمانی‌ هایی که دعوت‌ شدگانشان هیچ ابایی ندارند که در پایان مهمانی به جای همسر خود با همسر شخصی دیگر مهمانی را ترک کنند.


خواب نخبگان

گسترش چنین مهمانی‌ های شومی که در آنها عرف اجتماعی، مسائل شرعی به ویژه حریم زنان و مردان شکسته می‌ شود، اتفاقی است که برخی کارشناسان قبلا نسبت به آن هشدار داده بودند، زمانی که جشن طلاق کم‌کم داشت رواج پیدا می‌ کرد، اما برای مقابله با آن هیچ برنامه فرهنگی مناسبی اجرایی نشد.

عباس گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، کم‌کاری نخبگان و مسئولان را دلیل گسترش چنین مسائلی می‌ داند. او با انتقاد از نخبگان و دستگاه‌ های مسئول تاکید می‌ کند: نهادهای مسئول آن‌ طور که باید به وظیفه‌ شان عمل نکرده‌ اند.

آن‌ طور که او می‌ گوید اگر در کشورمان دستگاه‌ های مسئول برای گسترش و برجسته کردن ارزش‌ های ایرانی ـ اسلامی تلاش کنند، فرهنگ غرب نمی‌ تواند به آسانی بین جوانان جا باز کند.

گودرزی معتقد است شیوع چنین مهمانی‌ هایی در بین جوانان را نمی‌ توان ساده تصور کرد، زیرا غرب از این طریق می‌ خواهد رسیدن به منافعش را آسان‌ تر کند.

او می‌ گوید آنچه آموزه‌ های دینی برای ما مشخص کرده، مانعی بزرگ است برای غرب، اما آنها برای سست کردن این مانع جوانان را هدف می‌ گیرند آن هم با مجالس پر زرق و برقی که رنگ‌ پارتی یکی از این پارتی های عجیب است.

گودرزی می‌ افزاید: هدف این تهاجم فرهنگی چیزی نیست جز متوقف کردن جوانان؛ زیرا اگر جوانان ما غرق در این مهمانی‌ ها شوند دیگر جوانانی مانند شهید همت یا چمران را نخواهیم داشت، چرا که چنین فضایی اجازه نمی‌ دهد ارزش‌ های انسانی شکوفا شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به این مساله نیز هشدار می‌ دهد: تا مدتی قبل فقط جوانان متمول دنبال چنین مراسمی بودند، اما اکنون کم نیستند جوانانی از دهک‌ های متوسط و ضعیف جامعه که به برگزاری این مهمانی‌ ها اصرار دارند.


علیه فرهنگ بومی

استخر پارتی، رنگ‌ پارتی یا سوئیچ‌ پارتی مدت‌ هاست که دیگر مختص پایتخت نیست، این روزها جوانان شهرهای کوچک‌ تر نیز از چنین مهمانی‌ هایی دم می‌ زنند؛ به همین خاطر برخی کارشناسان بر لزوم برخورد مناسب با چنین روندی تاکید می‌ کنند؛ زیرا با گسترش چنین باورهایی دیگر نمی‌ توان نشانی از فرهنگ ایرانی و اسلامی پیدا کرد.

سعید محمدی‌ صادق، جامعه‌ شناس در این‌ باره می‌ گوید: چنین مهمانی‌ هایی در بین اقشار متوسط نیز مرسوم شده، اما در بیشتر مواقع این مراسم از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک سرایت پیدا می‌ کند و سبب می‌ شود سنت‌ های بومی یا ارزش‌ های جامعه از بین برود.

او برگزاری چنین پارتی های عجیب را فرهنگی ساختگی می‌ داند که برای از بین بردن اصالت جامعه گسترش پیدا می‌ کند؛ زیرا نتیجه‌ ای به جز از بین بردن سنت‌ ها یا اعتماد افراد نسبت به یکدیگر ندارد. محمدی‌ صادق تاکید می‌ کند: بر اثر این مهمانی‌ ها اعتقادات سست می‌ شود، در چنین فضایی دیگر نمی‌ توان به ارزش‌ هایی مانند خانواده نیز فکر کرد.

آن‌ طور که او می‌ گوید بی‌ مسئولیتی نسل جوان نیز یکی از آثار مخرب چنین فرهنگ‌ هایی است، زیرا در نهایت شخص هویتش را از دست داده و برای والدین خود نیز حرمتی قائل نمی‌ شود.


لزوم اعتماد به جوانان

بی‌ اعتمادی کمترین آسیب گسترش مهمانی‌ های نامناسب و پارتی های عجیب در بین جوانان است چرا که سبب می‌ شود در جامعه آن‌ طور که باید به جوانان بها داده نشود و از توانایی‌ های آنها بهره‌مند نشد. به همین خاطر برخی کارشناسان تاکید می‌ کنند در چنین مواقعی باید برای به دست آوردن اطلاعات درست تلاش کرد و زمینه را برای دور شدن جوانان از اجتماع فراهم نکرد.

محسن طلایی‌ ماهانی، مدیر کل طرح‌ های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان معتقد است در نگاهی کلی به این مساله باید چند نکته را مدنظر داشت؛ برای نمونه دخالت کلی متولیان حکومت در چنین مسائلی نتایج مثبتی در پی ندارد، به همین خاطر باید اجازه داد مسائل فرهنگی و اجتماعی روند معقول خود را پشت سر بگذارد، چرا که فضا سازی ممکن است مانع طی روند‌های طبیعی این اتفاقات شود. او تاکید دارد برای مقابله با چنین مسائلی نباید به شکلی رفتار کرد که به بی‌ اعتمادی نسبت به جوانان دامن زده شود؛ چرا که بی‌ اعتمادی نسبت به جوانان هزینه زیادی را به جامعه تحمیل می‌ کند.

آن‌ طور که او می‌ گوید برای مقابله با چنین مسائلی باید ابتدا اطلاعات دقیقی گردآوری کرد، زیرا بانک اطلاعاتی مناسبی از شرایط جامعه یا دنیای فضایی اکنون در دست نیست تا آنجا که آماری که در خصوص طلاق یا دیگر آسیب‌ های اجتماعی مطرح می‌ شود نیز دقیق نیست. افزون بر این کارشناسان تاکید می‌ کنند یکی از علل اصلی آسیب‌ پذیر شدن جوانان بی‌ توجهی به مسائل پیشگیرانه است، چرا که در کشورمان پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی فراموش شده به همین دلیل برای حل مسائل هزینه بیشتری به کشور تحمیل می‌ شود.

با توجه به نظر کارشناسان برای مقابله با چنین فرهنگ‌ هایی که در قالب مهمانی‌ های پر زرق و برق در بین جوانان جا باز می‌ کند، باید سنت‌ های اصیل خود را زنده کرد، برای نمونه به جشن‌ های باستانی توجه بیشتری کرد و به بهانه‌ های مختلف جشن‌ های شادی بر پا کرد تا جوانان هیجان‌ های خود را در فضا و محیطی مناسب تخلیه کنند، چرا که نیاز جوانان به شادی به درستی مورد توجه قرار نگرفته به همین دلیل آنها از هر فرصتی برای برآورده کردن این نیاز خود بهره می‌ برند؛ حتی مهمانی‌ های نامناسب زیر زمینی.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه