با سقف قانونی میزان مهریه آشنا شوید
خانه » با سقف قانونی میزان مهریه آشنا شوید

با سقف قانونی میزان مهریه آشنا شوید

35K بازدید
پنج شنبه ۱ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
47

با سقف قانونی میزان مهریه آشنا شوید

آشنایی با سقف قانونی میزان مهریه

با سقف قانونی میزان مهریه آشنا شوید !؟ , مهریه , تعیین کردن مهریه , میزان مهریه , میزان مجاز مهریه , تعیین کردن سقف مهریه , livdi , ldchk livdi , میزان مهریه در ایران , میزان قانونی مهریه , اندازه مهریه , مبلغ مهریه , مبلغ قانونی مهریه , تعیین مهریه متعارف , مهریه های نجومی , مهریه های نامتعارف , رواج طلاق در جامعه , کمیسیون اجتماعی مجلس , لایحه حمایت از خانواده , ازدواج مجدد , تشویق جوانان به ازدواج , پرداخت مهریه غیر متعارف , تشویق طلاق , ازدواج موقت , رواج ازدواج موقت , تمایل جوانان به ازدواج , کاهش تمایل جوانان به ازدواج

با توجه به اینکه این روزها مهریه های نامتعارفی برای ازدواج از سوی خانواده ها تعیین می شود و به دنیال آن مشکلات زیادی به وجود می آورد میزان متعارف مهریه تعیین شده است. برای آگاهی از سقف قانونی میزان مهریه تعیین شده به ادامه مطلب رجوع کنید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ماده 24 لایحه حمایت از خانواده به بحث مهریه متعارف و غیر متعارف می‌ پردازد، گفت: بر اساس این لایحه مهریه متعارف تا سقف 10 میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ ها، داریوش قنبری با اشاره به ماده 22 لایحه حمایت از خانواده و مطرح کردن ازدواج موقت اظهار داشت:‌ اگر چه ازدواج موقت یک حق شرعی است ولی نمی‌ تواند منجر به تشکیل خانواده و استحکام بنیان آن شود.

وی در ادامه افزود: ازدواج موقت مشکل جوانان در آستانه ازدواج را حل نمی‌ کند و باید تلاش کنیم تا شرایط دشواری برای ازدواج موقت تعیین شود تا تمایل به آن در جامعه کم شود.

این نماینده مجلس با اشاره به مطرح شدن بحث تعدد زوجات در ماده 23 لایحه حمایت از خانواده عنوان کرد: ازدواج مجدد در شرع به رسمیت شناخته شده است ولی شرایطی مانند توانایی برقراری عدالت برای آن تعیین شده است که به منظور محدود کردن حق مرد برای ازدواج مجدد است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: قانون گذار باید حق ازدواج مجدد را به شکل محدود و در شرایط خاص در نظر بگیرد تا هر مردی به ازدواج مجدد فکر نکند.

تشویق جوانان به ازدواج مهم‌ تر از تلاش برای ثبت ازدواج موقت است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید برای تشویق جوانان به ازدواج تلاش کرد، گفت: هم‌ اکنون تشویق جوانان به ازدواج مهم‌ تر از ثبت ازدواج موقت است.

قنبری با اشاره به ماده 24 لایحه حمایت از خانواده تصریح کرد: این ماده مبحث مهریه متعارف و غیر متعارف را مطرح می‌ کند و بر اساس آن مهریه متعارف تا سقف 10 میلیون تومان تعیین شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در پرداخت مهریه غیر متعارف الزام قانونی چندانی وجود ندارد، اظهار داشت:‌ این ماده می‌ تواند موجب تشویق طلاق در جامعه شود.

رواج مشوق‌ های قانونی برای ازدواج موقت موجب رواج آن در جامعه می‌ شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس رواج مشوق‌ های قانونی برای ازدواج موقت را موجب رواج آن در جامعه دانست و عنوان کرد: البته تمایل به ازدواج موقت به سطح فرهنگ،‌ آگاهی و تحصیلات افراد بستگی دارد.

قنبری با بیان اینکه هم‌ اکنون کاهش تمایل جوانان به ازدواج مشکل اساسی جامعه است، عنوان کرد: مواردی که در لایحه حمایت از خانواده مطرح شده است نیازهای جامعه امروزی نیست.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه