چگونه ازدواج همراه با عشق داشته باشیم !؟
خانه » چگونه ازدواج همراه با عشق داشته باشیم !؟

چگونه ازدواج همراه با عشق داشته باشیم !؟

42K بازدید
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
49

چگونه ازدواج همراه با عشق داشته باشیم !؟

با این روش ها یک ازدواج همراه با عشق داشته باشید

چگونه ازدواج همراه با عشق داشته باشیم !؟ , عشق , زندگی با عشق , زندگی به همراه عشق , زندگی همراه با عشق , ازدواج همراه با عشق , زندگی مشترک , زناشویی و ازدواج , شادی در زندگی مشترک , احساس خوشبختی داشتن , داشتن حس شادی در زندگی زناشویی , داشتن ازدواج موفق , ازدواج سالم , عشق به همسر , مشکلات ازدواج , مشکلات زندگی مشترک , مستحکم کردن رابطه زناشویی , محکم کردن پیمان زناشویی , لذت دادن به همسر , نشان دادن عشق , تعادل در عشق , لمس کردن همسر , انرژی داشتن در زندگی مشترک , انرژی دادن به همسر , دعواهای زناشویی , دعوا در زندگی مشترک , کنترل دعواها با همسر , با دوام کردن زندگی زناشویی , داشتن ازدواج همراه با عشق , ویژگی مثبت در همسر , بهترین ویژگی‌ های همسر , بوسیدن همسر قبل از خواب , بوسه های طولانی داشتن , بغل کردن همسرتان , بغل کردن همسر , رابطه دو نفره , رابطه های دونفره , رابطه دونفره , تعهد داشتن در زندگی مشتر

معمولا تمامی زوج ها به امید داشتن یک زندگی سرشار از عشق به سراغ ازدواج و زندگی مشترک می روند اما ممکن است رفته رفته از میزان این عشق کاسته شود. در این قسمت فارسی مد برای شما راهکارهایی ذکر می کند که می توانید به وسیله آن ها یک ازدواج همراه با عشق داشته باشید و عشق را همیشه در زندگی تان حفظ کنید. با ما همراه باشید.

به گزارش فارسی مد و به نقل از وب سایت مردمان؛ توصیه‌ های متخصصین در مورد بهترین راه‌ های ایجاد پیوندی عمیق‌ تر با همسرتان، کنار آمدن با مشکلات و مستحکم نگه داشتن رابطه زناشویی‌‌ تان برای سالیان سال.

هر ازدواج مشکلات خاص خودش را دارد که هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد. چیزی که مهم است این است که یاد بگیرید با آرامش از آنها گذر کنید – قبل از اینکه مشکلات، رابطه‌ تان را تحت‌ تاثیر قرار دهند.

در هر نقطه از بزرگراه ازدواج که باشید، این بزرگراه چند قانون ساده و اساسی دارد. عمل کردن به این قوانین همیشه آسان نیست ولی خیلی مهم است. اگر این قوانین را رعایت کنید، ازدواجتان را قوی‌ تر و مستحکم‌ تر خواهید کرد و همه امور زندگی زناشویی مثل تفریح، رابطه‌ جنسی، اعتماد و محبت صد چندان به شما لذت خواهد داد.


۱. در عشقتان تعادل ایجاد کنید

بی‌ حوصلگی، خستگی و ناراحتی‌ های روزانه ممکن است آبی روی شعله آتش عشقتان باشد. و اگر این روحیات تکرار شود مطمئنا آتش را دوباره روشن نخواهد کرد. ولی اگر روحیات خوب را اولویت خودتان قرار دهید، این شعله دوباره روشن خواهد شد. ما به شما می‌ گوییم چطور:

اول اینکه برای از بین بردن تاثیر یک جمله منفی به ۲۰ جمله مثبت نیاز است. پس سعی کنید تا می‌ توانید جملات مثبت به زبان بیاورید تا منفی.

وقتی خانمتان کفش جدیدی پا می‌ کند از او تعریف کنید یا به شوهرتان بگویید که چقدر پیراهن آبی جدیدش به او می‌ آید. حین روز یک تماس تلفنی کوتاه با خانمتان بگیرید و بگویید که به فکرش بوده‌ اید یا از شوهرتان برای اینکه در کارهای خانه کمکتان کرده است تشکر کنید.

ولی این تحسین‌ ها و تشکرها باید از ته قلبتان باشد. وقتی می‌ خواهید تحسینش کنید، لبخند بزنید و به چشم‌ هایش نگاه کنید. وقتی می‌ خواهید او را عاشقانه نوازش کنید سعی کنید شادی را در نگاهتان ببیند.

وقتی چنین رویکردی داشته باشید، راه‌ های لذت دادن به همسرتان را هم علاوه بر راه‌ های عصبانی کردن او یاد می‌ گیرید. یادتان نرود برای نشان دادن عشق همیشه و هر لحظه زمان مناسبی است. وقتی به خانه می‌ آیید همسرتان را بغل کنید و بگویید از دیدنش خوشحالید. در یک روز تعطیل بارانی او را با چای در رختخواب غافلگیر کنید. بگذارید ایرادهایش به چشمتان نیاید، روی نقاط مثبت او تمرکز کنید. شب‌ ها قبل از اینکه بخوابید از او بوسه‌ ای طولانی بگیرید. احتمالاً خیلی کارهای کوچکی برای خوشحال کردن بچه‌ هایتان انجام می‌ دهید، چرا از این دست کارها برای خوشحال کردن همسرتان انجام نمی‌ دهید؟


۲. لمسش کنید

تماس انسانی کمک می‌ کند اندورفین که هورمونی بسیار خوشحال‌ کننده است در بدن ترشح شود، هم برای کسی که لمس می‌ کند و هم کسی که لمس می‌ شود. پس وقتی در بازار قدم می‌ زنید دست‌ هایش را بگیرید. گونه‌ هایش را با نوک انگشتانتان نوازش کنید. روش‌ هایی که آن اوایل همدیگر را نوازش می‌ کردید را دوباره زنده کنید، بوسه‌ ای پشت گوشش، دست کردن در موهایش… تماس زبانی بسیار پیچیده است، مطمئن باشید با تمرین بیشتر بر دایره لغاتتان از این زبان افزوده می‌ شود.

ایجاد چنین تماس‌ هایی کمک می‌ کند دژی برای عشقتان بسازید. این خیلی مهم است چون زوجی که چنین دژی برای عشقشان داشته باشند، دیگر هیچ طوفانی نخواهد توانست عشقشان را از بین ببرد (و حتی می‌ توانند با بی وفایی هم کنار بیایند!) خوب حالا چطور باید چنین پیوندی بین خودتان ایجاد کنید؟ اول اینکه باید از همسرتان حمایت کنید. سعی کنید وقتی مشکلی در خارج از دنیای دو نفره‌ تان اتفاق می‌ افتد، پشت او را داشته باشید و طرف او را بگیرید. رازهای او را پیش خودتان نگه دارید. جز در موارد اورژانسی اجازه ندهید هیچ چیز وقت دو نفره شما را قطع کند. این شامل تلفن‌ ها و ایمیل‌ ها هم می‌ شود نه فقط آدم‌ ها.

صحبت از وقت دو نفره شد، باید بگوییم که خودتان را متعهد کنید که حداقل ۳۰ دقیقه در روز با هم حرف بزنید و در مورد برنامه‌ ها، آرزوها و رویاهایتان برای هم بگویید. یک قانون: این مکالمات به هیچ عنوان نباید در مورد مسائل خانه یا رابطه‌ تان باشد. باید از این زمان برای تقویت دوستی بین‌ خودتان استفاده کنید. تحقیقات نشان می‌ دهد که دوست بودن پیوند بین زوج‌ ها را عمیق‌ تر می‌ کند. و یادتان نرود که برای صمیمی‌ تر شدن هم وقت بگذارید. در مورد رابطه‌ جنسی چطور؟ حتماً ! البته ناگهانی بودن آن خیلی خوب است ولی اگر هر کدام از شما نیاز به توجه، محبت و عشق فیزیکی دارد، برای رسیدن وقت آن اتفاق صبر نکنید و دست به کار شوید.

چیز دیگری که نباید برای آن منتظر بمانید: فرصتی برای جشن گرفتن موفقیت‌ ها. همه افراد بزرگ و موفق یک نقطه اشتراک دارند. اینکه وقتی موفق می‌ شوند جشن می‌ گیرند. حتی موفقیت‌ های کوچک نیاز به تشخیص دارد. یک شب رستوران رزرو کنید و همسرتان را آنجا ببرید یا یک سفر کوتاه به یک شهر زیبا بروید.


۳. یادتان باشد، هیچکس کامل نیست

ممکن است وسوسه شوید که وقتی عصبانی، نا امید، خسته، بی‌ حوصله یا پر استرس هستید، همسرتان را مقصر کنید. یا فکر کنید برای بهتر شدن اوضاع زندگی و ازدواجتان این همسرتان است که باید خودش را تغییر دهد.

این درست نیست. اینکه سعی کنید همسرتان را پیشرفت دهید، باعث می‌ شود که وارد لاک دفاعی شود. نتیجه؟ هیچکس تغییر نخواهد کرد.

هیچکس مسئولیت قبول نخواهد کرد. همه ناراحت خواهند بود. و اینکه همسرتان را آدم بده‌ ی ماجرا کنید، یعنی ۹۰ درصد از چیزی که هست را نادیده گرفته‌ اید.

راه‌ حل واقعی: خودتان را تغییر دهید. وقتی با نقص‌ های خودتان مواجه شده و بهترین ویژگی‌ های همسرتان را ببینید، معجزه اتفاق می‌ افتد.

خوشبینی در شما بالا رفته و همسرتان احساس بسیار بهتری پیدا می‌ کند زیرا احساس می‌ کند کسی او را تحسین می‌ کند نه تحقیر. و هر دو شما انگیزه بیشتری برای تغییر خصوصیات منفی در خودتان احساس خواهید کرد.

یک نکته برای اینکه بتوانید اینطور فکر کنید: فلسفه ژاپنی نقص، Wabi Sabi، را در زندگی‌ تان پیاده کنید. این فلسفه خیلی خوب در عشق‌ های زندگی واقعی کاربرد دارد. دفعه بعدی که همسرتان کاری ناراحت‌ کننده انجام داد. یک نفس عمیق بکشید، زیر لب زمزمه کنید Wabi Sabi و به خودتان یادآور شوید که نیت خوبی داشته است حتی اگر رفتارش چیز دیگری را نشان می‌ دهد. در عین حال خوبی‌ ها و نقاط مثبت همسرتان را فراموش نکنید. از همین امروز سعی کنید هر روز یک ویژگی مثبت در همسرتان را که دوست دارید در نظر گرفته و آن را به زبان بیاورید. مثلاً: «همسر من فهمیده است.» یا «شوهرم من را می‌ خنداند.» بعد به دنبال یک رفتار خاص باشید که این را تایید کند: «هفته پیش برف‌ های روی شیشه ماشینم را پاک کرد.» یا «من حالم خوب نباشد آنقدر جوک تعریف می‌ کند تا من را بخنداند.»

آخر اینکه برای نواقص خودتان هم ارزش قائل باشید. گاهی‌ اوقات خودمان را برای همه اتفاق‌ های بدی که در زندگی زناشویی مان می‌ افتد مقصر می‌ کنیم. احساس گناه و عذاب‌ وجدان بیش از اندازه فلجتان می‌ کند. بنابراین به خصوصیاتی که برایتان ارزش دارد فکر کنید و به خودتان بگویید که این ویژگی‌ ها را دارید و برای آنها هم به دنبال مثال باشید: «من دوست‌ داشتنی و مهربان‌ ام. دیروز آخرین تکه شیرینی را به همسرم دادم.» «من صادقم – به او می‌ گویم که دقیقاً به چه چیزی فکر می‌ کنم.»


۴. کمی انرژی بدهید

توصیه قدیمی که همه متخصصین به افراد مجردی که به دنبال شریک زندگی‌ شان بوده‌ اند می‌ کنند: «آنی» باشید که «آنی» که می‌ خواهید را به سمتتان جذب کند. در مورد داشتن ازدواج همراه با عشق هم همینطور است. هرچه احساس شادی و خوشبختی بیشتری کنید، ازدواجتان به همان اندازه شادتر شده و برخورد با مشکلات و تفاوت‌ های بینتان ساده‌ تر خواهد شد. اگر انجام ۱۵ دقیقه یوگا در صبح، نوشیدنی قهوه بدون کافئین به جای کافئین‌ دار یا یک سرگرمی جدید به شما حال و هوایی ریلکس می‌ دهد، باید بدانید که احساسات خوب باعث می‌ شود لحظاتی شادتر و پربارتر در کنار همسرتان هم داشته باشید.

قبول کنید: قبل از ازدواج عادت داشتید همیشه برای تختخواب جذاب‌ ترین لباستان را بپوشید یا موهایتان را درست کنید. ولی الان دیگر به این چیزها اهمیتی نمی‌ دهید. دیگر وقتش رسیده که کمی به ظاهرتان برسید. موهایتان را شانه کنید، دندان‌ هایتان را مسواک کنید و لباسی جدید و جذاب تنتان کنید. وقتی خودتان حس خوبی نسبت به ظاهرتان داشته باشد، چشمانتان خواهد درخشید. آن وقت ارتباط بصری بهتری با همسرتان برقرار کرده و این درخشش را به او هم منتقل خواهید کرد.


۵. همیشه عادلانه دعوا کنید

دعوا پیش می‌ آید و کاملاً طبیعی و حتی سالم است. چیزی که مهم است نحوه برخورد و کنار آمدن شما با آن است. در یک تحقیق که بر روی زوج‌ های قدیمی‌ تر انجام شده بود، توانایی حل اشتراکی مشکلات عامل مهم احساس خوشبختی در ۷۰ درصد از ازدواج‌ ها بوده است. فقط ۳۳ درصد از زوج‌ های ناراضی این مهارت را داشتند. با ابزارها و گرایشی مناسب، دعوا و مشکل دری به روی صمیمیت بیشتر خواهد شد – شانس دیده شدن و دوست داشته شدن بخاطر همان چیزی که هستید، پذیرش خود واقعی و با ارزش همسرتان و ایجاد پیوند و اتحادی قوی بین خودتان.

اول خودتان را از شر انتقاد، رویارویی و دشمنی خلاص کنید. اینها مثل بنزین روی آتش‌ اند. محققان دانشگاه کالیفرنیا که بیشتر از یک دهه روی ۷۹ زوج بررسی کردند دریافتند که آن زوج‌ هایی که زود طلاق می‌ گیرند دعواهایی طولانی و پر سر و صدا داشته‌ اند و همیشه یا در حالت حمله و یا دفاعی بوده‌ اند. از طرف دیگر زوج‌ های خوشبخت از کلامی کردن افکار انتقادی خودداری کرده اجازه پر سر و صدا شدن به بحث‌ هایشان نداده و از مطلق‌ هایی مثل «هیچوقت» یا «همیشه» استفاده نمی‌ کرده‌ اند.

اگر دعوایی شروع شد، سعی کنید موضوع را عوض کرده، با شوخ طبعی آن را رد کرده یا توجه بیشتر به همسرتان نشان دهید.


۶. زمان و مکان مناسب را پیدا کنید

اگر به اندازه کافی استراحت نداشته‌ اید و خوب غذا نخورده‌ اید بحث‌ های مهم را شروع نکنید. گرسنگی و خستگی فکر‌های منفی به ذهنتان می‌ آورد. این بحث‌ ها را برای زمانی بگذارید که تمرکز بیشتری داشته و به اندازه کافی استراحت داشته‌ اید.

هیچوقت سعی نکنید زمانی به مشکلات جدی زناشویی‌ تان برسید که حواستان جای دیگری است. تلویزیون را خاموش کنید، تلفن و لپ‌ تاپ را کنار بگذارید. روزنامه را ببندید. اگر حواستان پرت چیزی دیگری است، رسیدگی به این مشکل را به زمان دیگری موکول کنید.

این را هم به خاطر داشته باشید که اینکه چطور با این موقعیت‌ ها برخورد می‌ کنید فقط روی خودتان تاثیر نمی‌ گذارد. آیا مکالمه به خیر و خوشی ختم خواهد شد؟ اگر اینطور نشد، صبر کنید و به دنبال زمانی باشید که بچه‌ ها اطرافتان نباشند. وقتی بچه‌ ها دور و برتان هستند باید سعی کنید همه مکالماتتان با احترام و مفید باشد. تحقیقات نشان می‌ دهد که بچه‌ ها مهارت خوب زناشویی را از والدینشان کسب می‌ کنند و وقتی والدین می‌ توانند درست مشکلاتشان را حل کنند آنها یاد می‌ گیرند ولی از نا امنی‌ ها و مشکلات رفتاری والدینشان به همان اندازه الگو برداری می‌ کنند.


۷. گوش‌ هایتان را باز کنید

مهم ترین قدم برای مستحکم و با دوام کردن زندگی زناشویی؟ کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش کنید. مقصر کردن، اذیت کردن، انتقاد کردن و قلدری کردن مطمئناً نتیجه خوبی نخواهد داشت یا حداقل اینکه زندگی را برایتان جهنم می‌ کند. در بحث‌ ها حرف طرفتان را قطع نکنید و نخواهید که سریع راه‌ حل ارائه دهید یا از خودتان دفاع کنید. وقتی صحبت از احساسات است، باید شنیده شوند. پس با زبان بدن نشان دهید که به حرف‌ هایش با دقت گوش می‌ کنید. باید بگذارید با شما احساس نزدیکی کند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه