با این راهکارها مدیریت کردن خودتان را یاد بگیرید
خانه » با این راهکارها مدیریت کردن خودتان را یاد بگیرید

با این راهکارها مدیریت کردن خودتان را یاد بگیرید

19K بازدید
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
46

با این راهکارها مدیریت کردن خودتان را یاد بگیرید

روش هایی برای مدیریت کردن زمان و انرژی

با این راهکارها مدیریت کردن خودتان را یاد بگیرید , مدیریت , مدیریت کردن , مدیریت کردن زمان , مدیریت وقت و انرژی , مدیریت کردن وقت , استفاده از فرصت ها , مدیریت فرصت های زندگی , داشتن بازدهی بیشتر , مدیریت بیشتر , داشتن برنامه , برنامه ریزی , داشتن نظم و برنامه , رسیدن به موفقیت , موفقت , موفقیت داشتن , ارزیابی نقاط ضعف و قوت , نقاط ضعف و قوت , مشخص کردن اهداف , اهداف چالش برانگیز , مدیریت کردن ذره بینی , ارزیابی عملکرد , مدیریت عواطف و احساسات , مسئولیت پذیری , تصمیم گرفتن , مدیر خود باشید , مدیریت کردن خودمان , روش های مدیریت اصولی و درست , چگونگی مدیریت کردن خودمان , روش های مدیریت زمان

لازمه موفقیت در هر زمینه و در هرکاری داشتن برنامه و نظم است. با یک برنامه درست و اصولی می توان از وقت بیشترین استفاده را کرد. در این قسمت فارسی مد به شما راهکارهایی را می گوید که می تواند تاثیر زیادی در مدیریت زمان و تخصص و انرژی شما داشته باشد. با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم وقت و تخصص خودمان را مدیریت کنیم تا بیشترین بازدهی را داشته باشیم؟

به گزارش فارسی مد و به نقل از بیزینس ترند؛ کسب‌ و کار یعنی مدیریت کردن افراد اما مهم‌ ترین فردی که لازم است مدیریت کنید همیشه خودتان هستید. در ادامه چند قاعده آمده است برای اینکه حداکثر کارایی را از خود نشان دهید، صرف‌ نظر از اینکه در کدام مرحله از مسیر شغلی خود قرار دارید.


1. نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید.

هیچ‌ کس در همه چیز خوب نیست و این شامل حال شما هم می‌ شود؛ بنابراین، مانند آنچه در مورد فردی که به‌ تازگی استخدام کرده‌ اید انجام می‌ دهید، لازم است ابتدا زمینه‌ هایی را که به‌ احتمال‌ زیاد در آن‌ ها موفق خواهید بود (نقاط قوتتان) و حوزه‌ هایی را که احتمالاً در آن‌ ها نیاز به کمک گرفتن از دیگران دارید (نقاط ضعفتان) ارزیابی کنید.

این کار بیش از آنچه به نظر می‌ رسد چالش‌ برانگیز خواهد بود، زیرا که دیدی که خودتان نسبت به توانایی‌ هایتان دارید همیشه با سوگیری همراه است. متأسفانه، میلیون‌ ها انسان در دنیا پیدا می‌ شوند که به‌ اشتباه فکر می‌ کنند بزرگ‌ ترین نقاط ضعفشان بزرگ‌ ترین نقاط قوتشان هست.

ساده‌ ترین راه برای اینکه به شکلی بی‌ طرفانه و واقع‌ بینانه نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید این است که برای این کار از فردی کمک بگیرید که به او اعتماد دارید، شما را در عمل دیده است و مهم‌ تر از همه، حاضر است با شما صادق باشد.

شاید بهترین فرد برای این کار یکی از همکاران سابقتان باشد که هیچ دلیلی برای زیبا جلوه دادن مشاهدات خود ندارد. این فرد احتمالاً می‌ تواند بینشی را نیز برای شما فراهم کند و کمک کند به شناخت بهتری از خود دست پیدا کنید.

زمانی که به یک تصویر واقع‌ بینانه از خود دست پیدا کردید، این سؤال را از خود بپرسید: «اگر مسئولیت مدیریت کردن این فرد با من بود، چگونه از نقاط قوتش بهره می‌ بردم و نقاط ضعفش را پوشش می‌ دادم؟»

پاسخ به این سؤال را به‌ عنوان مبنایی جهت به‌ کارگیری آنچه در ادامه متن آمده است، در نظر بگیرید.


2. دو دسته اهداف متعادل و چالش‌ برانگیز برای خود تعریف کنید.

همان‌ طور که هر مدیری می‌ داند، مشخص کردن اهداف و مأموریت‌ هایی برای هر یک از کارمندان مطمئناً امری ضروری است. با این‌ وجود هدف‌ گذاری ممکن است کار ساده‌ ای نباشد، زیرا اگر اهدافی که تعیین می‌ کنید بیش‌ از حد ساده باشند، کارکنان حداقل توانشان را به کار خواهند بست، اما اگر بیش‌ از حد هم دشوار باشند، کارکنان دلسرد خواهند شد.

بهترین راه برای حل این معضل این است که دو دسته از اهداف داشته باشید: یک دسته حداقلی که در برگیرنده چیزهایی است که می‌ توانید به شکل متعادلی از خود انتظار داشته باشید و اهداف چالش‌ برانگیز که دشوار اما در عین‌ حال دست‌ یافتنی هستند.

چالش مدیریت کردن در اینجا تشخیص این دو از هم است. خوشبختانه یک راه ساده وجود دارد تا دریابید آیا اهداف مطمئناً متعادل یا احتمالاً دست‌ یافتنی هستند: گام‌ های لازم برای تحقق هدف را زمان‌ بندی کنید.

برای اهداف متعادل می‌ توان گام‌ هایی با بازه‌ ای زمانی بلندتری تعریف کرد به‌ طوری‌ که این اطمینان را خواهید داشت در هر صورت می‌ توانید هر گام را کامل کنید. اهداف چالش‌ برانگیز همیشه نیازمند گام‌ هایی با بازه‌ های زمانی فشرده‌ تر خواهند بود و برای تحققشان لازم است هر چیزی طبق برنامه زمان‌ بندی پیش رود.

به‌عبارت‌ دیگر، تفاوت بین اهداف مطمئناً متعادل و احتمالاً دست‌ یافتنی مسئله زمان است. اگر موعد مقرر برای دستیابی به یک هدف متعادل را کاهش دهید آن به یک هدف چالش‌ برانگیز تبدیل می‌ شود و بالعکس.

بر این اساس اهدافتان را تنظیم کنید.


3. از مدیریت کردن ذره‌ بینی خود دست بکشید.

هیچ‌ چیزی سریع‌ تر از مدیری که همیشه بالا سر کارکنان است و به آن‌ ها می‌ گوید دقیقاً چه باید بکنند، آن‌ ها را به ورطه دیوانگی نمی‌ کشاند.

با این‌ وجود، درحالی‌ که اغلب افراد از این مسئله آگاه هستند، بسیاری با بی‌ فکری فعالیت‌ های خودشان را با مدیریت ذره‌ بینی پیش می‌ برند.

خود را مدیریت ذره‌ بینی کردن در قالب فهرست انجام کارهایی ظاهر می‌ شود که روز به‌ روز بزرگ و بزرگ‌ تر می‌ شوند تا جایی که هیچ‌ کسی قادر نخواهد بود تمام آن کارها را انجام دهد. چاره کار این است که به‌ جای فکر کردن به کارهایی که باید انجام دهید به نتایجی فکر کنید که می‌ خواهید به دست آورید.

به‌ جای یک فهرست انجام کارها، یک فهرست دستاوردهای مورد انتظار داشته باشید. آنگاه همین‌ طور که به هر موردی می‌ رسید می‌ توانید سریع‌ ترین و ساده‌ ترین راه برای تحقق آن را پیدا کنید. در این‌ بین، اشکالی ندارد اجازه دهید چیزهایی هم نادیده گرفته شوند.

یک نکته مهم: چیزهایی که نادیده گرفته می‌ شوند در واقع از اول هم آن‌ چنان مهم نبوده‌ اند. زمانی که روی چیزهای واقعاً مهم (به‌ جای فهرستی از کارها) تمرکز کنید تقریباً تمام موارد واقعاً مهم اول‌ از همه به انجام می‌ رسند.


4. به‌ طور منظم عملکرد خود را ارزیابی کنید.

دلیلی وجود دارد که اغلب شرکت‌ ها ارزیابی عملکرد دارند. این کار هم به مدیران و هم کارکنان کمک می‌ کند دریابند چه چیزهای موفق (و چه چیزهایی ناموفق) بوده است و چه کارهایی لازم است انجام شود تا بتوان در آینده به موفقیت رسید.

دیوانگی است که به امید کس دیگری باشید (مثلاً یک مدیر دیگر) تا این خدمت اساسی را برای شما فراهم کند. در واقع، تنها چیزی که دیوانه‌ وارتر است این است که اصلاً ارزیابی عملکردی نداشته باشید.

اگر می‌ خواهید خود را به‌ خوبی مدیریت کنید، حتماً باید فرایندی رسمی تدوین کنید تا اهدافی را که از قبل تعیین کرده‌ اید در نظر بگیرید، آنچه را که به آن دست‌ یافته‌ اید با آن اهداف مقایسه کنید و سپس اهداف را تطبیق دهید.

اگر این کار را نکنید و برای اینکه دریابید آیا علمکردتان آن‌ گونه که دوست دارید هست صرفاً بر شهود خود تکیه کنید، مطمئناً سرانجام (و احتمالاً به‌ سرعت) از مسیر خارج خواهید شد.


5. عواطف خود را مدیریت کنید.

مدیریت کردن کارکنان بیش‌ از حد عاطفی امری دشوار است. آن‌ ها به شکلی غیر منتظره عصبانی می‌ شوند یا برای روزها در وضعیت منفعل و پرخاشگرانه در تب‌ و تاب هستند. وقتی می‌ خواهید خودتان را مدیریت کنید، مطمئناً دوست ندارید که چنین کارمندی باشید.

یک ترفند برای کنترل عواطفتان این است که عواطف خود را به‌ عنوان آنچه در واکنش به وقایع احساس می‌ کنید نپندارید. در عوض، عواطفتان را به‌ منزله رفتارهایی بگیرید که در واکنش به رویدادها از شما سر می‌ زند.

تفاوت این دو امری بسیار مهم است: آنچه احساس می‌ کنید همیشه خارج از کنترل شماست. برای مثال، اگر هوا سرد باشد، احساس سرما خواهید کرد. در مقابل، آنچه انجام می‌ دهید همیشه در کنترل شماست و این امکان را دارید که تصمیم بگیرید آیا واقعاً می‌ خواهید آن رفتار را انجام دهید.

برای مثال، فرض کنید یک مشتری مهم را از دست‌ داده‌ اید. هنگامی‌ که از عینک رفتار به عواطف بنگرید، در خواهید یافت انتخاب با شماست که با ترس و خشم واکنش نشان دهید («لعنت به این اوضاع!») یا با کنجکاوی و فکر مسئله را بررسی کنید («چرا ما آن‌ ها را از دست دادیم؟»)

این مسئله در مورد عواطف مثبت نیز صادق است. اگر تنها در نتیجه برخی رویدادهای خارجی و خارج از اختیار شادی را تجربه کنید، خودتان را محدود کرده‌ اید. در مقابل، اگر تصمیم بگیرید هر روز شادی کنید، چنین خواهید کرد.


6. مسئولیت تصمیمات خود را بپذیرید.

شاید متوجه شده باشید که پنج گام قبلی همه به تصمیم‌ گیری مربوط می‌ شدند. این کار عمدی بود زیرا که اساساً کار هر مدیر خوبی تصمیم‌ گیری است. با این‌ حال، جنبه دیگر تصمیم‌ گیری پذیرفتن مسئولیت نتایج آن است.

هیچ‌ چیزی آزاردهنده‌ تر از این است که کارمندی نتواند چیزی را به انجام رساند و سپس تلاش کند تقصیر را به گردن کسی یا چیز دیگری بیندازد؛ اما با کمال تعجب، بسیاری از افراد این رفتار را در مورد خودشان تحمل می‌ کنند.

در حالی‌ که شما کنترلی بر وقایع ندارید، تصمیماتی که در واکنش به آن وقایع می‌ گیرید (و گرفتید) در کنترل شماست. آن‌ ها تصمیمات شما بوده‌ اند (و هستند) و نتایج آن تصمیمات به شما تعلق دارند و نه کس دیگری.

رهبران فوق‌ العاده همه از این امر آگاه هستند. آن‌ ها هیچ‌ گاه انگشت تقصیر به‌ سوی کسی دراز نمی‌ کنند و در عوض راه آینده را نشان می‌ دهند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه