چگونه بعد از طلاق به آرامش دست یابیم
خانه » چگونه بعد از طلاق به آرامش دست یابیم

چگونه بعد از طلاق به آرامش دست یابیم

40K بازدید
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
45

چگونه بعد از طلاق به آرامش دست یابیم

زندگی بعد از طلاق چگونه باید باشد

چگونه بعد از طلاق به آرامش دست یابیم , طلاق , طلاق گرفتن , بعد از طلاق , زندگی بعد از طلاق , به دست اوردن ارامش , بدست آوردن ارامش , بدست آوردن آرامش در زندگی , ارامش داشتن بعد از طلاق , ارامش روحی , ریکاوری روحی , بازیابی آرامش بعد از طلاق , موقعیت اجتماعی مناسب , ازدواج مجدد , افکار منفی , دور کردن افکار منفی , مثبت اندیشیدن , داشتن زندگی آرام , داشتن زندگی آرام بعد از طلاق , زندگی بعد از طلاق گرفتن 

قطعا بازگشت به زندگی بعد از طلاق برای همه افراد چندان آسان نیست. طلاق احساس شکست را به وجود می آورد اما چه کنیم که بتوانیم در زندگی بعد از طلاق هم همانند قبل موفق و با نشاط باشیم. در این مقاله همراه فارسی مد باشید.

بزرگ‌ ترین فرآیندی که پس از ازدواج می‌ تواند زندگی هر فردی را دگرگون کند، پدیده ناخوشایند طلاق است و فارغ از علت آن نمی‌ توان به راحتی با پدیده‌ ای که کانون خانواده را از هم می‌ پاشد، کنار آمد اما به هر حال تکلیف آن دسته از افرادی که به هر دلیلی طلاق می‌ گیرند، چیست؟ آیا این افراد دیگر نمی‌ توانند به زندگی برگردند؟ و چگونه می‌ توان با این پدیده کنار آمد و به‌‌ رغم همه تلخی‌ هایش به زندگی ادامه داد؟

این‌ که چرا روند زندگی شما امروز به طلاق ختم شده موضوع بحث ما نیست، آنچه که می‌ خواهیم به آن بپردازیم چگونگی بازگشت شما به زندگی است. بی‌‌شک طلاق شالوده زندگی هر فردی را برهم می‌ ریزد. در این میان خانم‌ ها بیشترین آسیب را می‌ بینند اما می‌ توان با نوعی مدیریت منطقی و کمی صبر و استقامت، راهی برای خوشبختی پیدا کرد و باز هم به فردی موفق تبدیل شد.

 چطور می توانیم در زندگی بعد از طلاق آرامش داشته باشیم !؟

افکار منفی را از خود دور کنید

درست است که ضربه‌ مهمی به زندگی شما وارد شده اما در این مواقع بسیاری از افراد مطلقه در ذهن خود دائم منفی بافی می‌ کنند، مثلا چرا زمانی که زندگی‌ شان در جریان بود، تصمیم درستی را در لحظات حساس نگرفته‌ اند و مدام خود را مذمت می‌ کنند. گذشته‌ ها را فراموش کنید و ذهن خود را درگیر اشتباهات آن زمان نکنید. بدانید که زندگی به پایان نرسیده و نباید امید خود را از دست بدهید.


فرزندانتان را دریابید

برخی گمان می‌ کنند که داشتن فرزند برای افراد مطلقه مشکل را دو چندان می‌ کند ولی عقیده ما چیز دیگری است. داشتن فرزند خود نوعی انگیزه است تا شما با امید بیشتری به زندگی ادامه بدهید. به این معنا که زندگی فرزندانتان را دریابید و برای خوشبختی‌ شان تلاش کنید. روحیه آنها در این لحظات بسیار شکننده شده و اگر شما هم بخواهید روحیه خود را از دست بدهید، افسردگی‌ های شدید سراغ فرزندتان خواهد آمد.


در اولین فرصت دوستان قدیمی خود را پیدا کنید

مهمانی‌ های دوره‌ ای با دوستان سالم در روحیه شما می‌ تواند تاثیر خوبی بگذارد. سعی کنید با آنها حداقل ماهی یک بار سفر چند روزه‌ ای به جاهای خوش آب‌ و هوا داشته باشید. هر چه بیشتر از تنهایی دوری کنید و در جمع باشید، روحیه شما سریع‌ تر برمی‌ گردد و به قولی ریکاوری روحی برایتان راحت‌ تر اتفاق می‌ افتد.


داشتن یک موقعیت اجتماعی مناسب می‌ تواند کمک‌ کننده باشد

با پیدا کردن کار یا فعالیتی بیرون از منزل به نوعی خود را سرگرم کنید. افراد اجتماعی در زندگی سرسخت هستند، چرا که اساسا تعاملات اجتماعی شخصیت افراد را پخته‌ تر و مقاوم‌ تر می‌ سازد. همچنین می‌ توانید منبع درآمدی برای خود داشته باشید و روحیه خود را بیش از پیش بازسازی کنید.


ازدواج مجدد را به تاخیر بیندازید

خلأهای روحی در این شرایط می‌ تواند جولانگاه افرادی باشد که بخواهند از شکست شما سوء استفاده کنند، از این‌ رو بکوشید تا مدتی به فرد دیگری برای تشکیل زندگی یا وابستگی احساسی فکر نکنید. اجازه بدهید زمان کمی بگذرد تا شما بتوانید خود را پیدا کنید، زیرا در شرایط آرام‌ تر تصمیم‌ گیری برایتان ساده‌ تر خواهد بود.


کمک دوستان و اطرافیان صادق خود را رد نکنید

البته در این خصوص اجازه دخالت را به هیچ‌ کس ندهید اما مشورت در هر موردی می‌ تواند به ذهن درگیر و خسته شما کمک کند. از این‌ رو خود خواهی نباید در شما راه یابد و با این تفکر که خودم از پس همه مشکلات برمی‌ آیم، بخواهید زندگی را تک محورانه ادامه دهید بنابراین از کمک دوستان و آشنایان صادق و دلسوز خود استقبال کنید.


محل زندگی قبلی خود را ترجیحا عوض کنید

برای زندگی محیط مناسب‌ تری را انتخاب کنید. اگر برایتان امکان دارد محل سکونت خود را عوض کنید تا از آدم‌ های فضول و کنجکاو دور شوید. تا اطلاع ثانوی حتی شماره تلفنتان را هم به کسی جز دوستان خاص خود و خانواده‌ تان ندهید. اجازه دهید کمی حاشیه‌ ها از شما دور شوند تا بتوانید با ذهنی آرام‌ تر برای زندگی‌ تان تصمیم‌ بگیرید.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه