بهترین زمان برای مسواک زدن چه وقت است !؟
خانه » بهترین زمان برای مسواک زدن چه وقت است !؟

بهترین زمان برای مسواک زدن چه وقت است !؟

40K بازدید
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
43

بهترین زمان برای مسواک زدن چه وقت است !؟

بهترین زمان برای مسواک زدن

بهترین زمان برای مسواک زدن چه وقت است !؟ , آرشیو مقالات , از بین رفتن مینای دندان , اسیدی بودن بزاق دهان , باکتری های دهان و دندان , بزاق دهان , بهترین زمان برای مسواک زدن , بهداشت دهان و دندان , تعداد دفعات مسواک زدن , خرابی دندان ها , سالم بودن مینای دندان , مسواک , مسواک زدن , مسواک زدن با خمیر دندان , مسواک زدن بعد از بیدار شدن در صبح , مسواک زدن در زمان روز , مسواک زدن در شبانه روز , مسواک زدن در طول روز , مسواک زدن دندان , مسواک زدن قبل از خواب , مسواک کردن , مینای دندان , زمان مناسب مسواک زدن , به تأخیر انداختن مسواک زدن

معمولا همه افراد شب ها قبل از خواب را بهترین زمان برای مسواک زدن می دانند. اما این تصور تا چه اندازه درست است؟! در این مقاله از فارسی مد به این موضوع پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

به گزارش «فارسی مد»؛ تحقیقات متخصصان، بین پوسیدگی دندان و زمان مسواک زدن رابطه معناداری وجود دارد.

بیشتر ما عادت داریم شب‌ ها هنگامی که می خواهیم بخوابیم و به اصطلاح در دقیقه نود مسواک بزنیم. در چنین حالتی اگر دیر بخوابیم و سرگرم کارهایمان باشیم، دندان هایمان بیشتر در معرض آسیب و پوسیدگی قرار می‌ گیرند.

کارشناسان بر این باورند که افراد تا حداکثر نیم ساعت بعد از خوردن شام می توانند دندان های خود را مسواک زنند اما گذشت زمان بیشتر از آن می تواند به دندان های آنان آسیب برساند. از طرفی مسواک زدن بلافاصله پس از خوردن مواد غذایی ترش و یا کافئین دار ممکن است با از بین بردن مینای دندان سلامتی انسان را تهدید کند.

به تأخیر انداختن مسواک زدن می تواند باعث رشد پلاک‌های مولد پوسیدگی در دهان شود، همچنین افرادی که شب‌ ها دیر می خوابند، معمولاً عادت دارند که پس از صرف وعده اصلی شام باز هم به خوردن مواد غذایی، میوه، قهوه، شیرینی و انواع اسنک بپردازند و در اثر آن دندان های آنها آسیب می بیند.

کارشناسان توصیه می کنند برای حفظ سلامت دندان و نیز جلوگیری از بروز چاقی در اثر دیر خوابیدن، افراد سعی کنند شب‌ ها پس از مسواک زدن دیگر ماده غذایی جدیدی مصرف نکنند یا اگر هر نوع خوراکی خوردند، در کنار آن آب مصرف کنند.

خوردن مواد غذایی ترش و یا چسبناک مانند پیتزا ممکن است آسیب جدی به دندان ها وارد کند. همچنین نوشیدنی های شیرین و گازدار می توانند محیط دهان را اسیدی و مستعد رشد انواع باکتری های مضر دهان و دندان کنند.

به باور کارشناسان، بدترین نوع نوشیدنی برای ساعات پایانی شب، نوشابه های گازدار و قهوه کافئین‌ دار است که خطر پوسیدگی دندان و بوی نامطبوع دهان را چندین برابر می کند. از این گذشته، خوردن شب‌ هنگام میوه‌ های شیرین مثل موز، انگور و هندوانه می‌ تواند علاوه بر آسیب به دندان، باعث اضافه وزن شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه