درباره عوارض گیاه خواری چه می دانید !؟
خانه » درباره عوارض گیاه خواری چه می دانید !؟

درباره عوارض گیاه خواری چه می دانید !؟

38K بازدید
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
43

درباره عوارض گیاه خواری چه می دانید !؟

مشکلات و عوارض گیاه خواری

درباره عوارض گیاه خواری چه می دانید !؟ , بهترین غذای گیاه خواران , بهترین غذای گیاهخواران , خوراکی های ویژه گیاهخواری , رژیم , رژیم غذایی , روش تهیه غذاهای رژیمی , غذاهای رژیمی , غذاهای مخصوص گیاه خواران , غذاهای مخصوص گیاهخواران , گیاه خواری , گیاهخواری , عوارض گیاه خواری , مشکلات گیاه خواری , عوارض گیاهخواری , مشکلات گیاهخواری , رژیم غذایی که فاقد گوشت , نخوردن گوشت , عوارض نخوردن گوشت , گیاهخواران , مکمل‌ های ویتامین , کمبود کلسیم , اختلالات قلبی , جام جم , تامین مواد مغذی

تصور عموم افراد این است که یک رژیم غذایی که فاقد گوشت باشد و تنها شامل میوه و سبزیجات باشد می تواند نقش مهمی در سلامتی داشته باشد اما به راستی تا چه اندازه این تصور صحیح است. با فارسی مد همراه شوید تا پاسخ این پرسش را بیابید.

بر اساس این مطالعه جدید ـ که انجمن تغذیه آلمان انجام داده است ـ رژیم‌ های غذایی گیاهی نمی‌ تواند همه ویتامین‌ ها و مواد مغذی را که بدن برای عملکرد درست به آنها نیاز دارد، تامین کند. ویتامین 12 B که در تخم مرغ و گوشت یافت می‌ شود و امگا3 موجود در ماهی‌ های چرب، برخی مواد مغذی مهمی است که گیاهخواران درگیر کمبود آنها می‌ شوند.

در این تحقیق آمده است: در یک رژیم غذایی کاملا گیاهی تامین میزان لازم برخی مواد مغذی مشکل یا غیرممکن خواهد بود و گیاهخواران باید به‌ طور منظم به پزشک مراجعه کرده و از توصیه کارشناسان تغذیه برای اطمینان از دریافت مواد مغذی حیاتی استفاده کنند.

به گفته کارشناسان، تامین مواد مغذی در رژیم غذایی که هیچ‌ گونه محصولات حیوانی در آن مصرف نمی‌ شود بسیار مشکل است، اما غیرممکن نخواهد بود. به عنوان مثال ویتامین 12 B که فقط در حیوانات یافت می‌ شود و نقش حیاتی در شکل‌ گیری سلول‌ های خونی و همچنین در عملکرد مغز دارد، اغلب به مواد غذایی غیرحیوانی مثل غلات و حبوبات غنی شده اضافه می‌ شود. گیاهخواران همچنین می‌ توانند از مکمل‌ های ویتامین برای جبران کمبود ویتامین‌ هایی استفاده کنند که باید به طور طبیعی از رژیم غذایی دریافت شوند.

افزون بر این، سایر مواد مغذی حیوانی می‌ تواند در برخی محصولات گیاهی یافت شود. به عنوان مثال امگا3 که به طور عمده در ماهی‌ ها یافت می‌ شود در دانه‌ های کتان نیز وجود دارد. با این حال، کارشناسان می‌ گویند متاسفانه دنبال کردن یک رژیم غذایی کاملا گیاهی، بدون یک برنامه‌ ریزی دقیق می‌ تواند عواقب بسیار جدی از جمله کمبود کلسیم و در نتیجه اختلالات قلبی به دنبال داشته باشد.

منبع: جام جم

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه