مهمترین موانع دستیابی به خواسته های افراد چیست؟
خانه » مهمترین موانع دستیابی به خواسته های افراد چیست؟

مهمترین موانع دستیابی به خواسته های افراد چیست؟

16K بازدید
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
Elina
0 دیدگاه
42

مهمترین موانع دستیابی به خواسته های افراد چیست؟

مهمترین موانع دستیابی به خواسته های افراد

مهمترین موانع دستیابی به خواسته های افراد چیست؟ ارتباط با دیگران انسان بدبین با استعداد بدبین بدبینی بدبینی مانع شادی بن بست بن بستها پیشرفت پیشرفت بشر تخیل تخیل مانع واقع بینی ترس‌ ترس از طرد شدن ترس از عدم موفقیت ترس از قضاوت دیگران ترس از موفق نشدن ترس مانع ایستادن تعصب تعصب مانع نوآوری تغییر تلاش گری خواسته خواسته ها خود بزرگ بینی خود بزرگ بینی مانع محبوبیت خودشیفتگی خودشیفتگی مانع معاشرت ره صد ساله روابط اجتماعی شادی شکایت شکایت مانع تلاش گری عادت کردن عادت کردن مانع تغییر عدم موفقیت غرور غرور مانع یادگیری کم رویی کم رویی مانع پیشرفت مانع ایستادن مانع پیشرفت مانع دستیابی به خواسته ها مانع دستیابی به نیازها مانع رشد مانع ها مانع یادگیری محبوبیت معاشرت مهمترین موانع دستیابی به خواسته ها مهمترین موانع دستیابی به خواسته های افراد مهمترین موانع دستیابی به نیازها مهمترین موانع دستیابی به نیازهای افراد موانع موانع پیشرفت موانع دستیابی به خواسته ها موانع دستیابی به نیازها موانع رشد موفق شدن موفق نشدن موفقیت نوآوری نیاز نیازها واقع بینی یادگیری یافتن مقصر مقالات روانشناسی و تربیتی

دیگران با دیدن چهره موجه و رفتار شما به ارزش های شما پی نخواهند برد. تنها زمانی که لب به سخن بگشایید می توانید به پیشرفت دست یابید. در ادامه با فارسی مد همراه باشید …

گاهی اوقات مهم ترین موانع دستیابی به خواسته های افراد دقیقا جلوی چشمانشان است اما به آن بی توجهند . شاید هم چون همیشه جلوی چشمشان است نمی بینندش. اگر از زاویه جدید نگاه کنیم به قول معروف یک شبه می توانیم ره صد ساله برویم.


1. غرور مانع یادگیری

غرور مانع اصلی یادگیری است. شما حتما این ضرب المثل ایرانی را شنیده اید ” پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است” اما خودتان قضاوت کنید چند بار به خاطر حفظ غرورمان از سوال کردن طفره رفته ایم.

اغلب کسانی که در رشته های مختلف علمی به پیشرفت رسیده اند کسانی اند که از پرسیدن نمی ترسیدند.


2. تعصب مانع نوآوری

هیچ چیز در دنیا بیشتر از تعصب مانع نوآوری و پیشرفت نوع بشر نشده است. به خیلی چیزها چنگ می زنیم و تعصب داریم اما نمی دانیم چرا. اگر در مورد خیلی از باور ها و روش های زندگی مان فکر کنیم فلسفه خاصی برایش نداریم درحالیکه شاید هر روز اجرایش کنیم.

هرکسی که توانسته زیان های جبران ناپذیر تعصب بیجا را در زندگی اش کشف کند درهای تازه ای به رویش باز شده و دنیا را از منظر جدیدی دیده است.


3. کم رویی مانع پیشرفت

مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. اگر تمام جهان بگویند شما انسان بااستعدادی هستید تا زمانی که عقاید و افکارتان در ذهنتان باقی بماند نمی توانید پیشرفت کنید.

دیگران با دیدن چهره موجه و رفتار شما به ارزش های شما پی نخواهند برد. تنها زمانی که لب به سخن بگشایید می توانید به پیشرفت دست یابید.


4. ترس مانع ایستادن

ترس مانع اصلی ثابت قدمی و پایبندی انسان بر اعتقاداتش است. ترس از قضاوت دیگران، ترس از طرد شدن، ترس از عدم موفقیت سبب می شود شما هرچقدر هم به درست بودن چیزی ایمان داشته باشید برای داشتن و عمل کردن به آن کاری نکنید.


5. تخیل مانع واقع بینی

انسان بی رویا غیر قابل تحمل است چه برای خودش و چه برای دیگران اما زندگی در تخیلات و توهم باعث می شود ما در دنیایی غیر حقیقی زندگی کنیم و زمانی از خواب غفلت بیدار شویم که خیلی دیر است.


6. بدبینی مانع شادی

انسان بد بین زندگی را به کام خود و نزدیکانش تلخ می کند. این جور افراد در بهترین قصر ها و زیبا ترین بنا ها به دنبال ترک های دیوار اند. باور کنید این زندگی برای هیچ کس به اندازه خودشان سخت نیست.

شما می توانید از آنها پرهیز کنید اما خودشان به هیچ وجه نمی توانند از دست خودشان فرار کنند.


7. خود شیفتگی مانع معاشرت

حیات بشر به تعامل با دیگران بستگی دارد. بنابراین ما ناچار هستیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم. اما هیچ کس خواهان هم نشینی با انسان خود شیفته نبوده و نخواهد بود.


8. شکایت مانع تلاش گری

آنکه دائما در پی مقصر و شکایت و شماتت دیگران است عملا دست از تلاش برداشته چون مشغول یافتن مقصر است!

به همین سادگی زندگی تان را هدر ندهید.


9. خود بزرگ بینی مانع محبوبیت

همه انسان ها دوست دارند در نظر دیگران به بهترین شکل دیده شوند اما وقتی دائما خودمان را در موضع قدرت و برتری قرار می دهیم سایرین را بیزار می کنیم و از خودمان فراری می دهیم.


10. عادت کردن مانع تغییر

عادت مانع تغییر است و باعث می شود سالهای سال در یک مکان ، زمان، موقعیت و شرایط درجا بزنیم.

منبع: شهرزاد کیافر
 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

ویژه نامه جامع محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان