آشنایی با 120 راز زیبایی : راز چهلم زیبایی
خانه » آشنایی با 120 راز زیبایی : راز چهلم زیبایی

آشنایی با 120 راز زیبایی : راز چهلم زیبایی

31K بازدید
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
Elina
0 دیدگاه
44

 آشنایی با 120 راز زیبایی : راز چهلم زیبایی

راز چهلم زیبایی : عوارض استفاده از لاک ناخن

هر روز با یکی از این رازها در فارسی مد  آشنا شوید…

 آشنایی با 120 راز زیبایی : راز چهلم زیبایی  120 راز زیبایی آسیب های باروری استحکام ناخن استفاده از لاک استفاده از لاک ناخن انگشت باکتری بیماری پروتئین سویا پروتئین گندم پوست پوست حساس پوست زیبا پوست سالم ترکیبات لاک ترکیبات لاک ناخن تزئین ناخن تغذیه تغییرات هورمونی تولوئن خریدن لاک خشک شدن ناخن خشکی ناخن دیبوتیل فتالات راز چهلم زیبایی راز زیبایی راز زیبایی پوست راز های زیبایی رازهای زیبایی رشد ناخن رشد ناخن ها رنگ براق رنگ براق لاک رنگ سبزیجات رنگ مات رنگ مات لاک روغن درخت چای زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی دست زیبایی ناخن زیبایی و شادابی ژلاتین سرطان سرطان زا سرطان زا بودن لاک سرطان زا بودن لاک ناخن سرگیجه سفید تخم مرغ سلامت و زیبایی سلول ناخن سلول های اپیدرمی سلول های ناخن ها سوزش چشم عوارض استفاده از لاک عوارض استفاده از لاک ناخن فرمالدئید قارچ قیمت لاک ناخن کراتین کلاژن لاک لاک خوب لاک زدن لاک سالم لاک مناسب لاک ناخن لاک ناخن سالم لوازم آرایشی محصولات آرایشی مشکلات بارداری مشکلات تیروئیدی مقالات آرایش و زیبایی مهم ترین راز زیبایی مهم ترین رازهای زیبایی مواد شیمیایی مواد ضد قارچی موم زنبور عسل ناخن نکات آرایشی و زیبایی هر روز یک راز زیبایی هورمون ویتامین

هر روز با سایت فارسی مد همراه شوید تا با این 120 راز زیبایی آشنا شوید. هر روز با یک راز زیبایی در خدمت شما همراهان همیشگی هستیم. هر روز یک راز برای زیباتر شدن شما …! این بار با راز چهلم زیبایی با ما همراه باشید …

راز چهلم زیبایی

0⃣4⃣ عوارض استفاده از لاک ناخن

ناخن‌‌ های شما متشکل از سلول‌ های اپیدرمی است که به‌ صورت مجموعه‌‌ ای سخت و محکم روی هم قرار گرفته‌ اند. (همان سلول‌‌ های اپیدمی که پوست صورت شما را نیز تشکیل می‌‌ دهند). سلول‌‌ های ناخن ها به ظاهر مرده و با یک پوشش پروتئینی به نام کراتین احاطه شده‌ اند.

ناخن عضوی است که نه تنها نقش حفاظت از بافت نوک انگشتان را به عهده دارد بلکه بر زیبایی دست‌ ها نیز می‌‌ افزاید. از سویی دیگر عوامل زیادی هم سلامت و زیبایی ناخن ها را تحت تاثیر قرار می‌‌ دهند. عوامل محیطی، بیماری‌ ها، تغذیه، باکتری‌‌ ها و قارچ‌ ها می‌‌ توانند روی ظاهر ناخن ها اثر بگذارند.

به همین دلیل می‌‌ توان گفت ناخن‌‌ های هر فردی نشان دهنده سلامت اوست. زیبایی ظاهری ناخن‌‌ ها و استفاده از محصولات آرایشی آن مساله جدیدی نیست بلکه به حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد در کشور چین باز می‌‌ گردد.

چینیان قدیم در ترکیب رنگ ناخن‌‌ ها از ترکیباتی طبیعی همچون: سفیده تخم مرغ، موم زنبور عسل، رنگ سبزیجات و ژلاتین استفاده می‌‌ کردند. در مصر باستان، بنا به طبقه اجتماعی، رنگ لاک‌‌ های مورد استفاده نیز متفاوت بوده است.

طبقات اجتماعی پایین‌‌ تر ، از رنگ‌‌ های کمرنگ و تقریبا بی رنگ و طبقات مرفه‌‌ تر از رنگ قرمز برای تزئین ناخن‌‌ های خود بهره می‌‌ گرفتند. وقتی صحبت از لاک و لاک زدن و خریدن لاک می‌‌ شود اولین چیزی که به آن فکر می‌‌ کنیم رنگ لاک است. ‌‌اینکه مات است یا براق، غلیظ است یا رقیق برای ما مهم است.

قیمت و شرکت سازنده لاک ناخن هم جای خود دارد. مسلما به آن هم توجه می‌‌ کنیم. غافل از‌‌ اینکه اصلا شاید ندانیم مواد سازنده ‌‌این لاک چیست و آیا در آن موادی وجود دارند که برای سلامت ما مضر باشند؟


لاک ناخن و ترکیبات آن

ترکیب لاک ناخن سرطان زا شناخته شده است و باعث تغییراتی در هورمون‌ ها، مشکلات تیروئیدی و بارداری بخصوص در پسرها می‌‌ شود. فرمالدئید یک ماده شیمیایی است که برای نگهداری اجساد از آن استفاده می‌‌ شود و به عنوان ماده نگهدارنده در ترکیب لاک ناخن به کار برده می‌‌ شود.

این ماده نیز سرطان زا شناخته شده است و تماس پوست با‌‌ این ماده باعث واکنش‌‌ های آلرژیک می‌‌ شود. خشکی و آسیب به ناخن‌‌ ها از عوارض استفاده از آن گزارش شده است.

تولوئن یکی از حلّال‌‌ های موجود در لاک ناخن است که باعث یکنواختی لاک می‌‌ شود. ‌‌این ترکیب یک ماده آلی فرار است که استنشاق آن باعث سوزش چشم‌‌ ها، ریه‌‌ ها و گلو شده و روی سیستم اعصاب مرکزی عصبی تاثیر می‌‌ گذارد. آسیب‌‌ های باروری و سرگیجه نیز از اثرات آن گزارش شده است.


لاک‌‌ های ناخن خوب کدامند؟

با توجه به مطالب ارائه شده سعی کنید لاک ناخن هایی را انتخاب نمایید که عاری از سه ماده سمی فوق‌ الذکر باشند. برخی لاک‌‌ ها حتی نه تنها حاوی‌‌ این مواد نیستند بلکه شامل ویتامین، روغن درخت چای، پروتئین گندم و مواد ضد قارچی نیز هستند. مصرف ‌‌این نوع لاک‌‌ ها به بقیه ارجحیت دارد.

اما باز هم لاک نزدن بهتر از استفاده از‌‌ این فرآورده‌‌ هاست. معمولا برچسب‌‌ های روی لاک ناخن ها حاکی از ترکیبات شیمیایی و محتویات درون آنهاست و مواد به کار برده شده در ترکیب آنها را به مصرف کنندگان نشان می‌ دهد. گرچه کارشناسان پس از بررسی‌‌ های فراوان به‌‌ این نتیجه رسیدند که همه لاک‌‌ های موجود در بازار منطبق با برچسب خود نمی باشند و حتی مواردی هم دیده شده که علیرغم وجود برچسب‌‌ های عاری از مواد سمی، لاک ناخن حاوی مقادیر بالایی از مواد شیمیایی سمی بوده است و یا بر عکس آن.

فرمول لاک‌‌ ناخن های سالم طوری طراحی شده که علاوه بر زیبایی باعث رشد بهتر و استحکام ناخن‌‌ ها می‌‌ شوند و عاری از سه ماده سمی هستند. یک دسته از ‌‌این لاک‌ ها بر پایه آب ساخته شده و دیر خشک شدن از عیوب آنهاست. مواد برخی از لاک‌‌ ناخن ها حاوی پروتئین سویا، کلاژن و ویتامین B5 به منظور رشد بهتر و جلوگیری از خش دار شدن ناخن‌‌ ها هستند. ‌‌این دسته لاک‌ ها معمولا بیرنگ بوده و زیر لاک ناخن‌‌ های رنگی استفاده می‌‌ شوند. کارشناسان بیشتر نگران وجود فرمالدئید، تولوئن و دیبوتیل فتالات در لاک‌‌ ها هستند و توصیه می‌‌ کنند قبل از خرید لاک‌‌ ناخن ها برای اطمینان بیشتر بروشور مربوطه یا برچسب روی آن را مطالعه فرمائید.


 ….. ادامه دارد …..

 هر روز با سایت فارسی مد همراه باشید تا با سایر این رازها آشنا شوید…

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه