علل تیرگی پوست سر زانو و آرنج و درمان آن
خانه » علل تیرگی پوست سر زانو و آرنج و درمان آن

علل تیرگی پوست سر زانو و آرنج و درمان آن

10K بازدید
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
Elina
0 دیدگاه
43

علل تیرگی پوست سر زانو و آرنج و درمان آن

تیرگی پوست سر زانو و آرنج

علل تیرگی پوست سر زانو و آرنج و درمان آن  پوست پوست حساس پوست زیبا پوست سالم زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی و شادابی سلامت و زیبایی مقالات آرایش و زیبایی نکات آرایشی و زیبایی آرشیو مقالات تیرگی پوست سر زانو تیرگی پوست سر زانو و آرنج علل تیرگی پوست سر زانو و آرنج علل تیرگی پوست سر زانو و آرنج و درمان آن سیاه شدن آرنج یا مچ سیاهی سر زانو و آرنج سیاهی زانو و آرنج تیرگی سر زانوها و آرنج ها روش های درمان تیرگی سر زانو و آرنج متخصص پوست و مو رنگ پوست سندرم آدیسون کرم ساینده پوست های مرده کرم مرطوب کننده پیلینگ های شیمیایی اسید سالیسیلیک کرم های چرب روشن تر شدن پوست آبلیموترش عسل آلوئه ورا لایه برداری سفید کردن آرنج و زانو جوش شیرین روغن زیتون سرکه ماست کرم های ضد آفتاب دستگاه های اپیلیدی لیزرها لیزر کیوسویچ

با سایش و فشار در آرنج و زانو یا مچ پا پوست ضخیم و مرده تشکیل می شود و باعث می شود که پوست این قسمت ها سیاه شود. این باعث می شود که خانم ها نتوانند دامن کوتاه و یا لباس های بدون آستین بپوشند چون سیاهی زانو و آرنج دیده می شود . در ادامه با فارسی مد همراه باشید …

وقتی حرف تیرگی سر زانوها و آرنج ها می شود، خیلی ها فکر می کنند این مشکل مخصوص خانم هاست و آقایان هیچ وقت دچار چنین دردسری نمی شوند. در حالی که متخصصان پوست و مو می گویند تیرگی پوست روی این مفاصل، زن و مرد نمی شناسد و به سن و سال هم ربطی ندارد، اما خانم ها نسبت به این موضوع حساس تر هستند و در نتیجه بیشتر هم به دنبال روش های درمانی می روند. برای همین هم به اشتباه تصور می شود فقط خانم ها درگیر این موضوع خواهند شد.

تیرگی پوست سر زانو و آرنج در افراد با پوست های تیره بیشتر دیده می شود .این تیرگی ممکن است روی مفاصل کوچکتر مثل انگشتان و قوزک پا هم دیده شود. میزان ملانین پوست رنگ پوست شما را تعیین می کند .


علل تیرگی پوست زانوها و آرنج ها

زیاد که روی زمین بنشینید، قوزک پای تان سیاه تر از قبل خواهد شد و وقتی چند ساعت دست تان را روی میز یا زمین تکیه دهید، آرنج تان هم همین وضع را پیدا خواهد کرد. اما علاوه بر این ها، عوامل دیگری هم وجود دارد که می تواند در تیرگی پوست قسمت هایی از بدن موثر باشد. آن طور که دکتر سید داوودی، متخصص پوست و مو در این باره می گوید: تیرگی پوست در نواحی آرنج ها، زانوها و قوزک پا می تواند به علل مختلفی اتفاق بیفتد و یکی از این دلایل که برای تمام افراد هم یکسان است، ضخیم تر بودن پوست در این نواحی است.

به همین دلیل هم وقتی آرنج یا زانو در وضعیت خمیده قرار می گیرد که مفصلش کشیده شده، پوست کمرنگ تر به نظر می رسد. در نتیجه زمانی که آرنج باز است، به علت چروکیدگی و فشرده شدن پوست، تیره تر از حالت خمیده خواهد بود. بر همین اساس، ضخیم تر شدن پوست در حالتی که زانو یا آرنج باز است، یکی از علل تیره تر بودن این نواحی است.

این متخصص پوست و مو با اشاره به وجود رنگدانه های بیشتر در این نواحی، ادامه می دهد: میزان رنگدانه هایی که در این قسمت ها ساخته می شود کمی بیشتر است و به همین دلیل هم تیره تر از سایر بخش ها به چشم می آید.

نکته دیگری که معمولا در مورد زانو و آرنج مطرح می شود و خیلی ها با آن روبه رو هستند، ساییدگی پوست این قسمت های بدن است. به گفته دکتر داوودی، پوست این نواحی در معرض تماس مداوم با لباس قرار دارد و علاوه بر این، کار و فعالیت برخی از افراد هم طوری است که این نواحی با زمین یا سطوح سخت در تماس خواهد بود. در نتیجه چنین وضعی باعث می شود پوست بدن و بویژه طبقه شاخی پوست در این قسمت ها ضخیم تر شود.

وی می افزاید: با توجه به این که طبقه شاخی پوست، لایه سلول های مرده را تشکیل می دهد، ضخیم تر شدن آن باعث می شود پوست از نظر ظاهری تیره تر و حتی تا حدی کثیف تر از وضعیت معمول و طبیعی به چشم بیاید.


رنگ پوست هم مهم است

در کنار تمام مواردی که به آنها اشاره شد، رنگ پوست افراد هم در این زمینه نقش موثری دارد. دکتر داوودی با بیان این مطلب یادآور می شود: کسانی که پوست شان سبزه و تیره تر است باید به این نکته دقت کنند که پوست قسمت هایی از بدن این افراد، تیره تر به نظر می رسد. به همین دلیل هم به طور معمول، تیرگی های دور چشم یا اطراف دهان یا تیرگی پوست روی مفاصلی که گفته شد و حتی تیرگی پشت بند انگشتان در این افراد بیشتر نمایان می شود.

به طور خلاصه می توان گفت کسانی که از نظر رنگ بندی، پوست شان در گروه پوست های تیره قرار می گیرد، بیشتر با این تیرگی ها روبه رو خواهند بود. این پزشک متخصص به این موضوع اشاره می کند و چنین ادامه می دهد: بنابراین تیرگی پوست در مواردی جنبه نژادی و خانوادگی دارد اما در تمام افراد، با هر رنگ پوست و از هر نژادی، ممکن است شاهد این وضع باشیم که البته شدت و ضعف آن هم به رنگ پوست خود فرد بستگی پیدا می کند.

تیرگی پوست سر زانو و آرنج در آقایان هم وجود دارد

تیرگی پوست سر زانو و آرنج

توصیه های و مراقبت های لازم :

به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که دچار سندرم آدیسون که علائمی مشابه می دهد نیستند .


از یک کرم ساینده (scrub) ملایم جهت برداشتن پوست های مرده در سر زانو و آرنج استفاده کنید .با تکرار این کار و برداشته شدن پوست مرده، پوستی جوان تر و روشن تر نمایان می شود. نباید سایش شدید و روزانه باشد چون باعث می شود پوست آسیب ببیند و حتی امکان دارد تیره تر شود (مثلا اسکراب کلیبل).


از یک کرم مرطوب کننده بعد از سایش بعد از حمام استفاده کنید .شب ها قبل خواب نیز این نواحی را مرطوب کننده بزنید. کرم های مانند aven akerat هستند.


پیلینگ های شیمیایی : البته در پوست های تیره پیلینگ شیمیائی باید با احتیاط و زیر نظر پزشک با تجربه انجام شود کمک موثری به کاهش تیرگی می کند.


AHA و اسید سالیسیلیک : این ترکیبات در کرم های چرب اگر ساخته شوند کمک خوبی به روشن تر شدن پوست می کند .


درمان های خانگی : شامل آبلیموترش و عسل ،همچنین آلوئه ورا است که می تواند تا حدودی کمک کننده باشد. داروهای خانگی موثر در لایه برداری و سفید کردن آرنج و زانو وجود دارد. این لایه بردارهای طبیعی عبارتند از جوش شیرین, شکر و روغن زیتون, سرکه و ماست


یکی از علت های تیره شدن پوست خشکی آن است. همیشه به یاد داشته باشید که آرنج خود را مرطوب نگه دارید.


بهتر است قبل از بیرون رفتن از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید , یا لباس های پوشیده محافظت کنید زیرا نور خورشید باعث خشک شدن پوست می شود.


اگر آرنج شما زخم است درمان آب لیمو را انجام ندهید و صبر کنید، زخم بطور کامل رفع شود و سپس درمان را شروع کنید.


سر زانو نشستن و لم دادن روی آرنج باعث افزایش ضخامت و تیرگی زانو و آرنج می‌ شود.


از مهمترین دلایل تیرگی پوست حساس زیر بغل استفاده از تیغ خود تراش برای از بین بردن موهای زاید این ناحیه است. بهتر است برای اصلاح موهای زاید از سایر روش ها مانند دستگاه های اپیلیدی استفاده کرد.


لیرزها: از میان انواع لیزرها، لیزر کیوسویچ N-dyag تنها لیزری است که بدون هیچ گونه عوارضی می تواند در کاهش تیرگی پوست زانو و آرنج موثر باشد .


در پایان در نظر داشت که تیرگی پوست آرنج و زانو را نمی توان بطور کامل از بین برد چون پوست این نواحی بطور طبیعی کمی تیره تر از سایز نواحی بدن است .

تیرگی پوست سر زانو و آرنج

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه