با یازده توصیه برای تقویت ناخن ها آشنا شوید
خانه » با یازده توصیه برای تقویت ناخن ها آشنا شوید

با یازده توصیه برای تقویت ناخن ها آشنا شوید

12K بازدید
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
Elina
0 دیدگاه
45

با یازده توصیه برای تقویت ناخن ها آشنا شوید

یازده توصیه برای تقویت ناخن ها

با یازده توصیه برای تقویت ناخن ها آشنا شوید آرشیو مقالات پوست پوست حساس پوست خشک پوست زیبا پوست سالم پوست معمولی تخم مرغ تقویت ناخن تقویت ناخن ها خشک شدن ناخن خشک شدن ناخن ها دستکش دیابت رشد ناخن رشد ناخن ها روغن زیتون زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی و شادابی زینک سلامت و زیبایی شیر عفونت های قارچی کرم های چرب کننده کرم های مرطوب کننده کناره های ناخن کناره های ناخن ها کوتیکول کوتیکول ها کوتیکول های ناخن ماساژ دادن ناخن ماساژ دادن ناخن ها مرطوب باقی ماندن ناخن ها مرطوب کننده مقالات آرایش و زیبایی نکات آرایشی و زیبایی وازلین ویتامین ویتامین ها یازده توصیه برای تقویت ناخن ها

در ادامه با فارسی مد همراه باشید تا با یازده توصیه برای تقویت ناخن ها آشنا شوید …

مرطوب کننده استفاده کنید برای آنکه به اندازه کافی ناخن هایتان رطوبت داشته باشد کافی است آنها را با کمی وازلین هر شب قبل از خواب چرب کنید. بهتر است در کیف خود همیشه مقداری کرم به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید ناخن هایتان را چرب کنید. در صورتی که از بوی وازلین خوشتان نمی آید می توانید از سایر کرم های مرطوب یا چرب کننده مخصوص ناخن استفاده کنید. برخی کرم های حاوی ویتامین E نیز بسیار برای کوتیکول مفید است. می توانید از روغن زیتون نیز استفاده کنید.


دستکش دست کنید حتما وقتی کارهای منزل را انجام می دهید، به خصوص کارهایی مانند شستن ظروف، پوشیدن دستکش را فراموش نکنید. بسیاری از کارها مانند باغبانی، شستن حمام و دستشویی، شستن ظروف و … به دست ها آسیب زیادی می زند. در صورتی که حین کار دستکش به دست نکنید نه تنها مواد آلوده زیر ناخن هایتان تجمع پیدا می کنند بلکه مواد شیمیایی شوینده ها سبب آسیب دیدگی ناخن هایتان می شود. بهتر است حتی قبل از دست کردن دستکش کرم چرب کننده به انگشتانتان بمالید.


مراقب کوتیکول های ناخن هایتان باشید حین گرفتن ناخن هایتان مراقب باشید که خیلی آنها را از ته نگیرید. زاویه کنار ناخن ها هم باید 45 درجه باشد. در غیر این صورت به فولیکول‌ ناخن ها آسیب رسیده و حتی زیر ناخن ها هم ممکن است دچار مشکل شود.


کنار ناخن ها را تیز نکنید حین گرفتن ناخن ها به ویژه اگر مبتلا به دیابت هستید توجه کنید که کناره های ناخن ها را به شکل تیز کوتاه نکنید. در این صورت ممکن است تیزی کنار ناخن در گوشت فرو رفته و سبب زخم و عفونت شود.


بعد از شست و شو خشک کنید بعد از آنکه ظرف شستید یا حمام کردید یا دست هایتان را شستید بهتر است حداقل برای 2 دقیقه دست و ناخن هایتان را کامل پاک کنید. این موضوع به ویژه وقتی به شنا می روید اهمیت دارد زیرا مرطوب باقی ماندن ناخن ها می تواند سبب بروز عفونت های قارچی شود.


خشک نگه دارید اگر به دلیل نوع فعالیتی که دارید مجبورید دستکش ضخیم به دست کنید اجازه ندهید داخل دستکش مرطوب و عرق کرده شود.


می توانید دو جفت دستکش داشته باشید و هر چند وقت یکبار آنها را تعویض کرده تا دیگری هوا بخورد و داخلش مرطوب نماند. مرطوب ماندن دستکش ها می تواند سبب بروز عفونت های قارچی شود.


کتان در صدر قرار دارد حین خرید دستکش، انواع کتانی را انتخاب کنید. کتان رطوبت را به خود جذب می کند و جلوی عفونی شدن را می گیرد در حالی که انواع نایلونی رطوبت را به خود جذب نمی کنند و در نتیجه ناخن های شما مدت طولانی در فضایی نمناک که محل رشد قارچ هاست باقی می ماند.


زینک مصرف کنید متخصصان تغذیه توصیه می کنند به برنامه غذایی روزانه خود یک عدد تخم مرغ و یک لیوان شیر بیفزایید. این مواد غنی از زینک بوده و برای استحکام ناخن هایتان و از بین رفتن لک های سفید زیر آنها مفید است.


رشد ناخن ها را تحریک کنید ماساژ دادن ناخن ها به براق شدن و تقویت آنها کمک می کند. در ضمن ماساژ دادن سبب افزایش جریان خون و رشد سریع تر آنها می شود.


محصولات درجه یک انتخاب کنید استفاده از آستن یا فرمالدهید سبب خشک شدن ناخن ها می شود بهتر است محصولاتی با پایه استات انتخاب کنید.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه