با علل و راهکارهای رفع ترک پا آشنا شوید
خانه » با علل و راهکارهای رفع ترک پا آشنا شوید

با علل و راهکارهای رفع ترک پا آشنا شوید

7K بازدید
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
Elina
0 دیدگاه
46

با علل و راهکارهای رفع ترک پا آشنا شوید

علل و راهکارهای رفع ترک پا

با علل و راهکارهای رفع ترک پا آشنا شوید آرشیو مقالات آرنج دست پا پاشنه پا پماد نرم کننده پوست پوست حساس پوست خشک پوست زیبا پوست سالم پوست معمولی ترک پا ترک های پا جوراب جوراب مناسب دیابت راهکارهای رفع ترک های پا رفع ترک های پا روفرشی زانو زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی و شادابی سلامت و زیبایی سلول های مرده سنگ پا صندل علت پینه های پشت پا کرم های مخصوص ترک کف پا کفش ماساژ کف پا متخصص پوست و زیبایی متخصصان پوست و زیبایی مقالات آرایش و زیبایی نکات آرایشی و زیبایی وازلین رفع ترک پا راهکارهای رفع ترک پا علل و راهکارهای رفع ترک پا

علت ترک ها و پینه هایی پشت پاشنه پا چیست؟ آیا به راستی برای پوست این قسمت از پا زحمت زیادی ایجاد کرده ایم؟ در این صورت چگونه باید از ایجاد آن پیشگیری کرد یا در صورت ایجاد، ترک خوردگی های پوست را برطرف کرد؟ در ادامه با فارسی مد همراه باشید …

حتما دیده اید کف دست کسانی را که کار سنگین انجام می دهند؛ مثلا بیل می زنند، کشاورزند یا هر کار دیگری می کنند که پوست کف دستشان بیش از اندازه با اجسام خشک و زمخت درگیر است؛ کلی پینه و چروک و برآمدگی سفت و محکم را می توان روی این دست های زحمتکش دید. اما وقتی چنین تصویری را روی پاشنه پا مشاهده کنید، دیگر زیاد نمی توان به زحمتکش بودن خودتان اشاره کرد؛ بیشتر چنین برمی آید که پاشنه پایتان زحمت زیادی را متحمل می شود!

علل و راهکارهای رفع ترک پا

اگرچه در بین بخش های متفاوت پوست، قسمت هایی چون آرنج دست، زانو و پاشنه پا معمولا ضخامت بیشتری پیدا می کنند، اما در برخی افراد این ضخامت آنقدر زیاد است که ترک های واضح و نازیبایی در آنها رخنه می کند و سلول های پوستی این قسمت ها را همچون پوست فیل و کرگدن به چشم می آورد!

علل و راهکارهای رفع ترک پا

متخصصان پوست و زیبایی دلایل متعددی برای شکل گیری و ایجاد ترک های این ناحیه برمی شمارند. یکی از عوامل آن این است که چنین پوست کلفت و پر از چین در واقع حاصل تجمع سلول های مرده است. برای رفع این مشکل می توان هر چند وقت لحظاتی پا را در یک لگن یا تشت پر از آب قرار داد و پس از گذشت دقایقی با سنگ پا سلول های مرده را که دیگر نرم تر شده اند به این وسیله از پاشنه جدا کرد. درباره قسمت هایی مثل آرنج و زانو که پوست در این قسمت ها حساسیت بیشتر و تحمل کمتری نسبت به پاشنه پا دارد می توان از وازلین یا کرم های مخصوص ترک استفاده کرد.

علل و راهکارهای رفع ترک پا

از دیگر عواملی که متخصصان به عنوان دلایل پدید آمدن چنین مشکلی از آن یاد می کنند راه رفتن زیاد بدون جوراب یا صندل روی فرش و موکت است به خصوص وقتی مدام باید از اتاقی به اتاق دیگر در خانه بروید. در این حالت، پوست پاشنه در تماس مستقیم با کفپوش های منزل قرار می گیرد و به سبب اصطکاک، فشار زیادی را در برابر ساییدگی ها تحمل می کند. تحمل این وضعیت مثل این است که بیلی به دست پایتان داده باشید و او را وادار به شخم زدن مداوم زمین کرده باشید! پوشیدن صندل یا روفرشی و به پا داشتن جوراب مناسب در پیشگیری از به وجود آمدن این حالت نقش موثر و چشمگیری ایفا می کند.

علل و راهکارهای رفع ترک پا

براساس تجربیاتی که خانم های خانه دار دارند، با وجود عادت به پوشیدن صندل و روفرشی و راه رفتن با آن روی فرش و موکت، ممکن است کسانی همچنان پاهایشان را در وضعیتی ببینند که ترک ها در ناحیه پاشنه وجود دارد. دلیل این امر را باید در خود صندل یا روفرشی پیدا کرد. در واقع مناسب بودن کفش و صندل هم در پیشگیری و بر عکس، به وجود آمدن این ترک ها و پینه ها دخالت زیادی دارد. اگر مدام پایتان در صندل است باید جنس مناسبی بخرید که کف آن زیاد سفت و زبر نباشد، همچنان جوراب به پا داشته باشید و گاهی پاها را از صندل جدا کنید و بگذارید هوا به قسمت های کف پا و لای انگشتان برسد.

علل و راهکارهای رفع ترک پا

پزشکان می گویند بیماران مبتلا به دیابت هم اغلب با ترک هایی در این قسمت از پوست بدنشان مواجه می شوند که باعث رنج مضاعف آنها می شود. برای چنین کسانی هم زیبایی پوستشان نگران کننده است و هم ادامه بیماریشان. این اشخاص هم می توانند برای حفظ زیبایی پوست خود توجه کنند که مرض قند باعث می شود اختلالاتی در عصب های ناحیه پا پدید آید. در این صورت فشاری که حاصل اصطکاک و تحمل وزن بدن است به خوبی در فرد احساس نمی شود و به مرور زمان چنین ترک هایی زیبایی پوست آنها را در معرض تهدید قرار می دهد و بعد از مدتی مجبور می شوند با آن کنار بیایند.

علل و راهکارهای رفع ترک پا

گذاشتن کفی نرم در کفش یا پوشیدن کفشی اندکی نرم تر که در ناحیه پاشنه دارای خلل و فرج باشد به این افراد توصیه می شود. همچنین آنها می توانند محلولی خانگی بسازند که ترکیبی از مقدار کمی لیمو و نمک و مقداری آب گرم باشد و گهگاه پوست این قسمت های پا را در تشتی حاوی آن قرار داده، دقایقی پایشان را ماساژ دهند. با چند بار تکرار این عمل در روزهای متفاوت خواهند دید که ترک ها به شدت کم شده است و سلول های پوستی ناحیه لطافت بیشتری پیدا کرده اند. مالیدن کرم و پماد نرم کننده هم به تداوم لطافت پوست پس از زدودن سلول های مرده و ماساژ کف پا کمک شایانی خواهد کرد.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه