با ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست آشنا شوید
خانه » با ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست آشنا شوید

با ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست آشنا شوید

10K بازدید
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
Elina
0 دیدگاه
50

با ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست آشنا شوید

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

با ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست آشنا شوید  آرشیو مقالات پوست پوست حساس پوست خشک پوست زیبا پوست سالم پوست معمولی زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی و شادابی سلامت و زیبایی مقالات آرایش و زیبایی نکات آرایشی و زیبایی خواص زیتون برای پوست ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست روغن زیتون پاک کننده صورت گلیسیرین نرم کردن پاشنه پاها درمان خشکی پوست درمان خشکی پوست با روغن زیتون درمان کننده سوزش آفتاب سوختگی درمان آفتاب سوختگی آفتاب زدگی گزش مار تقویت مژه و ابرو ماساژ پوست با روغن زیتون لایه برداری پوست با روغن زیتون لایه برداری پوست پاک کننده آرایش درمان خشکی لب درمان خارش چشم درمان لب های ترک خورده

ابتدا صورت تان را با آب نم دار کنید و سپس با روغن زیتون ماساژ دهید. سپس کف دست تان مقدار کمی شکر بریزید و بعد این شکر را روی روغن زیتونی که روی صورت تان وجود دارد، بمالید. تمام قسمت های پوست تان را با شکر آرام آرام ماساژ دهید. این عمل باعث می شود که سلول های مرده روی سطح پوست شما از بین بروند و در نتیجه پوست صورت دارای درخششی طبیعی و سالم شود. در ادامه با فارسی مد همراه باشید …

پاک کننده صورت

نصف فنجان روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری از یک صابون ملایم مایع و 2 قاشق غذاخوری آب و 2 قاشق غذاخوری گلیسیرین درون یک مخلوط کن بریزید و آرام این مواد را با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود، سپس این مخلوط را درون شیشه سربسته بریزید. هربار می توانید مقدار کمی از این مخلوط را در کف دستان تان بریزید و با حرکات دورانی روی پوست صورت تان ماساژ دهید و سپس با آب ولرم صورت تان را آب بکشید. شما می توانید روزانه دوبار از این پاک کننده استفاده کنید.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

نرم کردن پاشنه پاها

پاهای تان را قبل از خواب مرطوب و نم دار کنید و سپس با سنگ پا سلول های مرده پاشنه پا را از بین ببرید سپس پاهای تان را با آب و صابون بشویید و بعد با یک حوله کاملا خشک کنید. بعد کمی روغن زیتون روی پاشنه ها بمالید و با حرکات دورانی پاشنه پا و قسمت هایی را که زبر است حسابی ماساژ دهید، اگر آرنج یا زانوی شما نیز زبر و خشن شده، می توانید به همین روش این قسمت را نرم و لطیف کنید. اجازه دهید روغن زیتون چندین دقیقه روی بدن شما باقی بماند، سپس به آرامی پاهای تان را با جوراب نخی بپوشانید. هنگام جوراب پوشیدن مواظب باشید جوراب روغن پاهایتان را پاک نکند. بهتر است تا صبح با جوراب‌ بخوابید و صبح‌ اثر روغن زیتون را روی پاهایتان ببینید.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

درمان خشکی پوست با روغن زیتون

روغن زیتون می تواند به عنوان یک درمان طبیعی برای درمان پوست های به شدت خشک و آسیب دیده، حساس و چرب از جمله پوست های لک دار استفاده شود.

می توانید روغن زیتون را به عنوان یک لوسیون بر روی پوست مرطوب بکار ببرید. در صورتی که تمایل دارید از رایحۀ مورد علاقه خود استفاده کنید، می توانید روغن زیتون را با چند قطره اسانس روغنی مخلوط کنید.

برای داشتن دست هایی نرم، روغن زیتون را به دست های خود بمالید و دستکش بپوشید تا جذب شود، در طی یک شب تا صبح به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

پاهایتان را قبل از خواب مرطوب و نم دار کنید و سپس با سنگ پا سلول های مرده پاشنه پا را از بین ببرید سپس پاهایتان را با آب و صابون بشویید و بعد با یک حوله کاملاً خشک کنید. بعد کمی روغن زیتون روی پاشنه ها بمالید و با حرکات دورانی پاشنه پا و قسمت هایی را که زبر است حسابی ماساژ دهید، اگر آرنج یا زانوی شما نیز زبر و خشن شده، می توانید به همین روش این قسمت را نرم و لطیف کنید. اجازه دهید روغن زیتون چندین دقیقه روی بدن شما باقی بماند، سپس به آرامی پاهایتان را با جوراب نخی بپوشانید. هنگام جوراب پوشیدن مواظب باشید جوراب روغن پاهایتان را پاک نکند. بهتر است تا صبح با جوراب بخوابید و صبح اثر روغن زیتون را روی پاهایتان ببینید.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

درمان کننده سوزش و آفتاب سوختگی

کمپرس پوست در موارد آفتاب زدگی، سرما زدگی، گزش مار، عقرب و حشرات با روغن زیتون سبب تسکین درد و سوزش و التیام می شود.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

تقویت مژه و ابرو

همچنین ماساژ پوست با روغن زیتون، تعریق زیاد را کاهش داده،‌ مژه و ابرو را تقویت می کند.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

روغن زیتون، پاک کننده پوست

می تواند به عنوان پاک کننده پوست های چرب، خشک، حساس و مستعد آکنه استفاده شود.

نصف فنجان روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری از یک صابون ملایم مایع و ۲ قاشق غذاخوری آب و ۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین درون یک مخلوط کن بریزید و آرام این مواد را با هم مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شود، سپس این مخلوط را درون شیشه سربسته بریزید. هر بار می توانید مقدار کمی از این مخلوط را در کف دست تان بریزید و با حرکات دورانی روی پوست صورت تان ماساژ دهید و سپس با آب ولرم صورت تان را آب بکشید. شما می توانید روزانه دوبار از این پاک کننده استفاده کنید.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

لایه برداری پوست با روغن زیتون

مخلوطی از روغن زیتون با شکر قهوه ای آماده کنید و بر روی بدن خود بمالید. این کار به پوسته پوسته شدن سلول های مرده پوست کمک می کند.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

پاک کننده آرایشی

می توانید از روغن زیتون به عنوان یک پاک کننده آرایشی مانند پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

درمان خشکی لب

برای درمان لب های ترک خورده در زمان خواب از روغن زیتون استفاده کنید.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

درمان خارش چشم با روغن زیتون

چند قطره روغن زیتون سریعا خارش و سوزش چشم و پلک را تسکین داده و آبریزش چشم را برطرف ساخته و قوه بینایی را تقویت می کند.

ویژگی ها و خواص زیتون برای پوست

کرم شب بسازید

کافی است یک واحد سرکه را با یک واحد آب و ۲ واحد روغن زیتون مخلوط کنید و یک کرم شب برای خود بسازید تا هم پوست صورت تان را نرم کرده و هم رنگ صورت تان را کمی باز کند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

دانلود بیانیه گام دوم انقلاب