آشنایی با پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پوست
خانه » آشنایی با پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پوست

آشنایی با پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پوست

8K بازدید
دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
Elina
0 دیدگاه
47

آشنایی با پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پوست

پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پوست

آشنایی با پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پوست آرشیو مقالات آفتاب آفتاب سوختگی برنزه شدن برنزه شدن پوست پوست پوست حساس پوست خشک پوست زیبا پوست سالم پوست معمولی پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پیامدها و عوارض آفتاب سوختگی پوست تابستان زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی و شادابی سرطان های پوستی سلامت و زیبایی ضد آفتاب عوارض آفتاب سوختگی عوارض فوری آفتاب سوختگی فصل تابستان کرم های ضد آفتاب کک و مک مقالات آرایش و زیبایی نکات آرایشی و زیبایی

یک متخصص پوست و مو گفت : به افراد توصیه می شود در ساعات ۱۰ صبح تا چهار بعدازظهر که شدت آفتاب زیاد است در معرض آن قرار نگیرند. در ادامه با فارسی مد همراه باشید …


دکتر رشنو گفت: آفتاب یکی از مهم ترین عوامل محیطی و فیزیکی است که روی پوست افراد اثر می گذارد.


وی با بیان اینکه ایجاد آفتاب سوختگی و کک و مک در فصل تابستان که زاویه آفتاب قائم تر و طولانی تر است، شدت بیشتری دارد، اضافه کرد: افرادی که به علت های خاصی در آفتاب قرار می گیرند باید مراقبت های بیشتری از پوست داشته باشند.


این متخصص پوست و مو با بیان اینکه عوارض فوری و آنی آفتاب سوختگی، قرمزی و التهاب و خشکی پوست است که بیشتر در پوست های سفید و مایل به سفید بروز می کند، افزود: برنزه شدن پوست در افرادی که سبزه تر هستند، بروز می کند.


رشنو بیان کرد: ایجاد لک، کک و مک، خال، سرطان های پوستی و پیر پوستی از دیگر عوارض قرار گرفتن در زیر نور شدید خورشید است. آفتاب دو رنگی روی پوست (لکه های روشن و تاریک) ایجاد می کند که لکه های سفید پوست اصلی و لکه های تیره بر اثر آفتاب سوختگی است.


وی اضافه کرد: به افراد توصیه می شود در ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر که شدت آفتاب زیاد است در معرض آن قرار نگیرند و با پوشش فیزیکی (کلاه، چتر، دستکش) و لباس های آستین بلند و مناسب بیرون آیند. همچنین نیاز است از کرم های ضد آفتاب با دز کافی استفاده شود؛ چرا که محافظ خوبی است به شرطی که افراد زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرند.


این متخصص پوست و مو افزود: افرادی که دارای پوست های چرب هستند از ضد آفتاب فاقد چربی و افرادی که دارای پوست های خشک هستند از کرم های دارای چربی استفاده کنند. برای محافظت از پوست در مقابل نور خورشید نیاز است هر دو ساعت یک بار کرم ضد آفتاب استفاده کرد.


رشنو با تاکید بر اینکه چنانچه افرادی عادت به استفاده از کرم های آرایشی دارند، نیاز است قبل از استفاده از این کرم ها، کرم ضد آفتاب بزنند، گفت: مارک و کشور سازنده کرم های ضد آفتاب مورد توجه نیست، بلکه کرم هایی که دارای استاندارد و مجوز لازم از وزارت بهداشت بوده مورد تایید هستند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه