5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید
خانه » 5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید

5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید

23K بازدید
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
Elina
0 دیدگاه
51

5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید

5 اشتباه رایج زیبایی

5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید  5 اشتباه رایج زیبایی آرشیو مقالات از بین بردن جوش استرچ مارک اشتباه رایج زیبایی بهترین رازهای زیبایی پوست پوست حساس پوست خشک پوست زیبا پوست سالم پوست معمولی پیشگیری از چین و چروک تراشیدن موها توصیه های زیبایی تیغ زدن جلوگیری از استرچ مارک جلوگیری از چین و چروک خمیر دندان دوران بارداری رشد سریع تر موها زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی و شادابی سلامت و زیبایی کره کاکائو مرطوب کننده مقالات آرایش و زیبایی نکات آرایشی و زیبایی وازلین ویتامین های پریناتال ویتامین های دوران بارداری

 در حالی که شاید شما برخی از بهترین رازهای زیبایی را از مادرتان یاد گرفته باشید، اما سایر نکات زیبایی متداول می توانند مانند باورهای غلط قدیمی رد شوند. دانستن اینکه کدام توصیه های زیبایی را می توانید کنار بگذارید، یک ضرورت برای حفظ ظاهر جوان تان است در ادامه با فارسی مد همراه باشید …


1. وازلین از چین و چروک جلوگیری می کند

با توجه به مقاله ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله تحقیق بالینی منتشر شد، وازلین دارای مزایای مرطوب کنندگی پوست می باشد و می تواند به پاک کردن آرایش کمک کند. مرطوب کننده ها به کاهش ظاهر خطوط ریز کمک می کنند. با این حال نویسنده ی این مقاله معتقد است که درمان های موضعی حاوی رتینول، مؤثرترین روش برای پیشگیری از چین و چروک ها هستند.


2. تیغ زدن باعث می شود که موها ضخیم تر شوند

ممکن است مادرتان به شما گفته باشد که تراشیدن موها باعث می شود آن ها ضخیم تر، درشت تر یا تیره تر شوند. این یک باور غلط متداول است. بررسی سال ۲۰۰۷ که در مجله ی پزشکی بریتانیا منتشر شد، گزارش می دهد که شواهد علمی، این باور را رد کرده اند و نشان می‌دهند که تیغ زدن بر سرعت رشد مو یا ضخامت مو تأثیر نمی گذارد اما موهای کوتاهتر ممکن است ضخیم به نظر برسند زیرا ساقه ی مو اغلب ضخیم تر از انتهای نازک آن است.


3. کره کاکائو از استرچ مارک جلوگیری می کند

احتمالا شنیده اید که استفاده از کره کاکائو روی شکم در طول دوران بارداری، از استرچ مارک جلوگیری می کند. متاسفانه این نکته زیبایی متداول نیز یک افسانه است. بررسی سال ۲۰۱۵ که در مجله درماتولوژی بریتانیا منتشر شد، گزارش می دهد که کره‌ی کاکائو از استرچ مارک جلوگیری نکرده یا شدت آنها را کاهش نمی دهد.


4. خمیر دندان جوش ها را از بین می برد

قرار دادن خمیر دندان روی جوش ها یک درمان زیبایی خانگی دیگر است که ممکن است از مادرتان شنیده باشید. در حالیکه قرار دادن خمیر دندان روی جوش ها ممکن است پوست تان را خشک کند، باعث می شود که صورت تان تحریک شده و حتی قرمز‌تر شود. روی آکنه، خمیر دندان نگذارید. به جای آن، داروهایی که مخصوص از بین بردن جوش ها طراحی شده اند را امتحان کنید، مانند داروهایی که حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پر اکساید هستند.


5. ویتامین های پریناتال باعث رشد سریع تر موهای شما می شوند

بسیاری از زنان در طول دوران بارداری، رشد سریع موها و افزایش ضخامت مو را تجربه می کنند. با این حال، این ها به خاطر تغییرات هورمونی است، نه ویتامین های دوران بارداری. در حالی که این درست است که کمبود برخی مواد مغذی خاص می تواند منجر به از دست دادن موها شده و مکمل های مولتی ویتامین به جلوگیری از کمبود مواد مغذی کمک می کنند، اما مایو کلینیک گزارش می دهد ادعای آنکه ویتامین های دوران بارداری باعث ضخیم تر شدن موها می شوند، اثبات نشده است.

5 اشتباه رایج زیبایی

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

7 کار قبل از رابطه جنسی که باعث افزایش صمیمیت با همسر می شود
نکته های مهم رابطه جنسی مخصوص آقایان و خانم ها
چگونه تشخیص دهید سازگاری جنسی با همسر آینده تان دارید یا خیر؟
با علائم و خصوصیات مردهای هوسباز آشنا شوید
به همسر فعلی خود درباره رابطه های جنسی گذشته چه بگوییم!؟
آموزش کلمات صحیح برای به دست آوردن دل خانم ها
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
با اشتباهات نابود کننده رابطه جنسی آشنا شوید
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
خصوصیات زنانی که باعث کاهش میل جنسی مردان می شوند
ویژگی هایی که بیشتر در مردان مستعد خیانت کردن دیده می شود
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه