آموزش ساخت ایمیل و آی دی در Yahoo و Hotmail
  • خانه » آموزش ساخت ایمیل و آی دی در Yahoo و Hotmail

آموزش ساخت ایمیل و آی دی در Yahoo و Hotmail

227K بازدید
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
Admin

آموزش ساخت ایمیل و آی دی در Yahoo و Hotmail

آموزش ساخت ایمیل و آی دی در یاهو و هات میل

آموزش ساخت ایمیل و آی دی در Yahoo و Hotmail

آموزش ساخت ایمیل در یاهوو

خبر جدید و تکمیلی : (حل مشکل وجود نام ایران در لیست کشورها)

مجددا نام ایران به فهرست کشورهای دریافت‌ کننده خدمات ایمیلی شرکت یاهو بازگشت.

به گزارش ایسنا، شرکت یاهو، یک سال پس از حذف نام ایران از برخی از سرویس‌های خود، بار دیگر امکان دسترسی کاربران ایرانی به برخی خدمات خود را فراهم کرده است. از یک سال پیش شرکت یاهو شرایط استفاده از پست الکترونیکی (ای‌میل) خود را تغییر داد و از کاربران جدید خواست تا برای حساب‌های کاربری جدید خود یک شماره تلفن ارائه کنند. به گزارش دویچه وله، اما بدلیل تحریم‌های آمریکا پیش‌شماره ایران در فهرست پیش‌شمارها وجود نداشت. در نتیجه کاربران جدید ایرانی عملا نمی‌توانستند از خدمات پست الکترونیکی استفاده کنند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر این مشکل حل و استفاده از برخی خدمات شرکت یاهو از جمله ای‌میل برای کاربران جدید ایرانی امکان‌پذیر شده است.

برای ایجاد یک ID و ایمیل جدید باید ابتدا وارد سایت www.mail.yahoo.com  شوید. صفحه اصلی این سایت بصورت زیر است:

 توجه : در صورتیکه صفحات زیر برای شما واضح نیست برای مشاهده اندازه بزرگ و واضح تر تصاویر روی آنها کلیک کنید!

شما باید روی گزینه Create New Account که در شکل بالا مشخص شده است کلیک کنید. صفحه بعد یک فرم نسبتا طولانی است به ترتیب زیر که تکمیل کامل آنها توصیه می شود. این فرم ها بصورت زیر است:

 

این اولین قسمت فرم است که باید تکمیل شود. این فرم شامل:

First name : که نام خود را باید در آن وارد کنید.

Last Name : که نام خانوادگی خود را باید در آن وارد کنید.

Pick a Yahoo! ID : نام کاربری را که برای خود در نظر گرفته اید را در اینجا وارد کنید. (در این نام فقط باید از حروف a الی z و از اعداد بین 0 تا 9 و فقط یک . (نقطه) استفاده شود. بعنوان مثال شما نمی توانید در این نام از کاراکتر هایی مانند : , * & ^ % $ # @ !  و از این قبیل استفاده کنید. پس از وارد کردن ای دی یاهوو پس از چند ثانیه در صورتیکه این ایدی قبلا ساخته نشده باشد تایید میشود در غیر اینصورت باید ایدی دیگری وارد کنید . خود یاهوو هم در زیر آن آیدی های مشابه و آزاد را به شما پیشنهاد میکند که میتوانید در صورت تمایل یکی از آنها را انتخاب کنید.در غیر اینصورت باید آیدی دیگری را وارد کنید که قبلا ساخته نشده باشد تا یاهوو آن را تایید و اجازه ساخت آنرا به شما بدهد.

Password : در این قسمت رمز عبوری را که در نظر گرفته اید وارد کنید. این عبارت حتما باید بیش از 6 کاراکتر باشد.

Re-type password : در این قسمت رمز عبوری را که در نظر گرفته اید دوباره وارد کنید. چنانچه عبارتی که در این قسمت وارد می کنید با عبارت بالایی تفاوت داشته باشد، فرم تایید نخواهد شد.

I was born on : تاریخ تولد به میلادی (روز . ماه . سال) اگر تاریخ تولد خود به ماه و سال و روز میلادی نمیدانید ، جهت بدست آوردن آن اینجا کلیک کنید.

My gender : جنسیتتان را در این قسمت مشخص کنید. ( Male برای آقایان و Female برای خانم ها )

 Language : این گزینه را تغییری ندهید. (English)

Country : کشور : Iran

در صورتیکه مجددا نام ایران در فهرست نبود از روش زیر استفاده کنید یا با استفاده از آموزش بعدی اکانت هات میل بسازید 🙂

Mobile Phone : در این قسمت شماره موبایل خود را وارد کنید. توجه: به جهت اینکه نام کشور ایران به علت تحریم شرکت یاهوو در این لیست وجود ندارد بصورت دیفالت همان کشور افغانستان +93 باشد.

Alternate Email : پر کردن این قسمت لزومی ندارد.

سپس بر روی Crate My Account کلیک کنید.

ممکن است شما رمز عبور خود را به هر علتی فراموش کنید. به همین منظور شما باید دو سوال و دو جواب برای خود در نظر بگیرید تا در مواقع فراموش کردن رمز عبور ، یا قفل شدن اکانت ، هک شدن ایمیل و… بتوانید از آنها برای بازگردانی رمز عبور استفاده کنید. این قسمت شامل چند گزینه است:

Secret question 1,2 : در این قسمت ها از لیست های موجود دو سوال را برای خود در نظر بگیرید. مثلا نام حیوان خانگیتان چیست. یا اینکه نام اولین خودرویی که صاحب شده اید چیست و ….

Your Answer : جواب سوالات بالا را در این قسمتها بنویسید. مثلا در جواب اینکه نام حیوان خانگی تان چیست میتوانید بنویسید : Nadarim و یا هر چیزی که آنرا فراموش نمی کنید. توجه : این جواب باید بیشتر از چهار کاراکتر (حرف) باشد و فقط خودتان پاسخ آنرا بدانید نه فرد دیگر چون ممکنه اگه کسی پاسخ های بالا را بلد باشد باعث شود رمز عبور شما را عوض کند و به عبارتی دیگر ایمیل یا اکانت یاهوی شما را هک و از آن سوء استفاده نماید.

Mobile Phone : در این قسمت شماره موبایل خود را وارد کنید. توجه : به جهت اینکه نام کشور عزیزمان ، ایران ، به علت تحریم شرکت یاهوو در این لیست وجود ندارد بصورت دیفالت همان کشور افغانستان +93 باشد. در صورتی هم که فامیل یا آشنایی در خارج از کشور ایران دارید از قبل با او هماهنگ کنید و تلفن همراه او را وارد نمایید و از او بخواهید که سریعا کدی را که سایت یاهو به آن شماره میفرستد را بلافاصله برای شما ارسال کند و شما هم آن کد را در قسمت مربوطه وارد نمایید و تمام ! :دی ( تا دیگه یاهوو باشه ما رو تحریم نکنه ! 😀 )

اگه در نهایت موفق نشدید یا کسی را در خارج از کشور نداشتید از آموزش ساخت ایمیل هات میل در انتهای همین مطلب استفاده کنید!

اگر به تصویر بالا خوب دقت کنید متوجه می شوید که تعدادی حروف یا اعداد ،در  کادر است. عین حروف یا اعدادی را که در آن لحظه مشاهده می کنید را باید در کادر خالی وارد کنید.

در صورتی که به صفحه مشابه صفحه فوق رسیدید ، به شما تبریک میگوییم ! ایمیل یا اکانت یاهوی شما با موفقیت ساخته شد . پس از مشاهده نمونه فرم فوق که شامل اطلاعاتیست که وارد کرده اید ، این اطلاعات بسیار مهم هست که باید بلد باشید . توصیه میشود یک پرینت از آن گرفته و به همراه پسورد خود در محل امنی نگهداری کنید.

پس از کلیک روی دکمه Get Started وارد صفحه ایمیل خود ، همانند صفحه زیر می شوید. از ایمیل و پسوردی که ساختید هم میتونید وارد مسنجر یاهوو شوید و از آن استفاده نمایید.

 

آموزش ساخت ایمیل هات میل را به جهت درخواست تعدادی از کاربران برای شما به اختصار عرض میکنم


آموزش ساخت ایمیل هات میل (Hotmail)

بطور اختصار که عرض کنم ساخت ایمیل در هات میل بسیار راحت هست و فعلا محدودیتی هم برای کاربران ایرانی ندارد.

ابتدا وارد آدرس http://hotmail.com می شوید پایین آن صفحه روی گزینه Sign up now کلیک کنید وارد صفحه ای می شوید قسمت های خواسته شده فرم را منجمله نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد روز و ماه و سال به میلادی وارد کنید (اگر تاریخ روز و ماه و سال تولد خود به میلادی را نمی دانید جهت دریافت ، اینجا کلیک کنید)

در قسمت Gender جنسیت خود را وارد نمایید .

در قسمت ?How would you like to sign in نام اکانت دلخواه (در صورتیکه قبلا ساخته نشده باشد) و نوع ایمیلی که می خواهید داشته باشید را انتخاب کنید مثلا hotmail.com,outlook.com,live.com

در قسمت پسورد هم یک پسورد قوی حداقل 8 و حداکثر 16 کاراکتر شامل حروف بزرگ و کوچک لاتین و اعداد به دلخواه بسازید و وارد کنید. در زیر آن هم مجددا جهت تایید همان پسورد را وارد کنید.

در قسمت Phone number کشور ایران را پیدا و انتخاب کنید و زیر آن شماره همراه خود را وارد کنید (این برای مرحله آخر ساخت ایمیل و همچنین زمانیکه رمز عبور خود را فراموش می کنید حتما نیاز هست چون کد تایید به این شماره همراه ارسال می شود) .

در قسمت Alternate email address یک ایمیل دیگر به غیر از اکانت هات میل وارد کنید مثلا یاهوو جیمیل و… (این هم برای مرحله آخر ساخت ایمیل یا زمانیکه رمز عبور خود را فراموش می کنید نیاز هست چون رمز عبور جدید یا کد تایید به این ایمیل ارسال می شود)

در قسمت Where are you from کشور ایران را انتخاب نمایید

و در نهایت هم کد امنیتی که به شما نمایش داده شده را وارد نموده و دکمه I accept را کلیک نمایید.

سپس وارد صفحه ای می شوید که از شما میخواهد نوع ارسال کد تایید را مشخص کنید، Text را انتخاب کنید و Next را بزنید سپس کدی که به موبایل شما ارسال می شود را در قسمت خالی وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.اکانت ایمیل شما ساخته شده و وارد ایمیل خود می شوید.

سوال یا مشکل دیگری داشتید در نظرات همین بخش مطرح کنید.

موفق باشید 🙂

سالروز شهادت مظلومانه امام هادی (علیه السلام) تسلیت باد