دانلود مراسم پایانی شب های قدر – قرآن به سر گرفتن
خانه » دانلود مراسم پایانی شب های قدر – قرآن به سر گرفتن

دانلود مراسم پایانی شب های قدر – قرآن به سر گرفتن

393K بازدید
جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۹۰
Admin
0 دیدگاه
2K

دانلود و پخش آنلاین مراسم پایانی شب های قدر (قرآن به سر گرفتن)

دانلود مراسم پایانی شب قدر،دانلود مراسم شب قدر،دانلود قران بسر گرفتن،دانلود به سر گرفتن قرآن،دانلود مراسم به سر گرفتن قرآن،دانلود قران به سر گرفتن،دانلود مراسم پایانی شب قدر،دانلود کامل مراسم شب قدر،فضایل شب قدر،کیفیت قرآن به سر گرفتن،شرح قرآن به سر گرفتن،قران به سر گرفتن،استغفارفماه رمضان،دعا،شب قدر،شب احیاء،چگونگی برگزاری شب احیاء،تحقیق در مورد شب احیا،مقاله در مورد شب احیا،چرا قرآن به سر میگذاریم،به سر گذاشتن قران،دانلود کامل مراسم قران به سر گذاشتن،قران بسرگذاشتن،بک یا الله،به‌محمد، به‌علی، به‌فاطمه، بالحسن، بالحسین، به‌علی بن الحسین، به‌محمدبن علی، به جعفربن محمد، به موسی‌بن جعفر، به علی‌بن موسی، به محمدبن علی، به علی‌بن محمد، بالحسن‌بن علی، بالحجه (بن الحسن)،استغفار و دعا،کیفیت شبهای قدر،دعا و استغفار ،طلب حاجت،زیارت امام‌حسین،حضرت‌رضا (ع)،طلب حاجت،

آخرین عمل در شب‌ های احیا قرآن به سر گذاشتن است که با تشریفات خاصی برگزار می‌شود :

پیشنماز برای شروع مراسم قرآن به‌ سر گذاشتن در محراب می‌ایستد و دستور می‌دهد چراغ ها را خاموش کنند. قبلاً که برق نبوده‌ است چراغ‌ های گردان را به جایی منتقل‌ می‌کردند که نورشان به محل انجام مراسم نمی‌ رسید. سپس پیشنماز اهمیت قرآن به‌ سر گذاشتن را توضیح می‌ دهد و از حاضران می‌خواهد در حالی‌ که از گناهان خود استغفار می‌کنند، قرآن‌ ها را بر سر بگیرند. آنگاه هر کس قرآنش را بر سر می‌گذارد و با دست راست آن را نگه می‌دارد و دست دیگر را به‌ سمت آسمان بلند می‌ کند. سعی می‌ کنند قرآن کوچک و سبکی را برای این کار انتخاب کنند یا از یک «شصت پاره» (جزوه‌ هایی از قرآن را گویند که یک‌ شصتم قرآن است) استفاده کنند تا سرشان سنگین نشود و بهتر حواسشان به خداوند و گناهانشان باشد. همچنین قرآن را بر روی سر برهنه می‌گذارند تا شیئی میان سر و قرآن حایل نباشد.

پس از آنکه همه قرآن به سر گذاشتند. پیش نماز شروع می‌ کند به دعا خواندن و خداوند را به قرآن که در یکی از این شب‌ ها نازل شده‌ است قسم می‌دهد، تا گناهان همه‌ ی حاضران را بیامرزد. آنگاه خداوند را به چهارده معصوم قسم می‌دهد و از احیا گزاران می‌خواهد ده مرتبه بگویند «بک یا الله» بلافاصله همه با صدای بلند و با تضرع در حالی که با چشمان تقاضامندشان نیم‌ نگاهی به‌سوی آسمان دارند، شروع به گفتن «بک یا الله» می‌کنند. بعد از گفتن بک یا الله، به چهارده معصوم قسم یاد کرده و می‌ گویند: به‌ محمد، به‌ علی، به‌ فاطمه، بالحسن، بالحسین، به‌ علی بن الحسین، به‌ محمدبن علی، به جعفر بن محمد، به موسی‌ بن جعفر، به علی‌ بن موسی، به محمد بن علی، به علی‌ بن محمد، بالحسن‌ بن علی، بالحجه (بن الحسن).

پس از خواندن چهارده معصوم به دعا و استغفار و طلب حاجت می‌ پردازند و از خدا می‌خواهند گناهانشان را ببخشاید؛ مریضان را شفا دهد و حاضران مجلس را بیامرزد. پس از اتمام مراسم قرآن به سرگذاشتن، به‌همان صورتی که ایستاده‌ اند، زیارت امام‌ حسین (ع) را می‌خوانند. در شب بیست‌و یکم زیارت حضرت‌ علی (ع) را نیز می‌ خوانند و پس از زیارت به دعا و استغفار و طلب حاجت مشغول می‌ شوند. پس از خواندن زیارت رو به قبله و بعد رو به مشهد حضرت‌ امام رضا (ع) ایستاده سلام می‌دهند و چراغ‌ ها را روشن می‌کنند و به‌ تدریج از مسجد خارج می‌ شوند.

در این پست آخر امشب سایت فارسی مد که مصادف هست با اولین شب قدر این مراسم را با حجم کم و فرمت MP3 جهت دانلود و استفاده شما کاربران عزیز قرار داده ایم. امیدوارم که از اون استفاده لازم را ببرید و ما را هم در این شب های عزیز در دعاهای خود یاد کنید.

جهت دانلود یا پخش آنلاین به ادامه مطلب بروید …

جهت پخش آنلاین روی کلیک کنید

 

لینک دانلود مستقیم دانلود مراسم قرآن به سر گرفتن | لینک مستقیم (1) | لینک مستقیم (2) |

حجم فایل حجم تقریبی: 3 MB

فرمت فایل فرمت:  Mp3

رمزعبور پسورد: www.farsimode.com

منبع دانلود منبع : Www.FarsiMode.Com

التمـــــــــــــــاس دعـــــــــــــای فـــــــــرج

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود سخنرانی و مداحی های حسینیه امام خمینی محرم 98
دانلود مداحی های حاج محمود کریمی محرم 98 هیات رایه العباس
دانلود مجموعه صوتی صاحب لوا 2 پیرامون شناخت امام زمان (عج) + پخش آنلاین
دانلود مجموعه صوتی صاحب لوا 1 پیرامون شناخت امام زمان (عج) + پخش آنلاین
دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
دانلود آرشیو کلیپ های صوتی و تصویری منتخب روز و هفته
دانلود سخنرانی و مداحی های حسینیه امام خمینی محرم 97
دانلود مداحی های حاج محمود کریمی محرم 97 هیات رایه العباس
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
با امیدبخش ترین آیه قرآن برای گناهکاران آشنا شوید
این ذکر برای آمرزش گناهان و درمان بیماری ها مفید است
راهکار های علاقمند کردن فرزندان به نماز
داشتن خواب آرام با ذکر و دعا

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه