تجربه های نامزدی
خانه » تجربه های نامزدی

تجربه های نامزدی

42K بازدید
شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۰
Sahar
0 دیدگاه
46

تجربه های نامزدی

تجربه های نامزدی

نامزدی جزو موقعیت‌ هایی است که ما به موجب آن با تفاوت‌ های فردی و خانوادگی زیادی روبه‌ رو می‌شویم مثلا من شخصی را می‌شناسم که در یک خانواده بسیار مبادی آداب و رو دربایستی‌ دار بزرگ شده است. این دختر خانم «لادن» نام دارد. برای او خواستگاری پیدا شد که ظاهرا آدم‌ های خوبی بودند. مرد جوان، خانه، اتومبیل و یک کارگاه کوچک داشت. بنابراین خانواده لادن با این ازدواج موافقت کردند و قرار بر این شد که آن دو یعنی لادن و «شهاب» چند ماهی عقد کرده باقی بمانند تا خانواده دختر برای تهیه جهیزیه فرصت کافی داشته باشند. از طرفی آپارتمان شهاب در اجاره شخص دیگری بود و ‌باید تخلیه می‌شد.

در اولین جلسه که لادن، شهاب را به منزل پدر و مادر خود دعوت کرد، مادرش چند نوع غذا، دسر، سالاد و… تهیه کرد. از میوه و شیرینی و تنقلات هم چیزی کم نبود. وقتی سفره شام چیده شد اگر کسی از در تو می‌آمد که از جریان بی‌‌اطلاع بود گمان می‌کرد آنها هفت، هشت نفر مهمان دارند، در حالی‌که تنها مهمان خانه، داماد عزیزشان بود. … در ادامه مطلب با ما همراه باشید ….

گذشته از این تمام اعضای خانواده لادن لباس رسمی پوشیده بودند. از تعارف‌ ها و بالا بشین گفتن‌ های آنان نیز هر چه بگویم کم گفتم. خلاصه این‌ که آن شب به خوبی و خوشی سپری شد. چند روز بعد هم شهاب، لادن را به منزل‌ شان دعوت کرد. نزدیک غروب وقتی این زوج جوان وارد خانه پدری شهاب شدند، آن‌ جا را به شدت نامرتب و درهم یافتند. البته این امر برای خانواده شهاب عادی بود ولی لادن که حسابی جا خورده بود تصور کرد اتفاق غیر منتظره‌ای رخ داده است، مثلا یک عده تروریست آن‌جا بمب منفجر کرده‌اند.

پس با تعجب از نامزدش پرسید: چی شده؟! برای خونوادت مشکلی پیش اومده؟

شهاب جواب داد: فکر نکنم. آنگاه مادرش را صدا زد. مادر آقا شهاب با سر و وضعی آشفته درست مثل کسی که از خواب پریده باشد از اتاق خارج شد. او سلام سردی به عروسش کرد و خود را روی کاناپه انداخت.

شهاب نیز با آرامش گوشه‌ای نشست و رو به لادن گفت: بیا بشین!

دختره بیچاره مبلی را انتخاب کرد و روی آن جا گرفت. هیچ کس، حتی با یک استکان چای از او پذیرایی نکرد… وقتی برادر کوچک‌تر شهاب به خانه آمد، مادر بلند شد و به آشپزخانه رفت. او در حالی‌که سفره مچاله شده‌ای به دست داشت به اتاق بازگشت و سفره را روی زمین انداخت. تعدادی قاشق و چنگال کنار سفره ریخته بود و بشقاب‌ ها را در کنار آنها گذاشت. سپس یک سطل ماست و یک قابلمه آورد. او با خونسردی تمام توی بشقاب‌ها مقداری عدس پلو ریخت و آنها را روی سفره چید. آنگاه رو به بقیه گفت: بیاین شام بخوریم. هر دو پسر به طرف سفره رفتند اما دختر جوان که نزدیک بود قالب تهی کند از جایش تکان نخورد. شهاب او را به کنار سفره فرا خواند. لادن جواب داد: من اشتها ندارم.

مادر شهاب گفت: چرا اشتها نداری؟ و خودش شروع به خوردن کرد.

سرانجام سفره آن شام باشکوه جمع شد. لادن خود را آماده کرد تا شهاب او را به منزلش برساند. به محض این‌ که آنها از خانه بیرون رفتند، بغض دختر جوان ترکید و زد زیر گریه. پسر جوان که از رفتار همسرش سردر نمی‌ آورد از او پرسید: چیزی شده…

دختر با خشم پاسخ داد: دیگه می‌خواستی چی بشه؟! اگه مامانت دوست نداشت من بیام خونتون، چرا منو آوردی این‌جا؟

– کی به تو گفته مامان من دوست نداشت تو بیای این‌جا؟!

– لازم نیست که هر چیز رو به آدم بگن … خودم فهمیدم …

– من که نمی‌دونم تو چی فهمیدی و از کجا فهمیدی؟

لادن که در ابتدا رفتار خانواده نامزدش را توهینی مستقیم و صریح نسبت به خودش تلقی کرده بود، پس از مدت کوتاهی فهمید که آنها بدون هیچ نیت سوء و تنها از سر عادت، آن رفتار را کرده‌اند، یعنی حتی اگر سفیر کبیر روسیه هم به منزل آنان می‌رفت مادر شهاب به همین شکل از او پذیرایی می‌کرد.

این تنها ویژگی خانواده شهاب نبود که لادن را می‌رنجاند. آنها به پوشیدن لباس‌های اطو نشده هم عادت داشتند.

پس از مدتی لادن از این رفتار به تنگ آمد و مشکل را با مادرش بازگو کرد. مادر لادن که زن دانا و با تجربه‌ای است و از قبل هم متوجه خصوصیات ناشایست دامادش شده بود، دختر را آرام کرد و گفت:

ببین عزیزم تو زندگی مشکلات زیادی وجود داره. ما نباید از مشکلات فرار کنیم. باید اونارو حل کنیم. همه آدما به خودی خود از تمیزی، لباس مرتب و سفره چیده شده خوششون می‌یاد. تو باید سعی کنی تو همین مدت نامزدی، شهابو به این چیزا عادت بدی. شهاب قلبا پسر خوبیه و ارزششو داره.

از آن پس مادر لادن به کرات شهاب را به منزل خودشان دعوت می‌کرد و هر بار با همان شیوه اولیه از وی پذیرایی کرد. لادن به سفارش مادر از نامزدش خواست لباس‌های نامرتبش را به او بدهد تا اطو کند. دختر جوان پس از شستن لباس‌ها آنها را اطو می‌کشید و عطر می‌زد و به دست شهاب می‌داد. حتی به او یادآور می‌شد که باید ناخن‌هایش را بگیرد. همه این‌ها گر چه آسان نبودند ولی بسیار تاثیر داشتند چون پس از مدتی شهاب به نظم و پاکیزیگی خو گرفت و دیگر نمی‌توانست همچون سابق نامرتب باشد. امروز اگر شما شهاب را ببینید باور نخواهید کرد که او در یک خانواده شلخته بزرگ شده است.

بنابراین انسان باید برای آنچه می خواهد زحمت بکشد … البته ! ناگفته نماند شهاب هم خودش میخواسته که تغییر کنه و برای همسرش احترام خاصی قائل بوده و واقعا عاشق لادن بوده و به خاطر عشقش عادات و رفتارهای بدش را کنار گذاشته وگرنه هستند آدم هایی که هیچگاه تغییر نمیکنند و اگه خیلی هنر کنند فقط عشق را در کلام خود ابراز می کنند ولی در عمل …. !!!!!!! به عبارتی دیگه و به قول قدیمی ها آدمی که خوابیده را میشه بیدار کرد ولی کسی که خود را بخواب زده یا نمیخواد بیدار بشه خودت را هم بکشی بیدار نخواهد شد !! مواظب خودتون باشید ! زندگی هاتون سرشار از شادی ، خوشی و خوشبختی …

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

سالروز شهادت مظلومانه امام هادی (علیه السلام) تسلیت باد