مشکل تورم با کارهای وصله و پینه‌ای حل نمی‌شود!
خانه » مشکل تورم با کارهای وصله و پینه‌ای حل نمی‌شود!

مشکل تورم با کارهای وصله و پینه‌ای حل نمی‌شود!

29K بازدید
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱
Admin
0 دیدگاه
49

دکتر علی لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) :

مشکل تورم با کارهای وصله و پینه‌ای حل نمی‌شود!

دکتر لاریجانی

قم – خبرگزاری مهر: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به سمت رونق تولید و اقتصاد برویم، تأکید کرد: با کارهای وصله و پینه‌ای نمی‌توان مشکل تورم را حل کرد.

به گزارش فارسی مد و به نقل از خبرنگار مهر، علی لاریجانی پیش از ظهر جمعه در جمع راهپیمایان قمی به ماجراجوی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: به میزانی که حرکت امام خمینی(ره) در نامگذاری روز جهانی قدس با توفیق همراه بوده است، باید بدانیم که دشمنی‌های عمیق‌تری سر راه این انقلاب و حرکت توده‌های مردم ظاهر می‌شود. وی ادامه داد:

اینکه عده‌ای امروز تصور کنند ماجراجویی غرب علیه آمریکا به خاطر پرونده هسته‌ای است‏، دچار یک برداشت سطحی شده‌اند. آمریکا این مسئله را درک کرده است که این جمهوری اسلامی است که نقشه‌های آنها را خنثی می‌کند.

نماینده مردم قم در خانه ملت به مداخله کشورهای غربی و برخی کشورهای مرتجع منطقه در امور سوریه اشاره کرد و گفت: در قضایای اخیر سوریه که غرب و کشورهای مرتجمع منطقه جمع شدند تا تلافی نقش کمک سوریه به حزب الله را در بیاورند، وزیر امور خارجه آمریکا بیان کرده است تغییر نظام سوریه طولانی‌تر از آنچه که آنها فکر می‌کردند شده و این به خاطر نقش ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران طرح‌های غرب را در منطقه مثل سازش با اسرائیل به هم می‌زند و این عزتمندی را امام به ملت ایران داد که می‌تواند دست فقرا و مظلومان را بگیرد.

وی در عین حال گفت: البته موضع ایران اسلامی ماجراجویانه نیست بلکه ما به دنبال ایجاد آرامش در منطقه هستیم و غرب نباید از این به بعد به دنبال تحقیرکردن مسلمانان باشد چراکه مسلمانان مردم درجه دو و سه نیستند.

لاریجانی با اشاره به مخالفت ایرانی با لشکرکشی با تانک به بحرین اظهار داشت: این چه دموکراسی مسخره‌ای است که آمریکایی‌ها به آن دامن می‌زنند که هر 30 هزار شیعه یک کرسی و هر 5 هزار سنی یک کرسی در مجلس داشته باشند؟ خجالت‌آور است که آمریکا به خاطر پایگاه نظامی در بحرین چراغ سبز نشان می‌دهد که تانک‌های عربستان وارد بحرین شوند.

دریوزگی برخی کشورها در دربار استکبار جهانی

وی تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران را ماجراجویی جدید آمریکا و کشورهای غربی دانست و گفت: البته ماجراجویی آمریکا علیه ایران که به صورت تحریم ظاهر شده به خاطر حرکت تاثیرگذار مردم ایران است.

وی به بهانه‌گیری‌های کشورهای غربی در صحنه بین المللی اشاره کرد و افزود: متن اصلی آنها و علت مبارزه با ملت مسلمان ایران به خاطر تفکر ضداستکباری است که امام آن را به وجود آورده است.

لاریجانی تاکید کرد: اینکه با دستپاچگی در مکه جلسه می‌گذارند و افتخار می‌کنند که عضویت سوریه را در سازمان کنفرانس اسلامی به حالت تعلیق در می‌آورند این چیزی جز دریوزگی در دربار استکبار جهانی نیست.

ملت ایران جلوی مدیریت جعلی سلطه‌گران را بگیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوریه در صف مبارزه علیه استکبار است به مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره این کشور اشاره کرد و گفت: ما از اصلاحات در سوریه دفاع می‌کنیم و باید مردم بر اساس انتخابات، کشورشان را اداره کنند اما این کشورهایی که پول و سلاح به مخالفان نظام سوریه می‌دهند دنبال دموکراسی نیستند.

لاریجانی تاکید کرد: بعضی از تحولاتی که ایجاد شد سرنوشت خاورمیانه را عوض می کند و ملت بزرگ ایران وظیفه دارد جلوی مدیریت جعلی سلطه گران را بگیرد و نگذارد بیداری اسلامی منحرف شود.

به گفته رئیس مجلس تحریم‌ها آخرین شرارتی است که کشورهای غربی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند اما استقامت و نداشتن تزلزل در مقابله با استکبار بود که عامل پویایی ملت ایران شد و آنها حساس شدند که کانون تحولات و بیداری اسلامی در ایران است، از این رو تحریم‌ها را بیشتر کردند.

وی گفت: آنها تصور می‌کنند با این کار در داخل ایران بهم ریختگی در مسائل اقتصادی و سیاسی و… ایجاد می‌کنند.

اشتباهات اقتصادی دو ضرر دارد

لاریجانی با بیان اینکه امروز برخی از اشتباهات اقتصادی دو ضرر برای ایران دارد تاکید کرد: وقتی اشتباهات اقتصادی مشاهده شود اول به مردم کشور ما فشار وارد شود و دیگر اینکه موجودات موذی بین‌المللی احساس می‌کنند فشار تحریم‌ها علیه ایران باعث این مشکلات می‌شود.

نماینده مردم قم تمرکز بر اقتصاد درونی و رونق تولید را تنها راه مقابله با تحریم‌ها دانست و تاکید کرد: باید همه دست به دست هم بدهیم تا شگرد شیطانی استکبار را خنثی کنیم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب به درستی این نکته را فرمودند که برای مبارزه با تورم و گرانی و ایجاد اشتغال برای جوانان باید به سراغ تولید ملی رفت.

رونق تولید کلید بازکردن مکر دشمن است

وی با تاکید بر اینکه تولید و رونق اقتصادی در داخل کشور کلید بازکردن مکر دشمن است تصریح کرد: سرمایه‌ها به جایی اینکه یک روز به سمت ارز و یک روز به سمت مرغ و روز دیگر به سمت مسکن و طلا برود باید به سمت تولید برود، از این رو باید توجه همه بخش‌ها به سمت راهبردی باشد که رهبر معظم انقلاب فرمودند و برای این کار باید اقتصاد، مردمی شود.

لاریجانی بر این باور است که سرمایه‌گذاران نیاز به نقدینگی بیشتری دارند و بانک‌ها باید به آنها کمک کنند.

وی با بیان اینکه نباید اتکا به واردات داشته باشیم گفت: کشاورز ما باید دلگرم شود که اگر گندم داشت به خوبی از او خریداری شود.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم مسئله تورم در کشور حل شود باید به سمت رونق تولید و اقتصاد رفت و با کارهای وصله و پینه‌ای نمی‌توان مشکل تورم را حل کرد.

مدیران پیگیر حل مشکلات تولیدکنندگان باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی به برخی مشکلات تولیدکنندگان قم اشاره کرد و گفت: در بررسی‌های چند ماهه به این نتیجه رسیدیم که تعداددی از کارخانه‌های قم به دلیل عدم سرمایه در گردش با مشکل مواجه هستند.

وی خطاب به مردم قم گفت: نمایندگان شما جلساتی در مجلس گذاشتند تا تمامی مشکلات یک به یک حل شود.

لاریجانی افزود: از مدیران استان می‌خواهیم که فعالانه پیگیر حل مشکلات تولید باشند. نمایندگان هم در این مسیر حمایت می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بر لزوم هم افزایی و همفکری سازنده بین دولت‏، مجلس و قوه قضائیه تاکید کرد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژه نامه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانشان
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان
واقعیت نابودی تهران در طی 10 سال آینده
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد
سید حسن سمنانی (تهیه کننده ساعت خوش) درگذشت + زمان مراسم
زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟
خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !
مصاحبه ای جالب و خواندنی با سازنده برنامه از لاک جیغ تا خدا
اگر خشمگین شویم اثری از آل سعود نخواهد بود
فکر می کنید شادترین شغل دنیا کدام است ؟!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange
انتخابات مجلس