اخبار لحظه به لحظه از ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری
خانه » اخبار لحظه به لحظه از ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری

اخبار لحظه به لحظه از ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری

31K بازدید
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲
Admin
0 دیدگاه
250

اخبار لحظه به لحظه از ثبت‌ نام نامزدهای ریاست‌ جمهوری

اخبار لحظه به لحظه از ثبت‌ نام نامزدهای ریاست‌ جمهوری

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام داوطلبین کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با دستور وزیر کشور در محل ستاد مرکزی انتخابات کشور آغاز شد. در این خبر که لحظه به لحظه تکمیل خواهد شد، آخرین اخبار مربوط به ثبت‌نام داوطلبین‌ کاندیداتوری ریاست‌ جمهوری منتشر خواهد شد :

* 8:00 وزیر کشور پس از صدور فرمان آغاز ثبت‌نام‌ها: از نامزدها تقاضا دارم کار ثبت‌نام را به روز و ساعت آخر محول نکنند تا دچار ازدحام نشویم. و فرایند ثبت‌نام به سرعت انجام شود. از  هواداران نامزدها می‌خواهیم از اعمالی که شائبه تبلیغات زودرس را به اذهان متبادر می‌کند اجتناب کنند.

*8:25 صادق واعظ‌زاده کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، دقایقی پیش برای ثبت‌نام در انتخابات به ستاد انتخابات وزارت کشور وارد شد. واعظ‌زاده استاد گروه قدرت دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران و عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام است.وی هم اکنون رئیس شورای عالی مرکز الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت است. محمد رحمتی وزیر راه دولت اصلاحات و دولت نهم هم به عنوان حامی صادق واعظ‌زاده در ستاد مرکزی انتخابات حاضر شد.

* 8:25 وزیر کشور از محل ثبت‌نام کاندیداها بازدید کرد

* 9:00 صولت مرتضوی در جمع خبرنگاران:کسانی که صلاحیت احراز پست ریاست‌جمهوری را ندارند، خواهشمندیم که به ستاد مرکزی انتخابات مراجعه نکنند. البته  ما موظفیم از هر کسی که برای ثبت‌نام می‌آید، ثبت‌نام کنیم. احراز صلاحیت با شورای نگهبان است.

* 9:25 کامران باقری لنکرانی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد انتخابات مرکزی کشور شد. محمد سلیمانی، طبیب‌زاده، امیرحسین قاضی‌زاده، حجت‌الاسلام علی مصباح یزدی، صادق محصولی، علی اصغر زارعی، حجت‌الاسلام نبویان، حجت‌الاسلام حسینیان، میرکاظمی، علیرضا خطیبی، سیدمحمدرضا حسینی و جراره نماینده بندرعباس جزو همراهان باقری لنکرانی هستند.

* 9:27 لنکرانی در جمع خبرنگاران: برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون و در 170 بند دارم که در چند روز آینده رونمایی می‌شود. بدین منظور آمدم که نشان دهیم وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت در جمهوری اسلامی کار نمی‌کند. برنامه‌‌هایم را به شورای نگهبان ارائه می‌کنم/امیدواریم دولت یازدهم بتواند برای این حرکت مومنانه، اقدامی برای حل مشکلات کشور انجام دهد.

* 9:32 محمد سعیدی‌کیا هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد مرکزی انتخابات کشور شد.

* 9:40 سعیدی‌کیا در جمع خبرنگاران: اگر شورای نگهبان ردصلاحیتم کند، تابع قانون هستم/وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید که کدام از یک فاکتورهای مدنظر مقام معظم رهبری برای یک رئیس‌جمهور در شما وجود دارد، اظهار داشت: صفت‌هایی که توسط مقام معظم رهبری اعلام شد، مردمی‌بودن، کاری‌بودن، توانمندبودن، باتدبیر بودن، بی‌حاشیه‌بودن و قانونمند بودن بود، بنده ‌هم در 34 سال گذشته در کشور کار کرده‌ام و فکر می‌کنم که مشمول این صفات باشم/ سعیدی‌کیا در پاسخ به این سوال که چرا در ساعات اولیه ثبت‌نام کاندیداها به وزارت کشور مراجعه کردید؟ افزود: زمانی که فردی تصمیم می‌گیرد ‌به میدان بیاید، بالاخره در اولین فرصت اقدام می‌کند و دلیلی برای تأخیر وجود ندارد.

* 10:00 اولین حاشیه جالب اولین روز ثبت‌نام هم رقم خورد/شخصی که خود را نوکر ملت ایران آقای “نصیری” معرفی کرد در انتخابات ریاست جمهوری  برای ثبت نام به محل ستاد انتخاباتی کشور مراجعه کرد/وی پرچم جمهوری اسلامی ایران را  و کتاب قرآن مجید را در دست داشت و می‌گفت که آمریکا را زیر پایم له می‌کنم/ این فرد همچنین از ملت ایران خواست با آرای دشمن‌شکن خودشان به «نصیری» رای بدهند/وی در رابطه با اینکه با آمریکا رابطه برقرار می‌کنید گفت:من آمریکا را زیر پایم له می‌کنم.

* 10:21 قاضی سراج،نماینده دادستان کل کشور،از ستاد مرکزی انتخابات بازدید کرد.

* 10:28 حسن روحانی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد. علی اکبر ترکان، حجت‌الاسلام یونسی، سیدرضا اکرمی و نعمت‌زاده رئیس ستاد روحانی، وی را در این ثبت‌نام همراهی می‌کنند.

* 10:40 حسن روحانی در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه شایعه شده هاشمی رفسنجانی روز آخر ثبت‌نام می‌کند، گفت: چند روز صبر کنید همه چیز مشخص می‌شود.

* 11:00 سعیدی‌کیا پس از ثبت‌نام در انتخابات: احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از ضروریات است/این کاندیدای ریاست‌ جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا در نظرسنجی‌ها رای شما بالا است؟ گفت: الان زود است که درباره نظرسنجی‌ها صحبت کنیم و زمانی که شورای محترم نگهبان نظر خود را نسبت به کاندیداها مشخص کند و مشخص شود که چندنفر و از چه گروه‌هایی وجود دارند، می‌توان درباره کاندیداها تحلیل داشت/سعیدی‌کیا تاکید کرد:این کاندیدای ریاست‌ جمهوری تاکید کرد: بنده حتما تا آخر در صحنه باقی خواهم ماند.

* 11:15 سید‌مرتضی بختیاری وزیر دادگستری و نایب رئیس هیأت اجرایی انتخابات کشور، از ستاد انتخابات بازدید کرد.

* 11:20 سخنگوی حسن روحانی: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نظر مساعدش نسبت به حسن روحانی را بارها به ما منتقل کرده است.

* 11:25 حجت‌الاسلام یونسی در جمع خبرنگاران: بنده شب گذشته ملاقاتی با هاشمی‌رفسنجانی داشتم و ایشان بار دیگر تاکید کردند که در انتخابات حضور نخواهند داشت/ وی در مورد اینکه آیا احتمال رد صلاحیت حسن روحانی از سوی شورای نگهبان وجود دارد یا خیر، گفت: بنده زمانی مسئول اسناد و مدارک در مملکت بودم و متوجه هستم که شورای نگهبان باید بر چه اساسی و اسنادی عمل کند بنابراین آقای روحانی هیچ حاشیه و موردی ندارد که بخواهد از سوی شورای نگهبان رد شود/ وزیر اطلاعات دولت اصلاحات در مورد اینکه عارف در اظهارنظری گفته بود که روحانی را اصلاح‌طلب نمی‌دانم، گفت: این درست نیست، اگر من و آقای روحانی عضو هیچ حزب اصلاح‌طلبی نیستیم اما منش و رویکرد ما اصلاح‌طلبی است/یونسی درباره اینکه اگر آقای هاشمی کاندیدا شود، به نفع وی کنار می‌روید؟ گفت: ما مطمئن شده‌ایم که آقای هاشمی نمی‌آید و اگر بر فرض محالات ایشان کاندیدا شوند، آقای روحانی به نفع وی کنار خواهند رفت.

* 11:36 روحانی در جمع خبرنگاران: آمده‌ام تا با دولت تدبیر و امید و گفتمان نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق جامعه و تعامل سازنده با جهان را در دستور کار قرار دهم. قطعا در دو سه روز آینده معلوم می‌شود که هاشمی کاندیدا می‌شود یا خیر ولی بنده بعید میدانم ایشان ثبت نام کنند/روحانی: حرف‌های اخیر وزیر اطلاعات تفرقه‌افکن بود./رئیس‌ جمهور نباید فقط به اختیارات قانون اساسی اکتفا کند او مقام دوم کشور است و می‌تواند در سایه تعامل با سایر قوا و نزدیک به سیاست کلی نظام و حضور فعال در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همکاری با مجلس بسیاری از مشکلات اساسی کشور را حل کند.

* 11:40 مصطفی کواکبیان هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

* 11:55 کواکبیان: رنگ انتخاباتی‌ام سبز است و شعارم “زنده باد اصلاحات”/اگر رای نیاورم یک جعبه شیرینی به فرد پیروز داده و پیروزی‌اش را تبریک می‌گویم/فعال سیاسی هستم و در عرصه سیاسی به سمت انزواطلبی و گوشه‌نشینی نمی‌روم.

* 12:00 دومین ثبت‌نام عجیب در اولین روز/”بهروز وثوقی” هم برای ریاست‌جمهور ثبت‌نام کرد/وثوقی:طرفدارا پراپاقرص علی پروین و باشگاه استیل آذین هستم و آمده‌ام مشکلات کشور را حل کنم.

* 12:17 نصیری‌زاده،دبیر مجمع متخصصین ایران هم برای ثبت‌نام وارد وزارت کشور شد.

* 12:55 کواکبیان در جمع خبرنگاران: به نظر شورای نگهبان درباره احراز صلاحیت‌ها تمکین می‌کنم/سه وزیر زن در کابینه خواهم داشت.

* 13:00 مهرعلیزاده درگفتگو با تسنیم: از بین من،محمد شریعتمداری، عارف و جهانگیری، یک نفر ثبت‌نام می‌کند.

* 13:15 کواکبیان در جمع خبرنگاران و در واکنش به اظهارات مهرعلیزاده: تا این لحظه هیچ ائتلافی بین اصلاح‌طلبان شکل نگرفته. طرح موضوعاتی چون ائتلاف عارف،جهانگیری و مهرعلیزاده کذب است.

* 14:25 خسرو نصیری‌زاده دبیرکل مجمع متخصصین ایران بعد از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری: براساس آمارگیری‌های رندم(Random) در سفرهای استانی بنده استقبال خوبی از من خواهد شد و انشاءالله پس از احراز صلاحیت با حضور من انتخابات دو مرحله‌ای خواهد شد و در مرحله اول به عنوان نفر دوم انتخابات معرفی خواهم شد و در رقابت مرحله دوم یقینا رئیس‌جمهور خواهم شد./گزینه نهایی اصلاح‌طلبان رقیب جدی من در انتخابات خواهد بود/بنده مانیفست سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود را در چارچوب سند چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه تدوین کردم که آن را به شورای نگهبان ارائه می‌کنم البته اگر شورای نگهبان بنده را احراز صلاحیت نکند به نظر این شورا تمکین می‌کنم.

* 14:30 دبیر ستاد انتخابات کشور: تا این لحظه 58 نفر برای کاندیداتوری ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند

* 16:30 سیدصولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم از ثبت‌نام 62 نفر از داوطلبین انتخابات ریاست‌جمهوری تا ساعت 16:30 امروز خبر داد و گفت: خوشبختانه هیچ مشکل و معطلی در روند ثبت‌نام کاندیداها بوجود نیامده است/وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام کاندیداها امروز تا ساعت 18 بعدازظهر خواهد بود، افزود: این وقت قابل تمدید نیست.

* 17:00 قاسم شعله‌سعدی نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم هم با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور داوطلبی خود را برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد.

* 17:20 قاسم شعله‌سعدی پس از ثبت‌نام: بنده پیچ‌وخم‌های قانون را بلد هستم و در چارچوب قانون عمل خواهم کرد البته ایرادهایی به قوانین دارم که اگر پیروز شوم تغییراتی در آنها ایجاد می‌کنم/برنامه اصلی‌ام شاد کردن مردم است/معتقدم باید مردم شاد باشند و دختر و پسر بتوانند شادی‌های خود را انجام دهند/دیگر برنامه‌ام حل مشکلات اقتصادی است که ناشی از سیاسی‌کاری است/معتقدم در کنار پسران، دختران هم باید به استادیوم‌ها بروند و شاد باشند/مهم نیست که رد صلاحیت شوم بلکه مهم این است که احساس مسئولیت کرده‌ام/در کابینه‌ام تنها وزیر روحانی وزیر اطلاعات خواهد بود و دیگر وزرا روحانی نخواهند بود/بنده دفعه‌های پیش هم توسط شورای نگهبان رد شدم و اعتراض کردم و اگر این دوره هم رد شوم خیلی مسئله‌ای نیست/هزینه تبلیغاتی من توسط مردم پرداخت خواهد شد/می‌توانم ادعا کنم که حضورم در زندان غیرقانونی بوده و تنها به دلیل برخی اظهارنظرهایم بوده است.

* 18:00 نخستین روز ثبت‌ نام داوطلبین انتخابات ریاست‌ جمهوری پایان یافت.

گردآوری: سایت فرهنگی تفریحی فارسی مد

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژه نامه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانشان
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان
واقعیت نابودی تهران در طی 10 سال آینده
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد
سید حسن سمنانی (تهیه کننده ساعت خوش) درگذشت + زمان مراسم
زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟
خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !
مصاحبه ای جالب و خواندنی با سازنده برنامه از لاک جیغ تا خدا
اگر خشمگین شویم اثری از آل سعود نخواهد بود
فکر می کنید شادترین شغل دنیا کدام است ؟!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه