آیا شخصیت افراد را می توان از روی مدل لباس شناخت؟
خانه » آیا شخصیت افراد را می توان از روی مدل لباس شناخت؟

آیا شخصیت افراد را می توان از روی مدل لباس شناخت؟

29K بازدید
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳
Sahar
0 دیدگاه
143

آیا شخصیت افراد را می توان از روی مدل لباس شناخت؟

آیا شخصیت افراد را می توان از روی مدل لباس شناخت؟ , FAL, آزمون خود شناسی, آیا شخصیت یک نفر را می توان از روی لباس هایش شناخت؟, انواع تست عشق, تست احساسات, تست افسردگی, تست خود شناسی, تست خودشناسی, تست روابط مرد و زن, تست رواشناسی در مورد طلاق, تست روانشناسی, تست روانشناسی ازدواج, تست روانشناسی افسردگی, تست روانشناسی جدید, تست روانشناسی ماه تولد, تست سنجش فضولی, تست سنجش کنجکاوی افراد, تست شخصیت شناسی, تست های جالب روانشناسی, تست های جدید روانشناسی, تست های جدید هوش, تست های جدیدشخصیت شناسی, تست های رواشناسی و شخصیت شناسی, تست های روانشناسی, تست های روانشناسی آنلاین, تست های روانشناسی باحال, تست های روانشناسی برای ازدواج, تست های روانشناسی جالب, تست های روانشناسی جدید, تست های روانشناسی عشق, تست های روانشناسی قبل از ازدواج, تست های روانشناسی معتبر, تست های سرگرم کننده, تست هوش تصویری, تیپ‌های کلاسیک, روانشناسی, روانشناسی لباس, شخص موفق, شخصیت شناسی, شخصیت واقعی, شناخت, طالع بینی, فال ازدواج, فال روزانه, لباس, مثبت, چه کسانی چه می‌پوشند

آیا شخصیت یک مرد را می توان از روی کفش‌ هایش شناخت؟ البته باید گفت به این سادگی‌ ها هم نیست. نمی‌توان تنها به وسیله یک مسئله از فرد شناخت به دست آورد و مثلا گفت او در زندگی، شخص موفقی است یا نه. دکتر بامگارتنر توصیه می‌کند که اگر می‌خواهید در دیگران مثبت از خود بسازید به جزئیات توجه زیادی کنید. اینکه مثلا نوع پیراهن‌ تان با کت و کمربند هماهنگی داشته باشد. از طرف دیگر اگر خیلی اهل ریسک نیستید و به دنبال راهی مطمئن برای تاثیرگذاری روی دیگران هستید، به سراغ تیپ‌های کلاسیک بروید، زیرا این تیپ‌ها آزمون خود را در طول تاریخ پس داده‌اند و همیشه کسانی که چنین لباس‌هایی به تن می‌کردند، تصویر متعادلی در ذهن مخاطبانشان می‌نشاندند.

چرا تیپ مدل لباس کلاسیک مطمئن‌ ترین است؟ چون هر کسی در هر سن و جنسی، لاغر یا چاق می‌تواند از آن استفاده کند و در عین حال تصویری از یک آدم نرمال را در ذهن دیگران می‌سازد.

چگونه از لباس‌ها به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنیم؟

بیشتر مردم جهان مدل لباس را نشان‌ دهنده وضعیت اقتصادی و اجتماعی یک جامعه می‌دانند و واضح است این روزها اگر بخواهید طبقه یک نفر را مشخص کنید بیشتر از همه به مدل لباس‌ هایش توجه می‌کنید حتی می‌توان گفت آنچه فرد می‌ پوشد می‌تواند میزان جاه‌ طلبی، احساسات و حتی عادت‌های او را به خوبی نشان دهد از طرف دیگر خریدکرد‌ن و رفتارهای مصرف‌ گرایانه بیشتر اوقات نشانه‌ ای از انگیزه‌های درونی است و احساسات، تجارب و فرهنگ فرد را نشان می‌دهد.

چه لباسی را نباید بپوشید؟

اگر بخواهیم حقیقت را بگوییم هیچ مدل لباسی نیست که بتوان گفت با پوشیدن آن فرد ظاهری ناموفق پیدا می‌کند، یعنی نمی‌توان با قطعیت گفت فلان مدل لباس اصلا خوب نیست. این امر کاملا نسبی است و به فرد بستگی دارد. بدترین مدل لباس ، لباسی است که شخصیت شما را زیر خود پنهان کند؛ لباسی که بدون توجه به اندام، موقعیت و سن شما انتخاب شده‌ باشد.

لباس‌ها به شما می‌گویند چه کنید

اخیرا پژوهشی در دانشگاه نورث‌وسترن انجام شده که بیشتر روی مفهوم و ادراکی است که از مدل لباس به دست می‌آید. پژوهشگران این تحقیق گزارش خود را براساس تاثیرات مدل لباس ها بر خود فرد پوشنده تنظیم کرده‌اند و اینکه مدل لباس های هر فرد چه تاثیرات روانی‌ ای روی خودش دارد. به عبارتی این پژوهشگران می‌خواهند بگویند لباس‌ ها به شما می‌گویند چه کنید و علاوه بر اینها احساساتی را هم درون‌تان شکل می‌دهند. در این تحقیق تعدادی روپوش سفید استاندارد به داوطلبان دادند؛ به گروهی گفتند که این روپوش پزشکی است و به گروهی دیگر گفتند روپوش نقاشان ساختمان است. آن دسته از داوطلبان که فکر می‌کردند روپوش پزشکی به تن دارند در رفتار و کردارشان دقت عمل بیشتری نشان می‌دادند و سعی می‌کردند رفتارشان حساب‌ شده‌ تر باشد.در حالی که افراد گروه دیگر این گونه نبودند.

اگر هیچ‌وقت لباس دور نمی‌اندازید…

اگر هیچگاه هیچ یک ازمدل لباس‌ هایتان را دور نمی‌اندازید و تکه‌ تکه لباس‌ های قدیمی خود را با وسواس حفظ می‌کنید، جزو افرادی هستید که به گذشته خود چنگ می‌اندازید و سعی در حفظ آن دارید و نسبت به وسایل‌ تان وابستگی عاطفی دارید و به عبارتی چنین وسایلی برایتان ارزش احساسی دارند. اگر می‌خواهید کمدتان شلوغ و پرآشوب نباشد باید یک قانون طلایی را به خاطر بسپارید:۲ تا از هر ۳ وسیله و لباسی را که دیگر نیاز ندارید دور بیندازید. حالا این وسیله یا لباس می‌تواند کوچک باشد یا بزرگ، سالم یا پاره و آسیب‌دیده باشد.

با لباستان به خودتان پیام دهید

به طور علمی اثبات شده‌ مدل لباسی که بر تن می‌کنید فهم خاصی را درونتان شکل می‌دهد به همین دلیل پژوهشگران می‌گویند نباید آنگونه که احساس می‌کنید لباس بپوشید بلکه بهتر است آن جور که دوست دارید احساس کنید لباس بپوشید، مثلا اگر دوست دارید احساس قدرت کنید، ببینید کدام مدل لباس‌ ها به شما احساس قدرت می‌دهند یا اگر می‌ خواهید خود را بی‌نیاز از همه چیز ببینید، لباس‌ هایی را انتخاب کنید که همین احساس را در شما به وجود می‌آورند. درست است که لباس‌ ها پیام‌ هایتان را به دیگران می‌دهند ولی بیشتر از همه مدل لباس‌ تننتان به خود شما پیام می‌دهند.

اگر لباس‌های نامناسب با سن‌تان می‌پوشید لباس‌تان مناسب نیست

مثلا خیلی جوان‌ تر از سن‌تان می‌پوشید یا خیلی پیرتر. اگر مدل لباس‌ های جوان‌ ترها را می‌پوشید احتمالا از درون خودتان را جوان‌ تر از آنچه واقعا هستید، می‌دانید و با مدل لباس‌ پوشیدن‌ تان می‌خواهید این سن را به دیگران القا کنید و به همه نشان دهید که شما جوان‌ تر از تصور آنها هستید و اگر لباس‌ هایی مناسب مسن‌ ترها را می‌پوشید یعنی احساس بزرگ‌ تری می‌کنید. باید پوشش‌تان را براساس هدف‌ هایتان تعیین کنید (مثل اینکه قصد ملاقات با یک فرد مهم را دارید یا می‌خواهید به سفر خارج از کشور بروید) درست است که سن مهم است ولی تفکرات شما اهمیت بیشتری دارد.

اگر همیشه لباس‌کار می‌پوشید…

همیشه مدل لباس‌ هایی را می‌پوشید که در محل کار بر تن دارید، در واقع لباس محل کار با لباس مهمانی‌ هایتان هیچ فرقی ندارد. بیشتر شخصیت‌ تان را با توجه به شغلی که دارید می‌شناسید و تمام داشته‌ها و موفقیت‌ هایتان را با توجه به موفقیت‌ های شغلی و کاری‌ خود تعریف می‌کنید، شما همان شغل‌ تان هستید. استعدادهای دیگری جز استعدادهای شغلی‌ تان نیز دارید و تمام شخصیت شما در شغل‌ تان خلاصه نمی‌شود مثلا اینکه می‌توانید هنرمند خوبی هم باشید یا اینکه مهمانی‌ های خوبی می‌دهید یا سلیقه خوبی دارید.

اگر همیشه دنبال رنگ‌های خاکستری و مشکی هستید…

اگر تنها دوست دارید مدل لباس‌ هایی با رنگ خنثی (خاکستری، مشکی، سفید و…) بپوشید و چندان به جزئیات توجه نمی‌کنید و کم پیش می‌آید روی لباس‌ ها ، از وسایل جانبی چون کمربند و گل‌ سینه استفاده کنید، جزو کسانی هستید که به شدت به عادت‌ هایتان چسبیده‌اید و به لحاظ روانشناسی چندان اهل تنوع نیستید و برایتان سخت است که در خود تغییری به وجود بیاورید، در واقع چیزی که شما را به وحشت می‌اندازد جلب‌ توجه است. کمی تغییر در زندگی می‌تواند بیشتر از آنکه فکرش را بکنید، زندگی‌تان را بهتر کند؛ می‌توانید از چیزهای خیلی کوچک شروع کنید که کمی در روند زندگی تغییر ایجاد کند مثلا طی یک راه متفاوت تا سرکار یا یک گل سینه یا وسیله کوچک برای ایجاد تنوع در لباس هایش یا کمی هیجان برای ذهنتان مهیا می کند.

+ + + + + +
لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
راهکار افزایش سرعت یادگیری به شیوه جدید را بشناسید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
دلایل خلقت و آفرینش آسمان و زمین در شش روز
نکاتی جالب درباره خوردن شکلات که شاید ندانید
روشی بسیار جالب برای تسکین سر درد
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
عصای حضرت موسی (ع) نزد چه کسی است ؟
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد
با این میوه های عجیب که تا به حال ندیده اید آشنا شوید
به این 5 غریزه درونی حتما اعتماد کنید
آیا جا به جا کردن اجسام با قدرت ذهن حقیقت دارد ؟

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

هفته دفاع مقدس گرامی باد