راه های رسیدن به آرامش بعد از جدایی – چه باید کرد؟
خانه » راه های رسیدن به آرامش بعد از جدایی – چه باید کرد؟

راه های رسیدن به آرامش بعد از جدایی – چه باید کرد؟

30K بازدید
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
46

راه های رسیدن به آرامش بعد از جدایی – چه باید کرد؟

راه های رسیدن به آرامش بعد از جدایی - چه باید کرد؟ , افسردگی بعد از جدایی , آرامش بعد از جدایی , آرامش بعد از طلاق , آرامش پس از جدایی از دوست دختر , آرامش پس از جدایی از دوست پسر , آرامش پس از جدایی از همسر , بعد از جدایی چه کار کنیم , جدا شدن از دوست دختر , جدا شدن از دوست پسر , جدا شدن از همسر , خدایا ازش جدا شدم , روش رسیدن به آرامش پس از جدایی , چگونه بعد از جدایی به آرامش برسیم , درمان افسردگی , افسردگی و کسالت , با افسردگی بعد از جدایی چه کنیم؟ , روش هایی برای رسیدن به آرامش , آرشیو مقالات , مقالات ازدواج , مقالات زندگی , مقالات زناشویی , زناشویی و ازدواج , افسردگی بعد از طلاق , خروج از افسردگی

جدایی ، اتفاقی دردناک و تجربه ای فراموش نشدنی ست و رسیدن به آرامش بعد از جدایی ” در نگاه ” اول سخت به نظر می رسد…

در چنین شرایطی شخص دوست دارد به گوشه‌ای برود و با خودش تنها باشد و تمام این ها پس از گریه کردن است. شاید گریه کردن ساده‌ترین کاری باشد که در چنین مواقعی می‌توان انجام داد. اما فرد نیاز به زمان دارد. زمانی برای سپری کردن و غلبه بر سختی و التیام نسبی زخم‌ها. کارشناسان این زمان را زمان سوگواری می‌نامند. چنانچه شما نیز عزیزی را از دست داده‌ اید و یا از عزیزتان جدا شده اید و شاید هم پس از مدتی که در زندگی مشترک بوده‌اید از همسرتان جدا شده‌اید ، نیاز به این زمان سوگواری دارید. پس نمی توانید آن را انکار کنید.

آرامش بعد از جدایی

اما بهترین راه برای بهتر سپری کردن این دوران چیست؟

واقعیت این است که پاسخ این پرسش بستگی دارد به این که شما چه نوع شخصیتی دارید. برخی افراد خود را در کارشان غرق می‌کنند ، برخی دیگر در خانه می‌مانند و غصه می‌خورند. برخی دیگر نیز به افراط و تفریط در کارها می‌پردازند. بهترین راه علاج آن چیزی است که به جایگزین‌ درمانی معروف است. به این معنی که فقدان یا کمبود عشق و محبت را با فعالیت یا کار دوست‌ داشتنی دیگر جایگزین کنید. برای مثال، با تغذیه مناسب و رفتن به سالن‌های ورزشی و انجام فعالیت‌های ورزشی به جسم و بدن خود محبت کنید. اما این که چگونه کار را آغاز کنید به ترتیب زیر است:

با بخشش شروع کنید

جدایی و طلاق بسیار دردناک است و شاید زخم‌های زیادی از آن بر روح و روان طرفین مانده باشد، اما بدانید قطعا شما نیز گفتار و کردار زیبا و دوست‌ داشتنی در این باره نداشته‌ اید. هر دو از هم رنجیده‌ خاطر هستید ، اما مرور اتفاقات تلخ فقط حال تان را بدتر می‌کند. پس سعی کنید با وجود مخالفت با برخی رفتارها بتوانید از آن ها بگذرید و خود را به دست پروردگار بسپارید. البته این کار ساده نیست، اما بهترین مجرا برای خروج و تخلیه ناراحتی و خشم به شمار می‌رود.

ورزش یعنی خروج از افسردگی‌

تیلور، یکی از استادان دانشگاه استانفورد معتقد است ورزش یکی از شیوه‌های موثر برای خروج از افسردگی است. تاثیرات مثبت ورزش بر بدن همواره مورد توجه قرار می‌گیرد اما تحقیقات مشخص کرده است افرادی که ورزش می‌کنند با تقویت حافظه و روحیه احساس رضایت بیشتری از زندگی می‌کنند. ورزش با کاهش استرس و افزایش احساس شادابی موجب احساس بهتر و رضایت بیشتر در افراد صرف‌ نظر از وضعیت زندگی و مشکلات می‌شود. متخصصان معتقدند ورزش مانند داروی ضد افسردگی عمل می‌کند و چنانچه روزانه 30‌‌ دقیقه سریع راه بروند یا به طور منظم ورزش کنند ، پس از 10 روز تاثیر آن را در بهبود وضعیت روحی و شادابی خود خواهند دید. از طرف دیگر، چنانچه ورزش به مدت طولانی در فعالیت‌های ثابت روزانه گنجانده شود، موجب عملکرد بهتر مغز شده و احساس بهتر و رضایت وارد خون می‌شود.

آرامش بعد از جدایی

روابط دوستانه را گسترش دهید

به جای انزوا و دوری از جمع روابط دوستانه را گسترش دهید. به یاد داشته باشید دوستی‌ ها شادی‌ ها را مضاعف و غم‌ ها را تقسیم می‌کند. در روابط دوستانه مهر ورزیدن وجود دارد و همین امر برای تان بسیار مفید خواهد بود. حتی اگر در یک لحظه جز خودتان کس دیگری برای مهر ورزیدن وجود نداشت یا امکان مهرورزی را به شما نمی‌داد. بدانید افرادی که نمی‌ توانند خودشان را دوست داشته باشند ، هرگز قادر به محبت کردن به دیگران نیز نیستند. پس از خودتان شروع کنید. اما سعی کنید رفت و آمد با افراد گوناگون را نیز تجربه کنید. به این ترتیب حتی می‌ بینید که افراد خصوصیت‌ ها و نقاط مثبت و منفی زیادی دارند و از این رو بخشیدن خود و دیگران نیز برای تان ساده‌ تر می‌شود. به یاد داشته باشید دوستی‌ها شادی‌ها را مضاعف و غم‌ها را تقسیم می‌کند.یی

به خودتان بیندیشید

با خواندن یک اثر یا مطلب آموزشی – ادبی یا علمی- فکر خود را دوست بدارید و به پرورش آن کمک کنید. با آرامش و پاک کردن فکر خود از مسائل نا خوشایند یا نشستن کنار رودخانه یا دریا به روح خود عشق بورزید و به شادابی آن کمک کنید. احتمالا منظور اصلی و جان مطلب را گرفتید. انتخاب فعالیت‌های انرژی‌ زا و خشنود کننده می‌تواند موجب رضایت شما از خود به عنوان یک انسان مستقل شود و موجب شود تا بتوانید بهتر بر شرایط موجود غلبه کرده و آن را بپذیرید. می گویند در پس هر تاریکی روزنه‌ ای برای نفوذ روشنایی است. فقط باید با پیدا‌ کردن آن روزنه به قلبتان به روشنایی آن کمک کنید. به این ترتیب در حدود 2 سال دیگر می‌توانید به حالا فکر کنید و از این که بهترین کمک را به خود کردید، احساس رضایت کنید و از اتفاقاتی که برایتان افتاده خوشحال شوید یا می‌توانید وقت خود را صرفا با غصه خوردن سپری کنید. البته با انتخاب راه دوم وقتی در آینده به این لحظات می‌اندیشید جز تاسف و نارضایتی چیزی عایدتان نخواهد شد. حالا کدام راه را انتخاب می‌کنید؟!

آرامش بعد از جدایی

ویلیام شکسپیر می‌گوید:

آنچه آسیب دیده بتدریج بهبود می‌یابد، پس با خود مهربان باشید و بدانید غم‌ها به آرامش می‌ رسند. پس انتخاب کنید که افسردگی بعد از جداییرضایت و شادی می‌خواهید و به گذشته فکر نمی‌کنید. حالا فقط امکان حرکت به آینده است. به خود فرصت بدهید با رعایت موارد فوق تجربه‌های تلخ را با افکار خوش پشت سر بگذارید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه