چگونه می شود صبر را در خود تقویت کرد؟ – روش های صبور بودن
خانه » چگونه می شود صبر را در خود تقویت کرد؟ – روش های صبور بودن

چگونه می شود صبر را در خود تقویت کرد؟ – روش های صبور بودن

43K بازدید
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
51

چگونه می شود صبر را در خود تقویت کرد؟ – روش های صبور بودن

تمرین صبر و صبوری

چگونه می شود صبر را در خود تقویت کرد؟ - روش های صبور بودن , صبر , صبوری , صبرمان را تقویت کنیم , چگونه می شود صبر را در خود تقویت کرد , تمرین صبر , تمرین صبر و صبوری , صبر ایوب , صبر کن سهراب , روش های صبر , روش های تقویت صبر , روش های افزایش صبر , روش های صبوری , روش های صبور بودن , روش های صبور شدن , راه های افزایش صبر و حوصله , راه های افزایش صبر و پشتکار , راه های افزایش صبر و تحمل , صبوری کردن از حرف تا عمل , صبوری را تمرین کنید , راه های افزایش صبر چیست , راهکارهای مفید برای صبور شدن , صبر و شکیبایی , صبر چیست , عوامل افزایش دهنده صبر

” قدر تو به اندازه ی صبر توست …و رازهایت ، نهفته در صبرهایت…اصلا تو آمده ای که صبر کنی! ”  یکی از مفیدترین خصوصیاتی که فرد علاقه‌ مند به پیشرفت می‌تواند داشته باشد، صبور بودن است. با صبر و پشتکار می‌توانید به هر چیزی غلبه کنید.اما چرا صبور بودن اینقدر دشوار است؟ چطور می‌توانید صبر را در خودتان تقویت کنید؟ و صبر چطور می‌تواند به زندگی شما کمک کند؟ در این مقاله به روش هایی اشاره می‌کنیم که کمکتان می‌کند صبرتان را تقویت کنید، پس با ما همراه باشید:

۱. برنامه‌ریزی اجتماعی سنگ می‌اندازد.

«چطور جامعه‌ای که روی پوره سیب‌زمینی فوری، مخلوط‌ های کیک فوری، شام‌ فریز شده، و دوربین‌ های عکاسی فوری برقرار است، می‌تواند به جوانان خود صبر آموزش دهد؟» — پاول سوینی

در جامعه امروز همه چیز به سرعت در حرکت است. رضایت فوری تنظیمات پیش‌فرض ذهن بسیاری از ماست. اینها را نمی‌گوییم که با جامعه امروز مخالفت کنیم. این فقط توضیحی برای این است که چرا درک صبر تا این اندازه سخت است. برنامه‌ریزی اجتماعی توجه چندانی به صبر نمی‌کند. اتفاقاً از شما می‌خواهد کارها را فوراً و در لحظه انجام دهید. و بعد از سالها ممکن است بخواهید چیزهای بیشتری در لحظه داشته باشید و فکر به تاخیر افتادن احساس رضایت، کمی عجیب به نظر خواهد رسید.

۲. با صبر به دستش می‌آورید.

«کسی که می‌تواند صبور باشد، به هر چه می‌خواهد می‌رسد.» — بنجامین فرانکلین

شاید این فکر چندان پرطرفدار نباشد. آدمها دوست ندارند زیاد درمورد آن بشنوند. اما این دقیقاً همان چیزی است که همه افراد موفق به کار بسته‌اند. آنها روزها و روزها تمرین کرده‌اند. معمولاً اینطور به نظر می‌رسد که آنها هوش و استعداد خارق‌العاده‌ یا شانس فوق‌ العاده‌ای داشته‌ اند که توانسته‌اند موفق شوند. البته ممکن است اینطور باشد اما مردم معمولاً سالها تلاشی که پشت سر آن هوش و شانس بوده را نمی‌بینند. یا شاید هم نمی‌خواهند ببینند. با این روش دیگر لازم نیست به این واقعیت فکر کنند که آنها هم باید به همان اندازه تلاش داشته باشند.

۳. هنوز نباید تسلیم شوید.

«صبر ضروری است. نمی‌توانید محصولی که همان لحظه کاشته‌اید را برداشت کنید.» — سورن کی یرکگور

«بخاطر این نیست که باهوشم، بخاطر این است که بیشتر با مشکلاتم می‌مانم.» — آلبرت انیشتین

ازآنجا که جامعه به ما می‌گوید به دنبال راه‌ حل‌های سریع باشیم، ممکن است خیلی راحت اشتباه تسلیم شدن را مرتکب شویم. بعد از اینکه چند بار شکست خوردید، تسلیم شدن به نظر کاری «نرمال» می‌آید. اما اگر کسی باز هم به راهش ادامه دهد چه اتفاقی می‌افتد؟ و با هر شکست چیزهای بیشتر و بیشتری را یاد بگیرد؟ من فکر می‌کنم آدمها معمولاً زود تسلیم می‌شوند. ذهن شما احتمالاً یک چار چوب زمانی منطقی برای موفقیت دارد. البته ممکن است این با چار چوب زمانی واقعی سازگاری نداشته باشد. خیلی خوب است که کمی نگاهتان را از دیدگاه‌ های تبلیغی گرفته و دیدگاه‌های واقعی‌ تر را مد نظر قرار دهید. از آدمهایی که به جایی که شما می‌‌خواهید برسید، رسیده‌ اند درس بگیرید. با آنها حرف بزنید. در کتاب‌ ها و اینترنت درمورد آن تحقیق کنید. این نه تنها کمک می‌کند یک برنامه خوب داشته باشید بلکه دیدگاهی واضح‌ تر درمورد چیزهایی که می‌خواهید به شما می‌دهد. البته همه اینها به آن معنی نیست که هیچوقت نباید از کاری دست بکشید. اما بد نیست که مدت طولانی‌ تری را در مسیری که انتخاب کرده‌اید بروید و به این معنی هم نیست که یک کار را باید دوباره و دوباره به همان طریق قبلی انجام دهید. باید تجربه کسب کنید. از تجربیات زندگی درس واقعی بگیرید و بعد از این درس‌ها در تلاش‌ های دوباره‌ تان استفاده کنید.

۴. یک امتیاز به شما اضافه می‌کند.

«هیچ چیز بیشتر از حفظ خونسردی در همه شرایط و موقعیت‌ها به شما امتیاز اضافه نمی‌کند.» — توماس جفرسون

وقتی بقیه از کوره در می‌روند، شما می‌توانید صبور و خونسرد باشید. وقتی بقیه بعد از چند بار امتحان کردن کاری دست از آن کار می‌کشند، شما به راهتان ادامه دهید. وقتی بقیه برای پیدا کردن راه‌ حل بعدی برای مشکلاتشان دور خودشان می‌چرخند، شما در مسیر مستقیم خودتان بمانید.

۵. نوعی محافظ است.

«صبر محافظی دربرابر اشتباهات است، درست مثل لباس که از ما در برابر سرما محافظت می‌کند. وقتی با بیشتر شدن سرما لباس بیشتر می‌پوشید، سرما دیگر قدرت آسیب رساندن به شما را ندارد. به همین ترتیب بر مواجهه با اشتباهات بزرگ، باید صبورتر شوید، آنوقت آن اشتباهات دیگر قدرت ضربه زدن به شما را نخواهند داشت.» — لئوناردو داوینچی

این نکته فوق‌العاده‌ای است. با صبر، اشتباهات و شکست‌ ها دیگر آخر دنیا به نظر نمی‌آیند. دیگر قدرت احساسی قوی روی شما نخواهند داشت که تسلیمتان کنند. می‌دانید که اگر به راهتان ادامه دهید و کارهایتان را اصلاح کنید، زندگی‌ تان پیشرفت خواهد کرد.

۶. آن را بسازید.

«صبر یک شبه به دست نمی‌آید. درست مثل عضله‌ سازی است. باید هر روز روی آن کار کنید.» — ایکنات ایشواران

«اگر دنیا سراسر خوشی و لذت بود هیچوقت شجاع یا صبور بودن را یاد نمی‌گرفتید.» — هلن کلر

هر چه بیشتر بتوانید صبور باشید، کارها راحت‌ تر می‌شود. درست مثل عضله‌ای که ماه‌ ها و سالها روی آن کار می‌ کنید. همانطور که هلن کلر می‌گوید، زندگی می‌تواند به شما یاد بدهد صبور تر باشید. طی روزهای سخت زندگی، انتخابی جز صبور بودن ندارید. اینها زمان‌ هایی هستند که عضله صبرتان را قوی‌ تر می‌کنند. وقتی بچه‌ایم، بیشتر چیزهایی که می‌خواهیم را فوراً از والدین یا بزرگترهای دیگر به دست می‌آوریم. بزرگتر که می‌شویم یاد می‌گیریم که آدمها دیگر هر چه بخواهیم را به ما تقدیم نمی‌کنند. اگر بخواهیم چیزهایی که واقعاً دوست داریم را به دست آوریم، باید یاد بگیریم که صبور باشیم. درغیر اینصورت، داخل حلقه‌ ای می‌افتید که چیزهایی که می‌خواهید را زود به دست می‌آورید تا خواسته‌ تان روی چیزهای واقعی‌ تر و عمیق‌ تر سرپوش بگذارید. این بعد از مدتی نارضایتی برایتان می‌آورد و بیشتر و بیشتر برای برطرف کردن این ناراحتی که ته ذهنتان وجود دارد، دست و پا می‌زنید.

۷. با خودتان صبور باشید.

«در برخورد با همه چیز صبر داشته باشید.، اما بیشتر از هر چیز با خودتان. شجاعتتان برای فکر کردن به ایرادها یتان را از دست ندهید اما فوراً در صدد برطرف کردن آنها برآیید – هر روز کار را از نو شروع کنید.» — سنت فرانسوا دو سال

این مسئله خیلی مهمی است که در مسائل مربوط به پیشرفت شخصی‌تان در زندگی باید به خاطر داشته باشید. چون زندگی همیشه آنطور که شما برنامه‌ ریزی کرده‌اید پیش نمی‌رود. ممکن است شکست بخورید. ممکن است بخاطر ترس زمین بخورید. ممکن است سردرگم شوید. ممکن است کارهایی را بکنید که می‌دانید نباید انجام می‌دادید. حتی ممکن است همه این اتفاق‌ها بیشتر از یکبار برایتان بیفتد. لازم نیست دو هفته تا سه ماه خودتان را بخاطر اینها تنبیه کنید یا تسلیم شوید. درعوض، هوشمندانه رفتار کنید و با خودتان صبور باشید. دوباره از جایتان بلند شوید و فردا از نو شروع کنید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

رای بی رای !! من رای نمی دهم !!
دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange
انتخابات مجلس