قانون های نانوشته دکوراسیون خانه که می توانید نادیده بگیرید!
خانه » قانون های نانوشته دکوراسیون خانه که می توانید نادیده بگیرید!

قانون های نانوشته دکوراسیون خانه که می توانید نادیده بگیرید!

27K بازدید
چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴
Sahar
0 دیدگاه
49

قانون های نانوشته دکوراسیون خانه که می توانید نادیده بگیرید!

دکوراسیون همیشگی را کنار بگذارید

قانون های نانوشته دکوراسیون خانه که می توانید نادیده بگیرید! , چیدمان خانه , دکوراسیون خانه , مبلمان و لوازم چوبی , تزئین خانه , دکوراسیون , دکوراسیون اتاق , دکوراسیون هتل , دکوراسیون منزل , جدیدترین دکوراسیون اشپزخانه , مدل های زیبای دکوراسیون , قانون دکوراسیون , قانون نانوشته دکوراسیون , دکوراسیون قدیمی , دکوراسیون قدیمی خانه , دکوراسیون جدید , دکوراسیون جدید خانه , دکوراسیون همیشگی , عکس دکوراسیون , عکس دکوراسیون اتاق خواب , دکوراسیون نشیمن , آرشیو مقالات , مقالات زندگی , مقالات آموزشی , دکوراسیون داخلی , تزئین منزل , دکوراسیون وسایل منزل , بهترین دکوراسیون , دکوراسیون 94 , دکوراسیون 2016 , دکوراسیون اتاق به سبک جدید , مدل دکوراسیون

قانون های نانوشته دکوراسیون  که هنوز هم در بسیاری از خانه ها حکومت می کند! جسور باشید و با کمی ایده پردازی حال و هوای خانه تان را آن جوری که دوست دارید عوض کنید، ما ایده های طراحان داخلی را میپسندیم و از دیدنشان لذت میبریم ،چون آنها قانون ها را دور میزنند و دست به ابداع میزنند یعنی برخلاف جهت رودخانه شنا میکنند،شما هم کتاب های دکوراسیون را کنار بگذارید و خودتان وارد عمل شوید. برای شکستن این قانون ها با فارسی مد همراه باشید!

 با هم قانون های نانوشته دکوراسیون را مرور می کنیم…

قانون اول دکوراسیون : جای کتابخانه در سالن غذاخوری نیست

هیچ جای کتاب قانون های دکوراسیون داخلی نیامده که سالن غذاخوری خانه باید آرامترین و دنج ترین فضا را به خودش اختصاص دهد اگر تا امروز این مساله در زمان طراحی ها باب بوده فقط به خاطر باور اشتباه یا موج خاصی بوده که در دورانی به راه افتاده وگرنه برخلاف تصور همه می توان اتاق غذاخوری را شلوغ هم جلوه داد، مثلا قرار دادن کتابخانه در سالن غذاخوری این روزها یکی از ترفندهایی است که طراحان مدرن به آن دست میزنند. پس بی خود و بی جهت دور تا دور میز غذاخوریتان را خالی نکنید و اجازه دهید مهمان ها موقع غذاخوردن فرصتی برای کنجکاوی هم داشته باشند.

قانون دوم دکوراسیون : هر اتاق نشیمن یک کاناپه میخواهد

اینکه باید حتما در اتاق نشیمن مبل راحتی وجود داشته باشد باز هم از آن قانون هایی است که اصلا خط و ربطش معلوم نیست هیچ لزومی ندارد که در هر اتاق نشیمنی یک یا دو کاناپه ی عریض و طویل وجود داشته باشد.در واقع در باور ما تا امروز مبل های نیم ست هم بدون کاناپه نبوده اند در حالی که امروز در طراحی مدرن قانون نانوشته ی عجیبی را کنار گذاشته اند و خیلی وقت ها به داشتن چهار مبل ساده ی راحت اکتفا می کنند. طراحان داخلی این روزها کاناپه ها را بیشتر در اتاق خواب یا کنار کتابخانه های شخصی جا می دهند اگر هم خانه ها خیلی بزرگ باشند آنها را به اتاق دیدن تلویزیون و محل دور هم نشینی شان منتقل می کنند.

قانون سوم دکوراسیون : طرح و رنگ های شلوغ در خانه های کوچک ممنوع است

خانه های امروزی دیگر همه کوچک شده اند اما این مساله دلیل نمی شود که کسی دیگر سراغ ایده های ناب طراحی نرود و به خاطر یک قانون عجیب در طراحی داخلی کلی از زیبایی های خانه را کم کند قانونی که می گفت در خانه های کوچک باید کمتر ریسک به خرج داد و از به کار بردن رنگ های برجسته و طرح های شلوغ خودداری کرد این روزها دیگر خریداری ندارد. پس هرقدر که خانه تان کوچک باشد باز هم می توانید طرح کاغذ دیواری شلوغ برایش انتخاب کنید یا در و دیوار آن را پر از رنگ طراوت کنید فقط این وسط یک ایراد کوچک است، اینکه ممکن است شلوغی زیاد زود دلتان را بزند یا فضا آنقدر برایتان خسته کننده شود که دیگر مایل نباشید مدت زیادی در آن بمانید که البته این مشکل را هم می توان با انتخاب مناسب لوازم درست کرد.

قانون چهارم دکوراسیون : هر اتاقی یک فرش میخواهد

باوری که در بین ما ایرانی ها رواج زیادی دارد این است که بعد از چیدن وسایل هرکدام از اتاق ها باید وسط هر فضای خالی یک قالی یا قالیچه پهن کنیم.فرقی هم برای مان ندارد که طرح ساختمان با چه زحمت و ظرافتی برای انتخاب نوع و جنس کفپوش ها وقت گذاشته است.سرامیک یا سنگ، لمینت یا پارکت فرقی ندارد، تا امروز قانون این بوده که اتاق باید با فرش پوشیده باشد در حالی که دیگر این طور نیست. حالا طراحان داخلی دارند به سمت خداحافظی با فرش ها پیش می روند.به عقیده خیلی این طراحان ترکیب سنگ چوب روی کف خانه زیباترین نمایی است که می توان خلق کرد.

قانون پنجم دکوراسیون : وسایل باید با هم هماهنگ باشند

این روزها اگر به کارهای هر طراح معروفی نگاهی بیندازید، متوجه نکته عجیبی می شوید؛ اینکه دیگر در کارهای طراحان بزرگ خبری از ست بودن همه وسایل خانه با هم نیست.یک قانون قدیمی همیشه می گفت : وسایل خانه از هر لحاظ مانند جنس،رنگ،استیل و … هماهنگ باشند در حالی که دیگر این روزها کسی به این قانون توجهی ندارد. اگر مبل های چوبی بزرگی دارید، حتما نباید یک میز چوبی جلویش قرار دهید. فرفورژه ها هم می توانند کار ساز باشند یا اگر پرده های تان آبی و راه راه هستند، دیگر دلیلی ندارد که مبل ها را هم رنگ و هم طرح آنها انتخاب کنید. این روزها زیبایی در ناهمگونی بودن خلاصه شده است.

قانون ششم دکوراسیون : هر دست مبل یک میز لازم دارد

محال است به خانه ای وارد شوید و جلوی کاناپه بزرگی که در وسط هال و پذیرایی اش قرار گرفته یک میز چوبی بزرگ همراه چند عسلی نبینید.این تصویری است که قانون های طراحی قدیمی در خانه های ما شکل داده اند؛ اینکه باید جلوی هر دست مبل راحتی حتما یک میز باشد.در حالی که این روزها دیگر خبری از قانون عجیب نیست .این روزها یا دیگر جلوی کاناپه های روبه روی تلویزیون میزی نمی گذارند یا اگر به آن نیاز داشته باشند به یک عثمانی اکتفا می کنند. روی این صندلی های عثمانی که ما تا به امروز به چشم مزاجم به آنها نگاه می کردیم می توان یک سینی چوبی گذاشت و لوازم دم دستی را جا داد.

قانون هفتم دکوراسیون : وسایل چوبی همه قهوه ای هستند

معلوم نیست از آن لحظه که بشر ساخت وسایل چوبی را آغاز کرد چه کسی این قانون را هم سر زبان ها انداخت که چوب باید رنگ خودش را داشته باشد ؛ اینکه باید قهوه ای باشد حالا در هر طیف و درجه ای. این باور سالیان سال است که بین مردم رایج شده ؛ طوری که همه باید به یک دست مبل و صندلی چوبی زرد یا آبی رنگ مدتها خیره می مانند یا وقتی کسی صحبت از داشتن یک تخت و کمد قرمز می کند انگار که از سیاره ای دیگر آمده است. در حالی که این روزها خیلی از طراحان برای متفاوت جلوه دادن کاری شان سراغ رنگ ها می روند. آن هم پاشیدن رنگ روی چوب هایی که ما همیشه به قهوه ای دیدن آنها عادت کدره ایم .

قانون هشتم دکوراسیون : خانه کوچک باید وسایل کوچک داشته باشد

کوچک ترین اتاق ها در خانه های ما همیشه کوچک ترین وسایل را داشته اند.ما بیشتر ترجیح می دهیم برای یک خانه با فضای کوچک همه وسایل را داشته باشیم اما در حد و اندازه هایی کوچک؛ به عنوان مثال ما هیچ وقت در خانه بی خیال میز ناهار خوری نمی شویم که به جایش یک دست مبل راحت بزرگ داشته باشیم.ما هر دو دست را میخریم اما کوچک و تقریبا بی استفاده .این در حالی است که به عقیده کارشناسان هر اتاق کوچکی با وسایل کوچک، از چیزی که هست کوچک تر به نظر می رسد.پس ترس به خودتان راه ندهید همین امروز برای اتاق خوابتان یک تخت بزرگ با پشتی چوبی مجلل انتخاب کنید؛ آن وقت به تفاوت ها پی می برید.

قانون نهم دکوراسیون : کاغذ دیواری مخصوص دیوار است نه سقف

کاغذ دیواری مخصوص دیوارهای خانه نیست، بیایید به کاغذ کردن سقف خانه هم فکر کنید. این روزها بین طراحان داخلی رنگ کردن سقف ها متفاوت تر از رنگ سفید همیشگی رواج زیادی پیدا کرده ،اما اینکه در کتاب قانون دکوراسیون سقف ها همیشه با سفید و نباتی بوده اند یا حداکثر به رنگ نیلی ،صورتی و … اما اینکه سقف خانه گلدار باشد با طرح و نقشه ای متفاوت کاری است که فقط از یک قانون گریز بر می آید.

قانون دهم دکوراسیون : نقاشی بچه ها روی یخچال نصب شود

نقاشی بچه ها را کمی جدی بگیرید، البته نه از لحاظ روانشناختی و این حرف ها. نقاشی بچه ها می تواند یکی از مهم ترین و زیباترین وسایل تزیینی خانه تان باشد،به طوری که حتی جای تابلوهای گران قیمت هنری را در خانه بگیرد. قانون نانوشته ای تا امروز می گفت نقاشی بچه ها فقط برای چسباندن روی در یخچال است یا روی در و دیوار اتاق خودشان در حالی که این روزها طراحان داخلی از کوچکترین خط خطی های خردسالان خانه برای زیباتر کردن فضا استفاده می کنند. فقط کافی ست یکی از بهترین های آنها را یک قاب چوبی ساده بگیرید و جلوی دید نصب کنید.قاب های رنگی ساده با زمینه سفید نقاشی بچه ها جریان انرژی زیادی به خانه می دهند.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange