پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 + فیلم و متن
خانه » پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 + فیلم و متن

پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 + فیلم و متن

121K بازدید
یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵
Admin
0 دیدگاه
96K

پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 + فیلم و متن

پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395

پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 + فیلم و متن , آسیب ‏‌‌های اجتماعی , اشتغال ‌زایی , اقتصاد مقاومتی , اقدام و عمل , برجام , پیام رهبر انقلاب , پیام رهبر انقلاب در سال 95 , پیام نوروزی , تحریم اقتصادی , تولید ملی , حماسه اقتصادی , حماسه سیاسی , حمایت از تولید ملی , حمایت از کار و سرمایه ایرانی , راهپیمایی ۲۲ بهمن , رونق اقتصادی , سال اقتصاد مقاومتی , سال تولید ملی , سخنان رهبر انقلاب , عید نوروز , فاجعه منا ۹۴ , پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 , پیام نوروزی رهبر انقلاب , پیام رهبر انقلاب در نوروز 1395

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران ، سال ۱۳۹۵ را سال «اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند …

جهت مشاهده متن و دانلود و پخش آنلاین پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۵ را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند.

متن پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395 به شرح زیر است:

متن پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 1395

بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.

السّلام علی الصّدّیقه الطّاهره، فاطمه المرضیّه، بنت رسول الله، صلّی الله علیه و آله. و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه.

عید نوروز را به همه‌ ی خانواده‌ های ایرانی و افراد ایرانی در هر نقطه‌ ی عالم تبریک عرض می کنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز. بخصوص به خانواده‌ های عزیز شهیدان، به جانبازان عزیز، به خانواده‌ های محترم آنها، و به همه‌ ی ایثارگران تبریک عرض می کنم و یاد شهیدان بزرگوارمان و یاد امام عزیزمان را گرامی میدارم.

سالی که شروع شد -سال ۹۵- هم در آغاز و هم در پایان، متبرک به نام مبارک حضرت زهرا (سلام‌ الله‌ علیها) است. هم اولِ این سال منطبق بر ولادت آن بزرگوار با ماه‌ های قمری است، هم آخر این سال. بنابراین امیدواریم که ان‌ شاء الله سال ۹۵ به برکت حضرت زهرا سال مبارکی باشد برای ملت ایران، و از معنویات آن بزرگوار و از راهنمائی‌ های آن بزرگوار و از زندگی آن بزرگوار درس بگیریم و بهره‌ مند شویم.

سالی که تمام شد -سال ۹۴- مثل همه‌ ی سال های دیگر، آمیزه‌ ای از شیرینی ها و تلخی ها و فرازها و فرودها بود؛ طبیعت زندگی همین است؛ از تلخی حادثه‌ ی منا تا شیرینی راهپیمائی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند؛ در تجربه‌ ی برجام، از امیدهائی که برانگیخت، تا نگرانی هائی که در کنار آن هست؛ همه‌ ی این ها جزو حوادث سال بود، و همه‌ ی سال ها همین جور است.

سال ها و ایام عمر انسان، مشتمل بر فرصت هائی است و مشتمل بر تهدیدهائی است. هنر ما باید این باشد که از فرصت ها استفاده کنیم و تهدیدها را هم تبدیل به فرصت کنیم. سال ۹۵ پیش روی ما است. در این سال هم مانند همیشه، فرصت ها و تهدیدهائی وجود دارد. همه باید تلاش کنند تا بتوانیم از فرصت های این سال به معنای حقیقی کلمه استفاده کنیم و کشور از اول تا آخرِ این سال تفاوت های محسوسی پیدا کند.

امیدهائی وجود دارد برای سال ۹۵. انسان به مجموعه‌ ی اوضاع که نگاه می کند، امیدهائی را مشاهده می کند. البته برای تحقق این امیدها باید تلاش کرد، باید کار شبانه‌ روزی کرد و باید بی‌ وقفه سعی و کوشش کرد. اصل قضیه این است که ملت ایران باید بتواند کاری بکند که خود را در مقابل تهدیدهای دشمنان و دشمنی های آنها، از آسیب‌ پذیری خارج کند. ما باید کاری کنیم که در مقابل تهدید دشمنان، آسیب‌ پذیر نباشیم. آسیب‌ پذیری را به صفر برسانیم.

به گمان من مسئله‌ ی اقتصاد در اولویت اول است. یعنی وقتی انسان نگاه می کند، در میان مسائل اولویت‌ دار، از همه فوری‌ تر و نزدیک تر، مسئله‌ ی اقتصاد است. اگر به توفیق الهی، هم ملت و هم دولت و مسئولان گوناگون، بتوانند در مسئله‌ ی اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن را انجام دهند، امید این هست که در مسائل دیگر، مثل مسائل اجتماعی، مثل آسیب های اجتماعی، مثل مسائل اخلاقی، مثل مسائل فرهنگی هم تأثیرگذار باشند.

در مسئله‌ ی اقتصاد، آن چیزی که مهم است و اصل است، مسئله‌ ی تولید داخلی است؛ مسئله‌ ی ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است؛ مسئله‌ ی تحرک و رونق اقتصادی و مقابله‌ ی با رکود است؛ اینها مسائل مبتلابه مردم است؛ اینها چیزهائی است که مردم آنها را حس می کنند و مطالبه می کنند؛ و آمارها و اظهارات خود مسئولین هم نشان می دهد که این مطالبات مردم و این خواسته‌ های مردم بجا و به‌ مورد است.

اگر ما بخواهیم مشکل رکود را حل کنیم، مشکل تولید داخلی را حل کنیم، بخواهیم مسئله‌ ی بیکاری را حل کنیم، بخواهیم گرانی را مهار کنیم، علاج همه‌ ی اینها در مجموعه‌ ی مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است. اقتصاد مقاومتی شامل همه‌ ی اینها است. میشود با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت؛ میشود به جنگ رکود رفت؛ میشود گرانی را مهار کرد؛ می شود در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرد؛ میشود فرصت های بسیاری را برای کشور ایجاد کرد و از فرصت ها استفاده کرد؛ شرطش این است که برای اقتصاد مقاومتی کار و تلاش انجام بگیرد.

گزارشی که برادران ما در دولت به من دادند، نشان می دهد که کارهای وسیعی کرده‌ اند؛ منتها این کارها کارهای مقدماتی است؛ کارهائی است در زمینه‌ ی بخشنامه‌ ها و دستورها به دستگاه های مختلف؛ اینها کارهای مقدماتی است؛ اما آنچه که لازم است ادامه پیدا کند، عبارت است از اقدام کردن و عمل کردن و روی زمین، محصول کار را به مردم نشان دادن؛ این آن چیزی است که وظیفه‌ ی ما است؛ که من ان‌ شاء الله در سخنرانی شرحش را به آحاد ملت عزیزمان عرض خواهم کرد.

بنابراین آنچه که من به عنوان شعارِ امسال انتخاب می کنم، عبارت است از «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل». این، راه و جاده‌ ی مستقیم و روشنی است به سمت آن چیزی که به آن احتیاج داریم. البته توقع نداریم که این اقدام و عمل، در ظرف یک‌ سال همه‌ ی مشکلات را حل کند؛ اما مطمئنیم که اگر چنانچه اقدام و عمل به صورت برنامه‌ ریزی شده و درست انجام بگیرد، ما در پایان این سال آثار و نشانه‌ های آن را مشاهده خواهیم کرد. از همه‌ی کسانی که در این راه تلاش کردند و تلاش می کنند، تشکر می کنم.

بار دیگر به ملت عزیزمان سلام و تبریک عرض می کنم و صلوات خدا را بر محمد و آل محمد و بر حضرت بقیه الله اعظم (سلام الله علیه و ارواحنا فداه) مسئلت می کنم.

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مشاهده تصاویر

پخش آنلاین پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال 95

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژه نامه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانشان
دانلود مجموعه صوتی صاحب عزا 2 + پخش آنلاین
دانلود مجموعه صوتی صاحب عزا 1 + پخش آنلاین
دانلود مجموعه صوتی هفت سنگر – ویژه هفته دفاع مقدس
دانلود سخنرانی و مداحی های حسینیه امام خمینی محرم 98
دانلود مداحی های حاج محمود کریمی محرم 98 هیات رایه العباس
دانلود مجموعه صوتی صاحب لوا 2 پیرامون شناخت امام زمان (عج) + پخش آنلاین
دانلود مجموعه صوتی صاحب لوا 1 پیرامون شناخت امام زمان (عج) + پخش آنلاین
دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود آرشیو کلیپ های صوتی و تصویری منتخب روز و هفته
دانلود سخنرانی و مداحی های حسینیه امام خمینی محرم 97
دانلود مداحی های حاج محمود کریمی محرم 97 هیات رایه العباس
دانلود سخنرانی و مداحی های حسینیه امام خمینی محرم 96
دانلود مداحی های حاج محمود کریمی محرم 96 هیات رایه العباس

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

سال 1399 ، سال جهش تولید