بیوگرافی و زندگینامه ماهاتما گاندی ، آزادی خواه هندی
خانه » بیوگرافی و زندگینامه ماهاتما گاندی ، آزادی خواه هندی

بیوگرافی و زندگینامه ماهاتما گاندی ، آزادی خواه هندی

6K بازدید
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
46

بیوگرافی و زندگینامه ماهاتما گاندی ، آزادی خواه هندی

آشنایی با زندگینامه ماهاتما گاندی

بیوگرافی و زندگینامه ماهاتما گاندی ، آزادی خواه هندی زندگی نامه ماهاتما گاندی , ماهاتما گاندی , زندگی نامه , مهاتما گاندی , گاندی , بیوگرافی , مشاهیر جهان , آزادی خواهی هندی , دهلی , شخصیت های سیاسی هند , شخصیت های سیاسی بزرگ جهان , حکومت هند , جواهر لعل نهرو , مبارز هندی , شیوه مبارزه ای مهاتما گاندی , ایالت گجرات هند

بیوگرافی و زندگینامه گاندی , آزادی خواه هندوستان

گاندی در دوم اکتبر 1869 در روستایی در ایالت گجرات هند متولد شد. هجده ساله بود که به راهنمایی یکی از دوستان خانوادگی، برای ادامه تحصیل به انگلستان فرستاده شد. برای آشنایی بیشتر با زندگی این شخصیت سیاسی بزرگ تاریخ، در ادامه با فارسی مد همراه باشید…

گاندی، در آغاز ورود به لندن نهایت کوشش خود را به کار برد که جنتلمن واقعی باشد، اما اقامت در لندن و آشنایی با محافل دانشگاهیان و شرق شناسان طبیعت ثانوی او را کامل کرد و از این جوان محجوب، یک مرد شرقی مبادی آداب، آرام و کامل ساخت.

در سال 1891 به وطن بازگشت و در بمبئی به وکالت پرداخت و پس از چندی به عنوان وکیل یک شرکت تجاری مسلمان و هندی استخدام شد و در سال 1893 عازم شهر ناتال در آفریقای جنوبی شد.

در آفریقای جنوبی او با مشاهده تبعیض نژادی، به خصوص در قبایل اقلیت هندی تبار این کشور، نهضت مبارزه با تبعیض نژادی را پایه گذاشت. او خاطره تلخ کتک خوردن مأمور قطاری را که به او اجازه داد در کوپه درجه یک بنشیند تا پایان عمر فراموش نکرد.

بیوگرافی و زندگی نامه ماهاتما گاندی ، آزادی خواه هندی

گاندی در حالی به وطن برگشت (سال 1917) که شهرت خاص و عام یافته بود. ناشناس از وطن رفته و سرشناس برگشته بود. از حدود سالهای بعد از جنگ جهانی اول تا بعد از جنگ جهانی دوم یعنی حدود 33 سال بی وقفه برای نجات مردم خود و استقلال کشورش از یوغ انگلیسیها مبارزه کرد تا بالاخره بعد از تحمل رنج های فراوان در این راه و همراهی افرادی چون «جواهر لعل نهرو» در آگوست 1947 کشور هند را به استقلال و مردمش را به آزادی رسانید.

او پس از اعلام استقلال حاضر به قبول مقامی در حکومت هند نشد و رهبری کنگره را به نهرو داد. شیوه مبارزه ای مهاتما گاندی در نوع خود در جهان بی نظیر بوده است. شیوه مبارزه او امروزه در جهان به عنوان یک الگو و فلسفه مطرح است، او همیشه بر حقیقت، صلح و عدم خشونت برای رسیدن به مقاصد تاکید فراوان داشت.

بعدازظهر روز 30 ژانویه 1948، تنها پنج ماه پس از استقلال هند، هنگامی که ماهاتما گاندی از خانه موقتی اش در دهلی به طرف یک جلسه دعا می رفت، از ناحیه شکم و سینه هدف سه گلوله قرار گرفت و جان سپرد.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر
شرح کامل شهادت حضرت علی (علیه السلام) با جزئیات
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه شهاب حسینی
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه نیما یوشیج
زندگینامه سید محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه سهراب سپهری
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه قیصر امین پور
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه پروین اعتصامی
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه دکتر محمد مصدق
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه رهی معیری شاعر ایرانی
زندگینامه امام زمان (عج) ، از ولادت تا غیبت !!
زندگینامه امام حسن عسکری (ع) ، از ولادت تا شهادت
زندگینامه امام جواد (ع) – از امام محمد تقی (ع) چقدر می دانید؟
زندگینامه امام هادی (ع) و آشنایی با صورت و سیرت ایشان

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange