کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر
خانه » کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

37K بازدید
یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
1K

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

زندگینامه استاد مهران مدیری ؛ اسطوره طنز ایران

« اختصاصی فارسی مد »

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر , آهنگ های مهران مدیری , از روی سادگی , بازیگر , بازیگران مرد ایران , باغ گیلاس , برنامه نوروز 77 , برنامه نوروزی , برنامه های مهران مدیری , بمب خنده , بیوگرافی بازیگران مرد ایرانی , بیوگرافی مهران مدیری , پانسیون , پسر و دختر مهران مدیری , تئاتر , تئاتر پانسیون , توکیو بدون توقف , جُنگ 77 , حامد بهداد , خانواده مهران مدیری , خوانندگی مهران مدیری , داریوش کاردان , داستان شب , در حاشیه , دکترای افتخاری مهران مدیری , دورهمی , دیگه چه خبر , زندگینامه مهران مدیری , ساعت خوش , سالواتور دالی , سریال باغ مظفر , سریال پاورچین , سریال دردسر والدین , سریال قلب یخی , سریال گنج مظفر , سریال مرد دوهزارچهره , سریال مرد هزارچهره , سریال نقطه چین , سریال های مهران مدیری , شب های برره , عزت الله انتظامی , عکس بازیگران ایرانی , عکس خانوادگی مهران مدیری , عکس مهران مدیری , فرزندان مهران مدیری , قهوه تلخ , مجری , مدیری , مهران مدیری , مهران مدیری در تئاتر , مهران مدیری در تلویزیون , مهران مدیری در سینما , مهران مدیری در شبکه خانگی , مهران مدیری و دکتر ظریف , پرستو صالحی , اینستاگرام پرستو صالحی , حمایت پرستو صالحی از مدیری , اینستاگرام مهراب قاسمخانی

 مهران مدیری متولد ۱۸ فروردین ماه سال ۱۳۴۶، پدر و مادرش اراکی هستند اما او در تهران به دنیا آمد. پدرش کارمند وزارت نیرو است و مهران مدیری آخرین فرزند یک خانواده شش نفره، او سه برادر بزرگ تر از خود دارد.

برای مطالعه بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری  و مشاهده تصاویر ایشان ، در ادامه با فارسی مد همراه باشید…

بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری

مهران مدیری در سال ۱۳۴۶ در میدان بروجردی در سر آسیاب دولاب منطقه ای در جنوب تهران از والدین اراکی به دنیا آمد. او کارگردان، بازیگر ، صدا پیشه و خوانندهٔ ایرانی است. او سه برادر بزرگتر از خود دارد که دو تا از آنها در خارج از کشور زندگی می کنند. برادر بزرگش در پیانو زدن مهارت دارد و دومی در نقاشی و گرافیک . آنها در سوئد زندگی می کنند.

او براساس آنچه که در مصاحبه های خود گفته از دوران کودکی آن چیزهایی که در ذهنش به صورت یک لکه مانده، یک خانه دوطبقه کوچولو و معمولی است. آنها در طبقه پایین زندگی می کردند و طبقه بالا میهمانخانه بود. مهم ترین وسیله در آن اتاق یک پیانو بود تعداد زیادی صفحه کلاسیک و مقدار زیادی هم کتاب. خب وجود یک پیانو در آن محله بسیار عجیب بود و اتفاقا صدای همسایه ها درآمده بود که این چه سر و صدایی است که صبح تا شب از خانه شما بیرون می آید.


کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری


پدر و مادر مهران مدیری بسیار مذهبی هستند حتی مادرش معلم قرآن می باشد و پدرش هم جزء کارمندان وزارت نیرو است . آنها اراکی هستند و خانه شان در واحد روبه رویی خانه ی مهران مدیری است . آنها در یک برج واقع در منطقه ی لوکس قیطریه ساکن هستند . مهران مدیری دو فرزند به نام های فرهاد و شهرزاد دارد. دیپلمه است و دانشگاه را نیمه کاره رها کرد.

همه او را با نام مهران مدیری می شناسند ، غافل از آنکه نام او سید مهران مدیری است . او از فرزندان سادات است اما تا به حال جایی گفته نشده است .

او همیشه مشکلات و مسائل موجود در جامعه را با حالتی طنز گونه به تصویر می کشد و شاید علت موفقیتش همین بوده.


زندگینامه مهران مدیری ؛ اسطوره طنز ایران

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر


فلسفه هگل

کودکی مدیری اصلا شبیه بچه های دیگر نبود. دوستان زیادی نداشت و احساس تنهایی می کرد. دوست داشت در آن اتاق نشسته و کتاب ها را ورق بزند اسم هایشان را حفظ کند و عکس هایشان را نگاه کند. یک روز یکی از دوستان برادرش به شوخی از او می پرسد آیا این کتاب را خوانده ای، این اسمش چیست؟ مدیری بلافاصله می گوید: فلسفه هگل، و تعجب می کند که مهران چطور اسم چنین کتابی را توانسته است ادا کند. مدیری در ادامه به او می گوید اینکه چیزی نیست تازه من می دانم که چه چیزی توی آن نوشته شده و شروع می کند به صورت طوطی وار چیزهایی که در ذهنش مانده بود را برایش تعریف کردند.


خواب سالوادور دالی

برادر مهران مدیری رشته اش زیست شناسی بود و همین باعث شد که او به زیست شناسی هم علاقه مند شود و کتاب های زیادی در این زمینه بخواند؛ بخصوص در زمینه زندگی حیوانات و کتاب های داروین و… این علاقه هنوز هم در زندگیش مانده است! البته شیطنت های مهران مدیری پایانی نداشت. او پنهان از برادرش می رفت سراغ کتاب های او. برادرش چندتایی کتاب داشت از سالوادور دالی که او آنها را خیلی دوست داشت و شب خوابشان را می دید. 


تنفر از ریاضیات

او در ریاضیات همیشه خنگ بود. مدیری هنوز که هنوز است علت ریاضیات در جهان را نمی داند. یعنی به نظرش بیهوده ترین و پوچ ترین درس است و هیچ وقت نمره ای بالا در این درس نگرفت ! در درس هایی هم که به ریاضی مربوط است مثل جبر، فیزیک و غیره، هیچ وقت موفق نبود. مدیری از ریاضی متنفر بود. به عقیده او ریاضی فقط در حد جمع و تفریق مفید فایده است.

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری تحصیلات آکادمیک خود را در رشته تئاتر به دلیل حضور در جبهه های جنگ، ناتمام گذاشت اما عشق او به هنرهای نمایشی بار دیگر او را به عرصه نمایش در تئاتر و رادیو کشانید. او با نمایشهای زیادی در سینما ،تلویزیون ، تئاتر و عرصه موسیقی شناخته شده و مشهور است . 


ماجرای بازی در فیلم های کیمیایی

همین چند سال پیش خبری منتشر شد که مهران مدیری قرار بوده در فیلم جرم کیمیایی بازی کند.

پولاد کیمیایی در مصاحبه با ماهنامه صنعت سینما گفته که قرار بوده نقشی را که حامد بهداد در فیلم « جرم » کیمیایی ایفا کرده، مهران مدیری بازی کند. پسر کیمیایی دلیل بازی نکردن مدیری در این فیلم را درگیر بودن این بازیگر و کارگردان در پروژه های شخصیش مثل قهوه تلخ عنوان کرده است.

اما بد نیست بدانید که بعد از ساعت خوش و بعد از کنار رفتن از تلویزیون چندین کار خوب سینمایی به مدیری پیشنهاد می شود. قرار بود ضیافت را مدیری بازی کند تا پای کلید زدن هم رفتند؛ روز آغاز آمدند و گفتند فلانی نباشد. سر فیلم « سلطان » هم عین همین اتفاق افتاد. خیلی کارهای خوب سینمایی و تئاتر را در آن سه سال و نیم از دست داد و این برایش ضربه بزرگی بود.


یکی از تلخ ترین آدم هایی که در عمرم دیدم !

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

چند سال پیش نیز گفت و گویی از بهاره رهنما منتشر شد که در این گفت و گو خانم رهنما گفته بود که مهران مدیری یکی از تلخ ترین آدم هایی است که در عمرم دیده ام. اتفاقا چند سال پیش در مصاحبه ای از مدیری این سوال را کرده بودند که حتما به تو گفته اند که صورت تلخی داری؟ مهران مدیری نیز در جواب گفته بود : « بله، خیلی ها از این هم فراتر می روند و می گویند آدم غمگینی هستی. خیلی وقت ها درست است. در طول روز ، غمگینیم به شادی هایم می چربد. زود هم خودش را نشان می دهد. به قول یکی از دوستان، غم اگر به جاهای ناجور نکشه، چیز خیلی بدی نیست. می تواند منشا خلاقیت هم باشد. ظاهرا در شرق برای غم نسبت به شادی اصالت بیشتری قائلند. »


جوک بگویم ؟ محال است !

سال ها قبل و در مصاحبه ای از مدیری سوال شده بود که آقای مدیری در یک جمع می توانید جوک تعریف کنید؟ و مدیری گفته بود : « شوخی می کنید؟ جوک تعریف کنم؟! محال است بتوانم چنین کاری انجام دهم. اصلا تا دوره نوجوانی فکر می کردم شاد بودن، آواز خواندن و هر کاری که آدم را سرخوش نشان بدهد کاری است به شدت جلف. به نظرم هیچ چیز بهتر از متانت نبود. »


شهرام شکیبا : مدیری مثل چلوکباب کوبیده زعفرانی است

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

بد نیست بدانید که شهرام شکیبا، طنزپرداز معروف، چندی پیش در یادداشت طنزی درباره مهران مدیری نوشته بود : «درست  است که آبگوشت غذای ملی ماست، اما خیلی ها هستند که آبگوشت دوست ندارند، ولی من تا حالا کسی را ندیده ام که چلوکباب کوبیده را دوست نداشته و شناسنامه ایرانی داشته باشد. چلوکباب کوبیده به قدری محبوب است که حتی گیاهخواران هم کباب کوبیده گیاهی درست کرده اند. مهران مدیری در ایران حکم چلوکباب کوبیده زعفرانی را دارد. »


هم سید است و هم بچه جنوب شهر

حالا دیگر شاید همه آن گزارش معروف درباره محله قدیم مهران مدیری را خوانده باشند. گزارشی که در آن نوشته شده بود : مهران مدیری هم بچه پایین شهر است و هم سید است و هم مادرش خانم جلسه ای است. هر پنجشنبه اینجا جلسات قرآنی برگزار می شود که مادر مدیری در آنها شرکت می کند.


پدر خیلی خوبی داشت

به گفته همسایه های محله قدیم مهران مدیری، مهران پدر خیلی خوبی داتش که بر اثر سکته از دنیا رفت. مرد متین و موقری بود.

اینطور که از حرف های همسایه ها برمی آید، مهران هم به پدرش رفته و از نظر خلق و خو شبیه به اوست. یکی از همسایه ها درباره او می گوید: « مهران خیلی پسر آقایی است؛ پسری تمیز و پاک. من هیچ چیزی از مهران ندیدم. هرکسی که پشت سرش صحبت کرده است که پسر بدی است اشتباه کرده است. او یک پسر ساده و مودب است. »

این همسایه در ادامه گفته بود: « ختم پدر مهران مدیری غلغله بود. از همه جا آمده بودند. » او تاکید می کند: « خانواده مهران مدیری همه شان مذهبی هستند، هم از طرف مادر و هم از طرف پدر خیلی مذهبیند و کلا مومن هستند. همه فامیل هایشان را که در مراسم ختم مهران دیده بودم مذهبی بودند. خود خانم مدیری چادر از سرش نمی افتد. »


شیطنت های فرزند مهران مدیری

چند سال پیش یکی از نشریات معتبر سراغ پسر 17 ساله و دختر 11 ساله مهران مدیری (در آن زمان) رفته و در گفت و گویی متفاوت حرف های جالب و بامزه ای را از زبان فرزندان مهران مدیری منتشر کرده بود. در همین مصاحبه فرهاد مدیری پسر مهران مدیری بین حرف هایش اعتراف کرده بود: « بعضی وقت ها معلم هایمان را خیلی اذیت کرده ایم. من واقعا از آنها معذرت خواهی می کنم». یکی از آخرین شیطنت هایش این بوده که با بچه ها سر کلاس یکی از معلم ها دوربین ببرند و فیلم بگیرند. بعد فیلم لو می رود و دست مدیر و معاون می افتد و… « خدا رحم کرد. به خیر گذشت. بابا هنوز هم نمی داند که چی شده چون خودمان تعهد دادیم و تمام شد. حالا اینجا بخواند می فهمد! »


فرهاد و شهرزاد دو فرزند آقای مدیری هستند که شباهت عجیبی به خودشان دارند

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

 

شباهت جالب پسر آقای مدیری به پدرش

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر


نگاه کن شبیه بقال ها شده

اما در همان مصاحبه، شهرزاد دختر 11 ساله مدیری به محض ورود به دفتر همان مجله ای که به همراه برادرش برای مصاحبه رفته، یکی از مجله ها را برمی دارد و با دقت ورق می زند، یکی از عکس های پدرش در سریال «مرد هزار چهره» را می بیند و طوری که ما نشنویم به فرهاد می گوید: «نگاه کن شبیه بقال ها شده!» و بعد می خندد. دختر مهران مدیری، تمام کارهای پدرش را دنبال می کند و جزو مخاطبان اصلی سریال های طنز او است. شهرزاد تمام کارهای مهران مدیری را دیده و از بین آنها «شب های برره» را به عنوان بهترین کار پدر انتخاب می کند.


همه تلخی های مدیری

البته نکته دیگری که درباره آقای مدیری باید یادآوری کرد این است که مهران مدیری برخلاف سریال ها و کارهای طنز تلویزیونی اش همیشه به تولید آثار جدی و حتی تلخ علاقه داشته است. خود او در مصاحبه با برنامه مثلث شیشه ای گفته بود: « در تئاتر نقش های جدی بازی می کردم از نظر شخصیتی هم آدم طنازی نیستم، بیشتر درون گرا هستم و مسائل جدی برایم جدی تر است. در آینده هم قصد ساخت اثری جدی را دارم ». جالب است بدانید مدیری چند سال پیش در گفت و گویی پیش از ساخت «شب های ببره» اعلام کرده بود: « تمامی کارهای طنزی که ساخته ام پرمخاطب و موفق بوده اند. اما با این حال از عملکرد خودم در زمینه طنزسازی راضی نیستم. طنزسازی به شغل من تبدیل شده است و همه افراد ازجمله تهیه کنندگان، منتقدان و… از من می خواهند که مجموعه طنز بسازم. اصل من چیز دیگری است. دوست دارم روزی برسد که کمدی موردعلاقه خودم را بسازم که در عین خنداندن، تلخی های بسیاری را نمایان سازد. »


یادداشت جالب مهران مدیری درباره زیارت امام رضا (ع)

مهران مدیری در یادداشت خود که در پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی منتشر شده، آورده است:« آن ‌ها دلشان را برای آقا باخته ‌اند. زیارت امام رضا (ع) مملو از خاطرات ریز و درشـتی است که از ابتدای کودکی تا امروز، همراه من است. پدر و مادرم عشق زندگیشان این بود که تابستان از راه برسد و ما تعطیل باشیم و در مناسبتی زیبا راهی مشهد شویم تا به قول خودشان روزهای بودن در کنار امام هشتم (ع) پر از انرژی و روحیه شویم و برگردیم.

کودکی ‌هایم در اراک گذشـت، اما زیارت رفتن یک رویه ثابت در زندگی همه ما بود و البته امروز هم که به مرز پنجاه سالگی رسیده ‌ام، آرامش را تنها متعلق به بهشتی ‌ترین نقطه ایران عزیز، یعنی حرم امام رضا (ع) می‌دانم.»

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

یکی از شوق‌ های کودکیم در هنگام زیارت، دیدن کبوترهای حرم بود. گوشه ‌ای می ‌نشستم و با چشم‌ هایم پرواز آنها را دنبال می ‌کردم که به صورت گروهی از نقطه ‌ای بلند می ‌شدند و پرواز را تا نقطه ‌ای دیگر از حرم ادامه می ‌دادند.

همیشه فکر می‌ کردم که این کبوترها چه رازی با امام هشتم (ع) دارند، فکر می ‌کردم چه حرف ‌هایی که میان این پرنده ‌های نازنین و امام رضا (ع) رد و بدل نمی ‌شود. هنوز هم این حس و حال را دارم و اعتقادم بر این است که آنها متفاوت ‌تر از همه زائران حرم هستند؛ آنها دلشان را برای آقا باخته ‌اند. »


وقتی یک شبه صدساله می شوی

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

حامد بهداد درباره او گفته بود : چند وقت پیش مهران را دیدم. فهمیدم که مهران سه سال در جبهه جنگیده. من این را نمی‌ دانستم. شگفت زده شدم. نمی‌ دانم این آدم ها برای چه به جبهه رفتند، اما یک دلیل خیلی بزرگ دارند : ایران. یک دلیل بزرگ تر هم مادر است، دفاع از سرزمینمان در حافظه تاریخی ماست، دفاع از مرز و بوم کشورمان و من تازه فهمیدم که یک وجه از وجوه مهران چه چیزی دارد که من ندارم؛ پختگی حاصل از جنگ. او جمله خیلی قشنگی گفت : وقتی جنگ را ببینی یک شبه صدساله می‌ شوی ! من این حرف را قبول دارم. این حرف را می‌ فهمم.


از جمله مجموعه های تلویزیونی که وی کارگردانی و بازیگری آنها را برعهده داشته می توان از ساعت خوش، پاورچین، نقطه چین، شب های برره، باغ مظفر، مرد هزار چهره، مرد ۲ هزار چهره و قهوه تلخ و قلب یخی و سریال خانگی ویلای من نام برد. از سن شانزده سالگی با تئاتر آشنا شد. در سال ١٣۶٨ وارد رادیو شد و در داستان شب به مدت شش سال به گویندگی پرداخت. در سال ۱۳۷۲، به همراه داریوش کاردان اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت. آغاز شهرت مدیری از سال ۱۳۷۲ بود که در مجموعهٔ طنز نوروز ۷۲ بازی کرد. از سال ۱۳۸۹ مدیری سریال قهوهٔ تلخ را تولید و از طریق شبکه توزیع خانگی پخش کرد و …


غالب آثار اسطوره طنز ایران ، استاد مهران مدیری عزیز در سایت فارسی مد با کیفیت عالی ارائه شده  و یا در حال ارائه می باشد و به مرور تکمیل خواهد شد. برای دانلود آثار مهران مدیری عزیز و همچنین مطالعه توضیحات بیشتر روی عکس های مربوطه کلیک کنید. دیگر آثاری که ارائه نشده نیز به مرور آماده و تقدیم شما کاربران عزیز خواهد شد.


باغ گیلاس

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

 « باغ گیلاس » نام یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی « مجید بهشتی » است که در سال ۱۳۷۲ ساخته شد و در سال ۱۳۷۳ از شبکه ۱ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردید.

سریال به سال های اوایل انقلاب بازمیگرد و زمان جنگ و داستان خانواده ای است که یک باغ گیلاس به آنها به ارث رسیده پسر جوانتر با بازی مهران مدیری دوستی دارد که نقش او را دانیال حکیمی ایفا می کند و برای باغ گیلاس نقشه ای در سر دارد و …


نوروز 72

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

تا قبل از نوروز ۷۲، تصور از کارهای آیتمی در همان قواره های آیتم های اوستا و عبدلی و مجموعه کارهای تصویری بچه های «صبح جمعه با شما» بود، روندی که به یکباره توسط گروه جوان و ناشناخته ای که از دل تئاتر آمده بودند، پایان یافت.

مـهران مـدیری که در آن زمان فرد ناشناخته ای بود به همراه داریوش کاردان، در نوروز ۷۲ یک برنامه آیتمی بسیار متفاوت را روانه آنتن کردند. جسارت و نوآوری این گروه در طراحی شوخی ها، پایانی بود بر کمدی رادیویی تلویزیون.

پرواز ۵۷

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

« پرواز ۵۷ » مجموعه طنز تلویزیونی بود که در دهه فجر سال ۱۳۷۲ از شبکه یک پخش شد. این نخستین کار کارگردانی مدیری در یک سریال طنز تلویزیونی بود.

پرواز ۵۷ را می‌ توان دومین نقطهٔ عطف مجموعه‌ های طنز تلویزیونی پس از پیروزی انقلاب دانست. بازیگرانی مانند نصرالله رادش با بازی در این سریال وارد عرصه تلویزیون و طنز ایران شدند.


ساعت خوش

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

پس از ساخت و پخش مجموعه پرواز ۵۷ ، مهران مدیری ساخت سریالی دیگر را به نام ساعت خوش، با بازیگرانی نه چندان مطرح آغاز کرد که در سال‌های ۱۳۷۲ و ۷۳ به صورت هفته‌ ای یکبار از شبکه دو پخش می‌ شد. این مجموعه شامل قطعات طنز کوتاه بود و نکته خاص آن متفاوت بودن آن با نوع طنزی بود که در آن زمان در صدا و سیما رایج بود و بسیار تکراری و یکنواخت شده بود. نوع نگاه مهران مدیری به طنز سبب مشکلاتی با برخی روزنامه‌ های محافظه‌ کار مانند کیهان شد. به هر رویه این مجموعه آغازگر حرکت جدید و معرفی بازیگران جدیدی در عرصه طنز شد.

تبدیل شدن بازیگران جوان ساعت خوش به ستاره‌ های تلویزیون، چندان در آن برهه زمانی خوشایند مدیران تلویزیون نبود. ساعت خوش در اوج، یک مرتبه به پایان رسید. این تصمیم اتفاقی برای خود بازیگران هم عجیب بود.


ببخشید شما

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

در این سریال مهران مدیری در هر قسمت به گفتگوی طنزگونه با یکی از صاحبان مشاغل می پردازد و در بین آن طنزهای میان برنامه پخش می شود.مهران مدیری، رامین ناصر نصیر، فلامک جنیدی، محمدرضا هدایتی، عارف لرستانی، طیبه ابراهیم، جواد عابدی، سروش صحت، غلامرضا نیکخواه، مهنوش صادقی و…


دردسر والدین

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

سریال دردسر والدین نام یک مجموعه تلویزیونی می‌باشد که در سال 1372 از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.کارگردانی این سریال را مسعود نوابی و تهیه کنندگی آن را بیژن امکانیان به عهده داشت.

علی پورحاتم کارمندی است که همسرش را از دست داده و میکوشد با پنج فرزندش ارتباطی خوب و دوستانه داشته باشد او به دلیل در گیری پسرش با همکلاسی خود با فردی آشنا می شود که زندگی او را تغییر می دهد و این مسئله زندگی جدید او را پی ریزی می نماید و….


لحظات خوش

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

این برنامه متشکل از آیتمهای متفاوتی از قبیل بخشهای نمایشی برنامه «ساعت خوش» ، پلاتوهای مجری با اجرای اردشیر منظم و میان برنامه‌های متفاوت می‌باشد. موضوعاتی که در این برنامه مطرح خواهد شد شامل موضوعات مختلفی از قبیل مسائل اجتماعی و اخلاقی است که توسط مجری برنامه به آن پرداخته خواهد شد. این کار مهران مدیری محصول سال 77 است .


پاورچین

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

پاورچین نام سریالی تلویزیونی است که در سال‌های ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ از شبکهٔ تهران پخش شد. کارگردانی این فیلم را مهران مدیری بر عهده داشت و پیمان قاسم خانی نیز سرپرست نویسندگان آن بود.

فرهاد ( مهران مدیری ) که یک برره ای است در تهران مشغول کار در یک اداره است. در پی قبول شدن شادی ( سحر ولدبیگی ) خواهر فرهاد در دانشگاه در رشتۀ کتابگذاری ، پدرش او را نیز به تهران می آورد تا در کنار فرهاد و مهتاب زندگی کند. داود ( جواد رضویان ) که یک پایین برره ای است ، در تهران عاشق دختری به نام یاسمن ( شقایق دهقان ) می شود واز فرهاد و مهتاب می خواهد که برای او و یاسمن ، عروسی برگزار کنند. به این ترتیب داود و یاسمن نیز وارد خانۀ فرهاد می شوند و برای زندگی ، در یکی از اتاق ها سکونت می کنند. پس از اینکه سپهر ( سیامک انصاری ) نیز به جمع این افراد اضافه می شود ، در هر قسمت اتفاق تازه ای رخ می دهد که ماجرای همان قسمت از برنامه به صورت طنز و کمدی بیان می شود.


نقطه چین

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

نقطه چین نام سریالی تلویزیونی است که در سال‌های ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ به صورت روزانه و در 135 قسمت (نقطه چین 1 و 2 ) از شبکه سوم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شد. این سریال به کارگردانی مهران مدیری و بازی خاطره انگیز رضا شفیعی جم به یکی از بهترین پروژه‌ های طنز تلویزیون تبدیل شده است. این سریال همچنان به عنوان یکی از بهترین سریال‌ های طنز تلویزیون و بهترین سریال مهران مدیری یاد می‌ شود.

داستان دربارهٔ یک آپارتمان است که از سه خانه تشکیل شده است و یکی از خانه‌ ها صاحبخانه آپارتمان (سعید پیردوست) در نقش آقای پیردوست و پسرش (سیامک انصاری) در نقش کوروش که مغازه‌ ای نیز در نزدیکی دارند مستاجر خانه دوم یک کارآگاه (که بعد بازنشسته می‌ شود و کارمند می‌ گردد) (با بازی مهران مدیری) در نقش اردلان پشندی (اردل) و همسرش (سحر جعفری جوزانی) در نقش منیژه (منیژ) و خانه سوم، منزل باجناق مهران مدیری (با بازی رضا شفیعی جم) در نقش بامشاد پَهن فر و همسرش (با بازی سحر ولدبیگی) در نقش (مُژده) است . مهران مدیری و رضا شفیعی جم در یک شرکت همکار هستند و پدر زن آنها رییس شرکت است. همچنین کوروش بعدها با خواهر بامشاد یعنی بهنوش ازدواج می‌ کند.


جایزه بزرگ

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

جایزه بزرگ نام سریالی تلویزیونی به کارگردانی مهران مدیری است که در نوروز سال ۱۳۸۴ و بعد از مجموعه طنز نقطه چین و قبل از مجموعه طنز شب های برره ؛ به صورت روزانه از شبکه ۳ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌ شد.

داستان درباره خانواده‌ ای است که از نظر مالی وضع مناسبی ندارند. در همین هنگام یکی از آنها به نام «بیژن جمالی» (با بازی مهران مدیری) خبردار می‌ شود که در قرعه‌ کشی بانک، برنده یک اتومبیل بسیار گرانقیمت شده است. او از شنیدن این خبر خوشحال می‌ شود و برای گرفتن جایزه به بانک مراجعه می‌ کند اما متصدی بانک به او می‌ گوید این اتومبیل را به طور مشترک با فردی دیگر به نام «کامبیز باقی» (با بازی رضا شفیعی جم) برنده شده است. از این زمان به بعد است که ماجراها و مشکلاتی آغاز می‌ شود و همه سعی دارند سهم بیشتری از فروش ماشین ببرند که باعث ایجاد وقایع کمدی می‌ گردد.


شب های برره

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

شب های برره، یکی از مجموعه‌ های موفق طنز تلویزیونی ایرانی است. با توجه به نفوذ عمیق و تأثیر گذار این مجموعه، که شامل کاربرد روزمرهٔ برخی از اصطلاحات و کلمات و افعال ساختهٔ نویسندگان مجموعه بین مردم پس از چند سال است، می‌ توان دست اندرکاران شب‌ های برره را مورد تحسین قرار داد. شب‌های برره از جذاب ترین سریال هایی است که تا کنون از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است.

کیانوش استقرار زاده سردبیر یک روزنامه دهه ۴۰ است. او با نوشتن مقاله‌ای انتقادی به تبعید در نقاط دوردست ایران محکوم می‌ شود. در بین راه در اتفاقاتی توسط ماری گزیده می‌شود. شیرفرهاد، پسر خان پایین برره او را به برره می‌ آورد و …


باغ مظفر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

باغ مظفر نام یک مجموعه تلویزیونی طنز است به کارگردانی مهران مدیری که در سال 1385 و بعد از مجموعه شب های برره و قبل از مجموعه گنج مظفر از شبکهٔ سه صدا و سیما پخش شد.

مـهران مـدیری در باغ مظفر ، عادت‌ های دیروز را که با احوالات امروز همگون نشده در قالب دو خانواده که بازماندهٔ دورهٔ قجرها هستند دستمایهٔ کار قرار داد. دو خان در یک باغ با هم زندگی می‌کنند و دیواری، آنها را از هم جدا ساخته. وصلتی صورت می‌ گیرد و آدم‌ های جدیدی وارد این باغ می‌ شوند که برخلاف میل صاحبان آن، جور دیگری رفتار می‌ کنند. تناقض رفتاری اهالی باغ و آدم‌ های تازه وارد، فضای غالب طنز باغ مظفر را تشکیل می‌ دهد.


مرد هزار چهره

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مرد هزار چهره نام مجموعه طنزی است که هر شب از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران در ایام نوروز ۱۳۸۷ پخش شد، « مرد هزار چهره » عنوانی است که در این داستان به (مسعود شصت‌ چی ) نقش اول فیلم به بازیگری مهران مدیری اطلاق می‌ شود. کارگردان این سریال مهران مدیری است و پیمان قاسم‌ خانی سرپرست گروه نویسندگان. مجید و حمید آقاگلیان تهیه کنندهٔ سریال « مرد هزار چهره » هستند. این سریال تلویزیونی که قرار بود در ۱۵ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای در ایام نوروز پخش شود، طی ۱۳ قسمت در ۱۳ نوروز 1387 خاتمه یافت.


مرد دو هزار چهره

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مرد دو هزار چهره نام مجموعه تلویزیونی ایرانی است که در نوروز ۸۸ از شبکه سوم سیما پخش شد. این مجموعه دنباله‌ ای بر مجموعه تلویزیونی مرد هزار چهره است که در نوروز ۱۳۸۷ از همین شبکه پخش گردید. کارگردانی این اثر را مهران مدیری به عهده دارد و علاوه بر بازیگران مشترک سال گذشته حدود ۴۰ نفر بازیگر جدید نیز به مجموعه اضافه شده‌ اند. این سریال در ۱۳ قسمت ۴۲ دقیقه‌ ای تولید شده‌ است.


کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری

رفتن از تلویزیون و ورود به شبکه نمایش خانگی

پس از پخش سریال مرد دو هزار چهره در سال ۱۳۸۸، تصمیم مهران مدیری بر ساخت و پخش سریال جدیدی به نام قهوه تلخ برای صدا و سیما بود اما به دلایل نامعلوم با موافقت مسئولان صدا و سیما همراه نشد، از دلایل عدم موافقت به مسائل مالی، محتوا و داستان سریال اشاره شده است.سرانجام در شهریور ۱۳۸۹ این مجموعه در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.مهران مدیری این‌ بار در نقش (مسعود شصت‌ چی) در پنج موقعیت مختلف با افراد دیگری از جمله یک خلبان ، یک سرمربی فوتبال و خودش اشتباه گرفته می‌ شود.


قهوه تلخ

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

قهوه تلخ مجموعه ویدئویی طنزی به کارگردانی مهران مدیری و فیلمنامه‌ نویسی امیر مهدی ژوله و خشایار الوند است که بصورت هفتگی از ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ در بسته‌ بندی‌ های سه قسمتی در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌ شد. این سریال ۳۵ بازیگر اصلی دارد. مهران مدیری که پیش از این سریال‌ های موفقی را در کارنامهٔ خود داشته ، در این کمدی تاریخی (به گفته خود) بهترین کارش را به نمایش گذاشته‌ است.

آغاز داستان این سریال در مورد نیما زند کریمی، استاد دانشگاه در رشته تاریخ، شخصی که در زندگی خود با مشکلات مالی مواجه شده است، می‌ باشد. وی پس از مدتی به این نتیجه می‌ رسد که در ایران به تحصیلات مرتبط به تاریخ اهمیتی داده نمی‌ شود و تصمیم می‌ گیرد به طور کلی تاریخ را کنار بگذارد و سعی می‌ کند همهٔ کتاب‌ هایی که در این زمینه دارد را به کتابخانه اهدا کند. در همین حین با دختری آشنا می‌ شود که به تاریخ علاقه‌ مند است و به پیشنهاد آن دختر به کاخی می‌ رود، در آنجا قهوه‌ ای می‌ نوشد که او را به گذشته می‌ برد.


بمب خنده

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

در نیمه دی ماه ۱۳۸۹ فیلمی از مهران مدیری در حال تقلید برنامه‌ های ماهواره‌ ای در فضای وب، و همچنین به‌ صورت لوح فشرده منتشر شد که به سرعت به یکی از پربازدیدترین لینک‌ ها در محیط وب فارسی و شبکه‌ های اجتماعی تبدیل شد، اما کسی نمی‌ دانست متعلق به کدامیک از آثار مدیری است.


ویلای من

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

در سال ۱۳۹۱ مهران مدیری ساخت مجموعه‌ ای جدید را برای پخش در شبکه نمایش خانگی با نام ویلای من شروع کرد. تیم بازیگران و سازندگان این مجموعه اشتراک زیادی با قهوه تلخ داشت. تولید این مجموعه با سرمایه‌ گذاری مؤسسه فرهنگی « گلرنگ رسانه » از ۲۰ آبان ماه در منطقه ازگل کلید خورد.

داستان ویلای من دربارهٔ پیرمردی متمول و بیمار است که تا به حال ازدواج نکرده و هیچ فرزندی ندارد. وکیل درستکار او برای انجام روال قانونی انحصار وراثت با انتشار آگهی در روزنامه از کسانی که او را می‌ شناسند می‌ خواهد خود را معرفی کنند. همانند قهوهٔ تلخ، ویلای من هم از طریق شبکه نمایش خانگی پخش شد و به تعدادی از خریداران نسخهٔ اصلی این مجموعه، به قید قرعه جوایزی، از جمله سه ویلا در شمال ایران، اهدا شد. این مجموعه در جذب مخاطبان نتوانست به موفقیت قهوه تلخ دست پیدا کند.


ممنوع تصویر شدن

پس از پخش تیزرهای انیمیشن تهران ۱۵۰۰ درسال ۱۳۹۲ با وجود آن که مهران مدیری در نقش یک بازی کرده بود، معلوم شد که هیچ اشاره‌ ای به وی نشده است. تهیه کننده این مجموعه در واکنش به این موضوع عنوان کرد، به دستور بازرگانی صدا و سیما، نشان دادن تصویر مهران مدیری و حتی پخش صدای او و اشاره به نامش ممنوع است.


گنج مظفر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

گنج مظفر نام مجموعه ای ویدئویی است به کارگردانی مهران مدیری که پس از اتمام مجموعه باغ مظفر فیلمبرداری آن شروع شد. این مجموعهٔ تلویزیونی را پیمان قاسم خانی و گروهش نوشته‌ اند و حمید آقاگلیان و مجید آقاگلیان تهیه کرده‌اند. در آذر ماه سال ۱۳۸۶ اخباری مبتنی بر این که این سریال از طریق لوح‌ های فشرده و به صورت پخش خانگی منتشر می‌ شود از صدا و سیما پخش شد. اما پخش سریال بنا به دلایلی به تعویق افتاد. در تیر ماه سال ۱۳۹۲ با واگذاری مالکیت این سریال به مؤسسه گلرنگ رسانه زمینه برای پخش آن در شبکه خانگی فراهم شد و در تاریخ دوم مهرماه سال ۱۳۹۲ اولین مجموعه این سریال روانهٔ بازار شد.


شوخی کردم … !

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

در دی ماه سال ۱۳۹۲ مهران مدیری ساخت مجموعه جدیدش را با نام ( شوخی کردم…! ) آغاز کرد. این سریال برخلاف سریال‌ های قبلی از داستان آیتمی سرچشمه می‌ گرفت و هر قسمت موضوع خاصی داشت و به یکی از معضلات جامعه چنگ می‌ زد. این سریال با طیف وسیعی از بازیگران طنز همراه بود (۶۷ بازیگر) . در حالی مهران مدیری در این سریال مجری گری کرد که از آخرین تجربه او در این زمینه در مجموعه طنز ۸۰، دوازده سال گذشته بود. مهران مدیری در سال ۱۳۸۷ در برنامه مثلث شیشه‌ ای زمانی که مجری برنامه، رضا رشیدپور ، از وی پرسید که دوست دارد چه کاری بسازد که تا حالا نساخته در پاسخ گفت دوست دارم در آینده کاری بسازم که هم طنز باشد و هم معضلات جامعه را بیان کند حالا به نظر می‌ رسد شوخی کردم همان کاری باشد که مدیری در سال ۸۷ حرفش را می‌ زد.


بازگشت به تلویزیون

در آخرین لحظات سال ۹۲ در شبکه ۳ سیما در برنامه ۳ ستاره که مهران مدیری نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال‌ های برره و مرد هزار چهره شده بود در این برنامه حاضر شد و بعد از ۶ سال دوری از تلویزیون دوباره به جعبه جادویی برگشت و دو جایزه دریافت کرد. مهران مدیری در این برنامه گفت در اوایل سال ۹۳ به تلویزیون بر می‌ گردد به سه دلیل :

1 . من فرزند تلویزیون هستم و عمدهٔ زندگیم و همچنین مهمترین آثارم  رو در تلویزیون انجام دادم و هیچوقت نمیشه از تلویزیون رفت و برنگشت.  

2 . شبکه نمایش خانگی قابل مقایسه با تلویزیون نیست برای اینکه من یک مخاطب ۷۰ میلیونی رو عوض کردم با یک مخاطب ۳ میلیونی که این منو آزار داده تو این سال‌ ها.

3 . برای این که احساس می‌ کنم مردم به شدت نیاز دارن به حال خوب، خنده، و به لحظات شاد و این تنها کاریه که از دست من بر می‌ آد و فکر می‌ کنم وقتشه برگردم و این وظیفه رو انجام بدم.


امضاء مهران مدیری

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر


در حاشیه

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مجموعه تلویزیونی در حاشیه با نام سابق « اتاق عمل » ساخت آن به کارگردانی و بازیگری، طراحی صحنه و لباس مهران مدیری از مهر ۱۳۹۳ آغاز شد. از ابتدا با حاشیه‌هایی (مخالفت گسترده از سوی نهادهای حامی پزشکان) در ساخت همراه بود و مدتی هم ضبط و تصویربرداری آن متوقف شد که بدنبال این حاشیه‌ ها با تغییراتی در متن فیلمنامه از شش فروردین ۹۴ شروع شده است. این مجموعه تلویزیونی چهارمین سریال مهران مدیری در دههٔ ۱۳۹۰ و اولین سریال او پس از بازگشت به تلویزیون است.


عطسه

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

« عطسه » یک سریال ۱۰ قسمتی به کارگردانی مهران مدیری است که در سال ۱۳۹۴ تولید و توسط رسانه خانگی پخش شد . شامل آیتم‌ های مختلف طنز می‌ باشد که دارای موضوعات اجتماعی است .


دورهمی

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مجموعه دورهمی با نام اولیه زعفرون در نوروز ۱۳۹۵ شروع به کار کرد. این مجموعه به سرعت توانست مخاطبان را به خود جذب کند تا جایی که بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند به زودی جای خندوانه رامبد جوان را خواهد گرفت.


جوایز و افتخارات

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم همیشه پای یک زن در میان است – ۱۳۸۶

تندیس حافظ – ۱۳۸۶

تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیون برای مجموعه های مرد دو هزار چهره و قهوه تلخ – ۱۳۹۰

مجلهٔ نیوزویک در مقاله‌ ای مدیری را بیستمین مرد قدرتمند سال ۲۰۰۹ در ایران نامید.

 

نام مهران مدیری، با ۱۵۱۰۰۰ بازدید، در رتبه ۶۷ در بین ۱۰۰ صفحه فارسی پربازدید ویکی‌ پدیا در سال ۲۰۱۳ به چشم می‌ خورد.


دکترای افتخاری دانشگاه لیبرتی آمریکا

دانشگاه لیبرتی آمریکا (American Liberty University) به پاس انجام فعالیت های هنری و انسانی، به مهران مدیری مدرک دکترای افتخاری اهدا کرد. مراسم اهدای دکترا به مدیری در ۲۱ تیرماه ۱۳۹۰ (۱۲ ژوئن ۲۰۱۱) در دانشگاه لیبرتی واقع در لس آنجلس برگزار شد که مهران مدیری به دلیل ضبط ادامه مجموعه قهوه تلخ نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند. در این مراسم، دکتر رونالد برینر به نمایندگی از مهران مدیری این مدرک را دریافت کرد و حمید سلطانی آن را در ایران به مهران مدیری رساند.


زندگینامه مهران مدیری ؛ اسطوره طنز ایران

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری و کارهایش همیشه در این سال ها حامیان فراوانی داشته. از مرحوم کیومرث صابری فومنی که حدود یک دهه قبل مدیری و همکارانش را دعوت کرده بود به موسسه گل آقا و تقدیر ویژه ای از او به عمل آورده بود تا سال ها قبل که کیومرث پوراحمد یادداشتی مفصل در تحسین برنامه های مدیری در ماهنامه فیلم نوشته بود. سال گذشته نیز عزت الله انتظامی‌ به پشت صحنه قهوه تلخ رفت و به اظهارنظر درباره کارهای مدیری پرداخت.


مهران مدیری عزیز و عوامل « در حاشیه »

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

 


 

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری


در رادیو

گوینده « داستان شب »

بازیگر داستانهای شب رادیو

دیوانه از قفس پرید به کارگردانی بهزاد فراهانی، ۱۳۷۰

دژ به کارگردانی اکبر زنجانپور، ۱۳۷۰

واسکادلوگاما به کارگردانی جواد شیرگر، ۱۳۷۱

موشها و آدمها به کارگردانی محمد عمرانی، ۱۳۷۱

گوینده برنامه جلوه‌ های پایداری


در سینما

دیدار  ۱۳۷۷

توکیو بدون توقف  ۱۳۸۱

همیشه پای یک زن در میان است  ۱۳۸۶

دایره زنگی ۱۳۸۶

تهران ۱۵۰۰  ( انیمیشن )  ۱۳۹۰

پل چوبی  ۱۳۹۰

 


در تلویزیون

سریال مشت های کوچک ۱۳۷۱

سریال حکایت ها ۱۳۷۱

سریال پندها و اندرزها ۱۳۷۱

سریال نوروز ۷۲  ۱۳۷۲

سریال باغ گیلاس  ۱۳۷۲

سریال پرواز ۵۷  ۱۳۷۲

سریال ساعت خوش : بازیگر / کارگردان  ۱۳۷۳

سریال سال خوش : بازیگر / کارگردان  ۱۳۷۴

سریال نوروز ۷۶ : بازیگر / کارگردان  ۱۳۷۶

مجموعه طنز لحظات خوش : بازیگر / کارگردان  ۱۳۷۷

سریال (جُنگ) ۷۷ : بازیگر / کارگردان ۱۳۷۷

سریال ببخشید شما : مجری / کارگردان ۱۳۷۸

سریال پلاک ۱۴ : بازیگر / کارگردان  ۱۳۷۸

سریال ۹۰ شب : بازیگر / کارگردان  ۱۳۷۹

سریال طنز ۸۰ : مجری / تهیه کننده / کارگردان  ۱۳۸۰

سریال دردسر والدین : بازیگر  ۱۳۸۰

سریال پاورچین : بازیگر / کارگردان  ۱۳۸۱

سریال نقطه چین : بازیگر / طراح صحنه و لباس / کارگردان  ۱۳۸۲-۱۳۸۳

سریال جایزه بزرگ : بازیگر / کارگردان  ۱۳۸۳

سریال شب های برره : بازیگر / خواننده / کارگردان  ۱۳۸۴

سریال باغ مظفر: بازیگر / خواننده / کارگردان  ۱۳۸۵

سریال مرد هزارچهره :  بازیگر / کارگردان / مجری طرح  ۱۳۸۷

سریال مرد دوهزارچهره : بازیگر / کارگردان  ۱۳۸۸

سریال در حاشیه : بازیگر / خواننده / کارگردان  ۱۳۹۴

مجموعه دور همی : مجری / خواننده  ۱۳۹۵


در شبکه خانگی

سریال ویلای من بازیگر / کارگردان / تهیه کننده  ۱۳۹۱

سریال قلب یخی ( فصل سوم )  ۱۳۹۱

سریال قهوه تلخ در ۱۱۱ قسمت : بازیگر / خواننده / کارگردان  ۱۳۸۸-۱۳۹۱

بمب خنده : بازیگر / کارگردان  ۱۳۸۷

سریال گنج مظفر : بازیگر / کارگردان  ۱۳۸۵

 


در تئاتر

خرگوش ۱۳۵۳

شوخی ۱۳۵۶

تلگراف ۱۳۵۸

پلنگ نادان ۱۳۶۲

یک طنز و یک غم آوا  ۱۳۶۴

ساعت عمو اسکندر ۱۳۶۶

آرسنال  ۱۳۶۷

پانسیون  ۱۳۶۸

سیمرغ  ۱۳۶۹

هملت  ۱۳۷۰

واسکودوگاما  ۱۳۷۱

موش ها و آدم ها ۱۳۷۱

کیسه بوکس ۱۳۷۱


در موسیقی

کاست برای کودکان ۱۳۷۲

کاست “ دلتنگی ها ”  ۱۳۷۸

آلبوم « از روی سادگی »  ۱۳۷۹

خوانندگی تیتراژ فیلم سینمایی همنفس ۱۳۸۲

خوانندگی تیتراژ سریال مهر و ماه  ۱۳۸۳

خوانندگی تیتراژ سریال شب های برره ۱۳۸۴

خوانندگی تیتراژ سریال باغ مظفر  ۱۳۸۵

خوانندگی تک آهنگ در آلبوم “ دارکوب ”  ۱۳۸۹

خوانندگی تیتراژ سریال قهوه تلخ  ۱۳۸۹

خوانندگی تیتراژسری جدید سریال قهوه تلخ  ۱۳۹۱

خوانندگی تیتراژ سریال در حاشیه  ۱۳۹۴

خوانندگی تیتراژ مجموعه دورهمی  ۱۳۹۵


مستند

ساکن صحرای سکوت (زندگینامه خسرو شکیبایی) – کارگردان : الهام قره خانی – مهرتاش مهدوی (تهیه کننده :جمشید مشایخی – هادی منبتی) – سال ۱۳۸۷-۱۳۹۰


حاشیه‌ ها

برادر  ناتنی

امید سلطانی در شبکه‌ ای ماهواره‌ ای اعلام کرد « مهران مدیری برادر من است  و ما با هم رابطهٔ خوبی داریم گرچه از هم دور هستیم. » اما مهران مدیری این موضوع را تکذیب کرد.

آسیب دیدن انگشت دست

مهران مدیری در جریان نقش‌ آفرینی در سریال قلب یخی (فصل سوم) دچار حادثه شد و انگشت کوچک دست راستش آسیب دید و جراحی شد. به همین دلیل مهران مدیری در سریال ویلای من با دستکش بازیگری کرده است.

اخطار صدا و سیما

رضا پورحسین (قائم مقام معاون سیما) در پاسخ به این سؤال که انتقاد هایی نسبت به برنامه دورهمی به ویژه درخصوص رفتار مجری این برنامه انعکاس داشته است گفت : قبول دارم که در برنامه بعضاً سوالاتی مطرح شده که با فرهنگ ایرانی – اسلامی همخوانی ندارد !! و نیز با رفتار تنبیه آمیز مجری شأن میهمانان برنامه نادیده گرفته شده است؛ این موارد که به ما انعکاس داده شده است و بررسی کردیم بلافاصله به عوامل برنامه تذکر جدی داده شده است تا نسبت به موارد اخلاقی و رعایت سبک زندگی ایرانی اسلامی دقت بیشتری شود.


عکسی دیده نشده از مهران مدیری در زمان حضورش در جبهه

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری و عوامل سریال پلاک 14 در سال 79

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری در برنامه سه ستاره ویژه تحویل سال 93

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

 دانلود کامل برنامه سه ستاره با حضور مـهران مـدیری


مهران مدیری در کنار فرامرز غریبیان در جشنواره فیلم حافظ

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری در جشنواره فیلم حافظ

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

تصاویری از پشت صحنه برنامه دورهمی در اینستاگرام مهراب قاسم خانی

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

استقبال استاد مدیری از دکتر ظریف هنگام ضبط سریال درحاشیه

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

حمایت پرستو صالحی در اینستاگرامش از استاد مدیری عزیز

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری  و لاله صبوری در برنامه جنگ 77

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری در نقش بولوتوس در قهوه تلخ

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

 

مهران مدیری در نقش (مسعود شصت چی) در « مرد هزار چهره »

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

استاد مهران مدیری در قلب یخی (فصل سوم)

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری در فیلم « همیشه پای یک زن در میان است »

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

مهران مدیری در نقش (فرهاد) در « شب های برره »

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

تصاویری از حضور مهران مدیری در جشنواره فیلم فجر

 کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر


 

جهت مشاهده تصاویر بیشتر به گالری زیر مراجعه کنید

(جهت مشاهده تصاویر در اندازه واقعی روی آنها کلیک کنید)

 


کامل ترین بیوگرافی و زندگینامه مهران مدیری + تصاویر

به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی
به صد دفتر نشاید گفت شرح حال مشتاقی

بی شک شرح کامل و زندگینامه استاد مهران مدیری عزیز ، افتخارات و کارنامه پر بار زندگی ایشان و وصف وی به مراتب بیش از اینهاست آنقدر که در یک پست و چندین پست و حتی کتاب نمی گنجد با این حال سعی وبسایت فارسی مد بر این بوده و هست که زندگینامه جامع ، کامل و بی نظیری را از ایشان (برای اولین بار در ایران و جهان) ارائه کند ولی باز می دانیم که قطعا کارمان بدون نقص و اشکال نبوده و نیست … لذا از کلیه علاقمندان به استاد خواهشمندیم هرگونه اشکال یا نقصی را به ما (با ذکر منبع موثق) در نظرات همین پست گزارش کنند تا هرچه سریعتر نسبت به رفع نقص یا آن اشکال اقدام شود. پوزش ما را پیشاپیش به جهت اشکالات یا نواقص احتمالی پذیرا باشید. لازم به ذکر است سریال ها ، برنامه ها و آثاری که در سایت هنوز قرار نگرفته به مرور اضافه خواهد شد و این پست آپدیت خواهد شد.

برای اسطوره همیشگی طنز ایران ، استاد مهران مدیری عزیز آرزوی سلامتی ، موفقیت و طول عمر داریم . ان شاء الله تا سال های سال با برنامه های زیبا و فاخر خود مهمان خانه های ما باشند و دل های ما مردم ایران زمین را مثل همیشه شاد کنند .

تهیه ، تدوین و ویرایش :

پایگاه فرهنگی تفریحی فارسی مد

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
شرح کامل شهادت حضرت علی (علیه السلام) با جزئیات
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه شهاب حسینی
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه نیما یوشیج
زندگینامه سید محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه سهراب سپهری
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه قیصر امین پور
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه پروین اعتصامی
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه دکتر محمد مصدق
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه رهی معیری شاعر ایرانی
بیوگرافی و زندگینامه ماهاتما گاندی ، آزادی خواه هندی
زندگینامه امام زمان (عج) ، از ولادت تا غیبت !!
زندگینامه امام حسن عسکری (ع) ، از ولادت تا شهادت
زندگینامه امام جواد (ع) – از امام محمد تقی (ع) چقدر می دانید؟
زندگینامه امام هادی (ع) و آشنایی با صورت و سیرت ایشان

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange