تشخیص بارداری از طریق تلفن هوشمند !
خانه » تشخیص بارداری از طریق تلفن هوشمند !

تشخیص بارداری از طریق تلفن هوشمند !

31K بازدید
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

تشخیص بارداری از طریق تلفن هوشمند !

تشخیص بارداری با اسمارت فون ها

تشخیص بارداری از طریق تلفن هوشمند ! , بارداری , تشخیص بارداری , اسمارت فون , تلفن های هوشمند , تشخیص بارداری با اسمارت فون ها , تشخیص بارداری با تلفن های هوشمند , روش های تشخیص بارداری , روش تشخیص بارداری , تست بارداری , تست بارداری با تلفن هوشمند , تست بارداری با موبایل , فیبر نوری , حسگر فیبر نوری , jaodw fhvnhvd , jsj , jsj fhvnhvd , قند خون , حسگر تشخیص قند خون , روش تست بارداری , پیشرفت تکنولوژی در تشخیص بارداری , تشخیص قند خون

از حسگر فیبر نوری میتوان در تشخیص بارداری و قند خون استفاده کرد

محققان مرکز فناوری‌ های نوری هانوور در دانشگاه هانوور آلمان یک حسگر خودکفای فیبر نوری برای تلفن‌ های هوشمند ساخته‌ اند که می‌ توان از آن در طیف وسیعی از آزمایشات زیست‌ مولکولی مانند انواع کاربردی در تشخیص بارداری و قند خون بهره برد. در ادامه مطلب با فارسی مد همراه باشید.

خوانش این حسگرها با به کارگیری بر روی یک تلفن همراه امکان‌ پذیر است و این قابلیت را دارد که نتایج را در همان لحظه در اختیار کاربر قرار دهد. با تجاری شدن این ابزار، کاربران تلفن‌ های هوشمند قادر خواهند بود که به پایش وضعیت سیالات مختلف بدن از جمله خون، ادرار، آب دهان و عرق بپردازند.

این حسگر در زمینه‌ پزشکی نیز کاربردهای فراوانی دارد و قادر است با ترکیب خوانش‌ های حسگر با سیگنال‌ های GPS در گوشی هوشمند، کاربر را برای رسیدن به نزدیک‌ ترین داروخانه، بیمارستان یا آمبولانس راهنمایی کند. این حسگر از پدیده نوری رزونانس پلاسمون سطحی(SPR) برای تشخیص ترکیبات یک مایع یا حضور مولکول‌ های زیستی خاص یا پیگیری گازها استفاده می‌کند. رزونانس پلاسمون سطحی زمانی رخ می‌دهد که پرتوی ثابتی از نور با سطح یک فیلم فلزی برخورد کرده و باعث به حرکت افتادن الکترون‌ های روی سطح آن می‌شود.

زمانی که این فیلم فلزی در مواجهه با سیال قرار می‌گیرد، شاخص انکسار مایع، اندازه و محل نوار ذخیره شده را در طیف نوری تغییر می‌دهد. با افزودن عناصر تشخیصی به فیلم که در زمان اتصال به مولکول زیستی خاص یا پیگیری گازها باعث تغییر در شاخص انکسار می‌شوند، دانشمندان توانسته‌اند اطلاعات مهمی را در مورد ترکیبات نمونه زیستی بر اساس نوری که از آن منعکس شده و نوری که جذب شده، بدست بیاورند.

از آنجایی که دانشمندان از قابلیت تولید دستگاه های کوچک روی تراشه برای تلفن‌ های هوشمند برخوردارند، از این رو حسگرهای رزونانس پلاسمون سطحی بزودی می‌توانند در دسترس قرار بگیرند.

این دستاورد در مجله Optics Express منتشر شده است.

منبع : isna.ir

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

با تاثیرات منفی اینترنت بر مغز و عواطف آشنا شوید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
این شمع هوشمند با موبایل روشن می شود + عکس
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟
معرفی فایروال های قدرتمند و رایگان برای گوشی های اندرویدی
چگونه از تاریخ انقضای باتری لپ تاپ آگاه شویم !؟
آموزش جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به وای فای
درباره رابطه تلفن همراه با سرطان چه می دانید !؟
آموزش لینک دار کردن متن در تلگرام
فایده و تاثیر رانندگی بر جلوگیری از آلزایمر
با مضرات تیغ زدن صورت آشنا شوید + مزایای داشتن ریش
با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید
قابلیت جدید اینستاگرام به نام «Stories» به آن افزوده شد

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange