پروژه نفوذ دشمن برای تغییر معارف انقلاب اسلامی
خانه » پروژه نفوذ دشمن برای تغییر معارف انقلاب اسلامی

پروژه نفوذ دشمن برای تغییر معارف انقلاب اسلامی

47K بازدید
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

پروژه نفوذ دشمن برای تغییر معارف انقلاب اسلامی

 پروژه نفوذ دشمن در کلام رهبر انقلاب

پروژه نفوذ دشمن برای تغییر معارف انقلاب اسلامی , آرشیو مقالات , مقالات انقلاب و دفاع مقدس , مقالات سیاسی , مقالات تاریخی , نفوذ دشمن , پروژه نفوذ دشمن , نفوذ , نفوذ بیگانگان , نظام جمهوری اسلامی , انقلاب اسلامی , رهبر انقلاب , مقام معظم رهبری , هدف دشمن , تغییر باور ها , تغییر سیرت جمهوری اسلامی , جنگ نرم , راه نفوذ دشمن , سخنان رهبر , آمریکا , استعمار گران , دشمنان , فشار های امریکا , تحریم , بر جام , خاندان پهلوی , معارف انقلابی , تغییر انگیزه مردم , اسلام هراسی , انقلاب هراسی , انحراف اذهان , مخالفین حق , روشن گری , روشنگری , هدف از روشنگری , هشدار های رهبر , حمله دشمن , نفوذی , هوشیار کردن جامعه , تبیین اصول انقلاب , تبیین اصول امام , اهداف امام , نشریه خط حزب الله , برنامه دشمن , مسیر شیطانی , تحریف انقلاب , تعرض به اصول انقلاب , سیاست , جمهوری اسلامی , ایران هراسی , نظام سلطه , تغییر باور های مردم , تبیین اصول انقلاب اسلامی , خواص , آرمان های فاخر انقلاب اسلامی , آرمان های امام راحل , مانور موشکی سپاه

وقتی که افتخارات و آرمان های فاخر انقلاب اسلامی که مبتنی بر اسلام ناب محمدی است و همچنین آرمان های امام راحل   مورد خدشه ، آسیب یا تحریف واقع می‌ شود؛ مقام معظم رهبری به دفاع از آنها بر می‌ آیند و آنها را مدلل و مستدل برای ملت بازگو می‌ کنند. چه آنجا که اسلام رحمانی در مقابل اسلام ناب قرار می‌ گیرد، چه آنجا که کربلا درس مذاکره می‌ شود، چه آنجا که معیشت و اقتصاد در گرو کنار گذاشتن اصول انقلاب می‌ شود یا داستان برجام دو و سه مطرح می‌ شود و چه آنجا که واکنش غلطی به مانور موشکی سپاه داده می‌ شود و…

برای مطالعه رهنمود ها و هشدار های رهبر بزرگ انقلاب با فارسی مد همراه باشید …

دلیل صراحت اخیر  مقام معظم رهبری بر تبیین اصول انقلاب اسلامی چیست؟

هشدارها و تذکرات رهبر انقلاب اسلامی برای حفظ انقلاب اسلامی در چندین ماه اخیر بسیار جدی است. «ما مواجهیم با یک حمله‌ ی همه‌ جانبه‌ ی فرهنگی و اعتقادی و سیاسیِ اعلام نشده؛ یعنی شما حالا که من دارم می‌ گویم، قاعدتاً از من قبول می‌ کنید لکن اطّلاع ندارید از آنچه دارد اتّفاق می‌ افتد؛ بنده اطّلاع دارم.» (13 / 7 / 1394 )

«غالباً عموم مردم یا حتّی خیلی از خواص مطّلع نمی‌ شوند ما مطّلع می‌ شویم. من از روی اطّلاع دارم عرض می‌ کنم که برنامه‌ ی نفوذ در کشور یک برنامه‌ ی جدّی استکبار است» ( 20 / 12 / 1394 )

«کسانی‌ که در مسائل گوناگون دسترسی به اطّلاعات دارند، خوب می‌ دانند که چه دامی برای کشور گسترده‌ اند یا می‌ خواهند بگسترانند برای نفوذ کردن در حصن و حصار اراده و فکر و تصمیم ملّت ایران، با انحاء مختلفِ تدابیر و سیاست‌ ها و توطئه‌ ها؛ این الان در جریان است.» ( 14 / 10 / 1394 )

«دشمنی که شب و روز نمی‌ شناسد برای رسیدن به هدفش» ( 12 / 6 / 1394 )

از روش‌ های مختلفی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی استفاده می‌ کند. «سه ابزار اساسی این روزها» ی او «تبلیغ ایران‌ هراسی، تحریم و نفوذ است.» ( 1 / 1 / 1395 )

درباره‌ ی ایران‌ هراسی، بیانات و راه‌ حل‌ ها و اقدامات گوناگونی از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفته است (به‌عنوان نمونه دیدار خبرگان اسفند ۹۳ را ببینید) که دو  نامه به جوانان غربی در دو سال اخیر، نمونه‌ های مرتبط با آن به حساب می‌آیند. راه‌ حل تحریم را نیز باید در اقتصاد درون زا و مقاومتی جستجو کرد. صحبت درباره‌ ی این دو، مجالی دیگر می‌ طلبد ولی نفوذ که «خیلی مسئله‌ ی عجیب و خیلی مسئله‌ ی مهمّی است.» موضوع محوری این یادداشت است. پروژه نفوذ که سومین ابزار اساسی دشمن است درواقع یک «جنگ نرمِ پیچیده برنامه‌ ریزی شده، گسترده و همه‌ جانبه نظامِ سلطه با جمهوری اسلامی است که مهم‌ ترین هدفش تغییر باور های مردم است.» ( 20 / 7 / 1394 )


وظیفه چیست؟

وقتی دشمن به‌دنبال تغییر باور است؛ یعنی می‌ خواهد نظام معرفتی مردم را برهم بزند تا عقب‌ نشینی از اصول به‌راحتی صورت بگیرد. اگر دشمن در عملیات نفوذ موفق شود، نتیجه‌اش شاکله‌ ای از نظام جمهوری اسلامی است که در آن روح انقلاب اسلامی و اصول انقلاب دیگر وجود نخواهد داشت. «هدف اصلی از این جنگ نرمِ فکر شده و حساب‌ شده، استحاله‌ ی جمهوری اسلامی ایران و تغییر باطن و سیرت، با حفظ صورت و ظاهر آن است.» ( 20 / 7 / 1394 )

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اسفند ماه  اعضای مجلس خبرگان به ده راه نفوذ دشمن اشاره کردند و چندی بعد هم در حرم رضوی نیز از یکی از سیاست‌ های امریکا در چارچوب « پروژه نفوذ دشمن » پرده برداشتند. «در این مقطع زمانی، سیاست‌ های آمریکا اقتضا می‌ کند که یک تفکری تزریق بشود در میان ملّت ما… که وانمود کنند ملّت ایران بر سر یک دو راهی قرار دارد و چاره‌ ای ندارد جز اینکه یکی از این دو راه را انتخاب کند. آن دو راهی عبارت است از اینکه یا باید با آمریکا کنار بیایند، یا باید به‌ طور دائم فشارهای آمریکا و مشکلات ناشی از آن را تحمّل کنند… و کنار آمدن با او به‌ معنای صرف‌ نظر کردن از برخی از چیزهایی است که انسان بر آنها پای می‌ فشرد.» ( 1 / 1 / 1395 )

یا اینکه آنها تلاش می‌ کنند ذهنیت مردم ایران را نسبت به خاندان پهلوی تغییر دهند تا آن «گذشته زشت و پلید و سیاه به گذشته‌ ای درخشان و زیبا تغییر یابد. آنها می‌ خواهند با تغییر باور به گذشته، نتیجه بگیرند که لزومی به وقوع انقلاب اسلامی برای از بین بردن آن گذشته، وجود نداشته است.» ( 20 / 7 / 1394 )

در پروژه‌ نفوذ دشمن ، «تغییر انگیزه‌ ها، شعارها، معارف انقلابی و اهداف بزرگ» در دستور کار است . ( 20 / 7 / 1394 )

مقابله با تلاش و نفوذ دشمن برای انحراف اذهان، احتیاج دارد به روشنگری. «در این زمینه روشنگری لازم است؛ روشنگریِ بدون اتّهام، بدون تهمت زدن، بدون مصداق معیّن کردن، امّا روشنگری اذهان مردم؛ چیز لازمی است. ببینید، یکی از آن چیزهایی که قرآن کریم خطاب به مخالفین [می‌ گوید] و بر آنها ایراد می‌ گیرد این است: لِمَ تَلبِسونَ الحَقَّ بِالباطِلِ وَ تَکتُمونَ الحَقَّ وَ اَنتُم تَعلَمون؛ یکی از ایرادهای بزرگ این است که شما باطل را با حق مخلوط می‌ کنید، مشتبِه می‌ کنید؛ «لبس» یعنی اشتباه، «تَلبِسونَ» [یعنی] مشتبِه می‌ کنید حق را با باطل، وَ تکتُمونَ الحَقَّ، حق را کتمان می‌ کنید. حقیقت را باید بیان کرد که این وظیفه‌ ی ما است.» ( 14 / 10 / 1394 )


هدف روشنگری چیست؟

پروژه نفوذ دشمن یکی از شقوق مهم جنگ نرم امروز است. دو ویژگی مهم این جنگ : اولا «جامعه‌ ی هدف، دچار خواب‌ آلودگی و عدم احساس حمله است.» ( 20 / 7 / 1394 )

و ثانیا دشمن از واسطه‌ ها برای نفوذ استفاده می‌ کند. «گاهی نفوذی، نفوذی است، خودش هم نمی‌ داند! امام  فرمودند گاهی حرف دشمن با چند واسطه از دهان مردمان موجّه شنیده می‌ شود. امام هوشیار بود، امام مجرّب بود. دشمن یک چیزی می‌ گوید، یک چیزی می‌ خواهد، این را با وسایل گوناگونی، با چند واسطه کاری می‌ کند که از زبان فلان آدم موجّه که نه پولی از دشمن گرفته، نه تعهّدی به دشمن داده، بیرون بیاید.» ( 5 / 12 / 1394 )


هدف روشنگری این است که جامعه را هوشیار کند و پرده از راز نفوذ و واسطه‌ های آن بیندازد. همین است که وقتی در دیدار مداحان رهبر انقلاب اسلامی برای افکار عمومی روشنگری کردند و برای جامعه اصل بدیهی ضرورت وجود توان نظامی برای هر کشوری را یاد آوری کردند و با باز خوانی ماجرای اف-۱۴ در ابتدای انقلاب و شروع جنگ، تاریخ را یادآور شدند، مواضع اصلاح شد و در عوض صدای مخالفت با موشک از قلب امریکا شنیده شد و اوباما و کری علیه آن اظهار نظر کردند و از ” روح توافق ” یاد کردند. وقتی در مقابل خط نفوذ دشمن ، روشنگری محکم و مستدل  صورت گیرد و آن خط شکسته ‌شود، نظام سلطه مجبور می‌ شود از پشت پرده بیرون ‌بیاید. و این است راز صراحت و تأکید این روزهای رهبر انقلاب بر تبیین اصول انقلاب و امام و جلوگیری از تحریف و  تعرض به این اصول. و مگرنه اینکه نفوذ دشمن و برنامه‌ ی او برای تغییر سیرت جمهوری اسلامی از همین مسیر شیطانی می‌ گذرد.

 

منبع مقاله : نشریه‌ خط حزب‌ الله، شماره 27

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه