خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !
خانه » خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !

خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !

12K بازدید
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !

خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون

خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت ! , مهران , مدیری , مهران مدیری , مصاحبه , مصاحبه تلویزیونی , مصاحبه با مهران مدیری , برنامه هفت , برنامه 7 , مصاحبه تلویزیونی با مهران مدیری , خداحافظی مهران مدیری , خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون , دورهمی , دور همی , برنامه دورهمی , برنامه دور همی , livhk , livhk lndvd , fvkhli , بهترین فیلم های مهران مدیری , فیلم های سینمایی مهران مدیری , نمایش های تلویزیونی مهران مدیری , بیوگرافی مهران مدیری , شب های برره , پاورچین , نقطه چین , قهوه تلخ , شوخی کردم , ویلای من , آثار مهران مدیری , آثار تلویزیونی مهران مدیری , آثار سینمایی مهران مدیری , برنامه های طنز مهران مدیری , نقد آثار مهران مدیری , کارگردانی مهران مدیری , مسعود ده نمکی , مصاحبه با ده نمکی , افخمی , نقدهای فراستی , نقد کردن فراستی , فراستی

مهران مدیری یکی از طنزپردازان بزرگ سینما و تلویزیون است که کارهایش بی تردید جزو پربیننده ترین نمایش هاست . برنامه دور همی او هم اخیرا طرفداران خود را پیدا کرده است. با این وجود مهران مدیری در برنامه هفت اعلام کرد بعد از برنامه دورهمی دیگر کار نمی‌ کند و فقط در سال دو فیلم سینمایی می‌سازد. ادامه این مطلب را در فارسی مد دنبال کنید.

برنامه «هفت» این هفته به سینمای کمدی پرداخت و نظرسنجی برنامه به فیلم های کمدی سینما اختصاص داده شد.

در ابتدا افخمی از فیلم «ایستاده در غبار» به خاطر فروش خوب تمجید کرد.

بعد از پخش آیتمی افخمی از مهران مدیری که بعد از ده سال در یک برنامه تلویزیونی زنده حضور پیدا کرده است، دعوت کرد.

در ابتدای گفتگو افخمی دلیل اینکه مدیری فیلم و سریال نمی‌ سازد سوال کرد و مدیری در پاسخ گفت: قرار است دو ماه آینده فیلم سینمایی خود را بسازم به دلیل درگیری سریال تلویزیونی و نمایش خانگی کمتر سراغ سینما آمدم دلیل فیلم سینمایی نساختن در این سالها، ترس از ساخت فیلم سینمایی بود. با وجود اینکه این تجربه کم نیست، اما برای سینما کم است و دوست داشتم وقتی به سینما می آیم خیلی حرفه ای باشد.

وی ادامه داد: اسم فیلم جدیدم «ساعت 5 عصر» است. در کارهای ابتدایی من به فیلم نامه متکی نبودیم و بداهه بود اما قرار است فیلم نامه در سینما تمام شود تا کار خود را شروع کنم.

مدیری در ادامه گفتگو از افخمی درخواست کرد که تا فراستی نیاید من صحبت نمی‌کنم (خنده) چرا که بدون فراستی نمی‌ شود حرف زد.

مهران مدیری در خصوص جزئیات فیلمنامه اش گفت: طرح فیلمنامه «ساعت 5 عصر» از خودم است اما من با خشایار الوند در حال نگارش آن هستیم. این فیلم داستان آدمی از هفت صبح تا عصر در تهران است و آدمی که یک گلوله برف است که تبدیل به بهمن می شود. بعضی سکانس ها بیش از 600 هنرور دارد. بیشتر دوست دارم کمدی اجتماعی سیاسی بسازم کار دومی که بعد از فیلم کمدی خواهم ساخت فیلم جدی و تلخی است که خودم مینویسم.

وی ادامه داد: بعد از برنامه «دورهمی» دیگر کار نمی‌ کند و فقط در سال دو فیلم سینمایی می‌ سازد. برای من حدود 60 روز فیلم برداری در سال تفریح است.

افخمی از حضور بازیگرانی همچون عطاران در سینما سوال کرد و مدیری گفت: خود من در برنامه هایم از همه سوال می کنم اما در حال حاضر خودم نمی توانم نظری بابت سوال شما بدهم. از طرفی بعضی از فیلم‌ های ما به لحاظ تکنیک مبتذل هستند. از این بدتر حضور منتقدینی را می‌ بینیم که به خاطر بحث‌ های شخصی نظرات حیرت انگیزی از آنها شاهد هستیم. خود من خیلی از کارهایم را دوست ندارم چرا که زمان گذشته از لحاظ اجرا، داستان و بازیگری ضعیف بودم. بعضی از کارهایم بچه گانه ست و کار قوی محسوب نمی شود مثل ویلای من، شب های برره، جایزه بزرگ و .. «شوخی کردم»، «شب های برره»، «قهوه تلخ»، «دورهمی»، «پاورچین»، «مرد هزار چهره» و… را در کارهایم دوست دارم چون حرف های خوبی داشتند.

بعد از پخش آیتمی از کارهای مهران مدیری، مسعود فراستی در برنامه حاضر شد.

مهران مدیری گفت: یا خدا خیلی سخته صحبت کنیم.

مدیری در پاسخ به این پرسش فراستی که تو از نگاه بالا با مخاطب صحبت می کنی، گفت: در ابتدا دورهمی به این شکل اجرا می شد، اما به مرور مشکل حل شد با تذکر دیگران.

وی ادامه داد: زمانی که فیلمنامه اصغر فرهادی به من پیشنهاد شد دیدم معرکه است. دوام نیاوردم و شب تماس گرفتم و برای حضور اعلام آمادگی کردم. از بازی در فیلم «توکیو بدون توقف» پشیمانم.

افخمی: از اینکه به عنوان بازیگر کار می‌ کنید چه حسی دارید ؟ مدیری گفت: زمانی که برای کارگردانی بازی می‎ کنم، حرص می‌ خورم. اما وقتی فیلمنامه را می‌ پذیرفتم حرفی نمی‌ زنم مگر آنکه از من بخواهند.

در پایان گفتگو مدیری با بیان انتقادی از برنامه هفت اظهار داشت: از «هفت» به عنوان برنامه‌ ای که حرفه‌ ای ترین برنامه سینمایی تلویزیون است همچنین دیگر برنامه های سینمایی مطبوعات درخواست دارم به نسل امروز جوانان کمک کنند. در حال حاضر همه به شدت تحت تاثیر سینمای هالیوود هستند. ما ادبیات سینمایی نداریم حتی در اینترنت هم این مباحث وجود ندارد. یکی از وظایف هفت و مطبوعات حرفه ای سینما شناخت وسیع سینما به مردم و مخاطبان است.

فراستی اظهار داشت: من و بهروز افخمی سینمای کلاسیک کار می‌ کنیم. در ابتدا برنامه با گروه افخمی بیشتر فیلم های روز را بررسی می کردیم.

در پایان افخمی از مهران مدیری قول بازی در یک فیلم خود را گرفت و مدیری ابراز خوشحالی کرد.

کف فروش فیلم های من، سقف فروش فیلم های برخی آقایان است!

در ادامه برنامه «هفت» مسعود ده نمکی کارگردان فیلم رسوایی 2 صحبت هایی را مطرح کرد و گفت:بعد از «اخراجی ها 3» تصمیم گرفتم کمتر در فضای مطبوعاتی حضور پیدا کنم و فیلمم حرف خود را بزند. «رسوایی 2» حرف خود را می زند و نیاز به حضور من در عرصه مطبوعات کمتر بود. این فضای رسانه ای برای ورود به سینما نیاز بود. همواره ورود به سینما سخت است و ورود من با «اخراجی ها» مانند لودری بود که به سینما آمده است!

وی ادامه داد: من رفته رفته از «اخراجی ها» 1 تا 3 کمدی تلخ تری خلق کردم که ویژگی این نوع طنز من بکارگرفتن این تعابیر و معانی در خدمت مبانی انقلاب و جنگ بود.

ده نمکی تصریح کرد: سینما نباید دنبال روی ذائقه مخاطب باشد، سینما باید ذائقه بسازد و فرهنگ ساز باشد. من اگر بتوانم با زبان طنز عامه پسند اخراجی ها نصف همان مخاطب را برای شنیدن این حرف های انقلابی به سینما بیاورم کار خودم را کرده ام. کف فروش فیلم های من، سقف فروش فیلم های برخی آقایان است! یک روز جیرانی به من زنگ زد که “شکست خوردی مربی!” من به او گفتم: “شکست من برابر تمام پیروزی های تو است.”

وی بیان کرد: من اگر بنا داشتم کمدی عامه پسند بسازم و برای فروش فیلم بسازم می توانستم همان راه «اخراجی ها» را ادامه دهم و با حرف های خوبی هم که در آن بود، قطعا موفق بود. کسانی که داوری فجر می کردند فرق جلوه های ویژه میدانی و بصری را نمی دانستند و کارشناس نبودند. شاید فکر کردند ما زلزله «رسوایی 2» را از یک مستند بریده ایم و در کار گذاشته ایم.

نیازی به حمایت رسانه های اصولگرا ندارم ، کار خود را در سینما کرده ام.

ده نمکی اظهار داشت: این ویژگی من است که تنها مسیر خود را ادامه می دهم. برخی هم که قبلا از فیلم هایم تعریف می کردند در رودربایستی با من بوده اند. من مخاطب خودم را دارم و افرادی را در جامعه دارم که با آنها حرف میزنم. احتیاجی به حمایت رسانه های اصول گرا ندارم. بدی اش این است که 10 سال بعد این ها قرار است همین حرف ها را بزنند و به حرف های من برسند.

وی تصریح کرد: امروز رسانه های اصول گرا حرف های 10 سال پیش من در مستند «فقر و فحشا» را با زبان عدالت اجتماعی میزنند. آن روزی که با ورودم به سینمای مستند و سینما مخالفت جدی شد، کسی باورم نداشت اما امروز بسیاری مستندساز شده اند. من کار خود را در سینما کرده ام و طیف گسترده ای از فیلمسازان جوان با فیلم های من وارد سینما شده اند و راه را ادامه می دهند.

ده نمکی در پایان گفت: علت عدم اکران نوروزی من این است که می خواستم از آن فضا دور شم. برایم اهمیتی نداشت که فروش فیلم با عدم اکران در نوروزی نصف شود. هم اینکه دیگران بفهمند این عده همراه فیلم در امروز برای خود فیلم و ده نمکی همراه او هستند نه اکران عید و … . طنزش هم این است که خواستم داوران عید با خیال راحت به دید و بازدید خود بروند و زیر بار فشار انتقاد مخاطبان بخاطر نادیده گرفتن این فیلم خوب در جشنواره فجر، نروند!

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان
واقعیت نابودی تهران در طی 10 سال آینده
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد
سید حسن سمنانی (تهیه کننده ساعت خوش) درگذشت + زمان مراسم
زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟
مصاحبه ای جالب و خواندنی با سازنده برنامه از لاک جیغ تا خدا
اگر خشمگین شویم اثری از آل سعود نخواهد بود
فکر می کنید شادترین شغل دنیا کدام است ؟!
میزان زکات فطریه سال 95 توسط مراجع تقلید اعلام شد
ماجرای افشای اطلاعات غیر مجاز مشترکین ایرانسل

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه