با این توصیه ها به گرم شدن زندگی زناشویی کمک کنید
خانه » با این توصیه ها به گرم شدن زندگی زناشویی کمک کنید

با این توصیه ها به گرم شدن زندگی زناشویی کمک کنید

59K بازدید
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
50

با این توصیه ها به گرم شدن زندگی زناشویی کمک کنید

توصیه هایی برای گرم شدن زندگی زناشویی

با این توصیه ها به گرم شدن زندگی زناشویی کمک کنید , همسر, همسران, همسرداری, نقش مردان در زندگی مشترک, نقش مردان در روابط زناشویی, مهارت های موفقیت, موفقیت در رابطه زناشویی, ناراحتی, مقالات زندگی, مقالات روانشناسی, مقالات روابط زناشویی, مقالات روابط زناشویی, مقالات ازدواج, مسائل زندگی, مشخص حرف بزنید, مشکلات, مقالات, مقالات آموزش, مقالات آموزشی, محبت در زندگی مشترک, گرم نگه‌داشتن رابطه زناشویی, فروپاشی ازدواج, فاصله گرفتن, عشق در روابط زناشویی, عشق و محبت بین همسران, علل سرد شدن رابطه, علاقه, عاشقانه, شناخت زوجین, شناخت همسر, سکوت در زندگی زناشویی, سرد شدن عاطفی, سرد شدن رابطه زناشویی, زنده نگهداشتن عشق, ژست‌های رمانتیک, سرد شدن, زناشویی و ازدواج, زن و شوهر, روابط بین زوجین, روش ابراز محبت, رفتارهای پر خطر زندگی زناشویی, رفتار مناسب مردان در زندگی مشترک چیست, رفتار مردان در زندگی مشترک, راه های ابراز محبت, رفتار پرخطر در زندگی زناشویی, رفتار زنان در زندگی مشترک, دلایل سرد شدن رابطه بین همسران, درک کردن مردان در زندگی مشترک, درک متقابل در زندگی مشترک, دلایل سرد شدن رابطه, درک احساسات همسر, درک احساس زنان, حل اختلافات در زندگی زناشویی, حل مسائل زندگی زناشویی, حل مسئله, حمایت از همسر, حل اختلافات, حکم های مطلق بکار نبرید, برنامه ریزی, اشتباهات مردان در زندگی مشترک, اشتباهات رایجی که زندگی مشترک را خراب می کند, اختلافات زناشویی, ازدواج موفق, ابراز دوست‌داشتن‌, احساس, احساس برتری, احساسات, آرشیو مقالات, آرامش, گرم شدن زندگی زناشویی, گرم تر شدن زندگی زناشویی, توصیه هایی برای گرم تر شدن زندگی زناشویی, توصیه هایی برای گرم شدن زندگی مشترک, گزم تر شدن زندگی مشترک

اگر به همسرتان علاقه دارید اما اختلافات جزئی مانع از گرم شدن زندگی زناشویی شما می شوند و اجازه نمی دهند که بتوانید در کنار هم از زندگی لذت ببرید ادامه این مطلب را حتما بخوانید. با روش هایی که در زیر به ذکر آن ها پرداخته ایم می توانید به هر چه بیشتر گرم شدن زندگی زناشویی کمک کنید. با فارسی مد همراه باشید.

وجود اختلاف و گاه ناسازگاری در زندگی مشترک بسیار طبیعی و قابل انتظار است. اما اینکه یک مشکل واحد به صورت سریالی دائماً تکرار شود، رابطه زوجین را به شدت تحت تأثیر قرار داده و این امر اصلاً طبیعی نیست و باید چاره ای برای آن اندیشید. اما چه کارهایی می تواند به گرم شدن زندگی زناشویی کمک کند؟

«مدت ۳ سال از ازدواج من و همسرم می گذرد. ما خیلی عاشقانه و پرشور با هم ازدواج کردیم و اکنون هم علاقه فراوانی به هم داریم. از همه لحاظ مورد تایید یکدیگر بوده و از انتخاب خود راضی هستیم اما یک مساله مهم زندگی ما را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. بر سر کوچکترین مساله، ناراحتی و دلخوری فراوانی میان من و همسرم ایجاد می شود، زیاد بحث می کنیم و نهایتاً کار به قهر می کشد. هر چند این قهرها طولانی نمی شود اما برای هر دو ما بسیار سخت و ملال آور شده است، گاه احساس می کنم رابطه من و همسرم رو به سردی رفته است و روز به روز از هم دورتر می شویم. نگرانم، نگران این همه عشق و تعلق خاطر که به خاطر مشکلات و اختلافات جزیی بشدت تحت تأثیر قرار گرفته و شاید روزی کلا از بین برود.» آیا این مسئله راهکاری هم دارد؟

وقتی اختلافات زناشویی خانمان سوز می شود، برای ارائه راه حل به این دست مشکلات عمدتاً به زوجین توصیه می شود که به بررسی این مساله بپردازند که چه مدتی است این مشکل زندگی شان را تحت تأثیر قرار داده است؟ آیا اتفاقی خاص در بروز این وضعیت نقش داشته یا دارد؟ ضمن اینکه خود زوجین باید به بررسی این مساله بپردازند که برای رفع این مشکل تا به حال چه اقداماتی انجام داده اند؟ و کدام این راه حل ها موثر و کدام غیرموثر بوده است؟

همچنین توصیه ما برای گرم شدن زندگی زناشویی به این دست زوجین این است که با خودشان خلوت کنند و ببینند به چه علت یکدیگر را برای همسری برگزیده اند؟ عوامل جذابیت چه بوده است؟ چه کارهای نشاط انگیزی با هم انجام داده اند و کلاً انجام چه اقداماتی روابط آنها را شادتر و موفق تر می کند؟

چرا که وقتی یکی از زوجین رفتار منفی از خود نشان می دهد، به جای اینکه رفتار موثر و قابل برانگیز از خود نشان دهد تا مشکل تعدیل یابد، در مقابل او نیز پاسخی مشابه داده و بدین ترتیب، زنجیره تعامل منفی پیش رونده آغاز شده و ادامه می یابد. زوج هایی از این دست عمدتاً گرفتار «رفتار منفی متقابل» هستند.

به عبارت دیگر وقتی مشکلی (چه کوچک و چه بزرگ) در رابطه زوجین ایجاد می گردد، اغلب زن و شوهر بر نکات منفی زندگی مشترکشان تاکید زیاد کرده و همین مساله باعث ایجاد سردی در روابط زوجین می گردد. حال آنکه با مرور نکات مثبت ، رابطه زوجین بهتر شده و غالباً باعث آرامش، امیدواری و بروز پاسخ نشاط بخش در زوجین می گردد و به ایجاد تغییرات دلگرم و امیدوار می شوند.


احساسات بیان شود

آنچه که در این مسئله به نظر می رسد این است که این زوج، علی رغم علاقه مندی جدی که نسبت به هم دارند، در زمینه مهارت های بیان و دریافت دچار مشکلات جدی هستند. مهارت های بیانی عبارتند از اینکه گوینده ابتدا افکار، احساسات و خواست های خود را تشخیص دهد و بعد آنها را به شیوه ای مشخص و روشن از زبان خود برای شخص مقابل بیان کند. مثلا بگوید: «وقتی تو در مورد خریدهای منزل هیچ کاری نمی کنی، من واقعاً آزرده خاطر می شوم».


صدای زندگی مشترک را خوب گوش کنید

مهارت های دریافت هم عبارتند از گوش دادن و توجه غیر کلامی (تماس چشمی، حرکت دادن سر و…)، باز خورد دادن و سایر روش های خوب گوش دادن و درک کردن. این مهارت های ارتباطی سنگ بنای یک ارتباط موفق است که بسیار بعید به نظر می رسد، افراد این روش ها را رعایت کنند اما باز هم در روابط خود دچار تنش و اختلاف نظر شوند.

بعد از توجه به مهارت های ارتباطی توصیه می شود که زوجین بر روی مهارت مساله گشایی تمرکز کنند. مهارت مساله گشایی شامل دو مرحله است:

گام اول : مسئله را با خود حمل نکنید

این فرآیند دو مرحله ای و توجه به سلسله مراتب آن عمدتاً مانع آن است که زوجین قبل از تعریف مساله به مطرح کردن تغییر بپردازند و نیز به زوجین کمک می کند تا زمانی که برای یک مساله، راه حلی مناسب ارائه نشده است، به تعریف یک مساله جدید پرداخته نشود.

گام دوم : دوای درد مشکل را پیدا کنید

وقتی مساله اصلی توسط زوجین تعریف شد، سپس نوبت حل مساله است، لذا زوجین باید مجموعه ای از راه حل ها را ارائه دهند. البته این راه حل ها باید دارای شرایط و ویژگی هایی خاص باشد تا بتواند کارکرد مناسب داشته و رسالت اصلی خود را در زندگی مشترک نشان دهد برای مثال هر راه حلی که توسط زوجین ارائه می شود، لازم است:

– منطقی و معقولانه باشد.

– به حل مساله کمک کند.

– دلایل موافقت با این راه حل مشخص شود

– دلایل مخالفت با این راه حل هم مشخص شود

موافق نهایی نیز، عمدتاً ترکیبی از مفیدترین راه حل هاست که کمترین پیامد منفی را در برداشته باشد. این توافق درباره تغییر باید شامل یک سری نکات مهم و کلیدی باشد، مثلاً اینکه چه کسی، چه کاری را کجا و چگونه انجام خواهد داد. مثلاً خانمی که از عدم همکاری همسرش برای خریدهای خانه شکایت دارد، در نهایت می تواند با همکاری و هماهنگی همسرش این توافق را نهایی کنند:

خانم با همسرش درباره نگرانی خود در زمینه خریدهای هفته آینده صحبت کند و درباره تغییراتی که مسئولیت هایش را کمتر و تحمل پذیرتر کند، بررسی می نمایند. آقا با توجه به برنامه کاری خود متوجه می شود که دوشنبه می تواند زودتر از محل کار باز گردد تا با وسیله نقلیه شخصی شان به فروشگاه بروند و خریدهای خانه را به اتفاق هم انجام دهند. اگر فشار کاری آقا در طی هفته زیاد بود و امکان تحقق یافتن این برنامه ریزی نبود باید آقا موظف شود که پنجشنبه صبح کمتر بخوابد و به اتفاق همسرش برای خرید همراهی لازم را بنماید.

زن و شوهر حتماً باید این موضوع را دادرسی کنند که آیا قادر به انجام آنچه که به عنوان راه حل به آن دست یافته اند، هستند یا خیر؟ لذا پیشرفت موثر در حل مساله در این است که با مسائل کوچکتری که جنبه عملی دارد آغاز شود و بعد به مسائل کلی و عاطفی تر پرداخته شود.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

رای بی رای !! من رای نمی دهم !!
دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange
انتخابات مجلس